Micky se ve vězení upíná ke své touze po seznámení s úspěšnou zpěvačkou Karin. Poté, co v rádiu zaslechne informaci o konkurzu na chystaný muzikál, kde má dívka ztvárnit hlavní roli, využije příležitosti a v mrazícím voze uprchne z vězení. O pár dnů později se na konkurz přihlásí pod falešným jménem a postoupí do užšího výběru. Dorazí i Karin se žárlivým milencem, bohatým podnikatelem Oskarem, který je současně sponzorem představení. Přestože se autor libreta přimlouvá za obsazení Mickyho do hlavní role, cholerický a bezohledný režisér Palo ho odmítne. Mladíka přece nikdo nezná, a navíc si už Palo vybral populárního zpěváka Frantu. I přesto si Micky vyzvedne u produkčního Mirka text. Objeví se na první zkoušce a všechny přesvědčí, aby ho v souboru nechali jako alternaci pro všechny mužské role. Zatímco se seznamuje se starým hercem Michalem, jízlivou Sylvou či svobodnou matkou Romanou, detektiv Kopecký, který má uprchlého vězně najít, rozjede pátrání. Přestože v souboru zpočátku vládne napětí, začnou se rozvíjet některé vztahy. Romana se sbližuje s Michaelem, Micky občas hlídá její dítě a podaří se mu spřátelit se s Karin. Když režisér jen pár dnů před premiérou vyhodí nedisciplinovaného Frantu, dostane hlavní roli Micky. Večer za ním přijde do divadla Karin, zkoušejí spolu a potom se pomilují. Jenže pak se Mickyho fotka objeví v novinách, což neujde pozornosti policie. (TV Nova)

uzzi

Film je praktický celý přilepený v divadle Kalich, hrají a pějí tam lidé z tohoto divadla. Ven (mimo divadlo) se podíváte pouze v souvislosti s řešením příběhu hlavního hrdiny (a to je, vzhledem k tomu že v divadle i spí, dost málo). Celý příběh je vlastně dosti ubohá taškařice kde na uprchlého vězně Mickiho a jeho cestu "z nuly hrdinou" čeká sláva. Na zmíněnou slaboučkou, kýčovitou a nelogickou příběhovou nitku je navázanou spousta vedlejších a samoúčelných epizodek, bez většího či menšího dopadu. Herecké výkony jsou vesměs špatné, některé trochu pobaví (např. postava režiséra - to je takový strejda Jedlička na tripu). Landu (zpěváka a textaře) mám rád, ať už je sebevíce kontroverzní, ale tenhle film mě nijak neoslovil a to ani po hudební stránce. Celé je to jako Kalichovský orloj, vystřídají se tam všichni herci, pak se jim zatleská, vyfotí se a vše se "rychle" (100 min je na tento film fakt děs) a zdárně odzvoní. 35% ()

bari68

Dá sa povedať taký muzikál o muzikálu .Ako komédia priemerná , ako muzikál mierne nadpriemerný. Výborná hudba Daniela Landy ,avšak ako mínus je tu veľa naivných a nelogických faktorov. Celkovo , ale Kvaska na mňa posobila uvolnene, oddychovo , teda 4* a 65%. ()

hudryhudry

Daniela Landu opravdu nemusim... Jeho ultrapravicové názory, ani jeho zpěv či písně od Orlíků mi nijak neimponují. Ale Kvaska se mu kupodivu podle mých měřítek docela povedla. Po zhlédnutí filmu jsem se přistihl ve sprše, jak si notuji hlavní song a to se mi moc často nestává. Scénář o uprchlém trestanci je poměrně stupidní, avšak snímek nabízí zajímavý a vtipný pohled na studium muzikálu, jehož písně i děj se mi jevil jako docela zajímavý. Divadlo Kalich bohužel neznám, takže nemůžu posoudit, jestli se opravdu jedná "jen" o hru divadla zaznamenanou na filmový pás nebo o skutečný pokus Daníka rozšířit svou "uměleckou" tvorbu i do filmového světa. Ale protože jsem od dětství zamilovanej do Lucky Vondráčkový (myslim že moderovala nějak pořad pro děti, když jí bylo tak 15 - to si mě získala) a Filip Tomsa hrál svůj part důstojně, tak nemůžu jinak než za 3* s prosbou, ať už Landa radši znovu na film nemyslí a fidlá si dál svoje ultrapravicový sparťanský písničky... ()

BlackTom

Kvaska nie je až tak dobrý film. Ale energiou a dobrou náladou sálajúci príbeh romantického hrdinu, ktorý kvôli platonickej láske ujde z väzenia ma dostal a nepustil. Síce som sa nesmial stále, ale úsmev na perách mi hral po celý čas. Troška ma síce zamrzelo, že arogantný Moravák v Danovom podaní sa na plátne moc neohrial, ale sympatický Korn a neurotický Pomajbo mi ho bohato vynahradili. Plus k tomu nejaké tie ostré scény (prirovnanie skúšky k tehotenstvu), odporný a slizký krpáň Hrušínsky (čo však nie je kritika, ale kompliment!) a vynikajúca hudba. Ja nemám čo vytknúť, možno trochu prehnanú stopáž, ale inak fajn. A hor sa teraz na TACHO! ()

joshula

Přišlo mi to jako dobrá reklama na muzikál. Jediné co se dá hodnotit je snad hudba. Nevím jestli takový film vůbec patří na plátna. Prostě ukázka jak se dělá v divadle muzikál. ()

lonewolf

Z uměleckého hlediska naprosto výborné, všichni herci hrají naprosto přirozeně, skutečně tak, jak kdyby byli na konkursu, hudba je parádní a vůbec střih a režie je odvedená naprosto profesionálně, Mirjam to prostě umí. Jako třešničku na dortu jsem si ještě k tomu vychutnal výkon Lucky Vondráčkové. Pokud tomu nerozumíte, nehodnoťte. ()

zbysik

Je to strasnej film a za normalnich okolnosti bych dal odpad, ale jednu hvezdu za R.H. z Discopribehu a za Emila Zajace z VV :) ()

cab odpad!

Nejprovarenejsi zhuverilost posledniho roku s nazvem Touha hrana dokola v ceskych radiich pochazi prave z tohoto "muzikalu", ktery je jasnym dukazem ztrapneni Daniela Landy a jeho zeny jako reziserky. Ve vylivani sveho znechuceni bych mohl pokracovat dal, ale nebudu plytvat energii a slovy nad takto nehodnotnym, slusne a jednodusene receno, pruserm s velkym S. 10% za uctu k Landove normalni a poslouchatelne tvorbe ()

tereza_p

Nemám prakticky nic proti Landovi, nic proti divadlu Kalich, nic proti nikomu...ale asi všichni měli zůstat v Kalichu na jevišti a nelézt do filmu. ()

1860

jediné co mohlo zachránit chabý příběh byli písně, které se však ve filmu nacházejí pouze neúplné, takže plná krása popěvků zůstala ukryta na sountracku.. 2 hvězdy alespoň za ty části opravdu líbivých písní.. ()

xmozek

Výsměch českému divákovi do očí. Mizerná režie, herecké výkony silně podprůměrné. Tak za co ta hvězdička? Za hudbu a za snahu. ()

Pussycat18

Dane, sory, mám tě ráda, si fakt dobrej...ale co má tohle být za příšernou komerci? Není to to, proti čemu jsi ty sám vždycky byl? Řeknu ti, od té umělé show v kostele, kde si sice hezky, ale tak trochu trapně překopíroval Krylovu dokonalou tvorbu jsi čím dál víc komerční. A vůbec ti to tak nesluší! ()

dopita

Film kterej sám neví, jestli je komedií nebo dramatem. Mirjam Landa honí několik zajíců a přitom ji zdrhli všichni. Největší chyba je ve scénáři, kterej děj nikam neposouvá a závěr sem ňák nepochopil. Lucie Vondráčková tradičně ukázala jak moc neumí hrát a nejmladší z rodu Hrušínských jakbysmet. Akorát snad Jiří Korn nepůsobil toporně a roli si užíval. Ostatní stáli za prd. Kladem je zase Landova hudba (navíc jeho rolička vyloženě potěšila) a to, že se děj odehrává v postatě jen v divadle - má to svý kouzlo. Suma sumárum spíš nepovedenej film, ovšem s přimhouřením oka se na to dá koukat. Nejvíc si užijou tzv. šťouralové, protože důvodů a příležitostí tady budou mít spoustu. ()

eagle-eye odpad!

Takhle nějak chutná teplý pivo, jako chcanky. Ano, Kvaska jsou chcanky, myslim, že je to výstižný. Hnusný, teplý chcanky. Stejně jako Dan Landa, to je taky chcanka a jeho hudba jsou taky chcanky. ()

Paity

Některé hudební kousky se daly, některé herecké výkony snad taky. Překvapila pozitivně u Lucie Vondráčková. ()