Micky se ve vězení upíná ke své touze po seznámení s úspěšnou zpěvačkou Karin. Poté, co v rádiu zaslechne informaci o konkurzu na chystaný muzikál, kde má dívka ztvárnit hlavní roli, využije příležitosti a v mrazícím voze uprchne z vězení. O pár dnů později se na konkurz přihlásí pod falešným jménem a postoupí do užšího výběru. Dorazí i Karin se žárlivým milencem, bohatým podnikatelem Oskarem, který je současně sponzorem představení. Přestože se autor libreta přimlouvá za obsazení Mickyho do hlavní role, cholerický a bezohledný režisér Palo ho odmítne. Mladíka přece nikdo nezná, a navíc si už Palo vybral populárního zpěváka Frantu. I přesto si Micky vyzvedne u produkčního Mirka text. Objeví se na první zkoušce a všechny přesvědčí, aby ho v souboru nechali jako alternaci pro všechny mužské role. Zatímco se seznamuje se starým hercem Michalem, jízlivou Sylvou či svobodnou matkou Romanou, detektiv Kopecký, který má uprchlého vězně najít, rozjede pátrání. Přestože v souboru zpočátku vládne napětí, začnou se rozvíjet některé vztahy. Romana se sbližuje s Michaelem, Micky občas hlídá její dítě a podaří se mu spřátelit se s Karin. Když režisér jen pár dnů před premiérou vyhodí nedisciplinovaného Frantu, dostane hlavní roli Micky. Večer za ním přijde do divadla Karin, zkoušejí spolu a potom se pomilují. Jenže pak se Mickyho fotka objeví v novinách, což neujde pozornosti policie. (TV Nova)

viperDavid

Kdysi jsem na tom byl v kině s jednou holkou do které jsem byl blázen a tak jsem si tento film oblíbil, ale postupem času, když opadli růžové brýle jsem si uvědomil, že je to vlastně sračka s výjimkou dobře napsaných Landových textů. Jinak se mi to vlastně nelíbilo ani herecky (sorry Lucko, ale tohle snad ne) ani režijně. ()

Sarpele

Tak nějak netuším, co vlastně tvůrci tohoto filmu chtěli vytvořit. Chtěli nám nabídnout úsměvný pohled na zkoušení nového muzikálu? Na to je ve filmu příliš "závažných témat" a samotný muzikál (tuším Můra a motýl) se až příliš podobá Landově běžné mizikálové produkci. Což je trochu matoucí, protože ta je často spíš nechtěnou parodií. ______________ Daleko pravděpodobněji (soudě i podle tohoto textu na oficiálních stránkách) mělo jít o oslavu těch pravých "chlapských hodnot" - jako je chlapské přátelství, síla jít za svým snem, umění sbalit svou vyvolenou a dovednost vyrobit chlast z chleba, vody a droždí - obalenou do jakože fakt dost dobré hudby a spojené s prezentací té super party lidí kolem manželů Landových. ______________ Ovšem i pokud se vám z chlapského sebedojímání nedělá nevolno a Landovy písně pro vás nejsou urážkou vašeho hudebního cítění, pořád ještě najdete dost důvodů, proč vám může Kvaska připadat jako opravdu špatný film. Bylo by zbytečné vyjmenovat všechny nelogičnosti a nesmysly. Jednak by to bylo dlouhé a pak je tady určitě postupně zmíní ostatní. Bylo by laciné napsat, že nejlepší herecký výkon podává tříletá Rozálka, i když je to pravda. Ostatní se většinou buď plácají mezi sebeironickou a vážnou polohou (Korn, Hrušínský, Marek), nebo v horším případě svou roli berou zcela vážně (Vondráčková). Nejlíp vychází postava režiséra v podání Romana Pomajba, který sice přehrává, ale činí tak konstantně a občas i vtipně. ______________ Vyloženě trapně působí "jemná narážka" na zkorumpovanost vedení policie nebo cameo pana Vidíma (asi odměna za účast v Landově řádu lumenů). _______________ Ale proč se vlastně zabývat nějakým podrobnějším hodnocením. Můžeme to brát tak, že Kvaska je prostě taková kinoreklama na tvorbu manželů Landových, bohužel jen trochu moc dlouhá a jen málo zábavná. Přesto váhám mezi jednou a dvěma hvězdičkami. Párkrát jsem se zasmála (a jednou i na místě, kdy to asi tvůrci plánovali), odnesla jsem si nové životné heslo ("Touha je zázrak, kámo, zázrak") a některé scény muzikálu Můra a motýl měly svůj zvrácený půvab. Ale když si uvědomím, jak ublíženeckou polohu Landa zase po případném negativním přijetí Kvasky zaujme... ()

