Lawrence Talbot po smrti své matky opustil rodinné panství a zamířil za oceán, kde se stal uznávaným hercem. Jednoho dne za ním do divadla přišla snoubenka jeho bratra Bena Gwen Conliffeová, aby mu sdělila, že se Ben ztratil. Žádá ho o pomoc. Lawrence jí vyhoví a vrátí se domů, kde na něj kromě sarkastického otce čeká i hrůzostrašná legenda o krvelačném monstru s nadlidskou silou, které se po nocích toulá po okolí a vraždí vše živé. Těla, která se najdou v lese, jsou roztrhaná. Lidé nevěří, že by to udělal člověk, připisují to vlkodlakovi, který zabíjí své oběti, když je měsíc v úplňku. Lawrence je vůči těmto povídačkám zpočátku imunní, stejně jako inspektor Scotland Yardu Aberline, jenž vede pátrání po zmizelém. Lawrence se rozhodne, že celé věci přijde na kloub. (TV Nova)

Haymar

Je to dobře natočeno, má to parádní atmosféru ale přesto mě to nechalo zcela chladným... Chybí tomu zkrátka to pověstné "něco" co odlišuje skvělý film od těch ostatních. Jasně chápu to jako poctu původnímu filmu, což byla ale možná právě ta chyba... A propo nchápu co se stalo s tím Hopkinsem?! Kdysi výtečný herec je s každým (svým) dalším rokem horší a horší. Del Toro tam působil spíše "komparzistickým" dojmem (ještě že to herecky zachraňuje aspoň ten Hugoslav s Malikem) ()

ThomasCrown

Zas a opäť vyzdvyhnem výborne zvládnutú temnú atmosféru Británie..hmla, noc, starý zámok, bažiny, osudová kráska Emily Blunt a k tomu vlkolak. Hopkins aj Del Toro štandardne dobrí, Hugo Weaving excelentný. Nič viac, bavil som sa. ()

derryl

Opravdu zajímavě pojatý film. Velmi dobře je zobrazena doba, ve které se film odehrává a uvěřitelná je i přítomnost vlkodlaka v zobrazované části Velké Británie. ()

Paldiny

Štýlová, ale extrémne predražená žánrovka, ktorá sa skrátka nemohla zaplatiť. Rád by som niekedy nazrel na priebeh schvaľovania rozpočtov, prístupnosti, výberu námetov, pretože selský rozum nepochopí ako môže niekto odmávnuť 150 miliónový rozpočet s ratingom R a klasickou zápletkou o Vlkolakovi. Mne toto zakopnutie nevadilo, dobre som sa zabavil, film je navyše hviezdne obsadený, atmosferický, detailne vypiplaný (ulice Londýna 18teho storočia) a neobvykle krvavý. Za mňa spokojnosť k akej sa nezdráham vrátiť. ()

Zombi

Jsem rád, že to přeci jen bylo dostatečně krvavé, hororové a akční, po první trailerech jsem se obával kostýmního chudokrevného a ukecaného dramatu. Bohužel ta ukecanost tu je také a zejména vysvětlovací Hopkinsův proslov ve vězení člověka dost rozladí, tohle přece všechno mělo vyplynout na povrch při pátrání, k tomu se mělo dospět jinak, než že to Hopkins prostě jen tak odvypráví. Scenář prostě není zrovna ideální. Za co bych zase vynadal Johnstonovi je ten směšně digitální medvěd, to mi fakt cukaly koutky. Jinak herci jsou fajn, Weaving má charisma i s fousama, jen ten Hopkins mi přišel slabší než jindy. Hudba pěkná, ale trochu mi vadilo, že hrála v podstatě furt a nahlas, k některým scénám by bylo lepší ji ztišit, nebo úplně vypustit. Jinak jsem vlastně dostal co jsem čekal, takže slabší 4. ()

Tomin88

Výbornej film!! Spojuje kouzlo starých hororů s nejmodernější technologií. Na to, jaký měl tento film problémy se vznikem dopadl u mě velmi dobře. Velký rozpočet je na tom sakra znát a je to jeden z mála trikařských filmů u kterého mi efekty nepřipadaly vůbec umělé. Skvěle vybrané exteriéry a herce vytahuje na vyšší level nádherná stylizace a dynamické a r-kové akční scény!! Dále nesmím zapomenout na výborné masky a hudbu, která výborně sedí do filmu, i když se Elfman trochu vykrádá! PS: Nejdokonalejší přeměny ve filmu, které jsem kdy viděl. Vrchol je ta v Londýně před akademickou obcí. ()

Oňďo

Očakával som nejaký taký priemer ale po pozretí som bol fakt milo prekvapený. K hudbe a efektom niet čo vytknúť len trocha mi tam vadil Benicio Del Toro , a to preto že svoju úlohu nezahral tak dobre , a ktomu mi bol po celú tú dobu trvania filmu nesympatický. Ale aj tak tento film hodnotím s veľkým prekvapením ... 8/10 ()

1945

Na rozpočtu se nešetřilo - kostýmy, interiéry, digitální triky, Anthony Hopkins... a mnoho dalšího splňuje Vlkodlak na výbornou. Bohužel scénář napsal retardovaný ďábel, takže je například ve filmu úplněk téměř každý den, herci znají jen větu jednoduchou usw... ()

Ricky_CZ

Tak tohle je velká škoda. Úžasné obsazení a výprava se nechaly pohřbít slabým scénářem, který by vytáhl leda geniální režisér. A ten tady nebyl. ()

Yoss

Čakal som dosť veľa, aj vzhľadom na osadenie, ale nedostal som nič. Večná škoda, a taká zaujímavá témička to bola. Starý dobrý Nicholson (aj Nichols) a jeho Wolf s Michelle Pfeiffer zostáva neprekonaný. Amen. ()

gumolit

Režisér Joe Johnston ( Jumanji, Ohnivý oceán ) nenatočil horror v pravom slova zmysle.Veľmi rád vie rozprávať dobrodružné príbehy a vo filme vytvoril gotickú atmosféru a miestami to pripomína skôr film Tima Burtona najviac asi jeho Ospalú dieru!Vlkodlak je skôr romantický horor v štýle klasických príbehov o Drakulovi alebo Frankensteinovi.Sú tu odozvy detektívnej literatúry a Blackmoorské sídlo je pojaté veľmi temne a chladne takže po výtvarnej stránke je film príťažlivý ,takisto aj hudba tu skvele zapasuje (Danny Elfman skladateľ k filmom Tima Burtona! ). O hereckých výkonoch sa nedá povedať nič zlého.Benicio Del Toro zvládol svoju úlohu dokonale a len dokazuje že je výborný herec, Anthony Hopkins o tom škoda hovoriť, ženská úloha Emily Blunt (Súkromná vojna pána Wilsona,Diabol nosí Pradu) bola obsadená viac než dobre no najviac vyzdvihnem asi Huga Weaninga , ktorý sa tu opäť blysol a s tým svojim sýtym hlasom si ho obľúbite ako jeho postavu agenta Smitha z hitu Matrix. Silný herecký team . kvalitný hudobný doprovod, príbeh celkom pekný masky tiež nemajú chybu tak prečo výsledok sa viaže skôr k priemeru? je ťažko odpovedať na tieto otázky isté ale je že Vlkodlak je chladným filmom , ktroý sa vám len ťažko dostáva pod kožu a miestami dosť nudí.Možno za to môže až príliš jednoduchý dej, možno slabo využitie postáv napr. to ako hlavný hrdina postupne zistuje že je silnejší a lepšie počuje je tu len trochu naznačené bolo by krajšie pozerať sa čo dokáže so svojimi zmyslami tak ako to bolo u Jacka Nicholsona vo filme Vlk!Je aj zaujímavé že tu vystupujú aj reálne postavy konkrétne postava inšpektora Abberlinea (áno je to presne ten inšpektor ktorý v podaní Johnyho Deppa vyšetroval vraždy Jacka Rozparovača v snímku Z pekla ). Dlho som sa na Vlkodlaka tešil ale nadchol ma len priemerne.Je síce verný literárnej predlohe , ale digitálnym spracovaním sa nepodarilo vdýchnuť postavám dostatočnú živnosť a miestami to vyzerá aj trochu smiešne . Netvrdím že ale ide o úplnu katastrofu to boli skôr Van Helsing alebo trilógia Underworld! Vlkodlak vyhráva v tomto na celej čiare a je oveľa lepší.uvidíme či bude aj pokračovanie kedže záver tomu nasvedčuje , ale radšej by som to na mieste tvorcov nechal tak.Hodnotil by som aj viac , ale kedže remaky nemám veľmi v láske bude to len priemer! ()

