Kronika rodu Spiderwicků

• USA The Spiderwick Chronicles (více)

Po rozvodu rodičů se desetiletá dvojčata Jared a Simon nastěhují s třináctiletou sestrou a maminkou do zchátralého domu pratety Lucindy. Ta je zavřená v blázinci, protože tvrdí, že jejího otce Arthura unesli elfové. Při průzkumu domu objeví Jared Arthurovu pracovnu a v ní podivnou knihu, nazvanou Klíč k určování kouzelných tvorů kolem nás. Přestože je u ní varování, aby ji nečetl, chlapec neodolá. Dozví se tak o světě neviditelných, kteří se maskují různými kouzly a vidět je může pouze ten, kdo vlastní magický kámen nebo získal schopnost zření. Dočte se také, že některé bytosti jsou hodné a přátelské, jiné protivné a některé přímo nepřátelské. Nejstrašnější z nich je prý obr Mulgarath, který se chce knihy zmocnit a s její pomocí ovládnout svět. Díky knize Jared pochopí, že rozhněvali domácího skřítka, a pokusí se znovu získat jeho přízeň. Od něj se pak dozví, že Jaredovou vinou se k domu stahují příšery ve službách Mulgaratha a brzy dům napadnou. Jeho slova se potvrdí vzápětí, když Simon překročí Arthurem vytvořený ochranný kruh a skřeti ho unesou. Jared ho běží zachránit a objeví hejkala, uvězněného v kleci. Osvobodí ho a na oplátku od něj získá schopnost zření. Společně se Simonem, kterého obr poslal pro knihu, zjistí, že z domu vede tajná chodba do blázince. Vydá se s Mallory za pratetou, zatímco Simon doma připravuje rajskou omáčku jako obranu proti skřetům. (TV Nova)

Untentrauer

Po celou dobu sledování jsem se nemohl zbavit jakési pachuti po nedodělanosti a nedoladěnosti. Filmu prostě chybí vlastní dotažený svět a to je zásadní. Je to takové lacinější fantasy, které nemá na to stát se kultovním a už vůbec se nevyplatí byť jen uvažovat o pokračování (knihy jsem nečetl a mrzí mě to, protože by mě zajímalo to srovnání). Nicméně stále je to pohodový "rodinný" film spíš pro adolescenty. ()

rcorp

Je to...fajn. Je tam spousta hlášek, akce funguje skvěle, na dětský film je to sympaticky brutální a děcka dobře hrají. Na druhou stranu je tam úplně zbytečná a nesmyslná linie s "pampeliškami" a jejich obětí, triky jsou přinejlepším průměrné a film s vámi někdy jedná jako s tříletým dítětem. Ale pobavil jsem se. 6,5/10 ()

Jendus

"Když ho zavolám v rodné řeči lesních elfů, s kterými přebývá, přiletí na pomoc." - "Brzdi, brzdi. Přivoláme gryfa v řeči elfů abychom našli 125 let starého člověka, který už ani nemusí být naživu? To je náš plán?" Ano, i to je jeden z plánů, kterými se KRS prokousává, než dojde čas na závěrečný titulky. Sice jsou tyto řádky vytržené z kontextu filmu, což by se dělat nemělo, ale podle mého názoru dokonale demonstrují samotnou kostru filmu a jeho fádní příběh. ()

kukentipla

O čem to je? Trojici sourozenců se dostane do rukou tajná knížka, kterou musí chránit za cenu vlastního života? Co já NATO? Knižní předlohu jsem nečetl a film mě příliš nelákal. Když jsem však zjistil, že ve filmu hraje Sarah Bolgar (překrásná a navíc talentovaná) musel jsem film zkouknout. Počátečni skepse se rychle rozplynula ve svižném ději s pár logickými děrkami. Ve výsledku oddychový filmeček s překrásnou Sarah a jednou z nejlepších likvidací filmového záporáka co jsem kdy viděl (nejdřív jsem nevěřícně koukal a pak se začal mocně smát). ()

Bozvav

Docela hezký, rodinný, pohádkový televizní filmík. Nejedná se o bůhví jakou fantasy story, nicméně herci jsou sympatičtí, zápletka koukatelná, triky roztomilé. Za mne 55%. ()

optimus0s

Skvělá, oddychová zábava, s kvalitními triky a skvělými herci (hlavně Freddie Highmore). Po Protivných sprostých holkách sem si od Waterse nesliboval žádnej zázrak. A velmi mile mě překvapil. ()

Rado-KE

z mojho pohladu: -velmi putavy pribeh(samozrejme co to do fantasy) -krasne vizualne efekty(priserky nemaju chybu) -dobre herecke obsadenie(Freddie Highmore je v tomto obore neprekonatelny) ()

