Julie (I. Bittová) má všechno. Úspěšného a pohledného manžela (K. Roden), zdravou a chytrou dospívající dceru (M. Issová), práci překladatelky, oddaného milence (I. Franěk) a teď dokonce i nový, velký dům, kam se celá rodina právě přestěhovala. Ale pod tímto zdánlivě spokojeným a klidným povrchem zatím odpočívají mnohá tajemství, která nebude možno skrývat donekonečna. Julie však nechce dělat zásadní rozhodnutí. Místo toho se vrhne do zcela nesmyslné mise. Když ráno ve zprávách zaslechne, že zemřela jazzová zpěvačka a klavíristka Nina Simone, kterou v mládí obdivovala, vzpomene si na dobu, kdy vše bylo jednoduché a kdy žádné hory tajností neexistovaly. Zcela iracionálně a přes protesty celé rodiny se rozhodne koupit si piano, na nějž jako malá hrávala. I když tím na první pohled od všech hlubokých problémů utíká, ukáže se, že tento jediný den, kdy opustí bezpečnou rutinu svého života a vydá se hledat vytoužený nástroj, převrátí její dosavadní život vzhůru nohama. A přesně tohle je někdy potřeba, aby člověk mohl začít znovu. (Česká televize)

Stanislav_H

Její problémy mě nezaujaly, natož že by se mě nějak dotkly. Nefandil jsem jí a ani projev její herecké představitelky mi tak úžasný nepřipadal. Navíc tento druh filmů právě není můj šálek kávy. Několiko vtipných scének ale pochválit musím, to jest bohužel hlavni pozitivum. ()

Duotone28

tajomna,skvela,krasna...Iva Bittova !!! Inteligentny filmik, kde na kazdy problem existovala rozumna odpoved...A a a uz teraz tesim na Výlet, ktory som este nestihol zhliadnut...,nazdar ()

FilmFan24

Nekamenujte mě, prosím, přiznávám se, že ač Čech nebo Moravák ( jak je poslední dobou módní uvádět) české filmy teda až na pár výjimek moc nemusím. Tohle mě ale dostalo a svitá aspoň malá naděje, že to až zase v našich luzích a hájích není špatné. Stylem a elegantní lehkostí vyprávěný docela obyčejný příběh jedné ženy mi místy připoměl slavnou éru nejenom české "Nové vlny", kdy jako zjevení působily třeba Formanovy filmy v letech šedesátých. Měl jsem prostě takový pocit, že sedím a sleduju nepopsatelné něco co ve výsledku až se uleží následující den nevyšumí, ba naopak nabere novou intenzitu. A hlavně scéna, kdy na křižovatce jsou pocity znázorněné tancem...nemám co dodat. Snad jenom si dovolím "ukrást" oblíbený výrok jistých věhlasných kritiků: Zvedám oba palce! :) ()

hygienik

Tak toto prekonáva aj Svěrákovské filmy. Netušil som, že v čase dlhodobého úpadku českého filmu sa môže objaviť taký skvelý kúsok. Ten ženský pohľad na veci Alice Nellis je pre film zásadným pozitívom. A tie tanečné scénky som si vychutnával. Nepochybne 5 hviezd a s veľkým potešením. ()

vegetol.mp odpad!

Po půl hodině sem ten film vypnul. O čem to kurva bylo? Asi jsem obyčejný stupidní zástupce pracující třídy, co nerozumí umění, ale fakt jsem to nepobral. Herecké výkony hrozné, dialogy taky. Přišlo mi, že v tomhle filmu lidi mluví jen proto, že by se zrovna mělo něco říct, jako aby nebylo ve scéně ticho. Nejsem příznivcem divácky podlézavých hloupých filmů jako Kameňák nebo Poslední plavky, ale nesmí se to přehánět ani opačným směrem. S takovýma kravinama jako Tajnosti mi může Česká televize dát příště svátek. ()

