Až na svatební cestě Eddie zjistil, že našel tu pravou. Dotyčná dáma ale bohužel nebyla jeho novomanželka... Eddiemu (Ben Stiller) je čtyřicet a už pěkných pár let odolává atakům vlastního otce a nejlepšího kámoše, kteří ho usilovně tlačí do ženění. Ne že by Eddie neměl dostatek příležitostí, jenže každá z jeho dosavadních známostí měla nějakou "zásadní" chybu. Vzhledem k tomu, že i on začíná pociťovat, že mu ujíždí vlak, zapomene na ostražitost a svůj nejnovější objev, blonďatou ekoložku Lilu (Malin Akerman), požádá o ruku, aniž si ji oťuká a najde nějaké ty vady na kráse. Skutečnost, že jich má jeho manželka víc, než by bylo zdrávo, bohužel odhalí až na svatební cestě do mexického letoviska, kde se romanticky založená kamarádka do deště promění v nesnesitelnou kreaturu, která mluví jako dlaždič, zbožňuje extrémní sexuální polohy a navíc má velmi temnou minulost. Neštěstí nechodí nikdy samo a v tomto případě ho doprovází krásná Miranda (Michelle Monaghan), která disponuje vším, po čem Eddie ve vztahu touží, a navíc je nezadaná. Protože se i jí Eddie zamlouvá, nemá to srdce přiznat, že on není tak úplně bez závazků. Novopečeného ženáče proto čeká mimořádně nelehký úkol - nenápadně se zbavit příšerné novomanželky a neztratit přitom i dívku svých snů... Komedie Těsně vedle (The Heartbreak Kid) vznikla podle stejnojmenného filmu z roku 1972 s Charlesem Grodinem a Cybill Shepherd, který patří k nejoblíbenějším snímkům bratrů Farrellyových. Tvůrci nezapomenutelných komedií Něco na té Mary je nebo Já, mé druhé já a Irena ho ale předělali dle obrazu svého a vytvořili tak úplně jiný, typicky farrellyovský film, který nemá to nejvybranější vychování. Do hlavní role obsadili poprvé od spolupráce na veleúspěšné Mary velmi populárního komika Bena Stillera. "Nabízeli jsme mu postavy i v jiných našich filmech, ale buď neměl čas nebo se mu nelíbil scénář. Až u Těsně vedle jsme si plácli a jsme strašně rádi, protože Ben je ideální představitel postav, kterým se ve filmu nepřetržitě ubližuje. On umí být neodolatelně hysterický," říká spolurežisér Bobby Farrelly. Je ale klidně možné, že hvězdného Bena Stillera zastíní nepříliš známá herečka švédského původu Malin Akerman, která tu nejnebezpečnější ženskou odrůdu - andělskou mrchu - ztvárnila až mrazivě dokonale. (oficiální text distributora)

yarghoul

Tleskám za finálovou pointu, bála jsem se typického amerického konečného smíření s polibkem a zapadajícím sluncem, ALE..... konečně něco trochu jinak. ;) ()

gpx

Po většinu stopáže průměrná romantická komedie, při níž se budou děvčata opět rozplývat. Jim totiž nevadí dívat se na jednu a tu samou věc milionkrát dokolečka. (Námět na pokus: Jestil máte doma dcerku a potřebujete se jí na půl dne zbavit, pustte jí oblíbenej film v nekonečný smyčce a ona se neodtrhne.) Jinak, zasmál jsem se nejvíc při pohledu na Stillerovo neskutečně křivý nohy a močící scénu doprovázenou juchavou hudbou mexických mariachi, která je jen o trocuh míň otravná než ta jejich modernizovaná dechovka. ()

bonovox

Trápna komédia, ktorá sa tvári navonok ako slušná rodinná zábava, ale bohužiaľ ide tu len o niekoľko trápnych gegov a niekoľko neslušných scénok. Stiller by sa mal trochu zamyslieť nad svojou kariérou. ()

Lady Grey

Tak díky téhle "komedii" jsem začala nenávidět Bena Stillera. Příšerná pitomost o nadržených čtyřicátnicích, kteří své hormony ještě nezklidnili v pubertě. ()

p.a.douch

Takže pro mě tento film - velké zklamání. Moc jsem se nebavil a vtipy byly někdy hodně trapný. Film Blbý a blbější teda taky neoslňoval intelektuálním humorem, ale byla to velká sranda. Těsně vedle zas tak velká bžunda nebyla. Filmy bratrů Farrellyových mají pro mě trvale sestupnou tendenci. Ben Stiller na mě působil zoufale ztraceně a jediný kdo mě doopravdy zaujal byla Malin Åkermanová. Takže jednu hvězdu za snahu a druhou za Malin a její zpěv (budu si muset sehnat něco od její kapely). 35 %. ()

