Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Série(10) / Epizody(164)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

Phillippus odpad!

Absolútna stoka plná primitívneho humoru. Seriál, ktorého popularita v plnom svetle ukazuje kanálovú úroveň vkusu sloveského diváka. "Humor" tak nízkej úrovne u našich západných susedov nenájdete. Dobrá rada pre (náhodných) českých divákov: nehľadajte v tomto paškvile akúkoľvek skrytú pointu, vtipy sú skutočne tak primitívne, ako sa zdajú na prvý pohľad. Ospravedlňujem sa hodnoteniu "odpad!", že Susedov dávam na rovnakú úroveň ako filmové skvosty typu Showgirls. ()

GothRot odpad!

Fúha, tak vysoké hodnotenie ma dosť prekvapilo teda.. Čo ma však neprekvapilo je to, že si naši "bratia" Češi o Slovákov musia neustále hubu utierať. Ja by som tiež mohol slovne degradovať našich západných susedov na základe Rodinných Pút a podobných skvostov... Ale neurobím to. Pretože generalizovať na základe toho, že si človek, uťahaný z roboty ľahne pred TV a pustí (extrémne) nenáročný humor (alebo paródiu na Dallas), je maximálna arogancia založená na predsudkoch, vyplývajúca z osobnej NEskúsenosti. Nie sme všetci rovnakí. 1/10 ()

Mesmeric

U mě dobrý. Když jsem potřeboval ve škole zkrátit dlouhý čas, Susedia vždy pomohli. Jednoduchý humor není nikdy na škodu. ()

Lenka414

Nechápem, ako sa mi to tak mohlo páčiť. Najprv som dala 4* ale to len z toho, že som si pamätala moje pocity, keď som to sledovala po prvý krát. Ale teraz, ako dávajú reprízu (znova) sa skláňam na slabé tri. Sem tam sa nájde niečo, na čom sa zasmejem, ale to len sem tam a inač to je len snaha o humor. Uragán a Hurikán bol lepší. ()

Flipko

Nech si hovorí každý čo chce, je to najúspešnejší slovenský sitcom aký bol zatiaľ natočený. Je to typ seriálu, ktorý poteší každého a len málo ľuďom nevyčaruje úsmev na tvári. Nech si každý kritik priloží ruku na srdce a povie, že sa nezasmial. Lebo ja som sa bavil na každej časti. Takýto tím ľudí aký sa vytvoril pritomto projekte sa na Slovensku nevytvoril už dlho. V súčasnosti na neho dosahuje Partička. V najlepšom treba prestať, aj keď to nebol dôvod prečo bol ten sitcom ukončený, ale mňe stačí. Spin-offy Priateľky a Kutyil s.r.o. sa na to už len márne snažili nadviazať. Dvojica Kraus a Marcin si zaslúžia poklonu, lebo boli perfektným spestrením slovenskej humoristickej a kabaretovej scény. Keď sa ešte niekedy rozhodnú pre spoločnú spoluprácu, určite budem patriť pod ich fanúšikovskú základňu. ()

GOX

Nechápem prečo také hodnotenie , asi preto že je to Slovenský seriál a nie český...... Peter Marcin a Andy Kraus sú najlepšia slovenská dvojca ktorá zaručeňe pobaví ... len škoda že sú pohádaní a odmietajú natočiť nové časťi , ale aj tak si vždy rád pozriem tie staré . Najlepší slovenský seriál , lepší už nebude , ibaže by sa Marcin s Krausom zase dali dohromady a niečo nové natočili :D .... 95% , keby neni ten umelo pridaný smiech tak 100% ()

Nemesis odpad!

Kedysi, ešte ako malý zasran som sa smial nad tým, že my Slováci nemáme žiadne seriály. Teraz sa už len ticho hanbím. ()

endoskop

Pozitívny moment slovenskej tvorby, ktorý sa síce chybám nevyhne (ako napríklad niektoré zbytočné slovné zvraty, klišé alebo slabšie epizody), ale dokáže pobaviť a hlavne ponúkne dobrú atmosféru a zohranú partiu hercov. A ten Sladkej smiech :D. ()

Raggnar

Sranda super, Láslo a František mě vždycky pobaví, jenom nemůžů vystát tu uječenou trapnou pí*u Rákovou- Ildikó. Tak odpornej hlas, ty její maďarský sračky co sype, její pohyby, její všechno, děs běs. Když nejsem sám doma, tak musím ztlumovat scény s tou krávou, je mě z toho trapně, co si ostatní budou myslet, že sleduju za sračky? ()

KapitanKuraz

Suchota, no a ked vidim Mrcina vraciam. On nech ostane pri dabingu a netlaci sa na obrazovku. Ale odpad dat nemozem, kedze som sa obcas zasmial ked to frcalo. ()

Kreveta.punk odpad!

Jedna z těch rádoby vtipných sraček kdy mi stačilo vidět 5 minut a bylo mi jasný, že stejně za hovno bude stát celej seriál. ()

nudlis

Mám to puštěné jako kulisu, když hledám něco na internetu. Občas jsou ty kecy hodně vtipný, občas ne. Ale celkově je to určitě lepší než mít puštěnou politiku nebo debilní český nekonečný seriály. Chce to poslouchat/vidět víc dílů, než si člověk zvykne. ()

Jard

Susedia patria k jedným z najlepších seriálov všetkých dôb na Slovensku. Odohrávajú sa tam neopakovateľné scény plné humoru, ktoré obyčajný amatér len tak nespíše do seriálovej podoby. K tomu sa ešte pridáva perfektné stvárnenie postáv s vynikajúcimi hercami. 90% ()