Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Série(10) / Epizody(164)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

Colour

Na slovenské pomery nadpriemerný seriál. Treba podotknúť, že skutočne i vtipný a pozerateľný. Má mnoho trhlín, mnohé vtipy sú otrepané, nudné, nevtipné, ale v porovnaní s ostatnými produktami slovenskej tvorby je stále veľmi dobrý. ()

FireTight

Na Susedia jsem jednoho pondělního večera narazil úplnou náhodou a zrovna promítaná epizoda "sa mi celkom páčila". Rozhodl jsem se, že jej začnu sledovat pravidelně, brzy se přidala i celá rodina a pravidelně jsme se každé pondělí večer dívali na Markízu. První série byla skvělá, až geniální; ta druhá si podlomila vlastní nohy přidáním dvou nových postav a třetí se tak nějak potichoučku vrátila ke stylu té první a po rozhádání dvojice Marcin + Kraus udělala za celým seriálem hezkou tečku. I tak musím říct, že jsme se u všech dílů většinou perfektně bavili, všechny si natáčeli a dokonce je tady máme někde archivované, jenže se na ně asi ještě hodně dlouho nepodíváme. Princip všech epizod byl totiž úplně stejný, dokonce i většina vtipů byla v základu stejná - míchání slovenštiny s maďarštinou, vaření, hádání se členů rodin (a je jedno kdo s kým), Sladká má chlapa... Šlo vlastně pořád dokola o to samé a nám se "naši" Susedia nakonec přejedli. "Toto (nakonec) nemdopadlo dobre..." 1. série: *****, 2. série: ** a půl, 3. série: *** a půl ()

Skautka odpad!

Pokaždé když přepnu na kanál, kde tenhle seriál dávjí tak tam někdo piští, křičí a ječí, nebo se snaží bejt za každou cenu vtipnej :D. Takovej trapnej humor jako kdo vymejšlí?? :D :D Strašná ptákovina slováci by měli zamakat :D... ()

MELODY

Je to příšerná hámoť, o tom žádná. Z neznámého důvodu jsem však bednu nepřepla, poprvé omylem, v dalších případech už cíleně. ()

pirulka

Jedna z mojich srdcových záležitostí. Susedia sú dnes už na Slovensku kultová záležitosť, o čom svedčí aj množstvo repríz. Po nich boli nejaké tie pokusy o podobné sitcomy ale ani zďaleka sa im nepriblížili. Pre mňa predstavujú pohodičku, humor, ktorý mi je blízky a nie je prízemný, skvelé herecké obsadenie a výkony, moje "detstvo", radosť, vždy si ho pustím, keď chcem "vypnúť" a na odreagovanie. 100% !! ()

wito

po dlhej dobe komedialny serial zo slovenskej dielne, ku ktoremu si nemam problem sadnut a zasmiat sa. hlavne na postave lasla, ildigo a sladkej. ich hlasky a herecky prejav mi lahodi. ()

D.I.G

4woody: Zlatko, zamysli sa nad tým čo píšeš a neodsudzuj celý národ za to že pár ľudí s hlúpym ponímaním humoru, tu tento seriál vynáša do nebies...... ()

winstonik

Susedia sú slovenským kultom, ktorý vyrobil skvelé čísla sledovanosti aj pri štvrtej repríze. Kto si odvažuje zaradiť ho k odpadu i po tomto zistení, nech sa dá liečiť. Nebyť trápnej tretej série, ktorá len prevárala vodu, možno tento sitcom považovať za naozaj profesionálne zvládnutý. Nehovoriac o tom, že práve on spustil po 16 rokoch záujem Slovákov o svojich hercov a slovenskú tvorbu. Čím ho spustil? Seriálom o maďarskej a slovenskej rodinke. Bod plus! ()

Milda003

Pro všechny (pro Čechy minimálně) se jedná o absolutní kravinu, pro mně je to ovšem třeba mnohem významnější než nějaký "náš" Comeback. Neříkam že se u toho válím smíchy, ale sem tam se prostě usměji, příjemně pobavím a když náhodou sedím u TV a zrovna to běží, tak nepřepínám.. ()

BrianStorker

Patřím ke generaci čechoslováků a to se vším všudy. Na Slovensku mám polovinu rodiny a slovenština je mým druhým mateřským jazykem. Prázdniny jsem trávil právě na Slovensku v oblasti maďarské menšiny a ani maďarština mi kdysi nedělala velké problémy. Chápu, že tento typ humoru je pro čechy nepochopitelný a kdo neovládá perfektně slovenský jazyk a k tomu alespoň základy maďarštiny, vtip a kouzlo tohoto sitcomu nemůže nikdy naplno ocenit. Netvrdím, že Susedia je hvězdný seriál s vysokou pointou a hlubokým uměleckým dílem, nicméně na mne působí oddechově s jemným, mně tolik blízkým, humorem u kterého si rád vzpomenu na své mládí a dětsví. Nesleduji jej pravidelně, ale když náhodou na něj narazím, tak TV nepřepínám. Jak zde již bylo řečeno, pro mne je to mnohem lepší, než Comeback, nebo dávní Nováci. ()

Kefas21

Kto hovorí, že všetko slovenské musí byť hneď aj zlé? Prvý slovenský sitcom, zapísaný v histórii. Keď nie v tej slovenskej, aspoň v mojej má miesto. Dokázal, že aj rodný kraj dokáže rozosmiať svojho rodáka (a tentoraz nie len politikmi). Legendárne postavy s vycibreným charakterom, nezabudnuteľné hlášky, komolenie jazyka a paródia na rodinné vzťahy. To boli Susedia. Ostatné napodobeniny (hlavne sólové projekty Marcina a Krausa) tomuto nesiahajú ani po päty. ()

BruceW odpad!

Snůška totálně trapných vtipů a scének, což je u POKUSU o sitcom velmi silný problém. Nedobrovolně jsem shlédl poměrně hodně dílů a skutečně jsem se nezasmál ani jednou. Moc práce mi to nedalo. ()

H.I.T.M.A.N.

Myslím, že Slováci dokázali udělat daleko lepší sitcom než náš Comeback. Kraus a Marcin, toto duo nemá chybu škoda, že ti chuji se nepohodli a nepokračovali! ()

Falco.araea

Babička se na to dívala u vaření. Tak jsem se občas dívala s ní a ty vtípky jsou tak stupidní, že se jim prostě musíte smát. A ještě když je to ve slovenčině. ()

Scraffy

Tento seriál určite nestojí za odpad! Je to zrejme to najlepšie, čo sa na slovensku natočilo ohľadom seriálu. Ja som sa celkom bavil a o to predovšetkým ide. Síce tie posledné časti už neboli až tak dobré, ale tie prvé nemali chybu. U mňa to je za priemer! ()

Beri odpad!

Dokážem pochopiť, že sa na takýchto seriáloch zabávaujú ľudia vyššieho veku(asi je to stále lepšie ako tie odporné "humorné" estrády čo sa vysielali za komančov), ale keď počujem ako tento seriál do neba vychvaľujú mladý ľudia len nechápavo krútim hlavou. Na tomto seriály neni nič, ale naozaj nič vtipné. Trápnosť strieda nuda, nudu trápnosť celých 30 minút. No za najväčšiu drzosť považujem spôsob akým sa Markíza snažila postaviť tento trápny seriál na jednu úroveň s kultovým seriálom Ženatý so záväzkami. ()