Luciferek

Bena Stillera mám ráda, tak jsem trochu čekala od filmu víc, ale jinak docela dobrá oddechovka na sobotní odpoledne. Docela jsem se u některých scének bavila. Moje hodnocení: 65% ()

Cearomana

Prvních 20 minut, než se Eddie ožení je to docela nuda. Jak ale začne svatební cesta, začne i sled vtipných scén, kdy Eddie zjišťuje, že jeho drahá polovička není zas tak dokonalá, jak se na první pohled zdálo. Konec také malinko slabší, ale výborně jsem se bavila. ()

DansteR

Na tu třetí hvězdičku se film vyšplhal tak tak jen díky závěrečné scéně. Jinak je to podprůměr, Stiller nic moc, na Michelle a Malin se spíš líp kouká než vnímat jak hraje. Myšlenka celého filmu je sice dobrá, ale celkové zpracování dost pokulhává. Takže škoda, sice je to 115minut zábavy a relativně slušné komedie, ale jakmile skončí, tak o ní už nevíte. ()

lacerta

Pár okamžiků docela ušlo - ale opravdu jenom pár. V podstatě mě bavila jen scéna s chobotnicí... Ani jsem nijak zvlášť nepřála hlavnímu hrdinovi happy end. Bylo to průměrný až průměrnější a najednou prásk - něco, co bych sice nečekala, ale i ta scéna s chobotnicí mohla být vtipnější. Ale jsou horší komedie. ()

Ondrew

Netvrdim, ze ide o nejaky komedialny (a este k tomu romanticky) skvost, no nemozem popriet, ze akonahle sa na scene zacnu diat VECI, o ktorych povodne Eddie (Ben Stiller) nema ani paru, je rozhodne sa na co pozerat a clovek uz len caka ako to napokon vlastne cele dopadne... A myslim, ze zaver rozhodne stoji za to, hoci som Eddieho do istej miery lutoval :). Kazdopadne, Ben Stiller ma -- tradicne -- nesklamal, mam rad jeho herecke prejavy a i v tomto pripade sa nema za co hanbit. Mam sice dojem, ze prave tato snimka je jadna z tych, ktore si divak rad pozrie maximalne tak raz za par rokov, no nic to nemeni na fakte, ze ide o nadpriemerne dielo, i ked... rozhodne to mohlo dopadnut i lepsie. Tym skor nemozem konat inak, nez udelit finalne hodnotenie 60%. ()

petr.al

Všechny nešvary tohoto mnou hodnoceného snímku jdou ,, Těsně vedle" mého kritického vnímání. Mě to prostě baví. Baví mě to i při opakovaných reprízách v Tv. Jedná se o komedii na pohodu, tzn. vypni mozek, nehnidopiš nad mnohokrát nelogickým chováním jednotlivých postav a nechej se spálit rozžhaveným mexickým sluníčkem se štěňátkem v podobě krysičky. P.S. Jsem ochoten přihodit i půl hvězdy za líbezný úsměv Michelle Monaghan. ()

Radek273

Vtip je sice super věc, ale mělo by se vědět, kde jsou jeho hranice. Film má spoustu vtipných scén, opravdu spoustu .. nicméně kazí ho množství scén, které jsou už vážně moc, bohužel. ()

LencaN

Odporné, jak takhle může někdo zmastit tak pohodový žánr jako je romantická komedie. Hanba scénáristům. Jestli mysleli, že to bude legrační, tak se spletli. Bylo to trapné. Když už chtěli uhozený humor, měli do toho dát všechno a vyhnat to na samý vrchol sarkasmu a ne sem tam něco děsně odpudivého. Hlavně se k sobě Ben Stiller a jeho partnerky nehodily, především Michelle Monaghan byla snad o hlavu větší než on. ()

Georgeo2

Tesne vedla?Bene, Bene, tak toto bolo poriadne vedla!!!Vsetky ako take komicke prvky su ukazane v trailery, takze z komedie zostala romantika...No vlastne, ani tej tam neako nebolo...no skratka poriadne vedla Bene..Zial velmi priemerne-50% ()

DaveH

Místy vtipné, místy trapné....Vynikající námět, celkem dobrý rozjezd, ale ke konci katastrofa....Průměrná komedie Bena Stillera ()