Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

john.h

Dobrý film, jen trochu úchylný "hlavní hrdina". Ale zas to bylo trochu něco jinýho než je obvyklé. A za konec přidávám hvězdičku. Už jsem si říkal, že jsem ho předvídal dobře, ale nakonec to bylo zase jinak. Dávám čtyři hvězdičky, protože když si představím. že by se z hlavním hrdinou, kterému všechno prošlo, chtěl někdo ztotožnit, není mi moc hezky. Na druhou stranu, kdyby byl hlavní hrdina na konci filmu potrestán, dal bych i pět hvězdiček. Sice slabších, ale pět. Teď to jsou čtyři podtržené hvězdičky s plusem. ()

Alojs

Něco mezi 3* a 4*. Za Costnera dám raději více. Jsem rád, že se konečně vzpamatoval a přestal točit ty velké (naprosto zhovadilé) filmy. Mistr Brůks je malým filmem, formálně vypilovaným (byť ne zcela), herecky bezchybným a příběhově nepředvídatelným. Šokující je pro mě zjištění, nakolik stejná je v této souvisloti třetí série Dextera. Paralel je více. Zápletka, hřbitov... ()

donkocicak

Famózní thriller s Kevinem Costnerem a Demi Moore, která je stále ještě k nakousnutí. Jde o detektivku, kterou sledujeme z pohledu vraha (Kevina Costnera), a přestože je to "maniak" a jeho činy jsou zavrženíhodné, vzbuzuje v nás jisté sympatie a v podstatě si přejeme, aby jeho skutečná tvář nikdy nebyla odhalena. Závěrečnou píseň složila skupina The Veils a do filmu sedla naprosto brilantně. ()

datos

Velmi kvalitně porvedený snímek seriového vraha a jeho chování. Kevin Costner prostě hrát umí a to mu nikdo nevyvrátí. ()

TommyDiamond

Sériový vrah v podání Kevina Costnera a vyšetřující inspektorkou je zde Demi Moore? Tak toto spojení by mě ani ve snu nenapadlo!!!! Nebo spíš by mě nenapadlo, že může fungovat. Musím říct, že na konci filmu jsem smeknul. Celkově 80% ()

altaica

PRO MUŽE:Dělá-li jeden živé obrazy z mrtvých lidí, které si hezky picne při šukačce, je občas vystaven riziku, že kromě něj se ještě někdo díval. Někteří halt mají rádi diváky. No, není pech, když ten honipírko má navíc slušnej foťák a ještě ho to focení baví? Nestačí, že jeden lumen je ve vaší hlavě, ne. On pan fotograf místo, aby byl hezky starosvětsky vyděrač, tak je z něj fanda. No, může člověk přestat vraždit, když se divák baví a žádá nášup? Odmítněte něco chlápkovi, co tak hezky zdokumentoval vaše poslední mistrovské dílo a ještě je z něj paf a rád by víc. K tomu ta povedená dceruška... a všechno se tak krásně začne sr*t. Pěkně zašmodrchané, skvěle vypointované, bohužel příšerně studeně natočené. Doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Kdyby v jedné hlavě sídlili dva a jeden byl hodný a druhý hodnější – pomoz té stařence, pohlaď pejska, dej almužnu žebrákovi, – tak není o čem točit. A kdyby hlavní já byl hajzl a druhé já mu bránilo vraždit, loupit a násilnit, byl by to námět na komedii. Tož, zase podle starého mustru, hodný pán a brutální našeptávač v hlavě. Hm, klasika. V hvězdném obsazení. Nic, co by vám, madame, zavařilo těch pár závitů a napjalo nervy. V klidu mohu doporučit.          UKÁZKA:Měl bych vás varovat. Když se ukáže, že vás zabíjení vzrušuje, může to být velmi návykové. Zničí vám to život.// Jako ženská nemůžeš zestárnout, aniž bys v životě neměla alespoň jednoho děsnýho chlapa.// No, tak jsme měli pravdu, opravdu mi něco tajila. Těhotenství není všechno, bude tam ještě něco horšího. Mnohem horšího.// .. a my můžeme šťastně pokračovat v našich úchylných životech. Když umřeš ty, umřu já s tebou a mě se líbí bejt naživu. Já rád jím, rád píchám, rád zabíjím. ()

Oudee33

Ojedinělý nápad jak prodat příběh vraha jako hlavního hrdiny, kterému člověk i přes tu zběsilost v srdci ve skrytu duše prostě nemůže nefandit. Costner je geniální v roli co měla hlavu a patu. Sedla mu a Moore s Cookem bych věřil i 6 prst na noze. Jen mě zklamal přechod do druhé poloviny snímku, kde nevim jestli to bylo už prvoplánovitě osekané o pár očekávaných momentů, klidně bych zkousnul i pár minut navíc, ale takhle se kostra jakoby rozpadá pod snahou snad ušetřit, nebo se střihačům rozklepali ruce, nebo rejža smyslů zbavený najednou vypadl ze sedla první našláplé půlky??? Nevim... Tyhle nedostatky každopádně zkrouhli tuhle nápaditou podívanou na "pouhých" 70% ()

