Posádka Stargate objeví na Dakaře bednu, kterou považují za Archu pravdy, starodávný artefakt, který může pomoci v boji proti Oriům. Než ji stihnou otevřít, dorazí orijští vojáci v čele s Tominem. Daniel Jackson je přelstí, aby bednu otevřeli, pak ale zjistí, že o Archu se nejedná. Orijský převor nařídí Tominovi pozemský tým zabít, on však odmítne, a naopak Mitchell zabije převora, jehož schopnosti jsou blokovány speciálním zařízením. Ze šoku z převorovy smrti se orijští vojáci vzdají. Mezitím se na Zemi generál Landry setká s Jamesem Marrickem, zástupcem mezinárodní komise, který poté vyslýchá Tomina. Marrick je přidělen na palubu lodi Odyssea a vydává se s posádkou Stargate do orijské galaxie. Tam se setkají se členem odboje, který jim sdělí, že podle legendy se Archa nachází na hlavní orijské planetě jménem Celestus. Posádka se tam vydá a po transportu na povrch Celestu aktivuje Marrick na palubě lodi asgardský počítač, který upozorní Orie na jejich pozici. Mitchell a Carterová se transportují zpět na palubu lodi, kde zjistí, že Marrick s pomocí počítače vyrobil replikátora, kterého chce dostat do jedné z orijských lodí, a nechat ho, aby zničil celou jejich flotilu. Mitchell se ho pokusí zneškodnit, replikátor však unikne. Protože se k lodi přibližuje několik orijských křižníků, pokusí se Mitchell přenést na loď zbytek posádky. Replikátor však převezme kontrolu nad systémem, takže je transport nemožný. Aby loď orijským lodím unikla, musí skočit do hyperprostoru a zbytek posádky ponechat na Celestu. Daniel Jackson objeví Archu v katakombách na planetě. V tu chvíli je napadnou orijští vojáci, Teal'ca postřelí a ostatní zajmou. Teal'c i se zraněním pochoduje k městu, na dohled od něj však zkolabuje. Je oživen Morgan Le Fay, takže může pokračovat dál. Morgan se objeví v Jacksonově cele a řekne mu, že pokud vystaví jednoho z převorů účinkům Archy, i ostatní převorové budou zasažení. To oslabí Adrii tak, že ji mohou dostat do patové situace. Na Zemi mezitím dorazí převor a nabídne poslední šanci přijmout víru v Počátek. Když ho generál Landry odmítne vyslechnout, Apollo zachytí flotilu orijských mateřských lodí, které čekají na okraji sluneční soustavy... (TV Prima)

Igwar

Posledníá desiata séria SG1 skončila pomerne rozpačite, takže toto je záverečná bodka za seriálom, ktorá vlastn euzatvára jeho dej. Pre fanúšikov seriálu povinnosť. Ostatní ho asi neprijmu až tak nadšene, pretože pre plnohodnotný filmový zážitok je potrebné vidieť minimálne poslednú desiatu sériu SG1 ak nie aj 9 a 8mu. Inak vznikajú nedorozumenia a lá AngelAngie a jej nepochopiteľné a urážajúce hodnotenie odpad. ()

bax

Toto bolo pre mňa kao fanúšika pomerne dosť veľké sklamanie. Vôbec sa mi nepáčilo hlavne prehnané množstvo dejových línii (dianie na lodi, dianie na planéte, boj s replikátormi, hľadanie archy, danielove vízie atď) a ich rýchle preskakovanie a potom čakanie, kým poskočia dopredu ďalšie dve línie a vráti sa to zase späť k tej prvej a zase ju len torchu posunie a skok zase inde. Proste dosť chaotické pre mňa a celkovo nezaujímavé. Čakal som jednoznačne viac. ()

+sfinx+

Před shlédnutím tohoto snímku je třeba vidět alespoň poslední dvě série seriálu. Pro fanoušky této seriálové legendy je to krásné zakončení a vyřešení všeho nezodpovězeného, co se týká Oriů. Vizuální efekty, které provázely diváka celým seriálem si udržely svůj standard. Valla (Claudia Black) klasicky hlásí a Teal'c (Christopher Judge) klasicky mlčí .... Vskutku! Soundtrack taky stojí za to. Zklamáním byl pro mě akorát dabing -těžko si zvykat na jiné hlasy, když vás provázely více než dvěma stovkami dílů ale i tak 5*. ()

chevronman

Jsem fanouškem seriálu, ale od Archy pravdy jsem čekal trochu víc. Čekal jsem, že to bude nadupanější akcí i efekty, ale místo toho přišlo velké zklamání. Nebylo to nic z toho, co jsem očekával. Uzavření dějové linie s Orii stálo za prd. Je to hodina a půl neuvěřitelné nudy. Hold už mi není deset, aby mě to nadchlo. Celý film tak je poněkud chudý, jde prostě o klasickou epizodu natáhlou na hodinu a půl. ()

