Prokletí domu slunečnic

• USA The Messengers (více)

Rodina Solomonových se přestěhuje na zchátralou slunečnicovou farmu. Jak farma začíná po letech chátrání ožívat, rodina zaznamenává nepříjemné a alarmující změny v chování svého otce. (oficiální text distributora)

emo

Celkom pohodový horrorík s pár skvelými shockermi a príjemnou kočkou v hlavnej úlohe. Nič viac, nič menej... ()

Riley

Miluju Tě Kristýnko Stewartová :D Nebý tebe tak ovšem tuhle ,,věc,, po deseti minutách vypnu. A ještě jsem měla tak blbej nápad pustit si to v noci, takže jsem se chvilkám lehkého strachu bohužel neubránila, ačkoli to byla kravina, kravina a ještě jednou kravina! Proč vůbec takovýhle filmy někdo točí proboha? Nejvíc mě dostával ten chlapeček, co tam první půlku s nadšením běhal za lezoucíma nestvůrama a očividně mu to dělalo velkou radost. Ale Kristen neskutečně krásná - v tomhle ,,filmu,, obzvlášť! Jen ať takovouhle blbost už nikdy netočí prosím! ()

Slavníkovec

Jako 3:15 zemřeš akorát okořeněné o krásnou Kristen Stewart. V 17 letech je to jedna z nejhezších hereček vůbec. Jsem zvědavý kam to tato krasavice dotáhne. Film s ničím novým nepříšel. Zakletý dům. Snad jeden z nejčastějších námětů hororů. Na základní úkol hororu, postrašit diváka, se asi zapomnělo. A to bohužel posílá film hluboko mezi podprůměr. ()

Radiq odpad!

Nerad používám slovo "klišé", ale tady se nedá nepoužít. Už na začátku je jasný, co se tam bude dít a jakým způsobem se to bude dít. Stokrát ohraná písnička (malý děcko, který to vidí, holka, které nikdo nevěří, cizinec vrah, zjištění pravdy, duchové zavražděnejch atd.). Jediná trochu originální věc tam byla vražedná zbraň vidle, ale nevěřil jsem, že by s nima někdo moh rozpíchat dveře (možná je v Americe mají tak šiťácky vyrobený). Na Kristen Stewart už se taky dá koukat jako na objekt a ne jako na děcko. Nevím, proč se to jmenovalo The Messengers. Hudba používaná schválně mrazivě, když se tam dělo něco divnýho atd., ale mě u toho nemrazilo. Klišé, klišé, klišé. Shité! ()

kosta73

Tupý scénář a příšerný herecký výkon skoro všech zúčastněných spolehlivě a bez výraznějších problémů převálcoval ( i přes totální klišovitost ) působivé hororové scény. Je škoda, že současní tvůrci nedbají na spojení hororu ( a potažmo skoro každého žánru ) s dobrým scénářem. Ale proč taky...peníze to nakonec stejně nějaké přinese. A tak vznikla další rychlokvaška zcela poplatná současnému trendu a momentálnímu zájmu všeobecného publika, na kterou si za pár let nikdo ani nevzpomene. ()

sir-dave

Horor s dobrou atmosférou. Nemám moc v oblibě filmy tohoto žánru, kde vystupujou nadpřirozené věci, ale tohle mě zaujalo. I díky tomu, že se to neodehrávalo v nějakém tmavém domě v noci ale ve dne, v dobrém prostředí slunečnicové farmy. Po shlédnutí DVD a bonusů hvězda navíc. Film má sice krátkou délku ale vůbec jsem se nenudil. Při filmech s Kristen to ale stejně nejde :)) ()

tom88

Neoriginálny americký hororík s malým potenciálom. Priemernosť a tuctovosť je vidieť stále. Zopár mrazivejších scén ( hlavne scény s vranami ) film nezachraňuje. Herecké obsadenie nevýrazné, až na mladú budúcu hviezdu Kirsten Stewart. Jediné čo mi z filmu v hlave ostane sú vrany, ktoré mi pripomínali Hitchcockove Vtáky. 42% ()

URBAN

Čekal jsem že to bude nejspíše blbost, ale dával jsem tomu šanci. No neměl jsem to dělat. Dlouho jsem neviděl tak špatný horor. Nemělo to čím zaujmout a ukazuje klasické klišé. ( 18.7.17/MAC ) ()

vesper001

Úplně totéž co Cold Creek Manor. To jen abyste neplýtvali časem. Jen Kristen je trochu starší a hezčí. Pokud to má pro vás význam nebo si rádi hrajete na to, kdo najde víc rozdílů, tak má i tenhle film jakýsi smysl. Jinak ovšem… ()

Copacabana

Kristen opäť raz nesklamala, iba vďaka nej ma príbeh ako-tak zaujal, že som dopozerala až do konca, no tiahol sa fakt pomaly. Aj napriek nízkemu hodnoteniu chválim hlavne efekty, no na druhej strane karhám prílišnú gýčovitosť v podobe havranov, smiešne postavičky á la kruh a celkovú prvoplánovosť. ()

Lachtaan odpad!

Nerad bývám zrovna tady sprostý, ale tenhle rádoby horor s mou dvorní neoblíbenkyní je řádný sranec. Radši bych si pustil jakoukoli pitomost s útočnými žraloky, než znovu viděl tenhle paskvil. ()

Jazzzz

No pěkná dívčina, nevinné děťátko, rodina, která svým dětem nevěří. Psychopatický vrah, zombíci, duchové, ponurý dům, VanGogovi Slunečnice... Žádný mrtví, až moc mírný. Dokonce ani týpek propíchlej vidlema neumře... Je to prostě průměrný horor, s hodně průměrnýma lekavýma momentama a s velmi podprůměrným koncem. Děj je divný, rozuzlení krátké a bez šťávy... Možná, když nad tím tak přemýšlím, tak bych dal dvě a tři čtvrtě hvězdičky. ()

lennyd

Jedna obyčejná rodina (otec, matka, dospívající dcera a malý kluk) se přestěhuje do opuštěného domu uprostřed slunečnicových polí. Otec zde chce začít nový život, prací na farmě a prodejem slunečnic. Jenže dům není úplně opuštěný, a ani pomocník, který zůstává u rodiny jen za stravu a střechu nad hlavou, nepřišel na farmu jen tak náhodou. Děti se sice snaží na zlo v domě upozornit, ale dokud se toto zlo úplně neprobudí, nikdo jim nevěří ... Dům na samotě plný starobylého zlo po stopadesátéprvní. Kolikrát jen filmaři do té stejné řeky vstoupili, a kolikrát ještě vstoupí? Každý z nich si asi myslí, že zrovna on prokletí (ne domu slunečnic, ale tohoto typu filmu) zlomí a vytvoří trhák, a přitom tvoří stoprocentní kopii toho samého. Pangové se sice snažili trochu film ozvláštnit - například Kristen Stewart, jejíž hvězda díky roli ve Stmívání roste závratným tempem, nebo přimícháním pár scén z legendárních Ptáků, ale nesmyslným závěrem opět film srazili do kolen.. ()

venison

Neefektivní splácanina hromady provařenejch hororů s naprosto křečovitými hereckými výkony a totálně stupidní filmovou zápletkou :-P ()

Antek

Na slunečnicové pole vybíhá další kůň producentské stáje Sama Raimiho a jeho otěže pro změnu třímají Pang Brothers. Žádnou horrorovou atmosféru nečekejte, s tím ostatně Pangovi neuměli nikdy moc pracovat -- jejich síla spočívá v mazlení se s vizuálnem. Práce s kamerou opravdu stojí za to, pak už jenom špetka silenthillovského řešení, trochu Hitche, Poltergeista a Amityvillu -- zamíchat a máte chod, který spolehlivě vklouzne do filmového žaludku. Zářez do dějin se nekoná, rychlokvaška je to ovšem dobrá. ()

Tomatáš

Největší zážitek a pozdvižení ve filmu vytvořily scény malého chlapečka, který např. kouká do rohu místnosti a nikdo jiný nic nevidí..on tam ale někdo visel, apod..to jsem měl dokonce husinu!;)Jinak pochopitelně nic nového a převratného..prostě pro nenáročné. ()