Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiální text distributora)

Anderton

Darabont zobral béčkovú tému a v jej rámci sa poriadne vyriadil. Béčkové monštrá sú zrejme umeleckým zámerom, vzniká tak dokonalý kontrast medzi nimi a filozofovaním, ktoré mi tu pripadá dosť k veci. Nakoniec sa ale musíme skloniť pred Darabontom až v závere, ktorý dáva filmu nový rozmer a môže sa stať, že to bude to jediné, na čo si po čase spomeniete. Tieto klady akoby boli vytiahnuté z komentu k prvým trom či štyrom Shyamalanovým filmom. ()

Frajer42

Tak tohle se panu Darabontovi trošičku nepovedlo. Začal bych tak nějak od konce, který jediný na mě tak nějak zapůsobil a díky němu tak nějak nedávám odpad. Dále. Příběh není vyloženě debilní, nicméně se příšerně táhne. Když jsem se k tomuto filmu odhodlal, tak mě zajímalo hlavně jak si povede Frank Darabont v hororovém žánru, neboť jsem si ho v tomto ohledu nedovedl představit a stejně tak si nedovedu představit, že by v režírování hororů pokračoval, protože jim chybí jedna taková nepatrná maličkost....nejsou strašidelné. Takže tento film nechť je průserem. Doporučuji ho však dokoukat do konce, protože přijde světélko na konci tunelu. * ()

AppleCore

Úžasnej, dechberoucí a skvěle provedenej horor, sice to všechno už od někud známe, ale v podobě v jaký je to tady na to nezapomenu + skvělej konec, famózní hudební doprovod, skvělá atmosféra. ()

boshke

Kde začít. Obzvláště z počátku jsem měl pocit, jako kdyby Mlhu točila Česká televize s americkým rozpočtem. Když začala ta potvora lézt do skladu, nemohl jsem uvěřit vlastním očím. Efekty na úrovni Červeného trpaslíka. To malé fakáně mi tam přišlo zcela zbytečné, mělo zřejmě zvyšovat napětí ("neboj, táta se vrátí"), ale minimálně v mém případě se mu to zoufale nedařilo. Možná by Mlha byla celkově snesitelnější, kdyby Ollie zastřelil tu náboženskou fanatičku hned na začátku, ideálně i s tím imbecilním černochem. S každým jejím slovem jsem jí chtěl zatlačit pohoru hlouběji do obličeje. Závěr tu bídu dost vytahuje, i když ten mi zase kazila zcela nevhodná hudba. S typickým hollywoodským koncem by to bylo znatelně níž... 60% ()

Kothy

Drsný horor podle Kingovy předlohy. Lidi v obchoďáku nemůžou ven, protože je tam mlha skrývající potvory... ()

Filmmaniak

Brilantní zpracování. Perfektní závěr. Tohle vám fakt dokáže, že lidé umějí být horší a nebezpečnější než krvelačné potvory s chapadly. Biblická kázání plní svůj účel, ale chvílemi jsou protivná. A kdyby ta monstra byla o chlup lépe zpracovaná, bylo by tu 5*. ()

teutates

Atmosfericko - mystery psycho umocnené na druhu... Sľubný začiatok sa niesol v temnejšom duchu - nastáva príval emócií, ktorý dlho nepovoľuje na svojích kvalitách. Následne Vás začne niekto nesmierne (doslova) "srať", ale prichádza "zadosťučinenie" v podaní réžie, ktorá to brilantne vyrieši... "ALeLuJa" v snímku sa nachádza dokonca aj zopár vtipných scén... Blíži sa celé rozuzlenie filmu a vzápätí ŠOK... WOW, nesmierný psycho zážitok - nemohol som urobiť nič iné ako nabehnúť na CSFD a 8/10 ()

swamp

Po delší době (nepočítám-li 30 days of night) příjemné hororové překvapení. :) A ten konec.. :D To je pech.. ()

Fingon

Brrr. Po dlouhé době snímek, který mě dohnal k slzám - a to mě první půlhodina vůbec nebavila a závěrečnou půlhodinu jsem tenhle film nenáviděl. Frank Darabont to opět dokázal. ()

mil@n.fanatik

Uaa, tak to jsem překvan, moc jsem od toho nečekal, ale o to víc jsem překvapen. Myslím si, že daleko lepší než válka světů.. Skvělá atmosféra a hlavně konec byl hustý a dodělal mě a díky němu dávám 5*, jinak byhc dal 4*... 85% ()

predators

Tak to byla hustá mlha! Nevím, co bylo hustší. Jestli ta mlha nebo atmosféra filmu, která na nás sálá z každého záběru. Dobrý příklad toho, jak se nechá člověk "lehce" ovlivnit. Strach a starost o sebe nebo osoby blízké nás nutí dělat činy, nad kterými někdy zůstává rozum stát. A když bojujete o své životy, uděláte naprosto cokoliv...Pokud teda vidíte alespoň na krok. Jinak je všechno naprosto zbytečné a vám nezbyde nic jiného, než doufat a modlit se. Ale pozor, nic se nemá přehánět...:-)Vynikající "Ti" v mlze, přirozené herecké podání a čekání na to, kdy něco sežere tu protivnou ženskou:-), dávají dohromady slušných 90% ()

nascendi

Mnohokrát som v komentároch spomenul, že nemám rád horory a nechápem prečo sa vôbec nakrúcajú. Tiež som písal o tom, že pokiaľ neuvidím nejakú príšeru, potiaľ je film pre mňa pozerateľný. Bohužiaľ v tomto filme sa to len hemžilo rôznym krvilačným hmyzom, ktorý nastúpil na scénu vždy, keď bolo potrebné prerušiť nezaujímavé dialógy a málo kreatívne nápady, ako sa dostať z tej mizérie. Takže po objavení dážďoviek a neskôr aj vážok a netopierov už nastúpil rýchloposun, ktorý ma doviedol do happy endu. Medzi užívateľmi ČSFD je veľké množstvo fanúšikov hororov, ktorým doprajem ich záľubu a počítam s tým, že oni mne recipročne doprajú nestotožňovať sa s ňou. ()