Chuck_69

Pamatuji si jak jsem hned první večer ,co to šlo sehnat zasedl před PC, a vychutnával jsi každou sekundu od úvodní melodie. Velmi dobrá podívaná pro mě jako fanouška, kterou nemám problém si častokrát zopakovat. ()

Kstew4ever

Osobně jsem očekával trošku "epičtější" bitvu s Adriou a také trošku víc Adrii v celém filmu než 5minut co tam byla. Flashback odchodu Antiků z Orijské galaxie perfect! Pro fanoušky seriálu (jako jsem já) to bylo velmi podařené zakončení. Claudia Black mě vždycky pobaví a Amanda je prostě boží!:D ()

Ounil19

Úspěšné završení tak skvostného seriálu jako je Stargate, jediné co opět kazí je český dabing to se opravdu sním nedá sledovat. Vala a Daniel nezklamaly Cam taky ne trochu mi připomíná Jacka. Hudba Joel Goldsmith excelentní výtvor. Hodnocení děj: 85% trochu mi tam vadili replikátoři, hudba 95% efekty a postavy 85% celkově musím stejnak dát 4* protože to na víc nemá. ()

MYAMO

90% Malancholická slza ukápla, to je vše přátelé, jdu brknout Aštarovi Šeranovi - když už konečně dojede jeho flotila z Plejád. Na této planetě mne už nic nedrží. Vážně poctivá práce a hodně uspokojivé ukončení příběhu se ctí, tak bych nazval Archu pravdy. ()

woody.birch

Stargate mě chytla už původním filmem a SG1 považuju za jeden z nejlepších SF seriálů. Jenže Archa vlastně není nic jiného než kompilačka momentů, které nejspíš scénárista považoval za nosné. ()

Isfio

2 diely zlepené do jedného filmu, na veľkú škodu ide o ťažký podpriemer, strašne slabé diely aj v rámci seriálu, nehovoriac, že toto je film. ()

RADX1

Kvalita tohoto filmu není nijak výrazná, vlastně víceméně stejné jako leckteré dvoudíly ze seriálu (které jsou leckdy samy o sobě výborné) s rozdílem trochu lepší výpravy. I tak každý kdo se díval na SG1 by si neměl tento film nechat ujít. Těžko říci zda samotný seriál tento film k zakončení potřeboval, ale mě nijak nevadil ba spíše naopak jsem jej uvítal. Jako fanoušek seriálu dávám 4*, ale objektivněji je to něco mezi 3* až 4*. Příběhově mi přijde jako až moc ušité horkou jehlou a chyběla tomu větší hloubka. ()

blackjack31

Těm, co sledovali seriál, nemusím asi určitě nic říkat, skvělé zakončení určité etapy boje s Ori. Konečně dostali, co si zasloužili. Hodnocení 90% ()

Sadova302b50

Ve chvíli, kdy se objevili noví nepřátelé nazvaní Oriové, se mi seriál přestal líbit, tvářil se spíš jako fantasy, k tomu poněkud angažovaná, což mi nesedlo. Takže jsem rozhodně neviděla všechny díly, a proto mi zde některé věci unikaly, ale přesto mám dojem, že si seriál zasloužil důstojnější zakončení, než bylo toto dílko. Především jistá chvíle, kdy /spoiler/jedna povznesená bytost "vlítne" na tu druhou//spoiler/;, mi přišla vzhledem k tomu, co nám seriál celou dobu předhazoval, docela praštěná. Takže za 59% ()

Wiceman

Tohle mělo zůstat v seriálu jako dva nebo tři díly na pokračování. Jako film je to nuda. Klasicky nebýt zase našich oblíbenejch tváří ze seriálu, tak by to nestálo ani za zlámanou grešli. Celá ta Anticko/Oraiská záležitost je v podstatě nudná výplň mezi návratem Goa'uldů a tu část se replikátorama jsem nemusel ani v seriálu. Prostě jsou to nudní pavoučci z lega, co se neustále vyvíjej až se vyvinou do formy skoro nezničitelnejch terminátorů, co chtěj jak to tak bývá zničit všechno živý v galaxii. Ale zpět k Oraium. Vlastně už k nim ani nechci nic víc napsat, neboť těch pár cool věcí už bylo vyřčeno v seriálu a tady už jen vlastně dojížděj. Smůla. Stargate Continuum je so much better, ale i tak dám lepší tři hvězdy. Přece jen je to SG Universe :) ()

ValheruCZ

Film z kategorie "nutno vidět" pro fanoušky filmu, ovšem pokud si chcete zachovat zdravý rozum a ušetřit si několik desítek peprných výrazů směrem k české produkci, tak si sežeňte originální verzi filmu a straňte se českého dabingu. Něco tak strašného jsem už dlouho neslyšel. Ne, že by to bylo úplně zapříčiněno hereckými výkony dabérů, ale překlad, který nectí terminologii, jména a vlastně vůbec nic ze seriálu může způsobit, že vlastně nebudete tušit, o čem to mluví a vlastně ani kdo, protože došlo k předabování hlavních představitelů. ()

modrapapaja odpad!

