Posádka Stargate objeví na Dakaře bednu, kterou považují za Archu pravdy, starodávný artefakt, který může pomoci v boji proti Oriům. Než ji stihnou otevřít, dorazí orijští vojáci v čele s Tominem. Daniel Jackson je přelstí, aby bednu otevřeli, pak ale zjistí, že o Archu se nejedná. Orijský převor nařídí Tominovi pozemský tým zabít, on však odmítne, a naopak Mitchell zabije převora, jehož schopnosti jsou blokovány speciálním zařízením. Ze šoku z převorovy smrti se orijští vojáci vzdají. Mezitím se na Zemi generál Landry setká s Jamesem Marrickem, zástupcem mezinárodní komise, který poté vyslýchá Tomina. Marrick je přidělen na palubu lodi Odyssea a vydává se s posádkou Stargate do orijské galaxie. Tam se setkají se členem odboje, který jim sdělí, že podle legendy se Archa nachází na hlavní orijské planetě jménem Celestus. Posádka se tam vydá a po transportu na povrch Celestu aktivuje Marrick na palubě lodi asgardský počítač, který upozorní Orie na jejich pozici. Mitchell a Carterová se transportují zpět na palubu lodi, kde zjistí, že Marrick s pomocí počítače vyrobil replikátora, kterého chce dostat do jedné z orijských lodí, a nechat ho, aby zničil celou jejich flotilu. Mitchell se ho pokusí zneškodnit, replikátor však unikne. Protože se k lodi přibližuje několik orijských křižníků, pokusí se Mitchell přenést na loď zbytek posádky. Replikátor však převezme kontrolu nad systémem, takže je transport nemožný. Aby loď orijským lodím unikla, musí skočit do hyperprostoru a zbytek posádky ponechat na Celestu. Daniel Jackson objeví Archu v katakombách na planetě. V tu chvíli je napadnou orijští vojáci, Teal'ca postřelí a ostatní zajmou. Teal'c i se zraněním pochoduje k městu, na dohled od něj však zkolabuje. Je oživen Morgan Le Fay, takže může pokračovat dál. Morgan se objeví v Jacksonově cele a řekne mu, že pokud vystaví jednoho z převorů účinkům Archy, i ostatní převorové budou zasažení. To oslabí Adrii tak, že ji mohou dostat do patové situace. Na Zemi mezitím dorazí převor a nabídne poslední šanci přijmout víru v Počátek. Když ho generál Landry odmítne vyslechnout, Apollo zachytí flotilu orijských mateřských lodí, které čekají na okraji sluneční soustavy... (TV Prima)

Kovi34

Solidně zakončený seriál, kterému by podle mě prospěla trošku delší stopáž, jelikož některé sekvence filmu mě přišly nedotažené. Navíc mi tam chyběl Richard Dean Anderson (asi ho zase unesly Patty a Selma, aby jim dělal MacGyvera). Za nápad, provedení a sexy Claudii Black dávám 70%. ()

Orisi

Samozrejme nelze nepotvrdit to, co filmu lide tak casto vytykaji. Levne "papundeklove" kulisy, bitka Mitchela s replikatorskou verzi terminatora a podobne.... Co vsak musim podotknout je, ze tyhle veci se daly pozorovat uz v serialu a kazdy opravdovy fanda se dokazal podivat za ne. Tedy i ja, jako skalni fanousek serialu jsem tohle na prvni podivani na film uplne prehledl a zameril jsem se na to ( narozdil od jinych filmu kde me to mlati do oci ) az na dalsim shlednuti. Pravda ale je, ze zakonceni dejove linie s Ori bylo nutne, protoze kdyz jsem poprve videl posledni dil 10. rady, malem mi hrablo. Spousta lidi vytyka poslednim radam serialu jistou Bckovost a znacnou snahu vymyslet neco novyho, coz se ne vzdy zdarne darilo. S tim castecne souhlasim ale v pripade Ori jako takovych rozhodne ne. Tahle plotline me vtahla hned a zakonceni v podobe tohoto filmu moc ocenuji. Hallowed are the Ori! ()

