Dvanáct lidí se nechalo dobrovolně zavřít na statku na Šumavě. Dobrovolně se zřekli svobody. Manuálně pracují, živí sami sebe a navzájem si pomáhají překročit svou minulost. Na jeden rok. Vztahy jsou rovnoprávné; nikdo nemůže mít hlavní slovo. Zakázány jsou sexuální vztahy. Ale vydržte to, když muži a ženy jsou pohromadě a témat k hovoru je tak málo! Za porušení pravidel komunity ale hrozí vyloučení. Pracují nervy a pudy. Jolana (Petra Jungmanová) je slabá holka a Milan (Jiří Langmajer) zase silný chlap... Porušovat pravidla tam, kde se tolik hraje na pravdu, znamená rozvrátit všechno a ohrozit všechny. Brzy mezi ně přijde někdo nový (David Švehlík). A někdo další (Igor Chmela) si pak vzpomene, že jedna smrt tam venku byla vražda. Náhody nejsou. Zabil někdo z nich. Co mělo být dávno mrtvé, se vrátilo. Nálož pod barákem začala odpočítávat. Jde o to, jak rychle se ze zmatku vynoří konkrétní jméno... a jestli to jméno je opravdu jméno vraha. (Bontonfilm)

Nekgro

Jeden z mála kvalitnějších českých filmů poslední doby, prošpikovaný psychologickou hrou v nápravné komunitě. Možná lehce komplikovaný příběh, ale to se dá odpustit. Navíc přítomnost Jana Budaře opět nezklamala a jeho hlášky byly hlavním komediálním prvkem. Např: debata o Průhonicích ... ()

waits

Jak osvěžující je shlédnout český film, který není infantilní, laskavý ani buransky vtipný. Naznačená kriminálka postupně uskakuje do psychologického thrilleru, a to je dobře. O zápletku ostatně ani tolik nejde, o atmosféru a psychologii postav ano (pořád je řeč o českém filmu!). Že si Langmajer tuhle roli užije, se dalo čekat, špatný ale není nikdo z účinujících. Na debutujícího režiséra podal Sedláček skvělý výkon a to je navíc současně autorem námětu a scénáře. A dobře vybral hudbu Tomáše Kympla...Pro mě nejlepší český film onoho roku. Rád jsem se na něj podíval i podruhé. ()

lardko

Naprosto příšerný herci , co moc neumí hrát , a na které se nedá moc koukat , zhoršují tento ještě horší film. Tohle není druh filmu kterého si budu na 100% jistý že si ho budu pomatovat. Na štěstí jsem už od začátku od tohohle filmu si moc nesliboval. ()

IvcaSammet

Pravidla lži je celkem zajímavé psychologické drama, jen mi bohužel přijde nedokončené ... Už od začátku se příběh skvěle rozjíždí, nakonec se ale zasekne a tak i zůstane ... Myslím, že zrovna u tohoto filmu nebyl zrovna nejlepší nápad zvolit takový konec ... Pro mě to kompletně zabilo celou atmosféru, kterou film v průběhu krásně naladil ... Každopádně teda další plusové body za parádní herecké obsazení, z toho jsem byla opravdu nadšená. ()

Driscoll

70 % --- [DVD] --- Film postavený na solidních hereckých výkonech - tak by se daly Pravidla lži ve zkratce charakterizovat. Ostatní složky filmu však trochu pokulhávají. Především příběh; možná bylo původním záměrem zasadit zajímavý děj do prostředí terapeutické komunity, jenže prostředí nakonec dostává prim a zápletka se ztrácí kdesi v pozadí, aby se o ni tvůrci sem tam odrazili. Místo thrilleru se nám dostává spíše "divadelního" drama. Herecké výkony jsou pak to, co drží film nad průměrem, především samozřejmě Langmajer, který má však pozici ulehčenou tím, že mu od přírody role podobných hajzlíků prostě jdou. Nezaostává však ani Igor Chmela, Jaromír Dulava a dvojice terapeutů (Kláru Issovou záměrně neuvádím, protože, alespoň podle mě neměla tolik prostoru, aby něco předvedla). Z české tvorby jsou Pravidla lži v poslední době určitě to nejlepší, co se dá vidět. ()

strangercz

nemůžu si pomoct ale já se nudil po celou dobu jsem se díval na hodinky když už bude konec a když přišel byl sem s klamaný jeho provedeným ()

