Možná jste si mysleli, že hvězdy jsou docela nezajímavé kusy kamenů. To jste se mýlili, hvězdy jsou živé bytosti, které vypadají jako krásné ženy. Když jedna hvězda spadla z nebe, vydal se ji Tristan hledat. Doufá, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách. Tři princové hledají rubín z náhrdelníku této hvězdy, protože kdo jej nalezne, stane se králem. Nejodpornější důvod mají tři sestry čarodějnice. Když snědí srdce hvězdy, získají věčný život a mládí. První najde hvězdu Tristan. Je překvapený, když zjistí, že hvězda není jen kus chladného kamene, ale půvabná žena, která se jmenuje Yvaine. Vydají se spolu na dlouhou pouť, aby ji ukázal své milé. Jenže čarodějnice nemají v úmyslu se hvězdy vzdát, a tak oba čelí velkému nebezpečí. Během jejich dobrodružství Tristan dospěje a najde pravou lásku. Takovou, která se nedá koupit třeba spadlou hvězdou. (TV Prima)

Spock

Komediálně laděné fantazy nemám příliš v lásce, připadá mi obtížné tyto dva žánry spojit dohromady do fungujícího celku. Tento film je toho podle mě dokladem. Příběh podle mě trpí dějovou nevyvážeností a i přes svojí délku se ho nepodařilo příliš „zahustit“. Divák tak spolu s dějem skáče z jednoho místa na druhé. Vtipné momenty sice vtipné jdou viz. „vesmírní lovci blesků“, ale na těch se nedá vystavět fantazy příběh. Chybí tomu hloubka, nějaký přesah paralelního světa, který je nám prezentován. Jenom díra ve zdi podle mě nevytvoří paralelní svět. Stejně tak pro mě byly některé vtípky jeho hrdinů kontraproduktivní vhledem k vážnosti a napětí, jež chtěli tvůrci u diváka vyvolat v jiných částech snímku. Prostě ten film nemůžete brát vážně. ()

Guzo

Nádherná pohádka pro dospělé. Nemusel bych už asi nic dodávat, ale nemůžu si pomoct. Nenapadá mě jediný film, ke kterému bych Stardust mohl přirovnat, byla to pro mě velkolepá podívaná v čele se skvělými herci (hlavně slečny tu byly hodně pěkný :), scénářem, nepřehnanými efekty a hlavně hudbou. Po Pánovi prstenů je to pro mě další film, kde melodie v pozadí dodává takovou atmosféru, která se jen tak neopakuje. ()

IvyH

Jsme lidé, protože hledíme na hvězdy, nebo na ně hledíme, protože jsme lidé? Zcela bezpředmětné... ()

JoseBenes

Pro mě osobně nejkrásnější pohádka, co jsem kdy viděl...Knížku jsem četl, ale s filmem se nedá srovnávat. Co všechno do ní Vaughn přimyslel, to se jen tak nevidí. Hned jdu koupit DVD, protože tenhle film překonává veškeré moje představy o pohádkách - jde o mix správné špetky romantiky, vtipu a fantazie. Když máte depresi, pusťte si Hvězdný prach. ()

R´Hell

Pohádka jak má být. Kouzelná, ale přitom nekopíruje předchůdce. Romantická, ale ne přeslazená. Fantasy, ale ne zlá. Skvěle obsazená, ale ne komerční. Lehce pochopitelná, ale ne hloupá. Vtipná, ale ne parodická. Pro děti, ale i pro dospělé. Víc takových!!! ()

davidek

Úchvatná podívaná se skvělým hereckým obsazením. Řadím tuto fantazii mezi nejlepší za poslední dobu. Perfektní efekty jen umocňují atmosféru filmu. Michelle Pfeiffer je nádherná čarodějnice. ()

Ichabod

Moderně vtipné, nápadité, akční, zábavné a přitom si na nic nehrající.... Tim bych popsal tenhle film z mého pohledu. Rozhodně nejlepší pohádka poslední dekády, když odmyslím Pottera. Velké překvapení je tohle fantasy. Skvělý casting, efekty a hudba dobře napsaný příběh žene rychle kupředu a nabízí hned několik skvělých scén. Mnohem méně nápadný film, než je například otravná a tupá Narnie a přitom kvalitativně je Stardust nesrovnatelný. btw Danes a Pfeifferce to neskutečně sluší :-))) ()

Scar

Skvelé a originálne fantasy, super komédia, neokukané tváre a zápletky. Som očarený, skladám klobúk a zbrane. ()

PollyJean

příjemná pohádka, dokazující mimo jiné, jaký je rozdíl mezi subtilně britským (např neustálé hádky bratrů duchů) a buransky řachavým americkým (De Niro v šatně) humorem...A to ne že by pirát-gay byl špatný nápad! Z tohoto úhlu pohledu považuji za mnohem zdařilejší vteřinový gag s mrknutím na Humfryho. Chudák Viktorie! ()

Gurtha

Příběhy Neila Gaimana jsou skvělé nápady pospojované do sletu jednoduchých vět. Autoři filmu tyto nápady oblékli do zářivého a oku lahodícího šatu. Některé nápady tím získaly, jiné bohužel pod tou tíhou zapadly. Výsledkem ale stále zůstává napínavé dobrodružství s neotřelými nápady. ()

