Možná jste si mysleli, že hvězdy jsou docela nezajímavé kusy kamenů. To jste se mýlili, hvězdy jsou živé bytosti, které vypadají jako krásné ženy. Když jedna hvězda spadla z nebe, vydal se ji Tristan hledat. Doufá, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách. Tři princové hledají rubín z náhrdelníku této hvězdy, protože kdo jej nalezne, stane se králem. Nejodpornější důvod mají tři sestry čarodějnice. Když snědí srdce hvězdy, získají věčný život a mládí. První najde hvězdu Tristan. Je překvapený, když zjistí, že hvězda není jen kus chladného kamene, ale půvabná žena, která se jmenuje Yvaine. Vydají se spolu na dlouhou pouť, aby ji ukázal své milé. Jenže čarodějnice nemají v úmyslu se hvězdy vzdát, a tak oba čelí velkému nebezpečí. Během jejich dobrodružství Tristan dospěje a najde pravou lásku. Takovou, která se nedá koupit třeba spadlou hvězdou. (TV Prima)

marcek

Už se nemůžu dočkat, až za 20 let budu s děckama strojit stromeček a hned po S čerty nejsou žerty půjde Hvězdný prach :) Jsem rád, že se i v dnešní dobu točí pohádky jako je tahle ()

shyster

Opravdu netradičně natočený příběh pro děti. Jen tak namátkou: pirát se sklony k transvetismu, velký počet vykuchaných zvířat, zrada a vraždy jako prostředek k získání trůnu. To ale nejsou nedostatky, ale právě naopak přednosti tohohle filmu. Prostě je tu po dlouhé době opravdu dobrý film o dobru jak vítězí nad zlem. ()

Pugo

Najmilšie prekvapenie v roku 2007. Film má všetko čo má taký príbeh obsahovať. Vaughn je frajer, Cox sympaťák, Danes kočka, De Niro vtipný, Pfeiffer - jednoznačne asi comeback roka. Samozrejme nemôžem nevyzdvihnúť hudbu Ilana Eshkeriho. Pre mňa osobne najlepšia fantasy od Pána Prsťeňov. ()

bogomira

Pastva pro oko a většinou i pro ucho. Ke všem kladům, který jsou tu všemožně jmenovaný, bych za sebe dodal jen jak je příjemný vidět zase DeNira v něčem, co není úplná píkovina. Proč teda nedám pět hvězd? Ani sám nevím, možná za tu dementní píseň, co tam šoupli k titulkům, možná za to, že na pohádky už moc nejsem a možná se mi prostě nechce. ()

MCZ

Pohádky mám obecně vcelku rád a na Stardust jsem byl tedy zvědavý. Jenže dočkal jsem se podobného rozčarování jako v případě pátého Harryho Pottera; knihu neznám, ale z obou filmů je jasně patrné, že z původního příběhu zůstaly jen ty části, kde lze použít nějaké digitální triky (co nejvíc digitálních triků), které jsou mimochodem v obou případech pořádně nudné a lepší příběh prostě skrze ně prostě vyprávět nelze. K tomu je tempo děje poněkud hektické, kdy se scény velice rychle střídají, aniž by se stihly nějak zajímavěji rozehrát. Navíc fakt, že se jedná o pohádku, jistě neomlouvá přítomnost neuvěřitelně prázdných dialogů, které tam jsou snad jen proto, aby herci měli co říkat; samotné ovšem nesdělují vůbec nic. Ani z poloviny tak nádherné jako Big Fish či roztomile infantilní jako Labyrinth, pouze zábavná omáčka s ucházející audiovizuální stránkou. 6/10 ()

Petoss1

Prečo, prečo som si ten film nepustil skôr ?! Viem že som urobil chybu, veľkú chybu! Hoci sa to tvári ako rozprávka je to niečo viac, je to inteligenté, vtipné, zaujímavé, netradičné, šialené, zmysluplné, krásne, milé dobrodružstvo o tradičnom hľadaní lásky a boji dobra proti zlu. Fantastický natočené dielo ktoré som si púšťal s nezáujmom ale už od začiatku som mal taký dobrý hrejivý pocit na srdci ktorý vznikol z toho úžasu ktorý vyžaruje z tohoto filmu. Také niečo som ešte nevidel, dielo ktoré je nielen geniálne ale ohromí Vás svojou hudbou ktorá ako by vypadla z Pána Prsteňou, som v nemom úžase a budem krásne zaspávať. Má klasické časti rozprávok a fantasy príbeh ale vyvaruje sa tradičných neduhov v tomto type kinematografie a preto je také skvelé! Na záver len, kto si chce pozrieť nádherný film bez zbytočných a trápnych klišé odporúčam. 90% ()

Elyssea

Když se mladý a poněkud naivní příručí Charlie Cox zamiluje do Sienny Miller a kvůli ní se vydá pro z nebe spadlou Claire Danes nemůže vzniknout nic jiného, než naprosto kouzelná pohádka. Hvězdný prach má úplně všechno. Krásné scenérie (konečně natočené jinde než na Novém Zélandu), dechberoucí hudbu, vtipný a svižný scénář a hlavně až poněkud neobvykle silně obsazené vedlejší role. Robert De Niro jako poněkud teplejší Shakespeare dokazuje, že dokáže ovládnout i malé role... Michelle Pfeiffer je téměř démonická, ale nejzábavnější je jistě královská rodinka s opravdu modrou krví. U nich je "až za hrob" myšleno naprosto vážně. Když mezi sebou bratři rozehrají hru "Nejslabší, máš útrum" nejde se nebavit. HVězdný prach je kvalitní zábava. ()

Flaxik

Parádní oddychová záležitost, dobře se na to koukalo, herci hráli jak měli, scénář byl přiměřeně napínavý, prostě ideální rodinný film na silné tři hvězdy. čtvrtá je bonus za De Nira, protože jeho představení v podpalubí je prostě kouzelné :-) Velmi příjemné překvapení od filmu, od kterého jsem nic nečekal ()

Nautila

Sympatické, milé, a dokonce méně nudné, než knížka. (Gaimana já ráda, ale v téhle přílišně naivní podobě mi nesednul.) Ve filmu je to však opravdu krásná pohádka, u které rádi zapomenete na okolí a budete se potuleně usmívat, i když zítra ráno už nevíte, že jste to viděli. Lepší tři*. ()

cariada

Příjemná fantasy podívaná o padlé hvězdě, určitě stojí za zkouknutí, když nic nedávají, ale na druhou stranu to není nic výjmečného co by nadchlo aspoň né mě. Příjemná odychovka. ()

Attta

Ho ho hó, kdo by to byl čekal, že se na mě z televize vynoří taková pohádková střela. Velice pěkné, apartně přisprostlé, krásná animace, která mě překvapila asi nejvíc, protože jsem čekal že je to nějaká béčková zahraniční pohádka. Přiteplený vzdušný pirát De Niro a ostatní perly tohoto filmu jsou opravdu originální a člověk se u toho jak zasměje, tak u toho pocítí pohádkovou scifi atmosféru, což je velice zajimavá kombinace. Doporučuju. ()

Streeper

Film bych popsala jako hloupoučké romantické fantasy, u kterého si ale báječně odpočinete. Navíc námět je opravdu skvělý, originální a krásně pohádkový. Mě osobně se ve filmu nejvíce líbil Robert De Niro, tahle role mu neuvěřitelně sedla na tělo a řekla bych, že si jí vážně užíval. Navíc Claire Danes konečně v nějakém filmu mohla zazářit a zahrát si pořádnou roli. ()

Crawler-D

Pořád to je blockbuster, ale pozdní sklizně, což znamená, že měl víc času, aby v něm uzrál inteligentní humor. Na Hvězdném prachu je vidět, že předlohou je mu román, neboť se filmem prolíná asi deset vlastní motivů, které se postupně skládají jako puzzle o tisícovce kousků a nakonci mám pěkný obrázek. Ještě, že si tvůrci našetřili dostatečnou stopáž 130 minut. Matthew Vaugn natočil vážně příjemnou "pohádku", jejíž největším paradoxem je srovnávání s taktéž "pohádkovým" Faunovým labyrintem. Obě jsou dospělé, ale každá jiným způsobem a každá je jiným způsobem příjemná. A co se týče mnohdy kritizované "digitální a vizuální stránky", Vaugh nelhal, když tvrdil, že mu jde v prvé řadě o příběh. Hvězdný prach je spíše absurdní komedií, která se jen tak náhodou odehrává ve fantasy světě. To jen trailery se nás snažili nalákat na velkolepou fantasy (a navíc dost špatně). Pokud nemáte zkušenosti s knižní předlohou a zamlouvá se vás styl Zeměplochy, filmového Hvězdného prachu se nebojte. ()

ifa

Zase jednou fantasy příběh, který mě nezklamal, ale pobavil a potěšil. Zajímavé zpracování literární předlohy. Spousta fantasy prvků ať už je to padlá hvězda,oddělení kouzelného světa, čarodějnice, létající piráti... Velmi vtipná byla skupinka mrtvých bratrů, společně s Robertem de Nirem tvořili nejvtipnější a nejlepší části filmu. Teď ovšem k záporům. Film by potřeboval rozsáhlejší výpravu a sem tam trošku držet na uzdě. Celkově pěkný výlet do světa fantasy. ()

Lopic

Tak takovouhle genialni pecku sem necekal. Stardust se hned po zkouknuti zaradil do moji Top10 a ani nekolik opakovanych zhlednuti ho z ni nedostalo, spise naopak. Mrzi me komercni neuspech, i kdyz se dal u tohoto filmu cekat. Ale proste takovou neskutecne prijemnou a milou pohadku nemuzete nemilovat. A Claire Danes, i kdyz se mi normalne moc nelibi, mi prisla genialne roztomila. ()

Wladi.mir

Už jsem nedal pět hvězd ani nepamatuju, ale Stardust! Stardust vstupuje mezi moje nejoblíbenější filmy vůbec. Fantasy, dobrodružnost a krásný srdečný smích. Vtip v tomto filmu je neuvěřitelný, skoro jsem brečel smíchy při scéně kde De Niro tančí v šatičkách. Krásná Claire Danes a nechutná Michelle Pfeiffer. Jo, užil jsem si to a to neskutečně! Zamiloval jsem si ten film stačí ?? Stejně není co vytýkat *****! ()

TomikZlesa

Nechápu tak vysoký hodnocení. Jednak mě film naprosto ničím nijak zvlášt nezaujal a ani nepřekvapil, ani zpracováním, herci a natož příběhem. Jenže je to film na kterej se dobře kouká a ničim vás nenasere či nezklame. Prostě taková pohádková jednohubka, ale na prdel jako někteří si z toho určitě nesednu. ()

zuzinka2

Nádherná pohádka - laskavá, vtipná, hřejivá, nechybí nic co by v pravé pohádce být mělo - osudová láska, zlá čarodějnice, krásná hlavní hrdinka, plus navíc královští synové - duchové a úžasný kapitán Shakespeare v podání R. De Nira. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora