Micky se ve vězení upíná ke své touze po seznámení s úspěšnou zpěvačkou Karin. Poté, co v rádiu zaslechne informaci o konkurzu na chystaný muzikál, kde má dívka ztvárnit hlavní roli, využije příležitosti a v mrazícím voze uprchne z vězení. O pár dnů později se na konkurz přihlásí pod falešným jménem a postoupí do užšího výběru. Dorazí i Karin se žárlivým milencem, bohatým podnikatelem Oskarem, který je současně sponzorem představení. Přestože se autor libreta přimlouvá za obsazení Mickyho do hlavní role, cholerický a bezohledný režisér Palo ho odmítne. Mladíka přece nikdo nezná, a navíc si už Palo vybral populárního zpěváka Frantu. I přesto si Micky vyzvedne u produkčního Mirka text. Objeví se na první zkoušce a všechny přesvědčí, aby ho v souboru nechali jako alternaci pro všechny mužské role. Zatímco se seznamuje se starým hercem Michalem, jízlivou Sylvou či svobodnou matkou Romanou, detektiv Kopecký, který má uprchlého vězně najít, rozjede pátrání. Přestože v souboru zpočátku vládne napětí, začnou se rozvíjet některé vztahy. Romana se sbližuje s Michaelem, Micky občas hlídá její dítě a podaří se mu spřátelit se s Karin. Když režisér jen pár dnů před premiérou vyhodí nedisciplinovaného Frantu, dostane hlavní roli Micky. Večer za ním přijde do divadla Karin, zkoušejí spolu a potom se pomilují. Jenže pak se Mickyho fotka objeví v novinách, což neujde pozornosti policie. (TV Nova)

maverick10

Asi tezko kladne hodnotit tento opus jako filmove dilo. Spise jako dokument ze zakulisi jedne hry na pozadi s jakymsi pribehem. Dat tomu poradny pribeh, poradny scenar byl by to jiste perfektni muzikalovy snimek. Mozna natocit samotny pribeh te hry by bylo asi lepsi. Hudba Landy je perfektni. Doporucil bych mu aby si nasel poradneho scenaristu a rezisera a at napise hudbu. Potom by z toho mohl byt leader mezi ceskymi filmovymi muzikaly. Neni to sice ono, ale fandim jakemukoliv pokusu o muzikalovy film. ()

zipexx

Shrnul bych to v procentech....60 na 40 ! 60% snesitelnosti (hudba, Tomsa, Vondráčková, Korn) ku 40% blbosti (ostatní herci, scénář, režie). Celkově 3* ()

ilemas odpad!

Landu mám rád, ale tohle byla totální nudná konina. Z filmu mě nejvíc utkvěly v paměti modré dveře s kulatými červenými skly. ()

Nuala

Přestože nepatřím mezi skalní fanoušky Landy ani Lucie Vondráčkové, Kvaska mi nabídla něco, co mi v českých filmech trochu chybělo. Přichází s něčím novým, co však ( bohužel ) nezaujme každého. Nemyslím si však, že je film určen jen pro fanoušky Dana Landy nebo divadla Kalich. Kvaska je milý film, naplněný touhou, nadějí, láskou... ()

Necron odpad!

naprosto neskutecne svinstvo! doufam, ze krava mirjam nema ambice se poustet do zadneho dalsiho "filmu". tomuhle se rika opravdova hovnotvorba. vrele NEdoporucuju! lepsi takove sracky nevidet - usetrite si spoustu nervu a casu. ()

HappySmile

Tak tenhle film mě dostal svýma skvělýma písničkama, musela jsem si je potom pořád zpívat! Řekla bych, že na to, že je to náš český film, tak je opravdu dobrý. A Rudolf Hrušínský jako záporák byl opravdu skvělý. ()

MartinNDL

Aby Dan neřek, že sem zaujatej vůči němu a nehodnotím objektivně, dávám 1 hvězdu, i když bych měl chuť pohřbít Kvasku zcela. Nebudu hledat moc slov, protože dílo tak odporné jako je Kvaska si je nezaslouží. Zkusím vybrat něco sympatickýho. Roman Pomajbo a Lucka hráli slušně a Lucka vypadala mimořádně skvěle. Zbytek Kvasky je sračka, co se jí smějou ostatní sračky, že je sračka. Do hajzlu s ní a nezapomenout spláchnout. ()

lekr odpad!

Páteční věčer 8.6.2009 vypadal po prvním pohledu do tv programu celkem dobře, ale až programem po 22 hodině. V osm to byl děs. N nově debilní americký remake TAXI, tak sem se rohodl pro KVASKU ale to sem eště nevěděl jaký na sebe ušiji bič. Debilní film s debilní zápletkou co se týký eště debilnější divadlení hry, ohyzdné herecké výkony ve kterým se star naší muziky akorát ztrapňovaly, příšerný režisér v podání Romana Pomajba a absolutně debilní hlášky. Ve fimu je mnoho nelogočností, např. při konkurzu hlavní hrdina ani nemusel ukázat svůj občanský průkaz podle nějž by se poznalo že uprch ptž ho nemoh mít a že si režisér ani nevzpomněl že ho porpvé vyhodil. Navíc hrdinovi v ději často pomohla pouze náhoda, což dokazuje ubohost snímku: Ta scéna kde divadlení herci zpívají policii no to je otřes!!! A ten debilní konec!!! Nejhorší český film posledních let!! ()

rakovnik

Slušná hudba, slabší příběh, ale kouknout jednou, lépe s dívkou, a dost. Možná je to i proto, že v jedné z hlavních rolí je "hvězda" Lucka Vondráčková, která mě nikdy nepotěší svou přítomností (ani ve Snowboarďácích, naked). Navíc, téma mi je vzdálené. ()

Martin741

Po Rebeloch od Renca dalsi muzikal, a kupodivu, vobec nie spatny. Ovsem, Landa je len priemerny herec, a hranice priemeru to nijako neprekroci. 51 % ()

Vojťas

68%. Čtvrtá hvězda tudíž unikla jen o vlásek. I když Landu moc nemusím, tohle se mi líbilo! Předpokládám, že celé herecké osazenstvo je (samozřejmě až na pár výjimek) členy onoho skutečného divadla a tudíž je třeba přimhouřit oko nad "amatérčností", která je na filmovém plátně cítit skoro v každém záběru! ... Hubda je ale opravdu perfektní. (Kornův zpěv má 100%.) Stojí za shlédnutí! ;-) ()

Attta

Podprůměr ve většině ohledech. Za hudbu, která byla pěkná, solidní sortiment hlášek a to , že film neměl pravděpodobně záměr se dostat do "filmového nebe" dávám ***. ()

DruidKarel

Nevím, ale tenhle film se mi fakt nějak nezalíbil. Možná, že jsem mu nevěnoval tolik pozornosti, kolik by si zasloužil, ale třeba to příště napravím. pro teď to budou nanejvíš 2*... ()

Dannysek4U

Jako vhled do zivota za oponou docela zajimavy, i relativne dobre odehrany, ale ve vsem ostatnim, a predevsim pak v povrchnim pribehu/scenari, to teda selhava, az oci bolej. Takze forma ano, obsah ne. Plus pateticnost na presdrzku. ()

zette

Scenar je vazne hrozny. Daniel Landa je mozna zavodnik, husita, skinhead, zpevak, urcite ale neni herec ( jeste, ze dostal minimalni prostor ). Jirka Korn snad hral sam sebe, dobry vykon. Tomsa taky nezklamal, jeho postava ale byla strasne napsana. Ve filmu me nejvice ( nebo vlastne jenom ) bavil rejza v podani Pomajba. Nekolik jeho hlasek a cholerickych vystupu stalo za to. Potesila me Vondrackova, ta holka ma talent, podle me. Hvezdicku za pisnicky a druha za konkurs a zkousky. Myslel jsem si, ze to bude horsi, zklamany nejsem. ()

Eviator

Jasně konec je trochu ustřihlý, ale je to jeden z mála kvalitních hudebních českých filmů. Soundtrack se mi maličko zaryl pod kůži a někdy si pobrukuju "Jdou..." ()