Micky se ve vězení upíná ke své touze po seznámení s úspěšnou zpěvačkou Karin. Poté, co v rádiu zaslechne informaci o konkurzu na chystaný muzikál, kde má dívka ztvárnit hlavní roli, využije příležitosti a v mrazícím voze uprchne z vězení. O pár dnů později se na konkurz přihlásí pod falešným jménem a postoupí do užšího výběru. Dorazí i Karin se žárlivým milencem, bohatým podnikatelem Oskarem, který je současně sponzorem představení. Přestože se autor libreta přimlouvá za obsazení Mickyho do hlavní role, cholerický a bezohledný režisér Palo ho odmítne. Mladíka přece nikdo nezná, a navíc si už Palo vybral populárního zpěváka Frantu. I přesto si Micky vyzvedne u produkčního Mirka text. Objeví se na první zkoušce a všechny přesvědčí, aby ho v souboru nechali jako alternaci pro všechny mužské role. Zatímco se seznamuje se starým hercem Michalem, jízlivou Sylvou či svobodnou matkou Romanou, detektiv Kopecký, který má uprchlého vězně najít, rozjede pátrání. Přestože v souboru zpočátku vládne napětí, začnou se rozvíjet některé vztahy. Romana se sbližuje s Michaelem, Micky občas hlídá její dítě a podaří se mu spřátelit se s Karin. Když režisér jen pár dnů před premiérou vyhodí nedisciplinovaného Frantu, dostane hlavní roli Micky. Večer za ním přijde do divadla Karin, zkoušejí spolu a potom se pomilují. Jenže pak se Mickyho fotka objeví v novinách, což neujde pozornosti policie. (TV Nova)

ganz

Dal bych jedna, ale vím jak sem ohromě nesnáším manžele landovi, takže by to pravděpodobně nebylo objektivní... ()

Kosmik 1

Velice vtipný muzikál s výbornými skladbami. Lucku Vondráčkovou mám docela rád a její hlas se mě líbí. Dan Landa předvedl výtečnou show. Jeho postavu v muzikálu jsem si užíval a skvěle jsem se u toho bavil. Navíc soundtrack se dá poslouchat pořád dokola, hudba je skutečně luxusní. Prostě mistr Landa a jeho další úžasná tvorba. 90% ()

Autogram

Landova hudba je jednou z mojich hlavných spomienok na školu, strávili sme pri nej more času. Nemyslím teraz hudbu zo skupiny Orlík, ale neskoršiu civilnú a muzikálovú tvorbu. Po Krysařovi je to jeho ďalší muzikálový počin tentokrát v podobe filmu ako predchodcu muzikálu Touha . Zvláštnosť príbehu neriešim, hlavné sú určite skladby, typicky Landovské, teda výborné. Hudba ma pri telke úplne pohltila a niektoré skladby som si opakoval dookola niekoľko krát. Výkon všetkých hercov sa pochváliť nedá, ale pre Luciu Vondráčkovú je to určite jeden z jej najlepších počinov a Roman Pomajbo ako neurotický režisér bol na výbornú. ()

horpe

Podle hodnocení jsem se Kvasky bál :-).... ale nakonec jsem se ke svému překvapení slušně pobavil. Písničky super stejně jako postava režiséra, která film pořádně rozsvítila. ()

jefff

Pohádka podle Daniela Landy. Na jednu stranu je Kvaska ne moc dobře natočenou drama/komedií ze zákulisí muzikálu s nijak dobrými hereckými výkony, na druhou stranu je tento pohled velmi zajímavý a nebýt hloupoučkého děje, mohla být Kvaska slušným žánrovým originálním filmem. Pochavala za soundtrack, ten se mi líbil. ()

Jello Biafra

Gýčovitý brak u ktorého neviete či nás má dojmúť alebo rozosmiať. Každopádne herci hrajú tak otrasne že budete skorej plakať nad stupiditou tohto ubohého filmečku. Navyše je film ušitý horúcou ihlou a tak to aj vyzerá. Nie je sa ani čomu čudovať, veď štáb mal na natáčanie len 17 dní a to je na natočenie filmu veľmi málo. Od muzikálu človek očakáva zaujímavé tanečné a hudobné čísla a kvaska zlyháva aj tu. Takže jediným kladom filmu je pieseň "touha" ktorá zaznie počas záverečných titulkov. ()

pávek

Z mého pohledu to na víc není, Tomsa je nemastný, neslaný s umělým úsměvem. Snad jen Roman Pomajbo v roli cholerického režiséra mne pobavil. ()

G.W.Bush

Landovo hledání (a neobjevování) mě zatím baví. Už se těším až začne režírovat celovečerní filmy a tím ukončí svoji uměleckou pouť. ()

lskala

"... touha je zázrak, kámo zázrak. Touha je krám, kde mají všechno a hned, mají tam k mání i ten pitomej svět. Touha je cesta i cíl... " Nádherná slova nádherné Landovi písničky. Nic víc Vám tenhle film nemůže dát. Bohužel. 50% - 3*** ()

BMAJTZ

Kvaska je takový český pokus o umělecký film, u mě ovšem neměl takový účinek jaký by si zasloužil. Příběh je opravdu banální a zpracování dosti pofidérní. Kdyby zde nehrála hudba Daniela Landy tak by mě tento film míjel úplně a to připouštím, že Landa zrovna můj idol není. Co se herců týče tak řeknu jen, že tatam je doba kdy jsem si myslel, že Lucie Vondráčková je dobrá filmová herečka (byla zde vůbec tahle doba), měla by zůstat spíše na divadelních prknech a filmu se zdaleka vyhnout. ()

Cejny

Nakonec to musím oprůměrovat. Po druhém zhlédnutí musím uznat, že tento film byl místy až moc trapný a děj byl takový nudný. Ale jediné, co musím vyzdvihnout je snad jen a jen ta hudba. ()

Dromed

Slabší scénář i režie. Mirjam by měla víc točit aby získala víc zkušeností ale na filmový debut to není nejhorší. Zachraňují to Vondráčková a Korn. ()

made1

Líbilo se mi to dost, tak na tři hvězdy a půl. Roman Pomajbo byl jako režisér jedinečný, to samé Jiří Korn. ()

herr_carter

Příběh stojí za hovno, stejně jako herecké skvosty v hlavních rolích, líbila se mi ale hodně hudební stránka, soundtrack je povedený..............moje hodnocení = 5,5 z 10. ()