CaptainNor

Kdysi jsem se rozhodl sbírat zfilmované romány Stephena Kinga. Stále víc si však připadám jako houbař, který na konci lesa zjistil, že má skoro celý košík plný prašivek, vesměs nepoživatelných a někde mezi nimi se krčí pár hříbků. A dnes jsem našel pořádně zapařeného satana!! Velké očekávání zůstalo hluboko v mlze a zůstalo rozčarování, rozpaky a zhnusení. Jednu hvězdičku dávám za brilantní sociologickou studii chování vzorku amerických obyvatel mnoha vrstev a na horor, thriller, Kinga a Darabonta mi už žádná nezbývá.. Mám jen dvě starosti: Že mi moje Topka zahltí poštu, protože jsem s ní snad poprvé v rozporu, a jak se v následujících dnech vyhnu několika lidem, kterým jsem film na základě hodnocení vychválil a doporučil.. ()

Arsenal83

Stephen King je záruka a hoci on často nesúhlasí s filmovým poňatím jeho kníh, mne sa to náhodou skoro vždy páči. Aj tu bolo poznať jeho rukopis aj keď pod taktovkou režiséra Darabonta. To tajomno a čakanie na niečo, čo možno ani nepríde, je jednoducho úžasné. ()

nash.

S ohledem na předchozí Darabontovy kingovské adaptace jsem rozhodně čekal víc než jen obyčejnou béčkovou hmyzárnu s několika matnými záblesky nenaplněné geniality. Mnohem víc by se mi líbilo, kdyby to vše bylo natočeno bez jediné zahlédnuté bestie. Možná jen to chapadlo a dost. Spíš jako psychologický horror skupiny lidí uvězněných v sámošce, kde tou největší bestií je fanatická pámbíčkářka a nejděsivější rychlost, s jakou jí masa vystrašených lidí podlehne. Takhle to byla jen lekačka na jedno použití někde na hranici lepšího průměru. ()

Tomco

Nečakajte zázraky. Nie je to ani zďaleka najlepší Darabont, dokonca si dovolím tvrdiť, že je to jeho najslabší film. Ale! Nie je to vonkoncom zlá robota. Napätie funguje výborne, atmosféra sa dá krájať, divák je v neustálom kŕči, čo sa to za tým výkladom v hmle skrýva. Toto Frankovi ide výborne. A nevadí ani to, že je to nie horor z rangu tých najlepších, stačí to na veľmi slušnú jednohubku po ktorej som aspoň ja pocítil spokojnosť. Herecké osadenstvo je v poriadku, nikto nad nikoho nevyčína, akurát som mal sto chutí zabiť Marciu Gay Harden, ktorá však zahrala a vyvolala presne to, čo mala. Inak príbeh je skôr v pokojnej rovine, nedeje sa toho moc, ale keď ide do tuhého, stojí to fakt za to. Záver nekomentujem, je predvídateľný a mňa osobne trošku sklamal, ale budiš. Slušných 70%. ()

Slarque

Trochu lepší béčko. Frank Darabont zkrátka potřebuje herce, a tady snad se specifickou výjimkou Marcie Gay Harden ve značně extrémní roli nikdo takový nebyl. Triky také nenadchly, takže zbyla jen nepříliš nápaditá vizualizace vydařené novely, kterou už posledních pár minut nemohlo zachránit. ()

Vitason

Frank Darabont konečně sundal pruhovanou teplákovku a natočil jiného než zamřížovaného Kinga ( I když taková změna to zase není. Ztísněný prostor cel nahradila větší sámoška) a opět si připsal na konto úspěšnou adaptaci knihy Mistra hororu, i když tentokrát podle docela nudné povídky, která mě opravdu nebavila, ale o to víc mě bavil její filmový přepis díky skvělé atmosféře, která sice není hororová, ale za to je příjemně mrazivá. Plus je tu několik momentů, kdy vysloveně tuhne krev v žilách. To platí i o závěru, který mi sice přišel lehce předvídatelný (vždy jsem byl tak o minutu napřed), ale ani to mu neubralo na jeho odpornosti v tom dobrém slova smyslu. Za pochvalu stojí zajímavá hudba, kamera (možná jen trošičku ubrat na zoomování) a Thomas Jane, který si tak na poli Kingovek spravil reputaci po Pavučině snů. ()

Bachy

Darabont to s Kingem prostě umí. Jednoznačně ví, že než ukázat hnus a bubáky, tady jde o chování postav a jejich psychice. Jeden den jsem přečetl povídku a druhý viděl film a mám dvě poznámky. 1) Kdybych viděl dřív film, tak bych byl hrozně překvapen z toho jak se lidé v supermarketu chovají. Takle jsem jen čekal, kdy ten udělá to a ten zas tohle. (A všichni dohromady neudělaj nic). 2) Kdybych viděl dřív film, tak by mě pak u knížky nebavil konec. Takže to si člověk nevybere. Tak jako tak to rozhodně není horor, protože bát se nebudete. Bál jsem se více i u knižní předlohy. Tohle je sonda do chování lidí v uzavřeném prostoru a funguje výborně. Spousta skvělých scén. Ti bubáci mi tolik nesedli, ale jsou jen malou pihou na kráse. Neuvěřitelně silný konec mě definitivně přesvědčil, že Mlha je vyjímečným filmem. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi