Julie (I. Bittová) má všechno. Úspěšného a pohledného manžela (K. Roden), zdravou a chytrou dospívající dceru (M. Issová), práci překladatelky, oddaného milence (I. Franěk) a teď dokonce i nový, velký dům, kam se celá rodina právě přestěhovala. Ale pod tímto zdánlivě spokojeným a klidným povrchem zatím odpočívají mnohá tajemství, která nebude možno skrývat donekonečna. Julie však nechce dělat zásadní rozhodnutí. Místo toho se vrhne do zcela nesmyslné mise. Když ráno ve zprávách zaslechne, že zemřela jazzová zpěvačka a klavíristka Nina Simone, kterou v mládí obdivovala, vzpomene si na dobu, kdy vše bylo jednoduché a kdy žádné hory tajností neexistovaly. Zcela iracionálně a přes protesty celé rodiny se rozhodne koupit si piano, na nějž jako malá hrávala. I když tím na první pohled od všech hlubokých problémů utíká, ukáže se, že tento jediný den, kdy opustí bezpečnou rutinu svého života a vydá se hledat vytoužený nástroj, převrátí její dosavadní život vzhůru nohama. A přesně tohle je někdy potřeba, aby člověk mohl začít znovu. (Česká televize)

wosho

Alice Nellis znovu potvrdila, že patří mezi naše nejkvalitnější tvůrčí osobnosti. Tajnosti mají všechny atributy její tvorby. Dobré herecké výkony, skvělý scénář (Nellis geniálně zakomponovává běžné situace z lidského života přesně do scénáře a daří se jí z toho vytěžit maximum-v tom se podobá Zdeňku Svěrákovi) a přesná režie, která není na úkor celku. S Tajnostmi však zamířila do větších vod a ikdyž občas přestřelí míru (hádka mezi mužem a ženou na ulici měnící se v tanec mě zavání přílišnou snahou o "pravé umění"), daří se jí film ukočírovat do skvělého konce. ()

dopita

Křehký příběh, kterej ocení spíš ženská duše, než já. Ale i tak mi Tajnosti připadaj jeko nejhorší film Alice Nellis. Pořád velice kvalitní film, ovšem s některýma podle mě zbytečnýma scénama a s výrazně slabší celkovou úderností, než v jejích předchozích filmech. ()

derryl

Nejlepší film tohoto roku. Bezpochyby se od Alice Nellis dočkáme ještě mnoha velkých filmů. Každý její nový film je o třídu lepší než ten předchozí. ()

Bouřňák

90%: Nemůžu jinak než s potěšením říct, krása. Velice něžný a příjemný film o už ne tolik příjemné realitě dnešního života. Nic jsem o filmu nevěděl, téměř nic jsem od něj nečekal a možná to ještě podpořilo můj dojem z filmu. Iva Bittová byla skvělá, i Karel Roden, který mě v poslední době příliš nezaujal, byl výtečný - a ani ostatní mladší herci se nemají za co stydět (spíš naopak). Všem doporučuji, věřím že spoustu z vás film potěší a zbytek přinejmenším neurazí. ()

DannyBoy80

Totální nuda a film o ničem, a moje přítelkyně má stejný názor jako já, takže by něměl být problém v tom, že prý je to film pro ženy. Je to naprostá slátanina, s naprosto nesmyslnýma postavama a dějem. Nejlepší byl nakonec Krobot jako gynekolog. Naprosté zklamání, už začínám být na český film alergický, po Grand Hotelu další brak. V čechách se už netočí dobré filmy. ()

Piškotka

Téma mi vyloženě sedlo, jako bych se s hlavní hrdinkou procházela ruku v ruce. Neodžité touhy, bolesti a frustrace drásaly její nitro. Introvert, co v sobě má ještě většího introverta a co překvapí svými nezlomnými a pro okolí překvapujícími rozhodnutími. Iva Bittová oduševnělá, Karel Roden rovněž zabodoval. Působili vedle sebe jako sourozenci, ne jako manželé. ()

Disease

Potvrzení toho, že film je vizuální umění. Absence "dialogů proto, aby nebylo ticho" hodně potěšila. Pro mě zatím nejlepší od Alice Nellis. ()

fredisek

Všechno, co se tváří jako průser, průserem neskončí, svět nás má rád, jakkoli šlapeme vedle. Takovéhle lehce optimistické příběhy, které hrozí kýčem, ale kýčovité nejsou, tu chybí. Tajnosti mě překvapily, ačkoli se tváří jako čistě exportní záležitost, která až moc okatě ukazuje Prahu od severu na jih a od západu na východ a zobrazuje lidi, co jsou finančně za vodou nebo jsou to vyšinutí ale spokojení bezdomovci (viz to muzikálové číslo), snad aby si na Západě řekli, že tu taky máme designové byty a že máme na taxíky, co pro nás pojedou přes celé město. Obrovský plus pro mě znamená to, že Nellis tu představila a vehementně vnutila Česku (aspoň té většině, co nemá šajnu, kdo byla tahle osobnost) Ninu Simone. Jestli tím pozitivně ovlivní český průměrný (ne)vkus, bůh, buddha i alláh jí žehnej. ()