SMIRE

V tomto filme sa tvorcom podarilo vystihnúť všetko, čo som na Stargate SG-1 (inak môj najobľúbenejší seriál) nemal rád. Super rýchle rozhovory Daniela s Valou, ktoré som si musel 10-krát pretáčať, aby som ich stihol prečítať. A ten “””””humor”””””, ktorý pokazil každú akčnú scénu. Nikdy sa mi nepáčilo to vtipkovanie pri bojovej akcii alebo na kolenách pred nepriateľom (O’Neillove hlášky boli super, ale ku koncu seriálu toho bolo na môj vkus veľa). K tomu autori primiešali suchý a nasilu príbeh. Na druhej strane mi tým uľahčili lúčenie sa s SG-1 a prechod k Atlantis.:) ()

Tomulka

Výborné zakončení deseti serií seriálu. Bohůžel řady s Orájema už se mi zdáli takové uměle nadstavené, už to není něják ono. Každopádně tento film je třeba vidět, pokud jste díly s Orájema sledovali je to vlastně konec. I když seriál pokračuje dál. Velmi mi u těchto filmů vadí český dabing. Jiné hlasy postav a jiná výslovnost to mně ničí!!! Třeba Orájové jsou Oriové. Převorové jsou Prioři atd. je to hnus měly se v dabingu držet seriálu, který je zažitý!!! ()

entronov

Několika sériový a vyčerpávají souboj s Orii zakončený takovou urychlenou slátaninou byl pro mě místy až nepříjemnou podívanou, scény s Adrií byly zkráceny na minimum a stupidní výmysly kolem IOA, které jakože tvoří zápletku fakt nepomohly. ()

sebinho

Kto nevidel celý seriál pre toho sa to v žiadno prípade neoplatí pozerať, pre fanúšikov je to ako tak dôstojné ukončenie desať rokov trvajúceho šialenstva ()

Oldmanovka

Obecně mám moc ráda SG a toto zakončení se mi moc líbilo. Dějovou linku s Ori mám ze všech nejraději, takže mě i tento příběh velmi potěšil. Původně jsem ani nevěděla, že SG má další 2 navazující filmy, příjemné překvapení, ale klidně mohl být film ještě o něco delší. !!!Pozor spoilery!!! Velmi kvituji Tominovo prozření, jsem ráda, že ho nenechali stát na "zlé" straně nebo že neproběhlo nějaké sebeobětování, zároveň ale Tomin nepopřel Book of Origin a zůstal pro něj inspirativní knihou, což se ne často u takovýchto zvratů stává a pro mě je to zajímavý aspekt. Replikátoři mně tam taky přišli k ničemu, ani v seriálu jsem je neměla ráda.!!!Konec spoilerů!!! Neočekávala jsem a ani jsem nepotřebovala desítky minut trvající závěrečnou bitvu galaktických rozměrů, úplně mi stačilo, jak to proběhlo. I po několika shlédnutích bych se mohla dívat zase a hudbu z filmu si občas poslechnu. ()

zuzrik

Jako rozuzlení zápletky s Orii celkem solidní, i když jsem tyhle nepřátele zrovna dvakrát nemusela, tenhle film je pro fandy povinnost. ()

