Na Oscara nominovaný Will Smith se představuje v akcí nabité komedii jako Hancock - sarkastický, nedoceněný a životem zkoušený superhrdina, který upadl v nemilost veřejnosti. Když neochotně přistoupí na návrh idealistického publicisty Raye Embreyho (Jason Bateman), aby změnil svou image, jeho život i pověst povstanou z popela a svět se zdá být zase v pořádku. Dokud nepotká ženu (držitelka Oscara Charlize Theron) s podobnými schopnostmi a klíčem k jeho temné minulosti... (HBO Europe)

Haymar

Berg nezklamal, s jeho vizualizací a režií osobně nemám problém. Dobře se na to kouká, nenudí to (většinou), Smith je správně zpustlej bad-guy-mother-fucker a Charlize... je prostě mega-kus! Jako celek to je však takové mdlé - nemastné, neslané... Až příliš to totiž připomíná dalšího super(anti)hrdinu poslední doby - Jumpera. Další nápaditá (ale totálně odfláknutá) myšlenka s velkým - ale absolutně nevyužitým, potenciálem! Většinou tak Hancock působí spíš jako nabušenej pilot k novýmu seroši, než jako očekávaná kino-pecka! ()

slouy

Hancock je super frajer. Ožrala, který má chránit město před zločinem, to je snad nemožné. Ale nakonec se sněho stane pravý superhrdina se všým všudy. Film se mi líbil, ale čekal jsem od něho trchu více. Ale i přes to ho ohodnocuji čtyřma hvězdičkama. ()

Greny

akce, vtip, happyend - že by úspěšný recept na film? Mnohdy to neplatí, ale tentokrát to na zabralo - 70% ()

Radim

Skvělý Smith, kterému tyto role padnou jak prdelka na nočník, a nečekaný twister uprostřed filmu. Sice trochu roztříštěné, ale já se bavil. ()

Prochy38

Film nabitý efekty, ne tolik nabitý akcí, jak by se dalo čekat a celkově postavený na výkonu hlavních postav. W. Smith tradičně výborný, Ch. Theron neuvěřitelně nádherná a sexy, ale jinak film prakticky o ničem, škoda. Závěrečná scéna vrcholící skokem na měsíc byla ovšem parádní. K tomu skvělá hudba! *za hereckou dvojici a **za tu poslední scénu - to je něco pro mě. ()

kill-tec

Achjo.. proč vždycky nejvíce možně využitelné náměty končí takovou sra*kou?! Zklamání, ale je to prostě Smith.. ()

Wishkah

Ono by to nebylo zase až tak zlé. Samotná postava Hancocka je parádní a Will Smith do toho perfektně sedí. Jen kdyby to nebylo omatlané takovou tunou nudy, vaty, balastu a všech možných hovadin. Nechápu proč tam všichni nasekali takové zvraty a zbytečné tvoření jakési pseudomytologie. Je to totální nuda. Škoda. Protože tohle mohl být jeden z top filmů roku. Místo toho je to jen zklamání a promarněná šance ()

TERRORDROME

Rozbeh je fajn, ožratý superhrdina spí na lavičke a keď konečne ráči szdvihnúť svoj lietajúci zadok, zdemoluje pol mesta a všetkých má v paži. Potom sa to však bleskovo zmení na akúsi Pilcherovskú drámu a už to bohužiaľ nerozfofruje aj keď pár fórikov ešte dá ( homoš, červený homoš, modrý homoš ). Skrátka je to v háji, ale stále sa na to dá pozerať, v momente keď na scénu príde superžena sa však začnú diať také hovadiny že som fakt len čumel. Odhalenie pôvodu superhrdinov má zrejme korene v nejakej krčmovej stávke o to, kto tresne väčšiu sprostosť. Kto teda sú? "Sme niečo ako anjeli, rodíme sa v pároch a keď sa k sebe priblížime strácame svoju silu", paráda a ešte treba dodať že pán scenárista sa vyliahol zo skúmavky v mikrovlnke. No a tie debilné kolotoče čo začnú tvorcovia predvádzať vo finále, to má zas zrejme na svedomí niekoľko plechoviek toluénu vyfetovaných na ex, inak sa to vysvetliť nedá. Úplný, do vetra vyhonený blábol ktorý od odpadu zachraňuje tých pár fórikov na začiatku. ()

Hanes88

Nečekal jsem bůhvíco, ale jen průměrnou akční komedii. Ještě, že tak, protože aspoň tomu můžu dát slušné hodnocení. Sem tam nějaký ten vtípek, taky nějaká akce a děj byl sympatický. Takže spokojenost. 60%. ()

vander19

Willa Smitha mám veľmi rád a postavu v komediálnom filme som len uvítal a keď ku tomu prirátam sexi Theron tak som čakal od toho viac, ale niektoré scény bol neskutočne vtipné..."na čo čumíte kokoti", "Hancock to nie sú kokoti, ale ludia":-)) proste keby superman chlastal poflakoval sa a pri zachraňovaní ľudí myslel iba na to ako stiahne ďalšiu flašu bol by Hancockom akurát ten sladučký záver bol horší ako pol kila cukru do kávy ()

PetkaW.