R1CH1E

Doteď jsem si myslel, že jsem z pohádek vyrostl. Ale Hvězdný prach mě přesvědčil o opaku. Už od začátku Vás vtáhne hlas vypravěče do děje a začíná pohádková jízda plná kouzelných momentů, sympatických herců a originálních nápadů. Michelle Pfeiffer vypadá i přes svých 50 let pořád skvěle, Hvězda opravdu září jak má a Robert De Niro jako transvestita je jen kouzelná třešnička na dortu. Vše doplňují efekty, které nejsou nějak extra realistické, což je zde ale obrovské plus, protože tím jen podtrhují skvělou pohádkovou atmosféru. 2 hodiny děje utekly jako voda a než jsem se nadál, koukal jsem na závěrečné titulky, po kterých jsem měl chuť jít ven a čekat na tu "moji" spadlou hvězdu. Snad jen díky příliš rychlému konci dávám 4,5*. ()

Elrond88

85% jsem tomu filmu dal, když jsem neznal předlohu, asi před třemi lety; poté, co předlohu znám a patří mezi mé oblíbené knihy (film jsem si však už skoro nepamatoval) se hodnocení nemůže vyšplhat ani o stupínek výš... film je to totiž moc hezký, je tam spousta pěkných, až překvapivých pasáží, výborní herci, ale má to bohužel své nedostatky: tak zejména se do filmu nedostala snad jediná moje oblíbená pasáž z předlohy!!!, což považuji u filmové adaptace knihy za vážný problém... odchylky od knihy a nové příběhy ve scénáři uzurpovaly původní děj; bohužel to ale nevedlo k pochopení pro ty, kteří nečetli knihu - jak jsem i zde mezi komentáři dočetl, někteří to bez znalosti knihy nepochopili; myslím si, že film vyzněl celkově jinak než kniha, závěr bohužel byl také překopán, takže ztratil část kouzla Gaimanova rukopisu... závěrem však nutno říct, že ačkoli jako adptace to není úplně dobré, je to stále dobré jako film sám o sobě; a je to také lepší než v případě zfilmování Koraliny, kde došlo ještě k většímu a brutálnějšímu předělání původní knihy ...2012: 90% ale mám ten příběh moc rád, po dalších shlédnutích musím ohodnotit 5*, jen škoda, že se to víc nedrželo Gaimanova původního textu ()

D28

Bezchybná rozprávka.Pridávam sa k tým, čo pri jej sledovaní žiarili ako Yvaine v Tristanovom náručí. Netušila som, že mŕtvi môžu oživiť príbeh a že hviezdy sú tak milé, vtipné a majú radi romantiku.Áno, myslím aj tie filmové. ()

Lukyn007

Nemám nejmenší výhradu. Možná pouze slabší vizuální efekty, které místy opravdu bijí do očí, ale to se dá prominout. Nádherný pohádkový příběh podle stejnojmenné knihy opravdu neztrácí na tempu. Celá plejáda hvězd, účinkující v tomo snímku, je naprosto senzační. A navíc, vyzdvihnout se musí i autor hudby Ilan Eskheri. Jen díky tomuto mistrovskému dílu, který složil, je film tak úchvatný. ()

zajda404

Vůbec nic jsem od Hvězdného Prachu nečekala, tím příjemněji jsem ale byla překvapena. Jeden z mála filmů, který je daleko lepší než knižní předloha. Konečně povedená pohádka koukatelná pro všechny generace. ()

Kurikmoon

Ak ste niekto čítali Neila Gaimana, určite si vo filme všimnete jeho rukopis. Veľmi nápaditý, so zaujímavými postavami i svetom, v ktorom sa pohybujú. Opäť spojenie nášho sveta s iným, plným fantázie. Ako mi na začiatku vadilo Tristamové dvorenie, tak som bol potom nadšený celým filmom. Hercami., hudbou. Medzi hl. hrdinami to krásne klapalo. A za najgenialnejšie považujem vyjadrenie absolutného šťastia. " Čo robia hviezdy? Žiaria!!!" Magické, rozprávkové a harmonické. Bez gýču. ()

Kosmik 1

Moc hezká fantasy pohádka. Se spoustou originálních nápadů, dobrého humoru a působivých triků, kouzel a efektů. Vše funguje bezvadně a když se k tomu přidá ještě podmanivá hudba, tak to musí dopadnout jedině dobře. Zpočátku trochu slabší a měl jsem strach z dlouhé stopáže, jestli se nebude vyskytovat mnoho scén, kde se nic nebude odehrávat, ale nic takového se pak už nestalo. Ještě ke všemu půvabná Claire Danes, na kterou se dobře koukalo. Výsledek musí být na jedničku s hvězdičkou, v tomto případě pět hvězdiček. :-) ()

vyfuk

Hodně zajímavě pojaté fantasy. První seznámení s Vaughnem. Vaughn má již zkušenosti s Ritchiem. Dalo by se říci, že tento snímek mi opět Ritchieho připomínal. Opět se objevuje několik příběhů a každý se žene za jednou věcí (Podfu(c)k - diamant, Sbal prachy a vypadni - pušky, RockN Rolla - obraz, Hvězdný prach - hvězda). Nicméně i tak mi Vaughn připravil příjemné pokoukání, na které se nezapomíná. Úžasné herecké výkony na všech stranách. Apropo - De Niro v roli kapitána... role, která se od Casina docela liší, ale nezapomíná se. ()

Killda

Jak je možné že mne tahle pohádka dostala mnohem víc než jiné filmy k tomu určené? Bavil jsem se náramně, snad jsem se místy nasmál víc než u některých komedií. Upřímnost tomu rozhodně nechybí, tedy jde vidět že Vaughn dělal film s jistou láskou k látce. Herecký ansábl je hvězdný a charaktery perfektně zahrané... spousta sympatických plusů. A ten soundtrack se panečku povedl. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora