Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Série(10) / Epizody(164)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

pupidup

já jsem náhodou zahlédla tento sitcom a zdá se, že to vůbec není zlé...a tak mu musím trošku napravit score! Co očekáváte od sitcomu? Intelektuální zážitek určitě ne...a odpočinková sranda to zcela určitě je:o))))po shlednuti 4. rady,kdy jsem se chechtala od ucha k uchu,davam za plne.... ()

Corek

Z toho co jsem poslední dobou v televizi viděl, patří tohle ke špičce, proto čtyri hvězdy. A proto televizi raději nemám. Občas ale zahlédnu někde nějaký díl a celkem se i pobavím. ()

leneaqua

Opravdu oddychový seriál. Vždy, když se chci zasmát, pustím si ho. Našim slovenským bratrům se opravdu povedl. Máme tu Ildikó a Laszla, snažící se zapadnout do rušné Bratislavi, Zuzanu, vášnivou prodejkyni blbovinek z Teleshopingu, jinak neschopnou ženou v domácnosti, střeštěnou Sladkou a konečně Františka, nejstřízlivějšího člověka v celém seriálu. Celé obsazenstvo se dohromady výtěčně doplňuje a vytváří neskutečnou podívanou ()

Kemkacek

Co tu děláte za odpady ? Nechápu :) Susedia jsou hrozně fajn seriál u kterýho se každej zasměje....Všem jsou role přímo vyšitý a díly jsou jeden lepší než druhý :)....No já nevím jak vy ale já si je zamilovala....A nejvíc Františka jak on vždycky plácne nějakou blbost :D ()

neo_ap

Pro mne je okomentovat tento seriál, neb spíše moje hodnoceni, těžké. Zkrátka se mi na něm líbí několik věcí. 1) Děj/scénář. Každodenní situace, které mohou potkat kohokoliv z nás. 2) Režie. Souvisí s bodem jedna. Jednání osob, je přirozené. Nenucené. Povahy, dotažené do dokonalosti. 3) Obsazení. Všem role neskutečně padla. Nikdo není tlačen někam, co mu nesedí. Věříte, že se všichni takto chovají i mimo natáčení. 4) Viktoria Rák. Viki je úžasná herečka. A osobnost vesměs. Bez ní by tenhle seriál okamžitě pad do průměru. Její mimika i verbální projev, nemá chybu… 5) Dialogy. Ty jsou opravdu skvělý. Popletenost Lászla, Nadhled Františka. Ignorance Zuzi. A roztomilost Ildikó. To musí každého diváka dostat. Tohle vše, vděčí, za tu oblíbenost u mne. Proto hodnotím 90/100. A za co těch 10%? Také se mi pár dílčích věcí nelíbí: Evidentně mladá Ildikó má 20letého syna?! (ono s dětmi by to nebylo ono – chápu) A ve třetí sérii, se stále hádají. – Je to škoda. Stačilo nezbavit se dětí, a děj přesunout na ně. Svatba, práce, děti, atd. Ale jinak. Opravdu povedený seriál. ()

yamaha

nechapem preco su tu tak mizerne komentare... serial je zabavny, vtipný, neni to kravina ako napriklad farmar hlada zenu, alebo podobne ine slovenske hluposti, ale je to normalny ( takmer jediný normalny) komedialny slovensky sitkom, tak ja neviem co proti tomu mate??? ()

mafianis

Seriál, bez ktorého by ani nevzniklo kultové Mafstory či Profesionáli..pretože Susedia odštartovali éru Sitcomu na Slovensku... ()

Kevi1 odpad!

Slovenskému (a českému rovnocenne) humoru nová generácia asi nerozumie, pretože toto mi fakt neprišlo vtipné.Tak neviem, neodporúčam to pozerať nikomu, kto má v hlave aspoň nejaké mozgové bunky. ()

rooklet

jednoznačně nejlepší komediální seriál, který byl za posledních 30 let vytvořen... zprvu se přiznám, že jsem k němu přistupoval hodně, hodně rezervovaně po zkušenostech s trapnými pokusy o české "sitkomy" jako byli např. Novákovi apod... Po shlédnutí dvou dílů jsem začal mít zájem větší a větší a nakonec jsem si sehnal celé tři série a mohu se na ně dívat dokola... Humor je zde přirozený, nenásilný...míchaný smích (když už toto zlo musí být) je také v mezích únosnosti a herecké improvizace aktérů jsou téměř dokonalé... Samozřejmě že by se našly chyby, ale je to jinak dokonalá oddechovka zejména pro ty, pro které není Slovenský jazyk jazykem cizím... ()

lucika999

Totálne najlepší slovenský seriál aký kedy natočili. S Marcinom a Krausom, a Tlučkovou a Rákovou v hlavných úlohách to nemá chybu. ()

Coumway odpad!

Marcin dobry herec,Kraus primitivny pisalek,Tluckova nevidoma slovenska sedliacka. No,ale Rakova ta hnusna skareda namyslena(aj ked sice neviem naco)preafektovana extremne nedobra herecka a uboha traperka. ()

PavolJay

Ja pôjdem proti prúdu a nebudem tajiť, že toto ma proste bavilo :) ..Mal som rád všetky postavy a úplne najradšej Petra Marcina, ktorý bol vždy môj obľúbenec (i keď odvtedy už sa pri zaujímavých projektoch veľmi nevyskytol.) ()