Makky

Zábava, veľká zábava. Bezlogický nášup plný akcie a humoru. Clive Owen ako "mrkvičkový" zabijak predviedol, ako má vyzerať správny chladný drsňák ()

blackrain

Střílečka od začátku dokonce, která nenudí. Akce střídá akci. Jednu chvíli jsem si říkala, že Clive Owen je lepší než James Bond. Ten tedy musel stihnout věcí. Vystřílel bandu grázlů, odrodil dítě, vystřílel další grázly, zachránil dítě. Pak se mu do cesty připlete prostitutka Monica Bellucci nebo on se připletl do cesty jí. Už vím, že mrkev je výborná zbraň, kterou můžete bez váhání použít. ()

BloodyVamp

Nebetyčná blbost, která po úvodní čtvrthodince začíná nudit a je stále stejně...blbá. Akční scény jsou ad absurdum, což po chvíli začne iritovat. Příběh to nemá skoro žádný, herce snad komentovat ani smysl nemá. Jen ta akce vypadala místy hodně stylově (takhle jsem si ji představoval v Max Paynovi, když už). Takhle výplach mozku na jedno sychravé odpoledne. 30%. ()

SarumanKo

Shoot 'Em Up je na jednej strane nenormálne nabúšená akčná jazda hýriaca režijnými nápadmi a intenzívnym násilím v každom zábere. Michael Davis "vulgárnu" akciu zvláda bez najmenších problémov, no jeho film v ostatných ohľadoch bohužiaľ zlyháva. Aby mal tento akčňák jedinečný štýl a drajv, mu chýba rozumný scenár, pretože tento fádny béčkový príbeh s katasfrofálnymi logickými failmi okamžite vyprchne z hlavy. O absencii dobrých hlášok nehovoriac. Herecký ansámbel je pomerne slušný, ale skutočne ma bavil iba Giamatti. Shoot 'Em Up je ako stredne prepečený steak - úplne nezaujme milovníkov krvi, ani civilizovaných gurmánov. (6/10) ()

kaylin

"Neprůstřelná vesta je lepší investice než kolébka." Docela našlapaná akce se zajímavým záporákem, ale ne zajímavě napsaným, zajímavě zahraným. Paul Giamatti je prostě frajer. Clive Owen se do role také hodí, dobrý machr. Zajímavé momenty, přesto někdy docela sterilní. Není to až tak zábavné, jak se to tváří, sem tam to ale diváka strhne akcí. Dneska rozdávám nějak moc vysoká hodnocení. Tak ne, za ty blbé triky musím jít jen na průměrné hodnocení. ()

RAiken

Ach jo, vypadá to, že nám tu někdo nepochopil, na co, že se to vlastně dívá. Jde tu přece o nádhernou vtipnou parodickou zábavu, což byste měli pochopit už s prvním záběrem a prvním kousnutím do mrkve. Od prvního křupnutí mrkve a první ustřelené hlavy boří hlavní hrdina jedno akční klišé za druhým a svými hláškami oslavuje akci jako takovou. Svými eskapádami dává vzpomenout na Johna McLanea, na povedenou dvojku Riggse s Murtaughem či na jiné akční frajery, o kterých nikdo neví, jestli jsou tak dobří nebo jestli jsou ostatní záporáci tak špatní. Ale to jsme ani nikdy zjistit přece nechtěli. V akčních filmech šlo vždycky o akci, a té je tu vrchovatě a ještě v sympaticky nadneseném duchu. No dobře, je to totální nadsázka, ale setsakra zábavná a originální. Spousta úsměvných nápadů a scének je skvěle doplněna stylovými hláškami, které už jste slyšeli kolikrát, ale nikdy v takovém kontextu. Velice úzce vymezená žánrová jednohubka, kterou si však vždycky rád budu vychutnávat jedenkrát každý rok, protože je to zkrátka mrkvervoucí mrkvová jízda. Ale možná mám jenom dar si vždycky pustit film, kterej mi sedne do nálady... ()

italka63

Neskutečná akční jízda, při které vám sice nezůstane šedá mozková kůra zvrásněná, ale vyhladí se vám jako bowlingová kuželka, ale jo, musíte mít tenhle žánr s potoky krve, černočerným humorem a hudebními peckami rádi. Za hodinku vám děj z hlavy o elitním střelci, který se zaplete po nalezení mimina u zastřelené šlapky, kam nemá, vyšumí, ale krásná Monica Bellucci, skvělý Paul Giamatti a hlavně pořád víc mě sympatický Clive OWENvám zaručí akční smršť za tři hvězdy. ()

Damiel

60 % - Akční jednohubka, která nemá pořádné koule, žádné vnitřnosti a vlastně žádný pořádný děj. Chlápka s dítětem na útěku pronásledují gangsteři, and that's it. Pár zajímavých nápadů a slušný Owen nemůže vyvážit celkovou formální i obsahovou prázdnotu a závěrečnou překombinovanost. Důkaz, že i 80minutový film se může ve druhé půlce jevit jako nekonečně dlouhý :) ()