Skip

Velmi jemný a přitom tak opravdový film, který toho hodně řekne snad každému, kdo ho zhlédne. Snad jen ty taneční scény bych vynechal, nebo by se při nich aspoň hlavní hrdinka nemusela tvářit jak jojo. ()

Vědma

Věřím tomu, že tohle bylo myšleno upřímně a natočené s velikou snahou po příběhu a vcítění se do postav. No ale ono to nevyšlo, bohužel. Smutná byla také vzpomínka na temnou svěží krásu mladé Ivy Bittové, třeba v Zápisníku zmizelého nebo v Nikola Šuhajovi. Ale tohle čas dělá nám všem. U ní je to víc patrné, to asi Rišo Muller. ()

kajas

Nejzajímavější na celém filmu je fakt, že se Juliin příběh odehraje během nějakých 24 hodin. Bohužel jsem vůbec nerozuměla chování ani motivacím hlavní hrdinky a vadila mi také častá převaha hudebního doprovodu nad ztišenými dialogy. Nadále platí, že oceňované filmy Alice Nellis mě baví mnohem méně než její pozdní mainstreamovější tvorba. ()

Lennnnna

Vychvalovaný "výlet do ženské duše" mě nechal překvapivě chladnou. Ač je Alice Nellis bezpochyby děvče talentované, já vám těm jejím "obyčejným příběhům ze života" zkrátka nějak nemůžu přijít na chuť. Julie se zkrátka jenom nudí a je nespokojená a trvá ji zatraceně dlouho než konečně prolomí stavidla a pořádně si popláče. Mezitím nás protáhne Prahou a po kouskách servíruje svou opuštěnost a ztracenost a sem tam se nám u toho zasní, ale je mi líto - já to společně s ní nedokážu. Jedinkrát za celou dobu jsem byla u vytržení, a to u taneční scény uprostřed křižovatky, která byla nesmírně strhující (trochu mi připomínala El tango de Roxanne z Moulin Rouge, což mě ovšem přivádí také k myšlence určitého vykradání, kterého se Alice nespočetněkrát dopouští), jinak jsem však po celou dobu nenalezla ani špetičku souznění. Nejsem snad dostatečně křehká a ženská, že jsem neobjevila to, co tolik jiných v Tajnostech nalezlo, nebo se snad Alici podařilo obelhat celé davy? Nemám zdání, ale vím zcela jistě, že výlet do mé "ženské duše" by vypadal poněkud jinak. ()

Kosmik

Dobrý námět, dobří herci, ale poněkud hůře režijně zvládnuté. Na tohleto paní režisérka už moc neměla. Tance na ulici působí relativně nekoncepčně a největší průšvih je v dialozích řešení manželských a partnerských problémů, ve kterých režisérka patrně asi nevěří svým dialogům a nechává je násilně překrýt mnohdy až nevhodně vybranou hudbou (scéna důležitého rozhovoru Bittové a Rodena na terase). Zase jsou zde výborně zpracované scény, jako ta z vyšetření u gynekologa nebo zhroucení sebevědomé kamarádky u psychotroničky. ()

easaque

Alice Nellis se hooodně snaží vnést do české filmografie nějaký svěží styl. Přimo v tomto filmu se jí to podle mě moc nepovedlo. V první řadě je film převážně určen ženské části publika, takže já z něho nic neměl a hodně mě štvalo chování hlavní hrdinky. Další výtku mám ve scénáři k tomu, že je příběh posazen do reálií té malé části společnosti, která neřeší peníze a je za vodou. Bohužel mi nesedli ani herci do svých rolí a nedokázal jsem jim úplně uvěřit. K tomu velmi špatné ozvučení a porozumět rozhovorům kvůli "mumlání" mi dělalo dost často problém. Takže když to všechno shrnu dohromady, tak jsem byl z filmu hodně rozpačitý a jeho poetika mi nakonec unikla - 2 hvězdičky. ()