Tomasso001

Není to špatný film, ale nebýt skvěle zahraného režiséra a divadelní nálady, kterou jsem při filmu cítil, a pár dobrých songů, které kryly ne moc slavné herecké výkony, hodnocení by bylo 100%ně nižší ()

Nihlathak

Pro mně taktéž jedno z příjemných překvapení, komentář nejmenovaného kolegy, který se uklidňoval, než nahradil svůj názor "chcípni" za ten mnohem méně kvalitní a "normální", který je zde teď, považuju za obscénní, nebo přinejmenším nešťastně napsaný. Ještě k tomu nadužívá špatně zvolená slova, pochybuju o tom, že vůbec ví, co znamenají, když se tam hodí asi jako burákové máslo k opepřenému uheráku. Kecy, kecy, kecy. Určitě ten film má svoje velké mínusy, ale velké plusy, keré převažují, dobře jsem se bavil, 4*, kdybych měl přihlédnout ke skvělému Pomajbovi, ze kterého jsem byl absolutně nadšenej, tak je to možná i pět :-) ()

Elví

Když člověk nepřemýšlí o logice příběhu, o "hraní" jednotlivých představitelů a záměru autorky.... Vlastně když člověk vůbec nepřemýšlí, tak se na to i dá dívat... Vzhledem k tomu, že mně nepřemýšlet jde mnohdy velmi snadno, tak jsem se místy i pobavila. ()

Redswif

Koukal jsem na to hlavně kvůli písničkám od Landy a ty mě nesklamaly, ale jinak asi průměr. Srr Vondráčkovou vážně nesnáším. ()

wer4 odpad!

Celkom slušne pokazený film. Ani muzikál .. ani komédia .. ani nič. A čerešnička na torte: Lucie Vondráčková .. čo dodať. ()

Hádés

Této rychlokvasce jsem se raději vyhnul obloukem když přišla do kin. Mám rád písně Daniela Landy, ale od tohohle jsem čekal tak trochu propadák. Poté co jsem se na Kvasku podíval v TV se mi celkem líbila a myslím, že 3* si určitě zaslouží. Hodnocení některých uživatelů 1* nebo snad odpadem!? Toto nezdravé vybíjení si nenávisti na Landu je už trošku otřepané. Začínající režisérka Mirjam Landa nestvořila nijak obludnou českou příšeru podobnou filmům jako Panic je nanic, ale rozhodně se tento snímek může honosit minimálně průměrným hodnocením. ()

honz

Celkově to byla docela hrůza: vlastně žádný děj (pokud se dá říct děj, tak neuvěřitelně nudný), ani v nejmenším mě nezaujal nikdo z herců a hudba tak možná jen pro obdivovatele D. Landy. Nebo pokus hrát divadlo ve filmu? Každopádně jsem rád, že jsem jen zapnul telku a nehnal se kvůli tomu do kina, to by byla fakt ztráta času. ()