Desperado

S obrovským nadhľadom natočená akčná kravina, s veľkou dávkou čierneho humoru. To čo sa na plátne aj za tých slabých 80 minút dialo, ma však neraz nútilo otáčať očné buľvy s nechápavým výrazom tváre a následnym chápavým úsmevom. Charizmatický tvrďák Owen dostal rolu šitú na mieru a experimentálny záporak Giamatti tu chrlí hlášky ako Rambo nábojnice z guľometu. Po čase je to ale jednotvárne a začína nudiť. A s tými mrtvolami tu máme zrejme nový rekord, lebo môj bodycount sa zasekol niekde v polovici filmu. ()

decouble

Ano, je to hodně přemrštěné, ale na tom přece "Shoot 'em up" stojí. Jinak mi vadila jen jedna či dvě vážnější scény a občasná snaha být za každou cenu cool (aspirantů na cool scénu, hlášku apod. je tolik, že to prostě občas cool není). Obzvlášť Giamattiho hlášky někdy zavánějí trapností. Na druhou stranu, i proto ho Mr. Smith označil za "kundu s bouchačkou v ruce". Takže suma sumárum: zábavný, akční, oddychový film se skvělým Owenem. ()

YURAyura

9/10 Akcni jizde, ktera se tim zkratka ne$ere... Owen zkratka dokazuje, ze casting na agenta udelal nekde chybu a nahradnik v podobe ukrajinskeho bijce si ted jako velky JB ted muze jen v koute muze cucat mrkvicku. Skoda te hnusne italske mani, co delala sparing, protoze jeji sexepil se podoba psim exkremetum na cerstve posekanem travniku. Nastesti to zachranuje hnusak Giammatti, ktery se pro tuto roli nadrazeneho brouka pytlika narodil - podobne jako Donutil toho sveho kretena nemusi vubec hrat. Zpocatku jsem nevericne kroutil hlavou, ale kdyz jsem pristoupil na tvurci nadsazku a la Crank a otevrel se suchym hlaskam, ktere tady drti temer kazda postava, byl jsem maximalne spokojeny. A to lobovani kongresmana melo tu spravnou vahu... ;]] Potesi smeska rockovo-metalovych vypalovaku. ()

džanik

Předlohou byl asi nějaký komiks, co? Pro děti, magory se zbrojním pasem a mojí babičku to není. Akční zábava to je. ()

Helo

Pan Smith je obdoba Maxe Payna, akorát místo pistole v každé ruce pobíhá s heavy metalově laděným miminem v jedné a s mrkví v druhé, přičemž, když má potřebu někoho odprásknout, nasadí na onu mrkev nějakou bouchačku a střílí, během toho ještě háže jednu hlášku za druhou. Veškerá akce a i celý zbytek dotažený do absurdna, ale jako celek zatraceně zábavné. "Zdá se, že jsi ještě pořád neztratil mušku" - "A to si mě eště neviděl chcát svý méno do sněhu" ()

Herr_Flick

Nejlepší je originál. A tohle je svým způsobem potrhlé až až. Od začátku do konce se člověk nenudí. Parádní humor, parádní akce, parádní hudba, parádní Owen a brilantní Giamatti. Dlouhodobě nejlepší béčko! ()

Easykk

Já to říkám pořád - neštvěte mrkvového zabijáka!! Aneb když se zelenina fakt naštve a dá Vám to doopravdy sežrat i se všemi vitamíny. V dnešní době nezbývá než doufat, že používal čistě BIO mrkve, jinak by si proti sobě mohl poštvat pár naštvaných BIOaktivistů, kteří by mu ty špinavý éčka pěkně vosolili BIOsamopaly. Jinak bezva film, jen houšť. ()

FilmFan24

Někdo rád holky, jiný zase vdolky - mno a tady má rád hlavní hrdina (Clive Owen) mrkvičku! Je řádně cool a nad věcí a jen tak mimochodem mezi střílením si klidně chroustá...to aby na ty lotry pořádně viděl. Akční film se vším všudy, který z análů zapomění vysvobozuje vizuální styl a to, že si střílí sám ze sebe! Třeba tím, že zabiják chroustá mrkev! ()

Duotone28

Superakcak...ktory na rozdiel od svojich akcnych kolegov, robi pitchku prave z nich. Prosty pribeh s prostou myslienkou...s umyslom prosto pobavit a nenudit:). ()

Frenegonda

Tak tohle je jízda podle mýho gusta. Mrkev s sebou... v každým případě a v každé situaci:-) Je to geniální NÁŘEZ. Jen se u toho bavit:-) Kdo chce řešit, že v Africe maj hlad, ať jde určitě na jinej film. Komu se ale líbí sexuální balet s Monikou Belucci s bouchačkou v ruce... to už je jiná. Je to ztřeštěný, ujetý a skvěle zábavný:-) ()