Kronika rodu Spiderwicků

• USA The Spiderwick Chronicles (více)

Po rozvodu rodičů se desetiletá dvojčata Jared a Simon nastěhují s třináctiletou sestrou a maminkou do zchátralého domu pratety Lucindy. Ta je zavřená v blázinci, protože tvrdí, že jejího otce Arthura unesli elfové. Při průzkumu domu objeví Jared Arthurovu pracovnu a v ní podivnou knihu, nazvanou Klíč k určování kouzelných tvorů kolem nás. Přestože je u ní varování, aby ji nečetl, chlapec neodolá. Dozví se tak o světě neviditelných, kteří se maskují různými kouzly a vidět je může pouze ten, kdo vlastní magický kámen nebo získal schopnost zření. Dočte se také, že některé bytosti jsou hodné a přátelské, jiné protivné a některé přímo nepřátelské. Nejstrašnější z nich je prý obr Mulgarath, který se chce knihy zmocnit a s její pomocí ovládnout svět. Díky knize Jared pochopí, že rozhněvali domácího skřítka, a pokusí se znovu získat jeho přízeň. Od něj se pak dozví, že Jaredovou vinou se k domu stahují příšery ve službách Mulgaratha a brzy dům napadnou. Jeho slova se potvrdí vzápětí, když Simon překročí Arthurem vytvořený ochranný kruh a skřeti ho unesou. Jared ho běží zachránit a objeví hejkala, uvězněného v kleci. Osvobodí ho a na oplátku od něj získá schopnost zření. Společně se Simonem, kterého obr poslal pro knihu, zjistí, že z domu vede tajná chodba do blázince. Vydá se s Mallory za pratetou, zatímco Simon doma připravuje rajskou omáčku jako obranu proti skřetům. (TV Nova)

iXtr3m3

Nenáročné malé fantasy, ktoré sa chcelo zviesť na vlne fantasy spracovaní podľa známych kníh, ale nevybralo si najlepšiu dobu a spracovanie bolo maximálne priemerné, takže veľkolepý príbeh skončil už po prvej časti, čo je škoda, pretože to mohlo byť zaujímavé. ()

Teg

Dalšího adepta na kvalitní dětské fantasy doprovází nepříjemná pachuť. O film jsem se velmi zajímal už jen pro Hornerovu hudbu, která patří rozhodně k tomu lepšímu, co složil. Na závěr však musím konstatovat, že přes svou poutavost film postrádá logičtější zápletku, což by ani nebylo na škodu, ale z nějakého důvodu jsem fandil skřetům a zlobrovi co chce zničit svět a ne klukovi co ve vzteku dělá smetákem díry do stěny. Potenciál bratrů - dvojčat vůbec nevyužit. 65%. ()

eagle-eye

Freddie je talent, marná sláva, navíc se do podobných typů filmů přesně hodí. Dvojroli zahrál tak věrohodně, že jsem chvílemi myslel, že jde o úplně jiného herce. Film určitě měl ambice i aspekty správného rodinného fantasy filmu, ale po režijní stránce a scénáristické silně pokulhával a nebýt "hvězdného" obsazení a triků, klidně bych si jej spletl s nějakou TV Béčkovou fantasy pro sobotní dopo nebo odpo. Takže malinko rozpaky, ale pro vyplnění volné chvíle něčím nenáročným určitě doporučuji, navíc pokud máte rádi fantasy (což já mám, možná i proto hodnotím přísněji). Každopádně rozhodně se vyplatí sledovat do konce, zlikvidování hlavního padoucha fakt pobaví. Kdo ví o čem mluvím, určitě mi dá za pravdu...;-) ()

lonewolf

Nebylo to vůbec špatné, pro fandy Harry Pottera skvělé vyplnění čekání na další díl Harryho. Kamera, scénář, nápad a herecké výkony byli velmi kvalitní. Není a nebude to sice žádný kult jako LOTR nebo HP, ale jako béčková napodobenina, proč ne. ()

wosho

Malá fantasy s dobrou trikovou stránkou a prostinkým dějem. Díky velice krátké stopáži nemá film šanci nudit děti, či dospělé. Celkově se jedná o solidní záležitost, které to více sluší doma v televizi, než li v kině. ()

Prochy38

Já vážně nevím... Líbilo se mi to, nebo to stálo za nic? Obávám se, že něco mezi tím. Pro malé děti to nebylo určtiě, a ty starší už akorát kroutí hlavou. Natočeno je to moc hezky, ale děj silně pokulhává. Je to prostě přehnané. Nebudu kometovat silně nepříjemného a nesympatického hlavního "hrdinu". ()

ThomasCrown

Slabšie prevedenie ako napríklad Narnia, ani samotný fantasy svet nie je taký veľkolepý a skôr zobrazený v menšom meradle, no na druhej strane je viac uveriteľný. Zo začiatku som síce chcel tým kordom prebodnúť raz to bojazlivé raz frajerské dvojčka Freddieho Highmorea, ale po krátkom čase prestali byť "obaja" otravní. Tvorovia z lesa sú celkom slušne spracovaní, obor dokonca výborne a poteší vtipný "požierač operencov". Sarah Bolger je takou čerešničkou, na ktorú sa dobre pozeralo už v Stormbreakerovi. ()

Zombi

Celkem zdařilý dětský fantasy film, jen méně epický než třeba hrozný Zlatý kompas, což ale nevadí. Od začátku se nasadí solidní tempo a pořád se něco děje, přesto to mi tam něco chybělo, nebo spíše přebývalo, toho klišé je tam přece jen trochu moc a spolu se závěrečným ultra happyendem to filmu dost ubírá, takže nějakých 60%, někde mezi mizerným Zlatým kompasema a hodně slušným Hvězdným prachem. ()

