Julie (I. Bittová) má všechno. Úspěšného a pohledného manžela (K. Roden), zdravou a chytrou dospívající dceru (M. Issová), práci překladatelky, oddaného milence (I. Franěk) a teď dokonce i nový, velký dům, kam se celá rodina právě přestěhovala. Ale pod tímto zdánlivě spokojeným a klidným povrchem zatím odpočívají mnohá tajemství, která nebude možno skrývat donekonečna. Julie však nechce dělat zásadní rozhodnutí. Místo toho se vrhne do zcela nesmyslné mise. Když ráno ve zprávách zaslechne, že zemřela jazzová zpěvačka a klavíristka Nina Simone, kterou v mládí obdivovala, vzpomene si na dobu, kdy vše bylo jednoduché a kdy žádné hory tajností neexistovaly. Zcela iracionálně a přes protesty celé rodiny se rozhodne koupit si piano, na nějž jako malá hrávala. I když tím na první pohled od všech hlubokých problémů utíká, ukáže se, že tento jediný den, kdy opustí bezpečnou rutinu svého života a vydá se hledat vytoužený nástroj, převrátí její dosavadní život vzhůru nohama. A přesně tohle je někdy potřeba, aby člověk mohl začít znovu. (Česká televize)

Vikinec

Celý film byl jakoby nabitý elektřinou pod rouškou vlídného a vždy se ovládajícího obličeje skvělé Ivy Bittové, která nemusela ani zpívat (přehrála i Rodena a Issovou).. Cítíč s ní, i když není nic vyřčeno nebo když se dialogy ztrácejí v úžasné hudbě, která je dominantnější než slova. Nechybí onen elektrický výbuch na závěr, kdy nezůstane oko suché. Jeden z nejlepších filmů v poslední době. Bittová je na své roky krásná a půvabná ženská. ()

nula87

Alice Nellis mě znovu utvrdila v tom, že umí držet svůj standard, který je na české poměry rozhodně nadprůměrný. Příjemný malý příběh znovunalezení důležitých věcí v životě na jednodenní cestě mezi piánem, milencem, manželem, dcerou s úspornou, ale přesnou Ivou Bittovou. 75% ()

Asdas

Niekedy už mám pocit ,že tie dnešné české filmy sú stále o tom istom..Tento okrem hudby nemal nič čím by ma aspon na chvíľu zaujal, hercom som neveril ani jedno slovo a celé to pôsobilo ako báchorka o žene v strednom veku ,ktorú život unudil a ona nevie akým smerom sa má vybrať. ()

Cikinko

Súhlasím , že celkový príbeh je dosť obyčajný a klišé , ale to pekné a jednoduché spracovanie a výkony niektorích vedľajších postáv , pekne poskladalo jednotlivé scénky do uceleného zážitku. Film nebol nabitý komplikovaným scenárom a zaujímavými dialogmi ,ale naopak situáciami ktoré sú v živote bežné. Napr . Posudzovanie ľudí v MHD, Predsudky voči súkromným lekárom, či obchodníkom so starožitnosťami. Film taktiež obsahuje skvelú hudbu a ľahký humor :) Predvídavosť konca a idealizovanie mi v tomto diele nevadili a rád toto dielo odporúčam. 4* ()

boombang

Moc se mi to líbilo, jak dějově, tak i po formální stránce. Film to není zrovna veselý - a přesto (nebo právě proto) navozuje příjemné pocity a snad i optimizmus. Bittová je úžasná - a kromě ní i Roden, Krobot a Šišková. Dávám pět hvězdiček a je mi úplně jedno, co si kdo bude o mně myslet. ()

subic

Iva Bittová tu hraje naprcanou čtyřicítku, která se rozhoduje, jestli si to má nechat nebo ne, protože manžel Karel Roden se zrovna víc zajímá o jeho podřízenou v práci. Krobot jako gynekolog, to nemá chybu. Na začátku druhé poloviny se objeví taxikář (Igor Bareš) s teorií heroinového komatu a najednou to dostane šťávu. Najednou jsem pochopil, o čem to vlastně je. Na 5 hvězd to není, protože první polovina mě moc nechytla. Karel Roden standardně skvělý, Iva Bittová výborná, celkový dojem je nakonec velmi příjemný. Tohle je právě takový ten příjemný film, na který se chodí s holkama do kina. 8/10 ()

mauinka

Miluju tenhle film a můžu se na něj dívat znovu a znovu. Miluju roztančené scény, muziku a jakousi křehkost celého filmu. A miluju to zastavení v čase . ()

