Julie (I. Bittová) má všechno. Úspěšného a pohledného manžela (K. Roden), zdravou a chytrou dospívající dceru (M. Issová), práci překladatelky, oddaného milence (I. Franěk) a teď dokonce i nový, velký dům, kam se celá rodina právě přestěhovala. Ale pod tímto zdánlivě spokojeným a klidným povrchem zatím odpočívají mnohá tajemství, která nebude možno skrývat donekonečna. Julie však nechce dělat zásadní rozhodnutí. Místo toho se vrhne do zcela nesmyslné mise. Když ráno ve zprávách zaslechne, že zemřela jazzová zpěvačka a klavíristka Nina Simone, kterou v mládí obdivovala, vzpomene si na dobu, kdy vše bylo jednoduché a kdy žádné hory tajností neexistovaly. Zcela iracionálně a přes protesty celé rodiny se rozhodne koupit si piano, na nějž jako malá hrávala. I když tím na první pohled od všech hlubokých problémů utíká, ukáže se, že tento jediný den, kdy opustí bezpečnou rutinu svého života a vydá se hledat vytoužený nástroj, převrátí její dosavadní život vzhůru nohama. A přesně tohle je někdy potřeba, aby člověk mohl začít znovu. (Česká televize)

stenyek

Nejnudnější tv inscenace roku. Aha, ono je to film?! Aha, ono to dostalo českého lva?! Takže český film poslední dobou stojí skutečně za exkrement a filmové ceny rozdává kamarádům nedostatkem masa zblblý Vachler. A popravdě, takhle se nikdo normální nechová a film bez závěru by měl znepokojit, nikoliv nasrat diváka. Špatné a nepovedené. Jako nedělní inscenace na jedničce bych to bral, jako kinofilm s význačným renomé a oceněními se mi chce zvracet... ()

cachanell

Pro mě velké překvapení. Tento film je prostě takovým hereckým koncertem Ivy Bittové. Nádherné jednotné scény - ať už je to scéna v hudebním krámku, či scéna na křižovatce - ano ta mě uchvátila - nevím proč, ale znovu jsem si ji přetočila). Nakonec celý film mě prostě posadil na zadek. Gratuluji. ()

tomkat

Hmmmmm... Pocitový film pro ženy a o nich? No proč ne? Poetické nebo absurdní výjevy, co se najednou vynoří na ulici z běžného ruchu? Už to tu bylo, ale v českém filmu bezva. Jen... jen kdyby to hlavně na začátku filmu nevyznělo strašně nepřirozeně a jako póza. Postupem filmu je to lepší a lepší - docela kuriozita: jednou za čas film, který neztrácí postupně dech, ale nabírá ho. A tak nakonec zjistíte, že jste viděli něco mile civilního (ale s fantazií!), o nás - lidech. Za to má paní Nellis mou pochvalu. ()

Honey007

skvělá práce z dílny Alice Nellis doplněná vynikající hudbou. Možná lépe "skousnutelný" snímek pro osoby ženského pohlaví, které se dokáží lépe vžít do hrdinčíných pocitů a pochopit její myšlenkové pochody :), ale myslím, že i pánové ocení dobře vystavěný příběh jednoho dne v životě jedné ženy... ()

haikubass

My žijeme v Praze... ...to je tam, kam už taky dorazila Evropa. A temperament. A značky. A loga. A emancipace. A drogy. Nebo spíš mystika? Život začíná teď! Ale ne. Ale jo. I ženy holt mají své dny - a partičky. Ale mají naklizeno, to zase ano. 58% ()

Ema22

Poprvé jsem Tajnosti zhlédla v kině, od premiéry snad 20x, dosud si pouštím v autě soundtrack. Hudba a sympaticky nejistá Iva Bittová film posunuly o několik příček nahoru, bez Little Girl Blue by to pro mě bylo tak 60%. Materiálně zajištěná čtyřicátnice neví coby, štěstí hledá u milence, pofidérních léčitelek duše. Tou rozumnější v rodině je paradoxně dospívající dcera, která nechápe matčino nutkání pořídit si piano, jehož koupě a ní spojené peripetie provází celý film, tedy vlastně události jednoho emocemi nabitého dne. Film má na můj vkus příliš idylický konec, když vzpomínky na spokojené rodinné soužití v malém bytě, fotky a neplánované těhotenství dají rodinu zase (velmi rychle) dohromady. ()

lidstrom18

Co měl film sdělit? Jaký byl smysl Tajností? ... Alice Nellis je jedna z nejlepších českých autorek, ale tohle byl mega úlet. ... Opět se mi potvrdilo, že český film je plný pseudouměleckých prvků a psycho hrdinů. ()

Martazoe

Bohužel zmíňovanou magii a kouzlo filmu mě nějak minulo. Příběh mě bavil jen tím, že jsem čekala, co se zase "odhalí", jenže jinak mě ta omáčka okolo nudila. Nedostala jsem se nijak do hloubky a měla jsem problém ženskou hrdinku pochopit. Budu asi trochu "babochlap" , protože někdy mi její chování přišlo na facku a ne zrovna jako chování dospělé ženy. ()

