Kronika rodu Spiderwicků

• USA The Spiderwick Chronicles (více)

Po rozvodu rodičů se desetiletá dvojčata Jared a Simon nastěhují s třináctiletou sestrou a maminkou do zchátralého domu pratety Lucindy. Ta je zavřená v blázinci, protože tvrdí, že jejího otce Arthura unesli elfové. Při průzkumu domu objeví Jared Arthurovu pracovnu a v ní podivnou knihu, nazvanou Klíč k určování kouzelných tvorů kolem nás. Přestože je u ní varování, aby ji nečetl, chlapec neodolá. Dozví se tak o světě neviditelných, kteří se maskují různými kouzly a vidět je může pouze ten, kdo vlastní magický kámen nebo získal schopnost zření. Dočte se také, že některé bytosti jsou hodné a přátelské, jiné protivné a některé přímo nepřátelské. Nejstrašnější z nich je prý obr Mulgarath, který se chce knihy zmocnit a s její pomocí ovládnout svět. Díky knize Jared pochopí, že rozhněvali domácího skřítka, a pokusí se znovu získat jeho přízeň. Od něj se pak dozví, že Jaredovou vinou se k domu stahují příšery ve službách Mulgaratha a brzy dům napadnou. Jeho slova se potvrdí vzápětí, když Simon překročí Arthurem vytvořený ochranný kruh a skřeti ho unesou. Jared ho běží zachránit a objeví hejkala, uvězněného v kleci. Osvobodí ho a na oplátku od něj získá schopnost zření. Společně se Simonem, kterého obr poslal pro knihu, zjistí, že z domu vede tajná chodba do blázince. Vydá se s Mallory za pratetou, zatímco Simon doma připravuje rajskou omáčku jako obranu proti skřetům. (TV Nova)

lemonova

Trošku nemastné neslané.. jeden z filmov, ktorý by si formálne asi zaslúžil viac, ale pocitovo to na viac než 3* nie je.. ()

Olík

Další příběh z období, kdy subžánr dětská fantasy zažíval nefalšované žně. Ve stínu obrýlených čarodějů nebo zemí, kam se vchází pomocí skříní, tak trochu chudý příbuzný…..vše však podle hesla: „chudoba cti netratí“. Dorostenecké dobrodružství (vyloženě dětsky roztomilé postavy absentují) relativně odsýpá, což je možná dobře, protože přibrždění by mohlo ukázat, že vlastně dějově není úplně co nabídnout. A tak se jede na červenou a bojuje a brání a bojuje a brání až do závěrečných titulků. Osobně bych se snažil oprostit od rodinné cukrové vaty a víc to řezal po fantastičnu, ale jinak celkem jo. ()

darkreider

Tri a pol, nie som zástanca týchto fantasy movie, ktoré momentálne vládnu, ale toto bolo v pohode stráviteľné. Celkom som sa zabavil(po fiasku s tragickým kompasom). Nick Nolte sa vyložene mihol :) ()

Ronyk7

Zábavné, povedené, prostě nenudící pro všechny věkové kategorie. Nestrovnatelně lepší než Most do země Terabithia. 24.10.2008 ()

aR3Zz

Prijemna fantasy pohadka s poutavym dejem, misty dokonce i strasidelna a napinava. Ale presto na mne pusobila jako slatanina Harryho Pottera, Zathury a dalsich podobnych filmiku. Zkratka toho neprinesla nic moc noveho, az tedy na genialni vyvrcholeni finalniho souboje, ktere nemohl cekat opravdu nikdo. ()

parabellum

Asi nějak pořád mám v duši velkou část dítěte, protože mě tahle rodiná fantasy chytla:)) Pro mě ty potvůrky (skřeti) byli trikově kouzelný, příběh mě nenudil, krásně plynul. Dle mého názoru si nemyslim, že toto fantasy si nehraje na nějakýho nástupce LOTRA nebo Harryho, jde si svoji rodinnou cestou. Určitě doporučuju všem dětem co mají rádi fantasy pohádky budou se skvěle bavit a i jejim rodičům co se rádi podívají na trošku jinačí pohádku:)) ()

asfalt

Do tohto som nešiel s veľkými očakávaniami, no o to viac som bol prekvapený. Bolo to milé, vtipné a miestami aj trochu strašidelné. Oddýchnuť sa pri tom dá dokonale. ()

Yancl

Moderní pohádka jako vyšitá .. trojice akčně nabitých dětských hrdinů .vs. sympatické digitální příšerky .. občas hodně přehnané, místy téměř fantastické .. holt sázka na klasiku s dobře řemeslně zvládnoutou strukturou filmu vychází chvalitebně .. žádný zázrak, žádná blbost => svižně zábavný nadprůměr. [66%] ()

