Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel

• USA Starship Troopers 3: Marauder (více)

Před osmi lety vedl pozemské oddíly proti Arachnidům a díky Paulu Verhoevenovi se z něj stala hvězda. A nyní se Casper Van Dien vrací, opět coby John Ricco, protože brouci to zdaleka nevzdali a na Zemi se valí další hrozba. Bývalé vojenské ucho, nyní vysoce postavený důstojník, a jeho hvězdná pěchota jsou znovu povoláni do frontové linie a musí urychleně odcestovat na vzdálenou planetu OM-1, kde ztroskotala loď s Nebeským Maršálem Omarem Anokem. A úkol komanda z projektu Marauder je jediný - zachránit všechny přeživší a zlikvidovat každého brouka, který se postaví před hlaveň. Naneštěstí je zde ale jeden menší problém - zrádce s ne zcela jasnými pohnutkami, motivy a především schopnostmi. Legendární militaristická space opera se po hororové dvojce vrací ve třetím pokračování zpět k ironické poetice z veleslavného prvního díla a stejně tak nabízí další porci dokonalých triků a bojových sekvencí, které nenechají žádného milovníka vědecké fantastiky v klidu. V tomhle filmu není pro milovníky zvířat místo, brouci budou umírat po tisících. (oficiální text distributora)

Yancl

Tohle je přesně ta odrůda filmu, od které je lepší očekávat méně než více...v součtu to hodí prostoduchou akční scifi-střílečku ze stále sympatickým podtextem vesmírných brouků...[45%] ()

parabellum

Po vynikající jedničce, přišla přimo nechutně natočená dvojka a třetí pokračování Hvězdné pěchoty se snažilo napravovat kde mohlo. Musim uznat určité zlepšeni se přece jen dostavilo jak v návratu C. V. Diena, přidání místy výborné nadsázky, humoru a sem tam svižné akce. Bohužel na každém kroku jde vidět, že tvůrci měli žalostně malej rozpočet a o dalším hereckém ansáblu ani nemluvím. Když si pustím Hvězdnou pěchotu tak jedině první filmový počin. ()

Kingjiri

Zdá se mi, že třetí díl zustal přesně na půli cesty mezi skvělou jedničkou a téměř tragickou dvojkou. Pokud vezmu v úvahu, že jde o video film, tak jde skoro o nadprůměrnou podivanou. Obsahuje totiž akceptovatelný herecký výkony, scénář (až na ten konec s vírou) i vizuální efekty. Na akci se dalo docela koukat, jenom by jí mohlo být víc - hlavně závěrečná bitka byla extrémně krátká a celkovym rozsahem dost malá (že by už nebyly prachy?). Po špatný dvojce lehčí náprava reputace a důstojný zakončení celý série, tři slabší hvězdy. ()

mupimup

Jako fanoušek Hvězdné pěchoty jsem byl připraven odpustit třetímu pokračování leccos co se týče hereckých výkonů nebo složitosti samotného příběhu. Čeho jsem se skutečně obával, byl nízkorozpočtový příživník na úspěšném titulu, kde bude invazi arachnidů, z nedostatku prostředků, představovat pomocný asistent hrabající zpoza rohu arachnidskou končetinou přivázanou ke smetáku. K mé velké úlevě jsem se však setkal s poměrně solidním zpracováním, jednak technickým a trikovým, ale překvapivě i příběhovým. Herecké výkony i scénář sice místy kolísají a náboženská vložka působí lehce připitoměle, ale zpracování naštěstí nepostrádá, pro hvězdnou pěchotu tak typickou, více či méně povedenou nadsázku, která dodává scénám potřebné odlehčení. Vyznání víry a prosba o sňatek v kostele, s pozadím explodující planety, patří rozhodně mezi ty povedené. Snímek ani tak není soustem pro náročného diváka, ale pro veterány z Pojízdné pěchoty?…Hrdinové Federální armády, plukovník Ricco, brouk jak Milešovka, andělé zkázy, láska a zrada…Chcete vědět víc? ()