Badel

spíš ještě půl hvězdičky navíc. Po dlouhý době českej film, kterej neni trapnej. Dobrý herecký výkony, velmi dobrý dialogy, který zněj reálně. Příběh celkem jednoduchej, ale zajímavej a nenudí. ()

laserr

Skvělé vyobrazení života v takových komunitách. Už samotný fakt, že mě film de facto bez děje celé 2 hodiny nenudil a snesl bych klidně ještě víc, je jasný důkaz kvality. ()

blazenka

Na české poměry slušné drama s vynikajícím Langmajerem a velmi dobrým Švehlíkem. Film o lidech v komunitě, kteří chtějí nechat za sebou svou drogovou minulost a jen některým se to podaří. Film o zločinu, o odpuštění, o lásce. Bližší nahlédnutí do nitra drogově závislých. 70% ()

klikva

Zajímavé téma, dobré herecké výkony, v českých luzích a hájich ojedinělý žánr, občas nějaká vtipná hláška v podání Budaře... byla jsem velmi spokojená. Asi bych se jen obešla bez závěrečného info, kdo a jak skončil. Jinak nemám co vytknout, ale k pěti hvězdičkám mi přece něco jen chybí. ()

KOZEL84

Mohlo by se točit víc takových filmů místo těch hovadin co se u nás většinou točí.Tenhle dokazuje že to jde a nemusí to skončit jako trapas. ()

Toclawer

No jasně, mohlo to byt ještě promakanější, ale s ohledem na všechny ty trapný český pokusy o film je to pro mě za jasných 5... ()

Saur.us

Na jednu stranu výborné kvůli jednotlivým postavičkám, jejich obsazením a scenáři a nadruhou stranu horší kvůli takřka až televiznímu zpracování a na můj vkus až moc pomalému tempu. Horší 4* ()

IBBY

...opravdu drsná záležitost...a jelikož mě minula v době natočení byla jsem překvapená především výběrem herců...dodávám že se úkolu zhostili nebývale dobře...málokdy se povede aby temná stránka v nás...všechen ten běs...rozpolcená duše..nezvladatelná vášeň a touha vyzněly opravdově a uvěřitelně...v tomhle případě se to povedlo dokonale...oč méně slov o to lepší výsledek a atmosféra houstla každým novým záběrem ...navíc skvělý režisérský debut... ()

HouseMK

Ano! Po dlouhé době (nejen) český film, který naplnil má vysoká očekávání. Uzavřené drama jedné malé komunity abstinujících feťáků, kteří tu hledají sami sebe. Nebo nechtějí, aby někdo hledal je? Hlavní postavy jsou tu vpodstatě od začátku dvě, nicméně vedlejší role rozhodně nejsou šmíry a postavy jsou dobře vykreslené a skvěle zahrané. Herecké obsazení je jednoznačně velké plus tohoto filmu. A tím druhým je scénář, který si Českého lva zaslouží. Možná-spoiler!: Dojem mi kazí akorát plakát, který toho prozrazuje až moc a k průběhu filmu se nehodí. I bez něj je záporná postava z filmu dost jasně patrná. Jinak na prvotinu skvělé! P.S: Může mít lež vůbec nějaká pravidla? ()

RickyFitts

strašná škoda... že to není dvakrát delší, že to není drsnější a hutnější, že to muselo mít příběh a flashbacky... protože jinak to bylo super, 3+ ()

adriane9

Naprostá úžasná výjimka, skvost mezi českými snímky... Nelze citovat jedinou větu z filmu, protože všechny byly s hlubokým smyslem, visela jsem na všech těch dialozích, na kouscích vzpomínek a rozhřešení.. A vyzdvihnout musím scénu kdy se zapalují tři svíčky.. Silný zážitek, skvělá hudba, velmi dobrý výběr herců. Díky za tento film! ()

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů