Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Série(10) / Epizody(164)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

Krnac

Prvé série boli výborné, potom sa to ale zaseklo na debilných scénach okolo nedorozumení čo so sebou nieslo aj podarené vtipy ale ako celok to bolo trápne. ()

enoemis13 odpad!

Hodnotené po 4. seriách: Založiť sitcom na piatich trápnych vtipoch je trochu moc ... obyčajne sa úroveň sitcomu znižuje, postavy hlúpnu ... tu je krásna ukážka, že to tak nemusí byť: proste od začiatku je to katastrofa a nikam sa to ani neposunie ... nonstop tupé opakovanie komolenia slovenčiny maďarskými susedmi je námet možo na jednu - dve epizódy a nie na 70 ... do toho ten tupý sitcomový smiech každé 4 sekundy ... a inak púšťať bloopery na konci, pričom preklepov milión .. herecké výkony ... toto sa nedá označiť za herecké výkony ... dosť hanba ... 0% ()

tulen

Sice průměrný, ale celkem sledovatelný, odpočinkový sitcom. Jenom v poslední sérii už je Ildiko dost nesnesitelná. ()

MoziMedve

Je rok 2023 a mňa napadlo pozrieť si CSFD stránku sitkomu susedia. No neviem ako ho mám hodnotit. Série 1 a 3 si myslím sú solídne 8-9/10. Druhá séria je slabšia, hlavne kôli deťom (hlavne Gergely, to fakt nemohli zohnať juhoslovenského herca?) Druhú sériu by som hodnotil asi 7/10. S údivom ale sledujem, že celkom je 10 sérií? Skúšal som tomu v roku 2018 dať po návrate šancu, ale na nové diely sa nedalo pozerať. Andy Krausovi dobré nápady došli už dávno a jeho práca na paneláku a Kutyil s.r.o. ničomu nepomohla. Keď vidím, že série 4-10 sú len modré, tak si ani nemyslím, že im dám druhú šancu. Celkovo seriál ohodnotím na 4/5, ale pozerajte len prvé 3 série a na ostatné radšej zabudnite. ()

Uhložrout

Videl jsem pár dílu. Předešlou tvorbu tady diskutované dvojice Marcin/Kraus neznám. Asi proto, že je to pro mně neokoukané bavím se výborně, na rozdíl od sitcomů české produkce. ()

bax

Po prvých dieloch som seriál považoval za veľmi zábavný a čo sa týka Slovenska aj za konečne podarený sitcom. Bohužiaľ postupom času bolo vidno autorskú únavu a seriál strácal vtip a originalitu a zaradil sa len k slabému priemeru. Prvá séria však bola podľa mňa skvelá (3-4*), ale na ich kabaretné vystúpenia v Uragáne to bohužiaľ nikdy nemalo a seriál v podstate už od začiatku staval na popularite tohto kabaretného predchodcu. ()

HRom99

Prosím, prečo chceme gaučovému seriálu vyčítať, že postráda intelektuálny humor?! Ide o zábavu pre bežných ľudí s množstvom komických situácií, možno aj opozeraných z iných sitcomov, ale určite aj celkom originálnych. Ja som ho mal celkom rád a prial som tvorcom aj tú pozoruhodnú sledovanosť. Ak sa niekomu Krausov humor zdá priblblý, nech sa páči, ale ja som sa väčšinou bavil. A herecké výkony (jasne že trošku exponované – veď ide o sitcom) sa mi zdali vcelku vyrovnané. ()

sanjozko

trapne, postavene na uz otrepanych postavach zabavneho programu Uragan, ale ked sa poobzeram je to asi jediny serial z produkcie markizy ale aj ostatnych tv na ktory sa da pozerat, 2.5* ()

adooo

No neviemm, ale dvojica Kraus Marcin to sú géniovia....síce to je možno hlúpy humor, ale ja som sa pri každej časti neskutočne smial a užíval si to :) lepší komediálny sitcom už asi nebude :) ()

macejo

Keby nebolo Susedov nikdy by sa nezrodili dalšie sitcomy na Slovensku- Profesionáli či dnes už kultové Mafstory. ()

floppy4

Prva a druha seria na 5*, potom to uz trochu slablo. Dvojka Marcin a Kraus vedela vzdy velmi dobre pobavit, skvely humor. Pridali k tomu este Tluckovu, ktora je vyborna herecka a Viki Rakova ako Ildiko tak isto skvela postava. Vzdy si susedov rad pozrem aj v reprize :-) ()

ShaThyc

Nikdy som to nesledoval diel od dielu, ale dá sa na tom zasmiať a keď na to náhodou prepnem v TV, tak si to pozriem. ()

MisoSasky

Veľa ľudí porovnáva Uragán a Hurikán so Susedmi. Ale veľmi zbytočne a nepochopiteľne! Toto totiž nie je ani jedno, ani druhé. Susedia je snáď prvý - a podľa mňa jediný naozaj obyčajný a zadarený zároveň - sitcom. Marta Sládečková v roli, ktorá jej sadla ako žiadna iná. Dve rodiny - jedna úplne bežná slovenská a druhá bežná maďarská. Už len herecký výkon Petra Marcina si pýta päť hviezdičiek. Keby Andy Kraus nemal miesto zreničiek eurá a nasilu tlačil Susedov do viacerých sérií, aj by si tých päť hviezdičiek zaslúžili. Každopádne ide o kultový slovenský seriál a môžete sa oháňať Zitou alebo Profesionálmi či MAFstory - ale nesiahajú Susedom ani po kotníky. Zo začiatku fantastické scenáre a príbehy a stále prirodzené a kvalitné herecké výkony najmä od Marcina, Tlučkovej a Studenkovej ... 8/10 ()