MartinNDL

Naše filmová akademie je neuvěřitelná v udílení Lvů. Zatímco herce strávím poměrně v pohodě a až na pár kostiček mně snadno prokouznou krkem a kolikrát si i pochutnám, mezi filmem roku je to až na výjimky poslední léta průser a průser a průser. Konkrétně - Anglickej král, Horem pádem, Rok ďábla, Otesánek, Je třeba zabít sekala,... A teď naposled do klubu omylů vstoupila i sympatická Alice Nellis. Nevěřim vám ani hovno z tohoto nudnýho příběhu prý běžný ženy procházející si jednou z těch věkových krizí. A je to škoda. Martička Issová je úžasná (jako vždy), Karel Roden hraje (hlavně v druhý půlce filmu) taky velmi dobře. Jenže v takový vlně klišé, na který se Bittová nervózně a skoro nešikovně pokouší surfovat, se prostě pohodlně plavat nedá. ()

HappySmile

Takový jeden typický den "typické" české ženy... Dobře vykresleny pocity a postoje postav, jejich problémy a to jak se s nimi snaží vypořádat. Hlavně se mi líbilo, jak někdy hlavní hrdinka vůbec nevnímala, co jí ten člověk říká, takže ani divák to neslyšel. Jenom teda v jedné scéně, když se bavila Bittová s Rodenem, tak přes jejich rozhovor pustili strašně nahlas hudbu a to mi dost vadilo. Jestli tím chtěli říct, že ten rozhovor je "zbytečný", měla tam být jenom hudba a vůbec neměla být slyšet slova, tohle strašně rušilo. Ale jinak, jak jsem řekla, dobře natočeno. A to jak v první půlce všichni pořád tančili, bylo úplně na hlavu, ale možná proto se mi to líbilo. ()

kombajn

Pro mě trošku utahanější, hodně pocitové ale samozřejmě skvěle zahrané, skvěle napsané, skvěle zrežírované. ()

Martin741

Nicim nevybocujuci film z priemeru, ci uz scenarom /zlomena zena Julia, ktora vsetko stratila ....../, reziou Alice Nellis, ktora sa prejavila ako rutinerka, aj ked uz nieco za sebou ma /Vylet/. Priemer najpriemerovatejsi, nic viac a nic menej. 50 % ()

rakovnik

Dlooooho se mi nedařilo naladit na stejnou notu s hlavní hrdinkou. Ačkoli tvorbu Alice Nellis zpravidla uznávám, tak Tajnosti a Andělé všedního dne mě minuly. Výrazové prostředky v tomto filmu nejsou dle mého gusta a působily rušivě. Stejně jako hudební doprovod, kdy přes něj mnohé dialogy nebyly slyšet. Příběh o znuděné paničce bohatého manžela, hledající své místo v životě, mě prostě neoslovil. ()

shyster

Po shlédnutí jsem byl dost naštvaný. Na to jak je to vychvalovaný, jsem z něj citíl jen to čecháčkovství, kvůli kterému jsem zanevřel na Hřebejka a jeho "nadčasové" filmy. Film se snaží všem zalíbit, řada postav je vykonstruovaná (kamarádka hlavní hrdinky, babka v okně) a to, co stihne hlavní hrdinka v jednom dni, je také úchvatné. ()

deepend

Tajnosti aneb cesta do hlubin ženské duše... Tak takhle nádherně křehký film mohla natočit jenom baba. Nevím jestli je to jenom můj pocit, ale Alice Nellis film od filmu zraje jako víno. V Tajnostech prostě jede všechno tak jak má, přesně vybraní herci - Iva Bittová, Marta Issová, Karel Roden... a hlavně MILOSLAV KÖNIG !!!!!!! A k tomu ten soundtrack, díky kterému jsem objevil Ninu Simone. 100% ()

Pohádky Jana Svěráka

Pohádky Jana Svěráka

09.05.2007

O úspěchu Vratných lahvích už nemůže snad nikdo pochybovat. Před několika dny uvítaly svého sedmsettisícího diváka, už dva měsíce se drží na špičce žebříčku návštěvnosti českých kin a dokonce se… (více)