Pawlisman

Tak musím přiznat, že tato záležitost mě velice příjemně překvapila. I když se nám do očí vloudí spousty shotu s filmovou reklamou a především i přesto, že celý film působí (ať jakkoliv záměrně) až příliš teatrálně až zavání umělou slátaninou, tak musím přiznat, že jsem se filmem nechal unést. Pouze jsem nechal ty podivné výmysly na sebe nechat působit a měl tak díky tomu z filmu skvělé pocity. Film, který zůstává trochu v ústraní, ale pro mě se stává horkým adeptem na Českého lva. Především se jedná o skvělou a neotřelou zábavu okořeněnou dramaticko-romantickou zápletkou a vynikající až roztomilou Bittovou. 8,5/10 ()

bidja

Žena režisérka,žena hlavní hrdina, ženský pohled na svět, tak tomu asi jako muž nemůžu moc rozumět, protože se dívám na svět z jiného úhlu (doufám, že přirozeně). A tak na filmu můžu dopručit hudební režii zřejmě ovlivněnou samotnou Bittovou a civilní výkony málo známých herců (či neherců) ve kterých byl tentokrát rušivým momentem již opakující se projev Karla Rodena, Marty Issové a snad v každém českém filmu slovenský přízvuk češtiny Anny Šiskové. Ne zcela jsem pochopil snové pasáže prolínající se s leteckými záběry a baleto-tanečními kreacemi. Málem bych zapoměl, nejsympatičtější mi byla scéna u lékaře, pěkný protiklad k Růžové Ordinaci. ()

Greg25

55% Aneb po americku na české poměry s nekvalitní kamerou, podivně situovanými pohledy kamery a s občasnou mumlavostí herců, kterým čas od času opravdu není rozumět ani slovo. ()

Phillo

Neuveril som... Tajnosti sú síce umeleckým filmom, no málo na to, aby sa stali niečím viac. Sú aj trochu zábavné a svižné, no málo na to, aby pobavili na dlhšie než chvíľu. Tajnosti sú takou "Lola leží o život" českého filmu, pretože na to, aby bežali, nemajú. Sú tak "len" perfektným využitím prostredia a okolia ako symbolov (pomocou bezchybnej a miestami až dokonalej kamery). Nevyvážene. 60% ()

no2

7/10 - Jeden z těch lepších loňských českých filmů na nijak originální téma, tedy o hledání cesty ven z šedi každodenní reality a o návratu zpět do náruče životních jistot. Tajnostem nemohu z formálního hlediska vytknout vůbec nic - je to decentní záležitost, ničeho není příliš, prostě vše je tak "akorát" a na svém místě. I ty tanečky to zajímavě oživily, aniž by působily jako pěst na oko... A obsahově? Už od chvíle, kdy se na scéně objevil Juliin podivínský milenec, napadlo mě, že další zvláštní postavy a situace budou následovat... Nemýlil jsem se. Prostě současný postmoderní svět se všemi těmi slabostmi, úlety, nelogičností, nezodpovědností, penězi, milenkami, feminismem a sny, byť ve více poetickém hávu, než nám servírují televizní seriály. ()

laserr

Na filmech Jiřího Menzla podle románu Bohumila Hrabala(Ostře sledované vlaky, Perličky na dně, Slavnosti sněženek) jsem objevil zajímavou věc - naprosto nesnáším filmy, které jsou jako vystřižené z normálního života. A přesně v tomto bodě už musí být každému, kdo viděl Tajnosti jasné, že pro mě bylo doslova utrpení přežvýkat plných 95 minut(zdálo se to mnohem delší) filmu, který je sestřihem jedno jediného obyčejného dne obyčejné ženy. Stále jsem čekal, kdy se objeví nějaká zápletka, nějaká akce, cokoliv. Nedočkal jsem se. Když závěrečné titulky pomalu běžely po obrazovce, tak jsem přemýšlel, jestli bych na tomto filmu našel alespoň něco, co se mi líbilo. A jsou to pouze 3 věci: Herecké výkony Marthy Issové a Karla Rodena a hudba Niny Simone. Zbytek nestál za řeč, za povšimnutí a už vůbec ne za takto dlouhý komentář. ()

Pohádky Jana Svěráka

Pohádky Jana Svěráka

09.05.2007

O úspěchu Vratných lahvích už nemůže snad nikdo pochybovat. Před několika dny uvítaly svého sedmsettisícího diváka, už dva měsíce se drží na špičce žebříčku návštěvnosti českých kin a dokonce se… (více)