Payne003

Veľké finále seriálu StarGate SG1, k tomu niet čo dodať. Len replikátorov si mohli odpustiť, aj keď "terminátor" bol celkom zaujímavý :) Len ten český preklad a dabing.. prečo to nenechali robiť tých ľudí, čo seriál? ()

tribican

Za mě poněkud slabší, na rozdíl od seriálu si tak ode mě vyslouží pouze 4 hvězdičky. V podstatě jde ve šlépějích posledních sérií SG-1, které už zkrátka nebyly "to pravé". Zvláště po odchodu R. D. Andersona ztratil seriál část svého drivu, ačkoliv se především Amanda Tapping a Christopher Judge snažili udržet laťku vysoko. Příběh zde je poněkud příliš magický, dříve velký důraz na technické vysvětlení všech událostí v 1 hodině a 40 minutách nahradilo zasahování povznesených a zázrak jménem Archa pravdy. Právě racionální vysvětlení mě na Stargate vždy bavilo a zajímalo. Přesto jsem rád za zakončení příběhu s Orii a jejich následovníky (v seriálu byla jejich smrt naprosto banálně přehlížena). A díky obsazení si druhý z filmů SG-1 udržel alespoň částečně svou kvalitu. ()

lip2

Tak na tenhle film jsem čekal dlouho je to správné zakončení vizuálně zmáklé efekty jako vždy u hvězdné brány .Do opravdy u replikatorů to stojí za to.Film nám dál to co jsme chtěli pokud někdo čekal někdo něco jiného má smůlu ode mně maximální hodnocení. Děkuji TV Fanda za předělaní dabingu do seriálové verze ten DVD dabing byl otřesný a společnost která to dělala by nezasloužila za to ani haléř. ()

kvocoDH

Pre fanúšikov je tento film tak *****+, pre ostatných tak 3,5 :-) Film je veľmi napínavý, ako najlepšie diely seriálu. Je ale pravda, že pri tomto filme má väčšina divákov informačný nadhľad získaný zo seriálu. P.S.: A opat sme sa nedozvedeli na čo je 9. symbol :-) ()

dc

Když se stává děj nezajímavým - objeví se replikátor. Tentokráte i špatně animovaný a texturovaný. Jasně - jde o videofilm, ale tuto kvalitu bych očekával tak před deseti lety. Příběh je fádní, akce nudné – prostě odpovídající závěr... Začátek celé série sliboval hodně - byly tu neomezené možnosti, co se scénáře týče. Bohužel scénář je tím, co Stargate pohřbívá s každou další řadou hlouběji a hlouběji do bahna podprůměrnosti. No, snad ještě pár dolarů půjde vyždímat - do toho boys! ()

-rooney-

Páni jak si vzpomenu na první sérii jak jsem hltal jeden díl za druhým tak mě až ukápne slza jak jsem tento seriál zbožňoval. Opravdu kus dětství patří prostě STARGATE a SG-1 vůbec ´=) Na tento film jsem se velice těšil,a také se pořád ještě těším na STARGATE:NÁVRAT kde bude zase bojovat všemi oblíbené Richard Dean Andersnon. Co dodat k tomuto filmu,jako první co mě nemile zarazilo tak to byl pozměněný dabing Daniela Jacksona a Sem Carterove,tam mě to ze začátku docela vadilo než se mé uši přizpůsobily. Jinak docela kvalitní soundtrack,ze začátku trochu nuda,ale pak se to příjemně rozjelo,docela mě překvapilo že se zde objevili i Replikátoří ´=), jinač Adria (nejmenovala se kdysi "Orisaj"?) stále pěkná kočka,Carterové slušej dlouhé vlasy,ale co mě prostě vrtá hlavou a neumím si představit tak to,co dělá O"Nelil když tým SG-1 bojuje o záchranu planety.. nejspíše asi někde opéká své Steaky,a těší se jak na něj zase přijde řada, já se těším sním. ´=D . Celkem povedený první ukončovací díl série STARGATE ´=(. ()

smazilek

znám jen tu původní Hvězdnou bránu - film, tohle má stejné jenom námět a jména některých z postav. Jinak něco naprosto jiného. Sci-fi miluju - takže dobrý, ale znovu si to už nepustím. ()

PauloGrane

Archa pravdy rozhodně neni průměr ale je moc krátká. Zakončení sporu který trval 40 epizod krát 42 minut by si určitě zasloužil ještě epičtější zakončení. 3 a 1/2 * ()