Ronee

Film je o vrahovi, ktorý je na vrazdeni závislý, chce skoncovať s vrazdenim, preto chodí na protialkoholicke sedenia, a preto je aj vo filme menej vrážd ako by sme očakávali. Je to veľmi strašidelné a má to napätie. Hoci postavu vraha každý divák odsudzuje, väčšina mu drží palce možno preto, že ho hrá Kevin a to je hviezda, ktorá aj v takejto negatívnej roli pôsobí sympaticky. A väčšine divákov sa nezdá postava policajtky, ktorá je predsa na strane spravodlivosti. Je to tým, že na vraha príde intuíciou a nie dôkazmi, čo je trochu zvláštne. ()

papadoce

“Do hlavy pána Brooksa sa vrátila túžba. Vlastne nikdy nezmizla.” Kevin má tak neuveriteľnú charizmu, ktorá funguje na diváka aj keď hraje psychoša a vraha, že len veľmi málo hercov sa môže niečim podobným pochváliť. Jeho druhé ja hraje dosť dobre William Hurt a ďalšie role pripadli dvom krásnym ženám. Myslím, že v žiadnom inom filme nevyzerala Marg Helgenberger tak dobre ako tu a o Demi sa baviť ani nemusíme. Popravde William Hurt ma celkom prekvapil ako dobre zvládol rolu druhej osobnosti pána Brooksa. Nepovedal by som to do neho. Niežeby bol zlým hercom, to vôbec nie, len táto rola je dosti iná oproti bežným. Vskutku originálne pojatý thriller s dobrým nápadom a s nápaditou zápletkou. Už základný motív je dosť zaujímavý a vstup ďalšieho týpka do hry je nečakaným, ale dobrým spestrením. A bol to debil. Popri tom sa film ešte stíha venovať ďalším postavám a ich životom, ako napríklad dcéra-škola-tehotenstvo alebo Demi-rozvod-iný prípad. Najlepšou časťou sú ale jednoznačne rozhovory medzi Costnerom a Hurtom. Toto im vyšlo, ale prvé husle hral W. Hurt. “Páči sa mi byť nažive. Mám rád jedlo, mám rád ženské a rád vraždím.” Filmu ale trošku chýba svižnejšie tempo. To ma nútilo postupne sa utvrdzovať na trojke. Dobrý záver vie film vždy vykopnúť a to kľudne aj o dve hviezdy. Dnes to nevykopol. ()

J.McClane

Snad je tento film konečně návratem Kevina Costnera na filmové výsluní. Pro mě tedy nepochybně. Kritikou rozcupované filmy jako Vodní svět či Posel budoucnosti byly dle mého názoru též velmi zajímavé a kvalitní. Mr. Brooks je však filmem strhujícím. Přes pomalejší rozjezd, velkou skrumáž postav a očekávání ztlumené četbou kritiky je Mr. Brooks skvělým filmem. Hlavní hrdina je rozporuplnost sama i když je masovým vrahem! Příběh je krásně komplikovaný a plný vtipných fortelů či zvratů. Costner v hlavní roli je bezchybný, stejně jako William Hurt v roli jeho vnitřního našeptávače. Otázkou je zda se dočkáme pokračování? A nezkazilo by dojem z filmu? PS: Srovnání se seriálovým vrahem Dextrem kulhá na obě nohy. Dexter je bezcitný, ale paradoxně i o dost méně zajímavý než Costenrův vrah. Pouhou syrovostí tento rozdíl není možné překlenout. ()

Baki

Slusne drama na ktere jsem se docela tesil. V podstate splnilo ma ocekavani, ale v koutku duse jsem doufal, ze me ocakavani predci. Film se mi na konci zdal nedotazeny, neco mi tam chybelo .... ()

Dzun

Při poslouchání Mr. Brookse a jeho hlasu mrazí v zádech...ale film kazí scénář, který je nedomyšlený a nedotažený. Kdyby se tvůrci více zaměřili na psychologii samotného Brookse, přidali trochu "temné psychologické atmosféry" mohl vzniknout zajímavý film, který by byl více než na slabé 3* ()

glide4ever

Dámy a pánové, z toho konce se mi rozbušilo srdce ....... Táák, tlukot zpomaluje, takže můžu začít. - Kevin Costner zahrál fenomenálně a dokonale se se svým "temným" protějškem (William Hurt) doplňovali. Proč jsem dal čtyři hvězdy? Protože Demi Moore byla opravdu otřesná. Její postava mi byla protivná od první scény a přesřelka ke konci filmu vše jen potvrdila. Povedený thriller - 80% ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)