papaguy

Tak to byl mazec. Zdá se, že tvůrci Hvězdné pěchoty vynalézají nový žánr: space military muzikál.:) O něco slabší, než jednička - a chvílemi se to táhlo jako broučí sopel, ale ve srovnání s dvojkou to je kvalitativní návrat ztraceného syna. Ve tvrďáckém stylu humoru došlo i na pár poprav odpůrců války. Kromě tradiční adorace-utahování si (záleží, jak to berete) z militarismu, propagandy a totalitních režimů, se střílelo těžkým kalibrem do náboženství. A to tak nepokrytě, že to možná i leckoho pobouří. Víra ve všemocného brouka? Tak taková taškařice tu naposledy byla snad jen v Nitru Planety opic, ulítlém to snímku z let sedmdesátých, ve kterém se vyskytovali uctívači atomové bomby. Diváci, co to vnímají jako propagaci náboženství, nepochopili recesi... Po mírně nudnější prostřední části se závěr filmu slušně vyvinul. Některé scény byly prostě boží - třeba když přilítne Rico se svým týmem na OM-1 zachránit trosečníky, Lola si po všech těch útrapách a řečech o Bohu myslí, že má vidění andělů a obrátí se na víru... Obrazová citace Michelangelovi Sixtinské kaple v takovémto filmu - to nemá chybu... Nebo (spoiler alert) Dien žádající Lolu o ruku s výhledem z okna kosmické lodi na letící atomovku a posléze při finálním polibku s celoplanetární detonací na pozadí. Tak tomu říkám zvráceně romantická vsuvka ve velkém stylu. Jistě, dalo by se vytknout ledacos. Třeba slabší akční scény, zbraně, které místo aby střílely, tak jen blikají apod., ale celkový dojem je kladný. ()

AxelWers

Starship Troopers 2 majú hodnotenie 24%, Starship Troopers 3 majú 42%. Áno, viem, že ST2 je o poznanie slabší film ako kultoví ST a preto som ho ohodnotil dvomi *, ale ST3 nemôžem dať viac. Osobne som bol dosť sklamaný a filmu moc nepomohol ani návrat Johnnyho Rica. No a celé to bolo zabité miešaním náboženstva do fašistickej spoločnosti, ktorá mi dosť pripadala ako nejaká paródia. ST a ST2 mali aspoň veľmi slušné efekty, v ST3 bolo vidieť, že efekty boli digitalizované na podstatne horšej úrovni. Ja vlastne ani neviem prečo tomuto dávam 2*, možno len z nostalgie. ()

Blondy.

Po naprosto příšerné dvojce jsem se dlouhou dobu bál zajít ještě dál, ale vzhledem k tomu, že jsem se včera nabudil jedničkou tak jsem se k tomu konečně dostal. Upřímně nebylo zas tak moc o co stát. Rozhodně zlepšení oproti předešlmu propadáku. Čekal jsem, že se více vratí k jedničce hlavně co se týče postav, ale oběvil se jen Casper a pak přisla banda namyšlenejch blbů co nikdo nezná. Jednu z věcí co jsem nepochopil je nahota v každém dílu. Dobrě pohled na vnadné ženy nikdy není na škodu, např. v prvním díle to nějak zapadlo, ale dále mi to přijde jednak zbytečné a také jako snaha zvyšit hodnoceni při pohlednu na kozičky Co jsem už pomalu proklínal bylo neustálé modlení v druhé polovině filmu, proti věřícím nemam vůbec nic ale nemám rad když mi to někdo cpe pod nos hodinu v kuse. Teď už jen ve zkratce...efekty hrozný, děj nutnej, někdy i nesmyslnej a zbytečne natahovanej, prakticky celej film o nic nejde a nic se nestane. PS. Ten konec melo bejt co? 7 Iron-manu? Nesmysl. ()

Mandalorian

Nízkorozpočtové pokračování prvního dílu. Tentokrát už nebudete poslouchat "pouze" kecy o narukování do armády, ale i další snůšku sr..ček na téma - věříme v boha. NE - v takovýmhle filmu by se víra vůbec rozebírat neměla. 1* je víc než dost. Pořád mám chuť, narvat tomu odpad. Casper Van Dien byl sice skvělej, jenže na druhou stranu nechápu, že do takovýhodle blafu vůbec šel... 12% ()

Torpid

Edward Neumeier je tak trochu Ed Woodovský típek a až po tomhle pokračování jsem docenil slušnou Verhoevenovu režii a herce z prvního dílu, protože scénáristu to mělo společného. Jednu hvězdu za náborová videa a modlení s brouky. Tak špatné, až zábavné - já jen nepatřím k těm, které tyhle superhrůzy pobaví. Navíc po všech směrech nezvládnuté b-čko by zachránilo jen vnímatelné nadšení a zápal tvůrců, ale tohle se událo jen pro peníze. ()

dalziel

Hustý 😁 ! Pätinový rozpočet voči prvému dielu je cítiť na každom kroku.Hlúpučký scenár ,biedny soundtrack, nulové herecké výkony,obsadenie a to hlavné režisér ktorý predtým nikdy nič nerežíroval.Vo výsledku sa to však podarilo nejako namiešať aby bol odkaz jednotky ako tak zachovaný.Vydržal som až do konca a nemal som ani chuť to vypnúť.😂 ()

Zevon odpad!

Brouci, brouci a nic jiného, pořád dokola. Žádný nápad, inovace, humor, totální asshole. Nesnáším je. Celá tahle sága stojí za psí štěk, nikdy nevybočila z průměrnosti. Zatímco první díl si, s patřičnou dávkou nadsázky, držel standard alespoň dívatelného scifi, tento díl Vás nenechá na pochybách, že se jedná o záměrně nepodařenou komedii ve stylu Spaceballs Mela Brookse. Vydržel jsem do poloviny, poté jsem to vzdal, neboť mi začala lézt na mozek konverzace mezi postavami, odehrávající se na úrvoni žáků druhé třídy ZDŠ, výhradně v holých větách. Dnes mi nedalo nepodívat se na ty neherecké kusovky ve vyhledávači. Opravdu skvosty a taky jejich profesionální dráhy se velmi úspěšně vyvíjejí. Hlavně jsou populární mezi tvůrci podobných sajrajtů jako tenhle, řek bych, že jdou z rachoty do rachoty. Musím sice uznat, že jsem se musel smát papundeklovým kulisám, zbraním z polyethylenu a součástkám z lega, ale ty tupé, bezvýrazné tváře mne vždy uzemnily. Aspoň trochu kdyby se snažili předstírat! Celou polovinu filmu jsem se víc než nudil. Znáte ten pocit, když Vám zní v hlavě nějaká stupidní melodie a nemůžete se jí zbavit? Zážitků z tohoto dílu se jen tak nezbavíte, možná mi osobně pomůže večer pár piv a trochu heavy metalu. ()

Chester7

Je hodně smutné, když má pokračovaní horší efekty než originál. Tento film si snad nezaslouží ani jednu hvězdičku. Ale dávám jednu: Za písničku "Good Day To Die" a za "Federal Network" ten nezklamal. Zbytek je šíleně příšerný. ()

Ceberus

Na rozdíl od dvojky si až tak moc nelibuje v odporných záběrech. Navíc - co si budeme nalhávat - bez Johna Rica by to prostě nebylo ono. ;-) Prostředí je mnohem variabilnější, herci o třídu výše... rozhodně lepší než dvojka. ()

simplejack odpad!

Něco tak levného jsem dlouho neviděl, strašně špatná záležitost ve všech směrech, otřesná počitačová animace, přiblblí herci, no prostě děs. ()