Luisis

Krásně zpracovaná fantasy pohádka.Příšerky jsou roztomilé a sem tam jsem se i zasmál.Škoda veliká tak malé stopáže - 80% ()

cerbygerby

Slabší fantasy, které ale nenudilo.. herci nebyli až tak špatný jak jsem si tu přečetl, takže se na to dalo koukat.... ale na to jaké se dělají dnes fantasy.... tak to bylo slaboučké....ty příšery mohli být lépe udělané.. no celkem průměr 3* ()

Filmárik

Ďalšia kvapka v záplavovej vlne detskej fantasy ktorá po HP kruto zaliala svet a chcela tiež svoj kus komerčného koláča. Absolútne v ničom sa Kronika rodu Spiderwickovcov nelíši od svojich naklonovaných súrodencov no ani s nimi v ničom výrazne nezaostáva. Deti, zloduch, čary, magické grimoáre, fantazíjne svety a to všetko po stáročia v utajení priamo pod našimi očami v súčasnom svete. Vyrovnajte sa s týmto pred začiatkom filmu a viete čo vás čaká. ()

Darckol

Ssssss, keď pozerám na tunajšie hodnotenia, mám normálne pocit že som vydedenec spoločnosti :) Nevravím, zaujímavý príbeh, grafické spracovanie, napätie... Všetko tam bolo! Ale pokazený filmový zážitok (až nadmieru) bol dielom hereckých výkonov hlavných postáv - akonáhle sa zjavili na TV, jednoducho som mal potrebu odvrátiť zrak. Je síce pravdou, že deti u mňa musia podať fakt poriadny výkon, aby som s nimi bol spokojný... Ale to nič nemení na mojom hodnotení 3,0/10. Škoda no, u mňa to mohlo mať isto-iste vyššie hodnotenie. ()

cure

Na rozdiel od podobného filmu Arthur a Minimojovia by som si pozrel aj pokračovanie tohoto snímku, žiaľ pokračovania sa dočkal (a to až dvoch príbeh o Arhurovi). Musím priznať, že hlavný predstaviteľ Freddie Highmore, o čo mi bol nesympatický na fotkách, o to viac ma prekvapil hereckým výkon. Bavilo ma to po celý čas, príbeh pekne odsýpal, boli tam zaujimavé fantasy momenty a počítačové príšerky do reálneho sveta pekne zapadli. Naviac sa fantasy svet s tým reálnym prelínal veľmi prirodzene či už vizuálne alebo dejovo. 70% ()

GlamourCat odpad!

První jsem nechtěla dát odpad, ale máma mi doporučila ho dát a máma a režisér prý mají vždycky pravdu. Teda, režisér tohohle filmu asi ne. Pro mě to splňovalo všechny atributy špatého fantasy filmu. Není to tak dávno co jsem byla dítě a ten film bych nesnášela. Trapné, nechutné, kýčovité. Skřítci vypadající jako prasata a ropuchy. Bez působivosti a velmi očekávatelné. Navíc vysoce nepohlední herci. Postavy naprosto nevěrohodné a splachovací. Ženský by se měly už vykašlat na fantasy, jak Twilight, tak Harry Potter a stejně tak Spiderwici, jde mi z toho už trochu mráz po zádech, fuj. ()

turbou

Tak Vam pratele nevim o co slo...Hlidat nebo znicit? Dat nebo nedat? Smat se nebo bat se? Divat se nebo spat? Pribeh tak jednoduchy az pitomy, ze i nejmladsi divaci budou odchazet s velmi znudenym vyrazem a s ospalkami v ocich. Na mistech, kde selhava pribeh bych cekal, ze vse zachrani perfektni animace a temna atmosfera "mystickeho lesa se strasidelnym domem"!!! Opet chyba!!! Les na me pusobi spis jak park z predmesti, a v dome se muze leknout pouze tehdy, zamyslite li se nad jakou paseku vam udela v zaludku kombinace medu a rajske omacky. Jedina hvezdicka za famozniho hejkala :) ()

artuš

Docela mě toto zpracování překvapilo. Protože jsem toto dílo četl, tak mě hrozně naštvalo, že se nedržely moc knižní předlohy, jsem sice zvyklý, že se režiséři nedrží moc knižní předlohy, ale tohle už je moc. Jinak pěkný film pro celou rodinu. Na který bych si zašel docela rád znova. ()

Aditu

Dobrej průměr. Vizuální efekty tomu hodně dávají, být o chlup horší, byly by to sotva 2*, bohužel. Film nezaujme a člověk na něj poměrně rychle zapomene ... ()

Protivný sprostý nemrtvý holky

Protivný sprostý nemrtvý holky

05.02.2013

Nemáte dost zamilovaných upírů? Blbá otázka, já vím. Všichni jsme si oddechli, když Twilight sága přestala otravovat na plátnech kin... no, možná ne úplně všichni. Pro ty z vás, kterým žánr… (více)

Problémové filmy

Problémové filmy

10.02.2008

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)