Posádka Stargate objeví na Dakaře bednu, kterou považují za Archu pravdy, starodávný artefakt, který může pomoci v boji proti Oriům. Než ji stihnou otevřít, dorazí orijští vojáci v čele s Tominem. Daniel Jackson je přelstí, aby bednu otevřeli, pak ale zjistí, že o Archu se nejedná. Orijský převor nařídí Tominovi pozemský tým zabít, on však odmítne, a naopak Mitchell zabije převora, jehož schopnosti jsou blokovány speciálním zařízením. Ze šoku z převorovy smrti se orijští vojáci vzdají. Mezitím se na Zemi generál Landry setká s Jamesem Marrickem, zástupcem mezinárodní komise, který poté vyslýchá Tomina. Marrick je přidělen na palubu lodi Odyssea a vydává se s posádkou Stargate do orijské galaxie. Tam se setkají se členem odboje, který jim sdělí, že podle legendy se Archa nachází na hlavní orijské planetě jménem Celestus. Posádka se tam vydá a po transportu na povrch Celestu aktivuje Marrick na palubě lodi asgardský počítač, který upozorní Orie na jejich pozici. Mitchell a Carterová se transportují zpět na palubu lodi, kde zjistí, že Marrick s pomocí počítače vyrobil replikátora, kterého chce dostat do jedné z orijských lodí, a nechat ho, aby zničil celou jejich flotilu. Mitchell se ho pokusí zneškodnit, replikátor však unikne. Protože se k lodi přibližuje několik orijských křižníků, pokusí se Mitchell přenést na loď zbytek posádky. Replikátor však převezme kontrolu nad systémem, takže je transport nemožný. Aby loď orijským lodím unikla, musí skočit do hyperprostoru a zbytek posádky ponechat na Celestu. Daniel Jackson objeví Archu v katakombách na planetě. V tu chvíli je napadnou orijští vojáci, Teal'ca postřelí a ostatní zajmou. Teal'c i se zraněním pochoduje k městu, na dohled od něj však zkolabuje. Je oživen Morgan Le Fay, takže může pokračovat dál. Morgan se objeví v Jacksonově cele a řekne mu, že pokud vystaví jednoho z převorů účinkům Archy, i ostatní převorové budou zasažení. To oslabí Adrii tak, že ji mohou dostat do patové situace. Na Zemi mezitím dorazí převor a nabídne poslední šanci přijmout víru v Počátek. Když ho generál Landry odmítne vyslechnout, Apollo zachytí flotilu orijských mateřských lodí, které čekají na okraji sluneční soustavy... (TV Prima)

Blazkowicz

Zde platí pořekadlo "ze seriálu film neuděláš". Naprosto zbytečný počin. Všechno to šlo vyřešit na konci desáté řady, místo těch blbostí co tam jsou. Udělat nějaké dvojdílné finále se spoustou vesmírných fightů a bylo by. Tady to museli nějak natáhnout, tak tam ještě přidali replikátory. Běžte do řiti. 3-* ()

SGC

Na tento film jsem se tešil jak upír na návštěvu krevní banky. A musím říct, že jsem po jeho shlédnutí nebyl ani trošku zklamaný. Příběhová linie nezklamala, vrátí se dokonce i naši staří známý replikátoři, ba co víc dočkali jsme se i menší parodie na terminátora :). Osobně si myslím, že to je více než důstojné zakončení konfliktu s Orií. Jen je škoda, že si tam nezahrál RDA, nic proti Benu Browderovi, ale víc mu to 'slušelo' ve Farscape. To bych dal šest hvězdiček, takhle to bude jen ubohých pět :) ()

Pierret

No, dle ohlasů zde přítomných jsem čekal víc. Zápletka neoriginální, postavy nepřesáhly nijak svůj seriálový charakter. Narozdíl od Star Trek filmů, které jde sledovat i bez toho, aby člověk nějak extra žral seriál, nám Archa Pravdy nepřináší nic, co by ospravedlnilo její existenci jako samostatný film. Na druhou stranu věřím, že příznivci SG se jistě tetelili blahem. ()

Crypt.Ange

Zatim tomu davam na prvni shlednuti bez titulek a v ne prilis optimalnim prostredi 4 hvezdicky. Ale urcite se na to podivam jeste popate a uvidim, zda nevyzdimam dalsi hvezdu:) protoze 10 let s SG1 je 10 let... A na tento film jsem se hodne tesil. A co bych k nemu tak mohl napsat? No asi to, ze mi to spis pripomnelo 2-3 zaverecne dily v jednom... V prvni casti se to nejak vsechno zamotalo, neco se vyjasnilo a zacalo smerovat k finale... jenze to finale resp. druha pulka filmu byla prilis predvidatelna... mozna to chtelo neco vyresit trochu netradicne, ikdyz par prekvapeni prislo. Celkove jsem doufal v neco lepsiho, ale urcite to nezklamalo... Jeste ted premyslim o zakoupeni orig. DVD kvuli podpore SG1... uvidime;) uz aby byl dalsi filmek;) ()

