Mládí v hajzlu

• USA Youth in Revolt (více)

Mládí v hajzlu je komedie o dospívání, která na pubertální touhy i vzpoury nahlíží svěžím a neotřelým způsobem. V hlavní roli filmu, který vznikl podle slavné knižní předlohy C.D. Paynea Mládí v hajzlu, se představuje Michael Cera (Juno, Superbad). Nick Twisp (Cera) je zvláštní, ale milý mladík s citem pro pěkné věci, jako jsou Sinatra a Fellini. Na rodinné dovolené se Nick beznadějně zamiluje do krásné a svobodomyslné dívky jménem Sheeni Saunders (Portia Doubleday), ale rodina, vzdálenost a žárliví ex-milenci jejich lásce vůbec nepřejí. Proto Nick s výrazným přispěním Sheeni opouští svůj nudný a předvídatelný život a vytváří své rebelské alter ego: Françoise. A François – se svou kravatou, knírkem a cigaretou - se nezastaví před ničím, co by mu bránilo být s Sheeni. Nick Twisp se ocitá na cestě sebezničení, která pro něj bude mít nepředvídatelné a neskutečně legrační důsledky. (oficiální text distributora)

Koři

Jsem velkej fanda knižní předlohy, a tak mě film nijak moc nenadchnul. Film se oproti knížce drží hodně při zdi! Při čtení jsem se nekontrolovatelně smál od první do poslední stránky, zatímco u filmu sem se tu a tam lehce pousmál! Doporučuji přečíst celou sérii!!!§ ()

Seti

Až na pár úsměvných scének dost nuda. Michael Cera byl v roli Nickova badass alterega...zoufalý (obávám se, že díky své vizáži a projevu může hrát jen jeden specifický typ "hrdinů" a Fransois Dillinger to rozhodně není :-). Předloha má být údajně třeskutě vtipná, což filmového zpracování bohužel nepotvrzuje ani zbla. ()

DonQ

Předloha skvělá, ale provedení šílené. Dle mého názoru by látka vystačila na středně dlouhý seriál a byl vůbec nesmysl zkusit děj tří knih vměnstnat do devadesáti minut. Takhle to znalce předloh může jen urazit a neznalé unudit. Ve filmu nefunguje snad nic. Velké zklamání a palec dolů. Jediné co by se dalo nezkritizovat, tak snad výběr Cery na ústřední postavu. Tak nějak jsem si Nicka vždy představoval, ale že by i on rozehrál kdovíjaký herecký koncert, tak to tedy taky ne. Doufám, že se některé z amerických studií konečně rozhoupou a obsahově bohatou knížku nadávkují formou seriálu - to by mohla být trendová komediální pecka. ()

Zagros

Je to slabé, hrozně slabé. Předloze to nesahá ani po kotníky. Těšil jsem se na puberťáka utrženého ze řetězu, film plný vtipných hlášek, u kterých se budu nahlas smát, krásnou Sheeni atd. Bohužel nic z toho se nekonalo. Film je nudný a jednotlivé scény jsou bez jakékoli gradace jen naplácané jedna na druhou. Navíc jsou mi herci nesympatičtí a vůbec nedokáží přesvědčit. Pokud by si změnili všichni jména, ani omylem by mě nenapadlo, podle čeho je to natočené a dal bych možná jen jednu hvězdu. Opravdu velmi nudná "komedie". ()

klukluka

Hrozně milej film, výborně jsem se při něm bavil, ale protože už jsem věkem blíž spíš Nickovým rodičům, tak říkám, že v reálu bych ho asi musel zabít. Tohle už nebyly klukovský lumpárny, tohle byla kriminalita mládeže. :) Cera z toho udělal svým vzezřením vlka v rouše beránčím, ale bylo to trochu přes čáru, ne že ne. Ale jako film super. S ohledem na hodnocení moc příjemný překvapení. ()

Junglista odpad!

Přemejšlim, jak okomentovat tohle znesvěcení... vzhledem k tomu, že knížky znám nazpaměť, tak moje znechucení dosahovalo nevídanejch rozměrů. Proč? Zkusim to vzít popořadě. Film se zezačátku dost křečovitě drží knižní předlohy, ale nedaří se mu to ani omylem. Na konci už je to jenom jeden bohapustej bordel, kromě závěrečný scény, která se ovšem udála na konci pátýho dílu. Polovina postav chybí. Jednotlivý scény na sebe absolutně nenavazujou, čili kdo nečet, nemá šanci pochopit, proč se zrovna právě to a to děje. V kontrastu s rádoby "opisováním" knížek, je ve filmu asi tak 10000 nepřesností, který mě vyloženě mlátily do očí a uší (třeba věk postav, Nickovi opravdu nebylo 16, jeho máti 48 a Lacey 25...). Dále, až na výjimky, tragickej výběr herců. Nick byl ok (jako Francoisovi mu to sedlo mnohem víc), jeho máti když zavřu obě oči taky, Vijay dobrý, Trent budiž, a Jerry a Nickův fotr byli asi nepřesnější (chudák Steve Buscemi, ten se musel hodně praštit do hlavy, když se do tohohle uvrtal). Kde se absolutně netrefili? Sheeni (to teda ani náhodou), její 5000 let stará matka (sorry, ale vypadá na 40), Levák (kterej kdyby se tam neobjevil, je to úplně jedno), Lance Wescott, páprda, Bernice, Taggarty... no prostě skoro všichni ostatní. A pokračujeme dále, když sme u těch postav. Když už jich tvůrci polovinu vypustili, proč se o těch co tam nechali nedozvíme vůbec nic? Odpovim si sám. Protože neni možný 3 knížky nacpat do hodiny a půl. Zdá se mi, že tam sou jenom proto, aby náhodnýho diváka zmátly eště víc. Už tu nadávám dost dlouho, tak to shrnu. Pokud se vám líbily knížky, tomuhle se vyhněte obloukem. A pokud ste náhodou nečetli, ušetřete si hodinu a půl života a vyplňte jí něčim smysluplnějším, například čuměním do zdi. ()