ostravak30

Některé ženy mají to "štěstí, že jsou obdařeny vším. Hodné děti, velký dům, slušně vydělávající manžel. Jenže ani to ke štěstí nestačí. Buď se začnou nudit, anebo jim okolí předhazuje, že mají všechno a to všechno je právě to štěstí. Je anebo není, když k němu chybí ta omáčka kolem. Právě tak jsem pochopil Tajnosti já. Alice Nellis točí bezpochyby docela zajímavé filmy. A vždy si vybírá velmi dobré herce. Iva Bittová je herečka, jejíž výkon se dá přiradit k velmi přesvědčivému herectví a to až na úrovni skryté kamery nebo domácího videa. Opravdu jí lze věřit každou větu. Karel Roden je pro změnu symbil kvality. K tomu slyšíme dobrou hudbu a přestože je nahoře uvedena skupina Buty, nejen ona se stará o dobrý hudební zážitek. Je to dobrý film, ale primárně není určen mužům, což filmy režisérky Nellis nejsou. Mě osobně zážitek kazil velmi špatný zvuk, kdy jsem netušil, zda mám volume dávat nahoru nebo dolů, neboť celou řadu dialogů nebylo vůbec slyšet. ()

iz67

Viděl jsem čerstvě před 15 lety a dal 3*. A dnes (2022) nevím proč, protože je to o ničem přitom se Nellis povedlo udělat úžasnou nenásilnou fotku toho, kdy se člověku začne pod rukama ztrácet smysl čehokoli co do té doby dělal. Dobrý. Dost. 2023: je to naopak o všem. Nejlepší Nellis film. ()

Miloško

Veľmi príjemný pohodový film.Dobre sa pozerá na dobre hrajúcu I.Bittovú,príjemná je aj neobvyklá hudba na český film.Toto je tá pravá alternatíva na omleté gagové české filmy.Najlepší český film roku ()

naoko

Opravdu pěkný film, který pohladí na duši. Z Ivy Bittové vyzařuje velká síla, Karel Roden nepotřebuje žádný komentář, jen mě překvapilo, že je nominován na Českého lva za hlavní mužský herecký výkon, vystupuje zde snad jen deset minut. Nejvíce mne zaujaly poetické, snové scény, tango dvou hádajících se milenců na zebře, lidé v tramvaji při placení pokuty a dívenka na kolečkových bruslích za zvuků piana. Jsem s českou kinematografií roku 2007 spokojena, i když vyprodukovala jistě slabší snímky, byl tento rok silným rokem už jen díky Tajnostem, Vratným lahvím a Bestiáři. ()

Prubner

Takže si to shrneme. O čem ten film je ? O znuděné krávě, která neví co chce, a vyřeší to tím, že si koupí klavír. Když si to takto pregnantně charakterizujete, tak to nevypadá moc úžasně, co ? Ale skvěle to vystihuje naprostou nicotnost tohoto filmu. Většina světových režisérů dnes zpracovává existenciální a filozofická témata, snaží se o sociální, politickou či morální kritiku...A co čeští "umělci" ? Natočí film o rozežrané bohaté paničce, jejíž pseudoproblémy by vyřešilo pár facek. ()

Allia

Pohled do duše a všedního dne ženy po čtyřicítce... možná to někomu přijde nepochopitelné a nepřirozené, ale takhle to je. Na filmech Alice Nellis se mě fascinuje, že mě dokáží rozesmát i dojmout zároveň, nejsou jednoznačně profilované, o to přirozeněji působí. Jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděla. ()

JanHá

Alici Nellis, autorku Tajností, považuji za výbornou režisérku. Ale právě tento její poslední film byl pro mě zklamáním. Může za to asi scénář. Herecké výkony Ivy Bittové a Karla Rodena se mi spíše líbily, ale ta neustálá snaha něco dovysvětlovat mě moc nabrala. Nelíbila se mi vykonstruovanost a až kýčovité taneční pasáže. Jako vhled do hrdinčina srdce to pro mě absolutně nefungovalo. A také ty dialogy docela často drhly. Na druhou stranu jsem film ocenil jako pokus o zachycení současného života ve městě a hledání něčeho, čeho se v něm chytnout. ()

Pohádky Jana Svěráka

Pohádky Jana Svěráka

09.05.2007

O úspěchu Vratných lahvích už nemůže snad nikdo pochybovat. Před několika dny uvítaly svého sedmsettisícího diváka, už dva měsíce se drží na špičce žebříčku návštěvnosti českých kin a dokonce se… (více)