PDcz

3*** hvězdičky Tak dlouho ležel v poličce, až jsme ho skoukli. Přiznám se, že jsem to odkládal já, ale včera mi dala přednost Jíťa s filmem Street Kings a tak jsem dnes kývl, že to přežiju. A přežil. A celkem v pořádku. Jen mi trochu cuká oko z toho leknutí. [X] Minus 1* hvězdička Není trochu dějová mezera v 80-ti letech? Co celou dobu dělali "skřeti"? ááá, nebudeme po tom pátrat, bodík dolu. Kruté... Ale abych nebyl tak přísný, tak přidám ještě drobnost. Proč se nevěnovali víc kladným postavám? Udělali by nám tím trochu radosti, že nejsou kolem jen skřeti a kytičky.[X] Minus 1* hvězdička Ještě že máme tolik počítačových efektů. Mělo by to nějakou pointu bez těch efektů? Jako že malý kluk dospěje a matka začne naslouchat? :-) [X] Není půlka filmu vytvořená z postav hry Warcraft? A nebo jo? Tak jo... ()

Mary19

Vcelku příjemnou podívanou pro nás připravil režisér Mark Walters, který narozdíl od neúspěchu Chrise Weitze ve Zlatém kompasu sází spíše na trošku komorní atmosféru a velmi vydařenou psychologii hlavních postav. Je ale možná až příliš vidět, kým se nebo přesněji čím se nechal inspirovat (Harry Potter a vězeň z Azkabanu, Most do země Terabethia). V konečném výsledku to ale tolik nevadí, ač mi trochu vadí až příliš barevná jednolitost... 70% ()

HyneX

Chtěl jsem tomu dát dvě hvězdičky, protože ten konec byl fakt dost nedotažený, ale nakonec jsem si ten film místy docela užíval, tak si to ty tři nakonec zaslouží. Kdyby mi bylo tak osm, tak bych asi váhal mezi třemi a čtyřmi :) ()

Marsello

Neviem, či si to až tie tri hviezdy zaslúži. Neoslovilo ma to až tak, ako som si myslel, že ma to osloví. Najviac ma pobavilo to, ako mu nachrackal do očí ten tvor, ktorého neviem meno. ()

Hrosko

Podla hodnotenia som od filmu necakal ziadnu slavu. Celkom ma ale prekvapil, dej bol slusny, no chybalo mi viac fantazy bytosti, a mozno trocha prepracovanejsi zaver. Na cistokrvne fantazy sa film nechytal, ale ako rodinny dobrodruzny film plne obstal. ()

Crowen

Já obecně tady ty rodinný pohádkofantasy moc nemusím, zvlášť když jsou tam dětští hrdinové (to nesnáším všude), ale tento snímek patří v rámci žánru k těm lepším, ikdyž ten konec nebyl nic moc. Nicméně Terabithii vesele natrhne triko. ()

JirKrato

Tak tenhle film je vážně tím nejlepším co jsem v tomto žánru viděl. Příběh není nudný a pro děti dobře pochopitelný. Herecké výkony kvalitní, ovšem ,,nekřečovité,,. Efekty nádherné. Kostýmy a pohádkové postavy super.... Celý film se mi velmi líbil především proto, že si režisér neměl potřebu nic dokazovat a záporných postav dal ,,reálný počet,, tím se z díla nestal kýč. ()

Heroine odpad!

Tyhle filmy už mne fakt štvou. Je to jedno klišé za druhým, jenom. Místo humoru je nechutnost, totální nevynalézavost po výtvarné stránce, pár trapných scén, a nedůvěryhodné, nerealistické postavy. A hlavně ty problémy s tatínkem, protivnou starší sestrou, to už tu všechno bylo tolikrát! A jinak skřeti vypadají jak větší ropuchy, není to ani trochu působivé, ani trochu strašidelné, nic. A kladní skřítci jsou neméně odporní. K tomu se dá předem přesně určit jak to dopadne, no zkrátka děs. ()

Ombak▼Penari

Celkové povedený fantasy film. Nic světoborného, spíše pro dětské publikum, ale nenudil jsem se. Dobře natočeno, dobře zahráno a pěkné roztodivné potvory. Rozhodně stojí za podívání. ()

Protivný sprostý nemrtvý holky

Protivný sprostý nemrtvý holky

05.02.2013

Nemáte dost zamilovaných upírů? Blbá otázka, já vím. Všichni jsme si oddechli, když Twilight sága přestala otravovat na plátnech kin... no, možná ne úplně všichni. Pro ty z vás, kterým žánr… (více)

Problémové filmy

Problémové filmy

10.02.2008

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)