To snad autoři nemyslí vážně. Pokračuje to v zavedeném běhu věci z 1. a 2. řady seriálu Stargate Command (nesprávně nazývaného Stargate, 9. a 10. řada). To znamená nesympatické postavy v popředí a sympatické postavy jsou buď upozaděny nebo změněny v nepoznání. Děj je stupudní. Nudný. A bez fungujícího humoru (který v původní HB fungoval). Středověk do tohoto světa nepatří. A ani nemají koule na parodování islámu, místo toho si vytáhli středověké (ne dnešní) křesťanství. Stargate: Návrat je na tom asi o 2 řády lépe. ()

Salsecnew

Těžko se hledá originální seriálový dabing, ale po těžkém pátrání se nám ho podařilo najít. Jinak autoři zamýšleli natočit ještě dva snímky: jeden měl uzavřít seriálovou verzi Atlantida a jeden měl uzavřít originální verzi, kde měla být hvězdná brána představena veřejnosti. Nejspíš by došlo k dotažení všech otevřených zápletek, včetně rozjetých romancí, avšak autoři nakonec plány na třetí a čtvrtý film zrušili (s podivem také je, že na PS2 byl vyvíjen taktéž PS2 titul, avšak v jeho pokročilém rozjezdu došlo k jeho zrušení a tento titul nevyšel). ()

Jirkacek

Podívat se na snímek Hvězdná brána: Archa pravdy byla pro mne jako fanouška vynikajícího seriálu s polovinou stejného názvu takřka povinností. Vznikl roku 2008, tedy pár měsíců po ukončení jubilejní desáté řady seriálu a úkolem archy pravdy bylo dokončit osud Oriů. Tím v podstatě naznačuji, že kdo neviděl minimálně dvě poslední řady seriálu, nebude absolutně vědět, o čem je v tomto filmu řeč. Leč nepochopil jsem, proč se Orii a Goa'uldy autoři ohromujícího Sci-Fi díla nevypořádali už v seriálu a potřebovali k tomu dva filmy. Z nich se mi více líbil ten s názvem Hvězdná brána : Návrat, který jsem ohodnotil pěti hvězdičkami, ale přesto Hvězdná brána: Archa pravdy rozhodně nezklamala. Nicméně mouchy by se zde našly - vadilo mi, že v arše nehrál Jack O´Neill a příšerný byl český dabing. Nechápu, proč některé postavy mluvil někdo jiný a také proč najednou převoři byli prioři anebo oráji oriové. Přes tyto nedostatky si film téměř dokázal udržet výbornou úroveň nastavenou z předchozích mnoha dílů seriálu. Jak jsem už napsal, v arše šlo především o to, ukončit bytí Oriů, kteří přišli z jiné galaxie do naší staré dobré mléčné dráhy a chtěli přesvědčit všechny lidi na všech planetách, aby přijali jejich fanatickou náboženskou víru. Kdo nechtěl přestoupit k nim, byl zabit a často se tak i stalo. Zahynula třeba celá lidská populace na planetě....Víru šířili převorové, kteří vládli kouzelnou mocí, kterou jim dali Oriové. S každým člověkem, který na víru zvanou Počátek přestoupil, byla moc a síla Oriů ještě větší. A jak to tak po všech planetách chodí, tyto mocné nehmotné bytosti svou moc chtěli zneužít a zničit jejich soky Antiky, s kterými bojovali už před mnoha lety. Tyto události se dělyprávě v posledních dvou řadách seriálu a na ně plynule navázal tento film, v němž slavný tým SG-1 odletěl superbránou do galaxie Oriů, aby s nimi zúčtovali jednou pro vždy. Tradičně se vše neobešlo bez komplikací, ale je jasné, že vše dobře dopadlo. Jak vše dopadlo, co se stalo s Orii a kdo přežil a kdo ne, se ode mne už nedozvíte - uvidíte sami, když si film po shlédnutí celého seriálu pustíte. Bude to nelehký úkol, ale jinak to nejde...Hvězdná brána: Archa pravdy ode mne získala čtyři archaické hvězdy ****. ()