Master19

Poněkud zmatená linie filmu oscilující mezi komedií, muzikálem a dramatem je sice kostrbatá, ale není křečovitá. Přehlédnutím nosného okamžiku vytvoření nové identity na zelené louce (není to asi zas až takový problém, vzpomeňme na Aničku) a cameo roliček Emila z Vyvolených, Martiny ze Superstar a Honzy z Parlamentu, považuji Kvasku za dobrý film, který diváka pobaví i upoutá. Tento divák ovšem nesmí být předpojatý odpůrce Landy, muzikálů a českých filmů. Nakonec bych rád zmínil výborného Romana Pomajba a jeho režiséra, bez nějž by to bylo hodně suché. ()

Beatle

Nedá se snad říct nic víc, než je to Landa. Jak jsem zjistila, hodne závisí na tom, jaký názor mají diváci na tohoto bývalého skinheada :) Někdo by na to nešel jen z principu, protože je to ten Landa, ale Kvaska není blockbuster ani film od notoricky známych režizéru typu Hřebejka, nebo Menzela. Je to prostý příběh o prostém útěku z vězení, prostém muzikálu a splněném snu. Nic složitého, ale přesto koukatelné :) Jak říkám, znáte-li Landovu kariéru a viděli (nebo slyšeli) jste alespoň jeden jeho muzikál, nelze říct prostě nic jiného než -> typický Landa ;) ()

Krysa SPK

Mirjam Landa režii a hlavně scénář své filmové prvotiny nezvládla. Tedy krom těch málo míst, kdy se zpívá nebo tancuje - tady Mirjam dokazuje, že její místo je na divadelním parketu (Krysař a Tajemství neměly chybu). Problém je i s hlavní hereckou dvojcí: Filip Tomsa navíc svou prkeností zabíjí i to málo, co by se z jeho pitomě napsané postavy dalo vyždímat. Na Lucii Vondráčkovou se alespoň dobře dívá:-) Naštěstí tu jsou Roman Pomajbo, Jiří Korn nebo Daniel Landa, který si kouzelně střílí sám ze sebe. Jako skladatel opět dokázal, že si post komerčně neúspěšnějšího zpěváka právem zaskouží. Kvaska i přes nevalné zpracování stojí za zhlédnutí a tvůrci si zalouží alespoň malou pochvalu za jistou inovaci a originalitu ztvárnění. Příště bych ale doporučoval zůstat v divadle Kalich. Bluntman: Kvaska je šovinistický film ? A kde jako? Asi proto že Landa v osmnácti zpíval v Orlíku, že ? Ach jo... ()

nevermore

Nelíbí se mi: titulní song, celkový námět filmu, dle mě o ničem a zejména hlavní postava nevýrazného Tomsy. Na tohle se znova dívat nebudu. ()

Aven

Moc jsem nečekal a možná i proto jsem byl nakonec mile překvapen. Teda, ne že by se Kvaska dala brát vážně, to v žádném případě. Dějovou linii a herecké výkony jsem vypustil a užíval jsem si hudební doprovod, který je přiznejme si - povedený (ikdyž v rádiích jednu dobu bylo přetouhováno). Co dodat - tři hvězdičky za zmíněnou hudbu, prostředí divadla, Jiřího Korna, ukázku toho, jak rychle umí Lucka Vondráčková kmitat pánví:) a taky za štěky profláknutých ksichtů (btw poznal někdo tu zpěvačku ze Skyline nebo jsem fakt jedinej)? ()

Ace.Anita

Náhodou v pohodě! Je romantický, že hlavní hrdina spí pod pódiem, a navíc mu to kreslí přes obličej moc pěkné proužky. Taky je dobrý, že je tam ta kvaska. Prostě nějaký nesouvisející podivný laciný vězeňský chlast.. A hrál tam Emil Zajac, to je vtipný. A.. vlastně už nevím. To je asi všechno. No zas tak v pohodě to přeje jenom asi není, no. ()

IvyH

on to zas tak špatný film není... jestli se ale těšíte na dobré písničky a tancování, tak to ee...kromě Touhy nenajdete ve filmu nic k poslouchání a takový děsný konec si Kvaska opravdu nezasloužila... ale přece jen má to všechno něco do sebe. ()