zbojnix

O záporoch sa mi, ako fanúšikovi hovorí ťažko. Tak, ako pri AvP2, som presne poznal celý dej a videl mnohé zábery snáď polroka dopredu. Napriek tomu to bol pre mňa zážitok. Podľa iných recenzií je hlavným nedostatkom kontinuita a naviazanosť na seriál, čo mňa netrápi. Keď si niekto zanedbal povinné sliedenie najlepšieho seriálu na svete je to jeho problém. Je nesprávne prirovnávanie k prvému filmu Stargate, pretože ten nemá so seriálom okrem námetu nič spoločné. Je to skrátka perfektné zakončenie desať rokov trvajúceho seriálu. Čo dodať... Mne je ľúto že si nezahral R.D. Anderson (O Neill s dvomi LL), pretože jeho sarkazmus bol skvelý a bez neho to už nebolo uplne ono. Zahrala si Amanda Tapping (major Carterová) a má dlhé vlasy čo jej hrozne moc sekne a dokonca v poslednej scéne filmu je vidieť, ako je krásne tehotná. Parodické vložky fungujú a je ich požehnane. Bez toho by to nebolo ono a možno aj preto mal tento seriál taký úspech 10 rokov v kuse. Stargate SG-1 sa končí a treba povedať že zo cťou. Tento dvojhodinový celovečerák je naozaj vyvrcholenie. Možno, že aj teraz platí, že v najlepšom treba skončiť. A je možné že už by sa to len naťahovalo, ako mnohé iné seriály. Možno, že už nie je o čom točiť a možno už nie je z čoho si inteligentne vystreliť, možno Danielovi došli životy a možno, že došli záchrany na poslednú chvíľu. Teším sa na „Continuum“, ako jeden z mnohých zapálených fanúšikov už len za to, že sa vytočí brána. ()

Klemi

Skvělé zakončení seriálu Stargate. Co je však třeba předem zdůraznit, je fakt, že přes poměrně dobré hodnocení , které tady vidím, není tento film diváko-univerzální, ale je určen především zasvěceným sledovačům seriálu, kteří si na tomto dílku určitě pomlasknou, protože je to doslova dáreček všem "gaties". Výtečná hudba, výtečné mimozemské scenérie, výtečné efekty. 80% ()

Zaynab

Protože tým SG1 patří mezi mé televizní favority, za normálních okolností bych bez váhání dala pět. Jenže přestože Cam se snaží, nikdy z něj Jack nebude. I když je mladší, chybí mu generálovo charisma a s tím moc nenaděláte ani dobře rozbitým obličejem s roztomilým kukučem. A taky jsem udělala tu hroznou hloupost, že jsem si film pustila v české verzi. To by fandové nikdy, nikdy, fakt nikdy udělat neměli. Dokonce by snad měla existovat nějaká nálepka, která by varovala, že český dabing může ohrozit... no, minimálně večerní zážitek. Koho napadlo změnit dabéry a překlad? Kdyby mi to u filmu, který (do)řeší náboženský fanatismus posledních dvou sérií seriálu, nepřipadalo absurdní a paradoxní, asi bych nahlas klela:) ()

MIchael90

Nedokážu hodnotit zřejmě zcela objektivně, neboť jsem se stal za 10 sezón tohoto skvělého sci-fi seriálu jeho velkým fanouškem a tento film, který vlastně děj posledních 2 sérií uzavírá, tak pro mě byl velkým filmovým svátkem! Srdce každého věrného fanouška muselo zaplesat. Hrdinové z SG-1 s daleko větším rozpočtem a ještě daleko velkolepěji (i když i v samotném seriálu se objevilo mnoho velkolepých akcí a bitev) než kdy dříve ve finálním boji o záchranu galaxie a svých životů. Nádherná grafika, opět skvělé a vtipné dialogy, které se nesly v osvědčeném duchu, stabilně precizní herecké výkony hlavních hrdinů, obrovský bonbónek pro všechny fanoušky v podobě znovu příchozích nepřátel a ta hudba.. ta jen dotváří dojem dokonalosti do poslední sekundy. Český nezvládnutý dabing, kdy nebyla společnost schopna pozvat na dabování ty stejné dabéry, kteří dabovali postavy ve všech 10 sezónách, nijak nehodnotím, protože to českou verzi velmi sráží dolů (nehledě na změnu mnoha výrazů!). A doporučuju rozhodně originální verzi! Konec tedy jak se patří perfektní a velkolepý, kdyby šlo dát 6 hvězdiček, bez váhání je tomuto závěru této kultovní ságy dám! ()

blazma

Doufal jsem, ze k tomuto momentu nikdy nedojde. Bohužel i SG-1 musí jednou skončit. Konci suprovně, i přes par hodně špatných momentu. Nic méně, ty momenty tam byli, ale vůbec si na ne nevzpomínám a jediné co vím, je to ze pokud jste kdy byli fandy seriálu a zajímalo vás jak to dopadne s Ori, tak tohle je film který musíte vidět. Zakončení tohoto skvělého seriálu to sice mohlo byt daleko lepší, nic méně to i presto stoji za zkouknuti. ()