Řekla bych, že některá hodnocení jsou tu zbytečně nízká. Nicméně každý má jiný vkus, a o tom to je. Podle mě není Hancock tak hrozný. Už jenom ten nápad udělat ze superhrdiny nerudnýho ožralu se počítá a cení. Škoda jen té 180stupňové otočky, kterou hlavní postava v průběhu děje od toho sympatického ožraly udělala ke klasickému nudnému, ale dobrému a všem nápomocnému hrdinovi, který zachraňuje svět. Will dává Hancockovi ten správný říz a charisma, Charlize Theron by to slušelo i v pytli od brambor a role superbohyně jí tudíž sedí jako ulitá. Kladně hodnotím i hudbu ve filmu. Death and transfiguration patří k mým oblíbeným soundtrackům. Hancock zkrátka není filozofujícím filmem o nalezení vlastního já, i když se tak možná trošku tváří. Musíte se na něj prostě dívat jako na akční film, trošku líznutý fantasy, plný vtipných hlášek a odlehčených motivů. ()

J*A*M*A*L

Musím říct že mě teda Hancock zklamal.Film se zdál že je tak senzační a tentokrát také trošku jinačí comicksoví hrdina, kterej jenom chlastá a zničí vše co se mu připlete do cesty a je mu doslova u prdele co se stane s jinými lidmi, tak kdo by se na to nechtěl kouknout.Film byl od začátku asi do tři čtvrtě hodiny naprosto skvělý a já nic říct a vyčíst nemohl, ale v té druhé části se na to v mém případě nedalo dívat a bylo pro mě utrpení to sledovat do konce.Z Hancocka se totiž po půli stal slušnej občan a tak už to pro mě nestálo za nic a už to nebyl ten Hancock, který byl a to mě právě zkazilo celý zbytek filmu.49% ()

peetriss

Superhrdina-ztroskotanec požívající alkoholické nápoje nad míru vrchovatou, sypoucí suché hlášky jednoho dne potká pana morálku, oblékne "homoušský" superhrdinský obleček a vydá se na složitou cestu k nápravě svého pošramoceného PR. Hancock si svou nejslabší chvilku vybírá právě ve své až příliš moralizující epizodě. Naštěstí se do všeho vloží půvabná, předtím spíš jen přihlížející, Charlize Theron, která příběh rozhýbe do vysoké dynamičnosti s překvapivě fungující atmosférou i psychologií postav a na tento typ filmu i s nebývale vysokou dávkou emocí. Myslím, že Peter Berg se trochu do Hancocka zamotal a ani neví jak, zdánlivě nesourodé ingredience se mu smíchaly v poměrně jiskrnou zábavu. ()

Paldiny

Hancock je veľmi zvláštny kúsok, niekto by mohol povedať, že žánrovo rozpoltený a popravde by mal pravdu. Uchopenie zo začiatku hrá priamočiaru komédiu o ožranovi s nadľudskými schopnosťami čo si nevie zvyknúť na spoločnosť a zároveň spoločnosť nechce zvyknúť na neho. Prostredná časť upúšťa od buranského správania hlavného hrdinu a začne hladiť dušu romanticky založeným polovičkám, aby s blížiacimi sa titulkami príbeh vyvrcholil v serióznu drámu. Ťažko povedať či šlo o zámer, alebo sa tvorcovia po prebdených nociach dohodli v jeden veľký kompromis spájajúci niečo od každého. Čo je isté, že tento výsledkom rozdeľuje divákov na dve skupiny, tých čo na spomínanú dohodu pristúpia a tých čo budú brať Hancocka ako chlapíka, ktorý sa im pozdával iba v tej, onej či tamtej polohe. Osobne patrím do druhej sorty, ktorá by rada venovala kompletnú minutáž miestnemu ožranovi čo so strniskom na ksichte a fľaškou v ruke vyrába kilometrové kolóny pri boji so zločinom * * * * * Existuje tiež rozšírená verzia aká je jedna z tých zbytočnejších. Bez predĺženia dialógov by sa finálny zostrih hravo zaobišiel. Za zmienku možno stojí iba scénka s vystrašenou černoškou, ktorá po super - erekcii nadržaného Hancocka vzala radšej nohy na plecia. ()

janesX

KRÁTKY TEST: Prečo (sa) ten Will Smith musí neustále hrať len (na) kadejakých super manov? 1.-jemu to ešte na nervy nelezie 2.-obyčajného človeka by už ani zahrať nevedel 3.-myslí si že je nadčlovek 4.-"pch",prečo by to mal robiť? správna odpoveď: 1,2,3,4 (bez hodnotenia) ()

Zombi

Škoda toho pitomého scénáře, mohlo to být o moc lepší. První půlka, kdy je Smith v podstatě supermanským houmlesákem, zachráncem smolařem a ožralou, pěkně navnadí a dal bych jí 4 hvězdy, v druhé půlce se začne řešit trauma, původ hrdiny a zjistíme že nás už žádná pořádná akce nečeká, protože ve filmu není žádný superzáporák, ten film prostě vyšuměl do prázdna. Aspoň kdyby zůstal až do konce vtipný jako na začátku, ale smůla, dráma má přednost. ()

Dominique

V žánru oddychovek za čtyři hvězdy. V žánru filmů tak za dvě. A protože je to film, ale přesto jsem si u něj oddychnul, dávám tři. ()

D3VIL

50% - Když se ve škole při slohovce odkloníte od tématu, máte za 5...Ne, že bych hodlal být takto přísný i u Hancocka, ale Berg v první půlhodině zajel do kolejí akčních komedií (a to sakra dobře), aby pak nechal v druhé části vymizet veškerou nadsázku, humor a rychlý spád. Ten debilně přesládlý konec radši nekomentuju, nestači to na víc než velmi slabé 3*. ()

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (více)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí

27.08.2009

Faraón Will?

Faraón Will?

09.09.2008

Zkuste si představit Willa Smithe v historickém eposu. Že to nejde? Že je fajn, když trousí hlášky v současných kulisách? Asi je nejvyšší čas začít si zvykat na změnu. Willův vysněný projekt The Last… (více)