Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Série(10) / Epizody(164)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

Loosser

tak chtěl jsem Sousedům udělit 5 hvězd i tak, ale poté, co jsem uviděl ty komentáře a hodnocení tady, tak to udělám ještě víc natruc:) Nevím, za mě teda naprostá spokojenost..u sitcomů to nikdy není nějaká extra intelektuální zábava, a jde snad vždycky o uzkou skupinu lidí a stejné forky a gagy..to je právě na tom to super, že člověk přijde domů z práce, sedne na gauč a ví, že dostane porci toho, co má rád a na co je zvyklý..na Sousedech speciálně mě dostává, jak se v průběhu dílu vždy oba páry pohádají, díky ženským (jak jinak:)), a oba chlapi to pak žehlí a usmiřují se za pomocí chlastu a klobásky..pecka!:) ()

marileen

Seriál môjho detstva, pamätám si ako som sa vždy z chuti zasmiala na situáciach zo života Susedov. Možno tomu bolo tak aj práve preto, že to bolo nenútené a hlavne aj reálne, že vlastne podobné veci sa občas prihodia aj nám. No a po ohlásení štvrtej séria, so bola nedočkavá kedy už bude odvysielaná prvá časť. Zatiaľ je táto séria, rovnako dobrá a vtipná, ako tie predchádzajúce no a ja len dúfam, že nás Susedia, budú baviť aj nadalej. Za mňa najlepší slovenský sitcom! ()

Longview1994

Nie je to až také trapné, že by sa to nedalo pozerať, skôr je problém, že to nie dostatočne vtipné, aby to niekto pozeral. Herci nie sú zlí, skôr ten scenár nie až taký dobrý, no u slovenských seriáloch sme si nato zvykli. ()

EYO EYO odpad!

Absolútne nechápem čo sa na tom môže slovákom páčiť ,veď to je taka hovadina ,z 100% trapnostou humoru /0% ()

Sheelle

Je to hrůza, je to slátanina. Kdybych někdy viděla nějakou tu naši Růžovou zahradu, řekla bych, že to bude to stejné, plus sem tam vtip navíc. ALE... kdysi jsem shlédla pár dílů téměř nuceně jako podcast, když jsem nic jiného neměla a musím říci, že po pár dílech člověku tak nějak přirostou k srdci. Pro mě tento seriál teď není o rádoby vtipu, ale o domácké atmosféře, která z něj tak nějak sálá. To se tedy nedá říci o nových dílech, ale staré jsou pro mě tak nějak... jako vůně cukroví před vánocemi :) ()

VenomSK

Prvé tri série naozaj dobré, veľmi rád sa k nim vraciam, zopár chybičiek krásy mali, v druhej sérii tie decká, hlavne Pírová, dosť biedny výkon, herectvo nasilu, neveril som jej ani že tam hrá, ale inak fakt dosť dobré, tieto nové série, nevyjadrujem sa extra, lebo by som musel nadávať, prvým trom nesiahajú ani po členky, videl som asi dve a dosť. ()

PachoSK

Vzdy ked pocujem v TV znelku Susedov, chce sa mi grcat. Zial, toto je obraz nasej doby a takyto sme my slovaci a toto chceme akoze pozerat. Milion krat opakovana prva seria sa po asi sestdesiatich rokoch dockala zbytocneho pokracovania v podobe serie druhej a zial, je to este vacsi odpad ako ta predosla. No neviem, asi mam vacsie naroky. Snad pre divakov s priemerom IQ 70 to je absolutny vrchol televizneho blaha, no pre narocnejsich divakov je toto absolutne dno. ()

710.cz odpad!

U našich herců vždycky lituji, že takové osobnosti musí hrát v takových děsech jako Ulice, Ordinace a podobně. V případě seriálu Sousedé si prostě jen řeknu, že mizerní herci hrají ve srač.e, na jejíž výrobu bůhvíkde schrastili peníze ()

TaToten

Seriál na ktorom moja generácia vyrastala. Na prvé tri série pochopiteľne nedám dopustiť. //// Návrat so 4. sériou som spočiatku hodnotil všelijako, no našlo sa tam zopár dobrých dielov, ktoré ukázali, že by to mohlo fungovať. //// V 5. sérii ma trocha naštvalo zakomponovanie tehotenstva Kristíny Barancovej (Milka) do deja. Každý seriál v ktorom to spravia ho tým odsúdia na to isté, keďže okolo tehotenstva a toho čo nasleduje, nedá vymyslieť už veľmi čo nové a tiež to nenávratne poškodí pôvodnú premysu seriálu (taktiež to predznamenáva neskoršie zakomponovanie "detských hercov" do deja, čo proste nefunguje a je strašné sa na to dívať). Avšak tvorcovia sa už zabehli do... nejakých koľají a seriál získal pozerateľnú kvalitu. Našlo sa aj zopár fakt výborných dielov. //// 6. séria si už šla pekne zabehnuto, znova s pár nadpriemernými epizódami. Už to normálne začalo vyzerať, že svitá na lepšie časy, ale potom prišla 7. séria! //// Tá začala oznámením tehotensva Viki Rákovej (Ildikó), ale bolo to napísané tak bravúrne, že to až prekonalo to, ako mi tento koncept udržania herca v deji vadí. Ďalší diel bol tak tiež vynikajúci... a presne tu som si uvedomil, že niekde sa karma vyrovnať musí... ale nečakal som, že si vyberie svoju daň na celej sérii. Od nevkusnej reštaurácie s ešte debilnejšími zápletkami v nej až po Zuzaninu matku v podaní Zuzany Kocúrikovej... //// Po otázkach na divákov pred natáčaním 8. série to vyzeralo, žeby mohli vziať naše námietky a 8. sériu vrátiť na pozerateľnú úroveň, no nestalo sa... Nápad so stánkom/mikro parčíkom s detským ihriskom je proste hlúposť z mnohých uhlov pohľadu. Outdoorové lokácie vyzerajú s malým budgetom na smiech, ale hlavne to nabúrava základný kameň sitkomov, že udalosti mimo domu nevidíme, len o nich kvetnato počúvame... /// 8 sériu som nedopozeral a 9. a 10. som ani nezačínal. Nečakal som, že sa dá ísť donekonečna, no zakončiť seriál na absolútnej priemernosti, kde drvivá väčšina dialógov je čistá výplň, je proste smutné... ()

Filumena

Když se přivdáte do rodiny Maďarů hozených přes Dunaj na Slovensko nemůžete tento sitcom nemít rádi. Manžel se řehtal a přirovnával postavičky ke členům jejich klanu. Nám se líbilo, "nem že ne". ()

mover

Vynikající sitcom našich sousedů :-) Jak nemusím všecko ze SR, tak mě naštěstí příjemně překvapil a chytil. Vtipné, svižné, neokoukaní herci, pořád má člověk chuť na další díly, které by vždy mohly být delší a děj ruší jen reklamy. Člověk se i trochu naučí slovensky (a možná i maďarsky:) To Češi opravdu nemají, navzdory všem těm Kotkům a dalším kokotům. ()

DiableBlanc

On to není rozhodně nejlepší seriál z československé scény ...ale na rozdíl od většiny nekonečných seriálů jako je Ulice nebo Ordinace si to nehraje na něco, co není ...v prvních dílech je i vidět, že herce hraní baví a holt se zabývají věcmi, co se nám stát můžou :))) což je sympatické, ale chápu, že ne každý zvládá rozumět slovenštině ()

Ziral odpad!

Tento seriál byl zpočátku skvělý, ALE pouze ty díly z roku 2006-7, ve kterých účinkoval pouze malý počet skvělých herců, každý díl měl myšlenku, švih a humor.  Nové další díly a pokračování z roku 2018-22 jsou katastrofální, je neuvěřitelné jak se dá tento počáteční seriál naprosto zdecimovat na nekoukatelnou šarádu nesmyslů s neuvěřitelným počtem účinkujících, kteří touží jen po dobrém výdělku na úkor díla. Je naprosto zřejmé, že se autoři nechali ovlivnit přesně po vzoru zahraničních nekonečných sr.ček ()