Jeržik

...a ta kačka blátotlačka hnije na dvoře, když já jsem sloužil to druhý léto... Film, kde se konečně skloubí téma "hájili jsme hrad", hláškující dorostenci, kvalitní CGI, osvícený režisér, krev a pár mrtvol. Tohle všechno je pravda. Problém je, že je tu přesto všechno VŠECHNO špatně. Stručněji: Hnus pro dospělé, nuda pro děti, smrtící injekce pro přemýšlivé. ()

KatRi

Nevím, jestli je hloupá předloha, nevím, jestli je blbě udělaný scénář, nebo je to režií, ale tenhle film na mě působil tak, jako by se někdo rozhodl, že nezůstane pozadu a taky natočí fantasy film s dětskými hrdiny. Je to přece in a dobře se to prodává. Jenže tenhle je fakt boring...A co vyzdvihnout? Ale jo, něco by se našlo, třeba hororoví skřeti zahryzávající se do stehen.. Musím se taky přiznat, že díky tomu, jak odlišně zahrál Freddie Highmore oba bratry, úplně mi uniklo, že se jednalo o jednoho herce. Prostě jsem žila v domnění, že to jsou dva fakt podobní kluci. Borec. ()

Dallas

Podarená rodinná fantasy, ktorá ma dosť bavila. Príbeh je pekný. Efekty v podobe všeljakých tvorov aj netvorov sú na jednotku. Nick Nolte vyliezajúci zo zeme má charismu a celkovo je to dobré. Napínavé aj vtipné. Na druhý raz už by to až také asi nebolo ale na prvý krát sa mi to fakt páčilo. PS: Tak som sa mýlil, lebo sa mi to dosť páčilo aj na podruhé. Ešte len doplním dobré výkony mladých hercov a perfektne vymyslené odrovnanie zlobra Nolteho. 70% ()

berry.77

Tak já nevím právě sem to dokoukal a na jednu stránku bych se přiklonil 3 + a na druhou stránku 3-. Mě to přišlo podivné začátek v pořádku,ale pak to začalo hrát na dvě strany.Jedna strana kará,poučuje a ta druhá se nás snaží zatáhnout do podivného příběhu. Vtipů tu moc nenajdete a co se týče protlak jako kyselina nebo sůl jako oslepení či ocel jako jediná zbraň a to nemluvím o skřetech co vipadají jako přerostlé ropuchy co právě mají vybuchnout a ty kytky co můžou hrát na dobrou stranu zároveň i na tu druhou ve tvaru pampelišek no má to bejt fantazie,ale tohle nepobírám musí být taky nějaká hranice.Teď spíše kárám já,ale to dobré sem eště neřekl hudba tady byla doplňujicí oživení fantazie.Efekty dalo by se řici kvalitní,ale to nepomůže dát film za A nebo aspoň B.Tak to shrnem Děti nevím nevím ty bych k tomhle filmu asi nebral a ani ne rodiče z důvodu té machinace jak bych to nazval prostě se snažit někomu zamotat hlavu plkama. Jednou shlídnout a dost velké mínus na závěr k té slabé 3 ()

Blazin

Film mě hodně překvapil svou temnou stránkou, čekal jsem rodinnou fantasy, ale ono to bylo tajemné a hodně temné, scénář sice nic moc, ale vizuální stránka příšerek naprosto úžasná. Celkově se mi to hodně líbilo. ()

Yardie

70%. Bylo to fajn. Já mám fantasy rád, takže mě to bavilo. Mělo to tempo a spád, pořád se něco dělo, graficky to bylo fajn a nápadově také dobré. Nicméně, mám k tomu pár výtek. Občas to připomínalo spíše TV film a svědčila by tomu buď delší stopáž nebo více dílů, kde by se mohl rozpracovat ten kouzelný svět, vysvětlit spojitosti a zákonitosti a více si pohrát s tou výpravou. Potom si myslím, že by to byla opravdová bomba. Takhle je to trošku "odfláklé" a dle mého promarněný potenciál. Je to škoda. I přesto mě to bavilo. Howgh! ()

Kacitr

The Spiderwick Chronicles si podle mého zaslouží mnohem lepší hodnocení. Nic tam přeci nechybělo. Akce tam byla, vtip tam byl, napětí se také v pár momentech nepostrádalo a hlavně to mělo plynule jdoucí příběh. Navíc ještě, Freddie Highmore stělesnil dvojčata a ukázal jak dokáže zahrát odlišné charaktery dvou osob. Pro mě hodnocení jasné. ()

mazadlo

Čekal jsem vskutku nehoráznou hovadinu která vznikla pouze na slávě filmů jako je Harry Potter, Pán prstenů nebo Narnie. Ale nakonec jsem se docela zábavně přistihl při sledování tohoto nezcela dětského filmu. Příběh měl takový ten košér náboj tajemnosti který na mě prostě působí už od dob Neverendingu. Na pět hvězd pořád něco schází ale jinak příjemný filmeček na zimní odpoledne či podvečer. ()

Protivný sprostý nemrtvý holky

Protivný sprostý nemrtvý holky

05.02.2013

Nemáte dost zamilovaných upírů? Blbá otázka, já vím. Všichni jsme si oddechli, když Twilight sága přestala otravovat na plátnech kin... no, možná ne úplně všichni. Pro ty z vás, kterým žánr… (více)

Problémové filmy

Problémové filmy

10.02.2008

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)