Very_kuul

Proste sa nedá toľko kníh narvať do hodiny a pol. Prefrčí to strašne rýchlo a povrchne a ten kto nečítal knihy bude zrejme mimo trochu..Zase raz opäť treba ostať len u knihy. ()

faldimor

Kdyz mi bylo 13/14, tak "mladi v hajzlu" pro me byla bible, cetl jsem to tolikrat, ze nektery stranky byly neustalym otacenim ohmatany a sezvejkany tak moc, ze vypadaly jak svitky z faraonskyho egypta. Sheeni byla ta nejhezci holka pod sluncem, nick byl hajzlik, ale zaroven strasnej krutak a celou jednu knihu jste prelouskali za pul den. no a ten film je totalni sracka (ne ze bych to necekal)- m. cera me vysira od zacatku do konce svym pritroublym pohledem. (kamarad trefne charakterizoval- he is kinda geeky, but still hot enough to pick up girls), sheeni neni takova kocka, levak je min ujetej nez jsem myslel...ale hlavne to vubec nedava smysl-prece jen 600 stranek textu seskrtat do 90minut se neda. jedinym plusem tak zustavaji rolicky Steve Buscemi (otec nicka), Ray Liotta a Zach Galifianakis (partneri nickovy matky) ()

Rssa

Nuda nad nudu, Cera hraje jako vždy, tedy nesympatického vola, kterému neuvěříte ani špetku herectví. Z mladé generace je jeden z nejhorších představitelů. Celý film mi připadá jako nepovedená televizní komedie. 40 % ()

NeosinneR

Ale to hádam nie, 52% (v dobe písania komentára) je moc málo. Rozhodne to bola dobrá komédia, veľa krát som sa zasmial (ten frajer s fúzami bol frajer), Cera zvládol svoju "schyzofréniu" na jedničku. Veľmi príjemne spestrenie večera ()

B4TM4N

Shit on a goddamn dick! řekl Jerry, když se Chevroletka ocitla v obýváku...Přiznám se, že jsem čekal jen to nejhorší, ale ve výsledku jsem tak zklamán nebyl. Arteta již po SFU s Good Girl dokázal, že solidní komedii udělat umí. Jenom prostě Mládí v hajzlu je moc velké sousto, jehož nezfilmovatelnost platí hlavně díky tomu, že se diky větší racionálnosti dospívajících mužů narozdíl od stejně starého femina nestalo boy-friendly obdobou Stmívání. Pět filmů (s epickým, rozpůleným zfilmováním čtvrté knihy) by zřejmě již zvládlo pokrýt humornost celé story. Celý děj je zde velmi telegrafický výcuc z podstatě prvních dvou knížek (které jsou však naštěstí ty nejlepší). Co rozhodně patří ke kladům snímku je Cerovo ztvárnění Francoise a taky to, že humor neklesl do typické americké břečkostoky. na druhou stranu: i při krátké stopáži se dala celá věc podat trochu jinak (Nick by měl daleko více hláškovat), Paul nemusel být emouš a za ten konec Miguelovi uříznout levou kouli! Pokud jste knihu nečetli, pokojně si přidejte jednu hvězdu...já ale nemůžu ze svého subjektivního postavení jít výš, i když bych rád. ()

Jierl

Výbrná volba herce do hlavní role, ale bohužel jinak film na knižní předlohu ztrácí hodně bodů, což se také odrazilo v celkovém hodnocení... ()

lisi26

To neni vono. Ač to mělo hodně pozitiv první věta to shrnula. Moc se mi líbilo prostředí, kde se děj odehrává. To bylo hodně zdařilý a podobný předloze. A auťák v jezírku byl skvělej. ()

Tessie odpad!

Dočetla jsem čtvrtý díl vynikajícího knižního souboru C. D. Paynea a zuřivě jsem v devět večer řešila, jak jen se dostanu k dalšímu pátému dílu. Musela jsem počkat do následující dne, než otevřou Librex. Nebyla proto jiná možnost, než si do otvíračky zkrátit čas a mrknout na čsfd, zda-li pak nějaký tragéd nezkoušel tuhle báječnou věc zfilmovat. O ono jo. A já blbá jsem se na to ještě podívala, i když jsem viděla ty komentáře. Velká chyba. Hrozný film. Strašné zpracování. Není nic, co bych mohla na tomhle filmu pochválit. Je to prostě jen pokus přiživit se na výborné knižní práci. Tohle se prostě nepovedlo, nemělo to vzniknout. A ještě aby mě Arteta nasral ještě víc, tak si konec pozměnil úplně. Fůůůůůj! ()

Rapikk

Za každou životní pohromou hledej ženu. Ach Sheeni, ta překrásná Sheeni. Pro ty její jemné rty a zakroucené blonďaté vlasy bych taky spálil půlku města. Tento film na mě zapůsobil mile a neotřele, situační humor na mě útočil ze všech stran a diabolické alterego hlavní postavy je stvořením přímo geniálním. Youth in Revolt si podle mě nezaslouží tak kruté hodnocení, ačkoliv bych možná také mluvil jinak, kdybych býval přečetl zde často citovanou knižní předlohu. 70% ()