Mládí v hajzlu

• USA Youth in Revolt (více)

Mládí v hajzlu je komedie o dospívání, která na pubertální touhy i vzpoury nahlíží svěžím a neotřelým způsobem. V hlavní roli filmu, který vznikl podle slavné knižní předlohy C.D. Paynea Mládí v hajzlu, se představuje Michael Cera (Juno, Superbad). Nick Twisp (Cera) je zvláštní, ale milý mladík s citem pro pěkné věci, jako jsou Sinatra a Fellini. Na rodinné dovolené se Nick beznadějně zamiluje do krásné a svobodomyslné dívky jménem Sheeni Saunders (Portia Doubleday), ale rodina, vzdálenost a žárliví ex-milenci jejich lásce vůbec nepřejí. Proto Nick s výrazným přispěním Sheeni opouští svůj nudný a předvídatelný život a vytváří své rebelské alter ego: Françoise. A François – se svou kravatou, knírkem a cigaretou - se nezastaví před ničím, co by mu bránilo být s Sheeni. Nick Twisp se ocitá na cestě sebezničení, která pro něj bude mít nepředvídatelné a neskutečně legrační důsledky. (oficiální text distributora)

lukasch

Knihy byly fajn, ale film hroznej. Měli více přitvrdit. Ale ňoumovitého Ceru jako Nicka jsem si představoval, už když jsem to četl. ()

Saj

Zdejší hodnocení ve mě vyvolalo obavy, ale nakonec zbytečně. Film si sice bere z knížek co chce, ale mě to nevadilo. Snad sem se víc těšil na Charlottu, která je tam jen mžik a Dwayne se v této hře bohužel nevyskytuje. ()

HawkeyeSaw

Velmi podivná spatlanina tří dílů C.D.Payenho příběhu, kterou scénáristé zakončili vlastní pointou, která se rozchází s celkovou myšlenkou původní předlohy. Největším omylem tohoto filmu je ale výběr představitele Nicka - ať už si lze slavného hrdinu ,,deníků" Mládí v hajzlu představit jakkoliv, k tomuto herci nesedí žádná ze zde realizovaných scén a o těch, které byly pro scénáristy zřejmě příliš odvážné, aby je přenesli na filmové plátno, to nelze říci už absolutně. Z původního dynamického díla, při jehož četbě téměř nelze odložit knihu, se zde stává nudný sled nekoncepčních pasáží. ()

Randyz

U knížky jsem se smál od začátku do konce. U filmu jsem se od začátku do konce nudil. Kde se stala chyba?! ()

Ondracius

Co k tomu říct. Evidentně se převedení výborné knižní předlohy nějak nepovedlo. Neznat knížky, tak se možná v tom ději ztrácím a nepochopím humor, ani pointu a patrně bych hodnotil ještě méně. Takhle to jsou hodně slabé dvě hvězdy. ()

Danken

4/10 V pubertě jsem se u této literatury lámal smíchy, pár let poté, u zfilmované verze jsem odpočítával minuty do konce. ()

Warle

Kniha (nebo celý deník, chceme-li) je vynikají satirou. Film na tom sice tak dobře není, je v něm jen zlomek věcí, které jsou v knize, ale i přes to se jedná o dobrou jednohubku s dobrým hereckým obsazením. Možná to pro každého, ale mně tyhle teen filmy prostě sedí. ()

LBsmoke

dokázal bych si to představit daleko ostřejší a humorem a inteligentními komentáři víc vybroušené..(které tam byly ale bylo jich málo a předlohu sem nečetl, ale tuším že bylo z čeho čerpat..) ()

EllienPM

Knihy jsem četl, když mi bylo 14. A miluju je dodnes. Film jsem shlédnul asi dvacet let na to. Co dodat - film je pro mne připomenutím těch neskutečně fantastických knih. Kdybych nečetl, byl by pro mne film nudným, nijakým, krátkým, možná zmateným, necelým. Filmu dávám dvě hvězdy, není moc dobrý. Další dvě přidávám z lásky k předloze - třeba si k ní, díky filmu, najde někdo cestu. Nemá chybu a zejména pasáže s balením Carlotty mne vždycky dostávají na kolena :). ()

Domec

Pouze dalsi "im loser" film v rade, kterej Cera natocil. Bohuzel tehnle je oproti ostatnim horsi, min zabavnejsi (spis vubec), nudnejsi a zbytecnejsi. 2** a to jsem mirna... ()

Nekgro

Toto opravdu, ale opravdu NE! C.D. Payne si nezaslouží, aby jeho skvostná předloha, která se stala hitem, byla "zneužita" k tomuto, ani nevím jak to slušně nazvat. Kdyby aspoň autoři natočili slušnej film z jedné knihy a nesplácali tu minimálně 3 dohromady a to takovým způsobem, že vzali nejvtipnější scény, poslepovali je k sobě a hotovo. Už první věta v knize o tom, jak se Nick bude jmenovat Píchač, protže tuhle přezdívku dostane od mafiánskýho bosse byla vynechána; Levák by logicky měl být zahlej doleva, ale pokud vím, tak vlevo je West a ne East, jak zazní; lidi jako Hároš, Millie, Vijayova sestra zcela zmizeli a mnoho, mnoho dalšího... Aspoň že ten Francois se povedl. Opět kniha jasně vítězí nad filmem. ()

panmroz

ideálnějším režisérem by zřejmě mohl být Jared Hess, ale ani tahle přemydlená verze mě nijak neurážela. Už do adaptace McCarthyho Cesty nějak přestávám rozumět smyslu adaptací úspěšných knih (a v tomto případě, nemýlím-li se dokonce několika), ale v rámci tohoto žánru, tj. adaptace úspěšné knihy, mi to nikterak tragický nepřišlo. ale koukat na to samosebou nikdo nemusí. a pokud je někomu pod patnáct, tak ať si to radši přečte. třeba. ()

Kratoc odpad!

Bohužel jsem četl předlohu a tak nemohu dát nic jiného než odpad, protože tohle je přesně to, jak by to nemělo dopadnout, když se někdo rozhodně zfilmovat opravdu zábavnou a vtipnou knihu. ()

Illy

Knihu jsem četl v době kdy moje mládí v hajzlu úplně nebylo. I s výborným Cerou snímek nijak neoslní, pouze příjemně a trošku i nudně odplyne.... ()

toi-toi

Už by tunajší užívatelia mohli pochopiť, že film a kniha je vždy rozdiel a nevyplakávať ako malý haranti, ktorým v telke prepli Teletubbies keď sa nejaká kniha natočí inak ako si predstavovali. Youth in revolt je pre mňa obrovská pecka, ktorá ma nesmierne bavila. Škoda len krátkej stopáže, lebo Cerovho Dillingera chcem viac! ()

(Z)denny

Knížka v hajzlu.. Z filmové podoby perfektní knižní předlohy jsem byl do slova a do písmene zklamán. Filmové zpracovávání některých literárních děl by mělo být zakázáno pod hrozbou trestu smrti. Nebo by na filmu mělo být napsáno stejně jako na cigaretách - "tenhle film zabíjí" nebo "způsobuje impotenci".. ()

j0nathan

Film NIE, radšej KNIHU! Nečetl jsem všechny díly, ale bavil jsem se víc četbou, než sledováním statického Cery. ()