GeminiK

Hltala jsem první série seriálu a toto dílo je pro mne velkým zklamáním. Od první chvíle mi vadila ta agresivní uječená paní, Teal’covy vlasy a chyběl mi prostořeký Jack O'Neill. Nuda. ()

cernakus

Hodnoceno zpětně, po vyprchání z nadšení a shovívavosti k seriálu SG-1. A je to hodně špatné. Nejen na poměry áčkových TV filmů, kterým by toto dílo mělo být, ale i seriálu jako takovému. Bohužel Cooper nezvládl ani režii ani scénář, který býval vždy devizou silnějších dílů seriálu. Film je napumpovaný recykláty seriálu, plný scénáristických berliček, nelogičností a klišé. Dalším problémem je, že režisér nezvládl nakládaní s financemi. Přestože dostal na film rozpočet ve výši pěti epizod, režisér je vyplýtval na přiblblé a zcela zbytečné exteriérové záběry z divočiny Kanadských hor a pak mu nezbylo na CGI efekty, které byly unikátní pro film (ty, které použil ze seriálu měly obstojnou kvalitu) a vypadalo to jak CGI efekty z pozdní Xeny. Hudba se pak snaží o epičnost, ale upřímně řečeno, kdejaká herní hudba zní lépe, tad to zní jak z levného náboženského/satanistického hororu. Herecké výkony jsou pak standard seriálu. Což je na jednu stranu očekávatelné, ale problém je, že charaktery nemají vhodné repliky a napsané žádné emoce. Navíc jde vidět, že už to herce dost nudí, Zejména Tappingová hraje opravdu kuličku a v podstatě si svoje repliky na scéně jen odříkala a šup pryč. Judge pak dtto. Ovšem největším hereckým zklamáním je Morena, která prostě povznesenou zaporačku těžce nezvládala nejen výrazově, ale i vokálně. Její výměny s Blackovou vůbec neměly dřívější šťávu ze seriálu a její smrt pak byla tak patetická, jako v nechvalně proslavené non-CGI verzi co unikla před premiérou na internet. V té době (viděl jsem i non-CGI verzi) bych mnoho odpustil, protože seriál po nemastné wtf epizodě "Unending" konečně uzavřela. Ale právě proto jsem tehdy nehodnotil. Dnes už, po maratonu SG-1 hodnotit budu a nebude to dobré skóre. 2 umoulené hvězdy a nostalgie v tom hraje stále významnou roli. ()

Skrivan

Tak tohle ne. Trapné, nudné, ubohé, naivní. Potěší pár vizuálních i hudebních pomrknutí, která odkazují na první film, možná bych se i zaradoval z návratu jedněch z nejlepších záporáků, kdyby tam ale nebyli tak uměle a nesmyslně našroubovaní. Mitchell pořád hází trapné hlášky (dokonce i babička se jednou objeví), Vala je pořád akorát vyprsená a otravná. Závěrečná „bitka“ se prostě tak nějak stane během pěti vteřin a celkový dojem je bohužel zkrátka poměrně špatný. Hvězdná brána si jako konec nezasloužila ani desátou sérii, ani tenhle film. ()

AxusNalim

Stargate SG-1 díl 10x21 a půl. Nedokážu dát méně než ***, protože hlavně počáteční řady SG-1 mě dost bavily a ani z dalších pokračování jsem nevynechal jediný díl, ale... zasloužilo by si to lepší závěr než SG-klasické použití deus ex machina (když počítám 10.řadu, tak vlastně 2X) a šlus. No a taky autoři mohli líp/vůbec nějak vysvětlit např. důvod výskytu jisté povznesené osoby (a ne pak někde na blogu napsat "no jo, má za úkol to a to, ve filmu o tom není ani zmínka, ale komu to vadí?"). ()

Andre.w

Bohužel v tom byla znát seriálová režie i scénář, ale jinak jsme hodně velkým fanouškem SG seriálu. Takovej o 1/2 hodinky delší seriálovej díl, ale potěší. Snad se SG série začně natáčet znova, ale sem skeptickej. ()

Alex.89

Seriál jsem miloval, ale závěrečný film, který má všechno završit bych si představoval jinak než že do sebe cca 10 sekund budou narážet světélka (povznesení). ()

redalert21

Povedene zakonceni boju s Oráji, jenom ten český dabing sem vydržel asi 5 minut. Carterová znela jak štětka z baru, hrozný hlas. ()