RUJA

Celé mi to přišlo strašně neautentické, nepřesvědčivé a vykonstruované. Vůbec jsem se nedokázala dostat do příběhu. ()

scarlet

Rádoby poetické, ale nezajímavé, žádná hloubka, žádný prožitek. Hlavní hrdinka prožívá tuctový příběh a její všední starosti a problémy jsou vyprávěny také banálním a všedním způsobem. Asi je těch filmů o nešťastnících, kteří "něco hledají" už moc. Ať to koukají najít a neotravují. ()

Jirkacek

Snímek Tajnosti z roku 2007 jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX hlavně kvůli jeho délce 95 minut, která nám vyhovovala. Zároveň jsme chtěli nějaký jednoduchý děj, který by nám doma umožnil bez problémů usnout. Zatímco délky byla v pořádku, naše přání oddychu se nám nesplnilo ani náhodou. Příliš pozdě jsem se podával, kdo Tajnosti režíroval a když jsem uviděl jméno Alice Nellis, věděl jsem. Že to nebude žádný jednoduchý film na dobré spaní. Jenže to už jsme měli asi 25 minut za sebou a nechtěli jsme se začít dívat na nic jiného, tak jsme se dodívali. A bylo to utrpení. Nicméně vraťme se na začátek snímku, v němý jsme se seznámili s Julií (Iva Bittová), která měla úspěšného a pohledného manžela (Karel Roden), zdravou a chytrou dospívající dceru (Marta Issová), slušnou práci překladatelky, oddaného milence (Ivan Franěk) a dokonce nový prostorný dům, do něhož se celá rodina právě přestěhovala. Když se jedno ráno ve zprávách doslechla, že zemřela jazzová zpěvačka a klavíristka Nina Simone, kterou v mládí obdivovala, vzpomněla si na dobu, kdy vše bylo jednoduché a kdy žádné hory tajností neexistovaly. Její manželství totiž plynulo zdánlivě jednoduše a bez problémů, ale sama cítila, že něco není v pořádku. Jakési napětí dokazoval i její milenecký vztah, který by neměla, kdyby bylo opravdu vše jak má být. A tak se zničehonic rozhodla, že si domů koupí piano, na nějž jako malá hrávala. Aniž by si to uvědomovala, snažila se tímto způsobem utéct od všech hlubokých problémů a aniž by to plánovala, tak jí tento den změnil zásadním způsobem život. Piano si chtěl koupit v bazaru, kde se seznámila s majitelem obchodu (Miloslav König), který byl špatný prodejce a jeho živnost vedla ke krachu. Přes počáteční nedorozumění si k sobě prodejce i Julie našli cestu, ale čekal jsem od toho víc. Trochu mne překvapil rozchod Julie s milencem, který to taky nedokázal pochopit, protože měl docela velký penis a zjevně s ním uměl pracovat. Julie byla totiž těhotná a nevěděla, co má dělat. A to ani když už byla na vyšetření u soukromého gynekologa (Miroslav Krobot), který ji miminko v bříšku vyfotil. Poté se vydal za manželem do práce, který se jí omylem přiznal, že má milenku v osobě jeho sekretářky (Lenka Vlasáková). Šokovaná Julie odjela a zase nevěděla, co má dělat. A tak to asi zůstalo až do konce filmu, jenže to nevím jistě, protože jsem ten konec nějak nepochopil. Takže i kdybych chtěl v tomto komentáři něco prozradit, tak nemůžu. Jak jsem už psal na začátku, filmy Alice Nellis rozhodně nejsou tuctovou zábavou a tak i Tajnosti byly složité, depresivní a bohužel pro mne i nudné. Moje hodnocení tak bylo ovlivněno složitostí děje a protože jsem byl zklamán, tak moc cípatých ode mne nedostal. Možná nezaslouženě, ale tak to prostě je. Takže jdeme hodnotit. Suma sumárum, snímek Tajnosti ode mne získal jednu tajnou hvězdu *. ()

Korpy22

Příběh jako vytržený z denního života: “mám všechno, ale stále chci víc a i přesto, že se může stát, že nebudu mít nic.” Příběh o hlavní hrdince Ivě Bittové je velmi barevný. Milenec, piano, vzpomínky na vlastní dětství a mladí. Přesto ale filmu chybí nějaká jiskra. Je zde spousta krásných detailů, jako třeba hudba Nina Simone nebo mladý podivný obchodník, ale jako celek tomu prostě ještě něco chybí. ()

SammyboiSK

Ozaj zaujímavý snímok. Jedná sa v podstate o taký artový slice of life s Ivou Bittovou v dobrých rokoch. Až sa mi ťažko verí že sa do takéhoto projektu pustil mladý Svěrak lebo to je úplne mimo jeho štýl. Po príbehovej stránke film dosť pokulháva. Je to v podstate iba koláž scénok z toho niektoré sú komické a niektoré zas dramatické. Celkom mi je ale ľúto že je z toho iba "one-women show" Bittovej a že herci ako Roden idú do pozadia. Potešil ma soundtrack od mojich folk-rockových obľúbencov Buty, aj keď ich hudba bola celý čas celkom nevýrazná. Čiže suma sumárum sa jedná o dobrý film, iba nie dotiahnutý do konca 6/10 ()

Pohádky Jana Svěráka

Pohádky Jana Svěráka

09.05.2007

O úspěchu Vratných lahvích už nemůže snad nikdo pochybovat. Před několika dny uvítaly svého sedmsettisícího diváka, už dva měsíce se drží na špičce žebříčku návštěvnosti českých kin a dokonce se… (více)