petrfox

S tímto zpracováním Vlkodlaka jsem spokojen... Výtečná atmosféra, ponurost typická filmům podobného žánru, herecké výkony na úrovni, skvělá hudba Dannyho Elfmana... Některými momenty mi tento podařený snímek připomínal Coppolova Draculu, ovšem s tímto filmovým klenotem se Johnstonovo dílko nedá srovnávat... Jako celek u mě Wolfman fungoval, takže poctivé čtyři hvězdy... ()

sona123

Já nic nečekala, už když jsem si to pouštěla, ale stejně se cítím ošizená - dostat až tak málo? Horor? Ne, parodie na něj. Dobrá parodie? Ne! Nápaditý remake? Taky ne. Smíchejte vlkodlaka a King Konga, postavte k tomu hybridu nějakého právě začínajícího, ovšem ustrašeného režiséra a dílo je na světě. Nabídnout zajímavou atmosféru, to je na velkofilm do kin, navíc obsazený řadou známých hvězd, dnes už docela málo. ()

seko0408

Ach jáj, že ja som nato šiel do kina. Zbytočne. Tešil som sa na poriadneho vlkodlaka, no tento vyzeral ako chlpatý bezdomovec s pazúrmy. Vôbec z neho nešiel strach. Vlkodlaka si predstavujem trocha inač. Jasne krvavé scénky tam boli v pohode, ale žiadna výhra. Keby aspoň koniec nebol ako z romantickej sračky tak mu dám 3 hviezdy, ale takto len ** ()

mazadlo

Film má jedno velké plus a to fakt že vlkodlak se vrací ke svým kořenům. Konečně je vidět proměna která z člověka nedělá pětimetrové psí hovado ale je spíš vidět jak neskutečně to ,,asi" bolí. Jinak je ale film spíše zklamáním které nezachraňuje ani mág soundtracků Elfman. Anthony Hopkins je zde tak trochu navíc a přijde mi že autoři si ho pozvali jen proto aby film navštívily i jeho fandové a Benicio Del Toro zde předvádí jeden ze svých horších výkonů ( škoda protože je to skvělý herec ) Scénář je špatný a hluchý a film na vás sice zapůsobí ale potřebu pustit si ho znovu mít prostě nebudete. Tři hvězdy dávám za ten návrat k pořádnému vlkodlakovi..to ostatní je ale třeba ještě zlepšit. ()

Movie Gourmet

"Wake up Lawrence, wake up..." "Terrible things Lawrence... You've done terrrible things..." Filmové, či trailerové hlášky sira Anthony Hopkinse, které mě absolutně dostaly a de facto přitáhly k tomuto filmu. Film má zdařilou a napínavou atmosféru i masky-zvláště ty vlkodlačí. Herecké výkony hlavních představitelů také nemám potřebu nijak zatracovat. V rámci žánru verdikt: 3* až 3 1/2* a 70 - 75 %. ()

cingi.t

Stiahnutie tohto film bola čistá náhoda s myšlienkou „frajerovi by sa to mohlo páčiť“. Odhodlanie si ho pozrieť prišlo až potom, čo polroka odpočíval v priečinku a nehrnula som sa do toho s nadšením. To sa však zvýšilo rapídnou rýchlosťou, keď sa tam objavili herecké hviezdy, ako Benicio Del Toro a Anthony Hopkins. Prítomnosť Emily Blunt považujem za nadbytočnú, rovnako ako jej postavu v tomto snímku. Jednoduchý príbeh, plno dobrých hercov a výsledok nič moc. To je problém s vysokými očakávaniami. Tento film mohol byť krásne ponurý, so skvelou dramaticko- hororovou hudbou, desivými scénami a excelentným vyvrcholením. Namiesto toho sme sa dočkali nekonečných nudných scén, ktoré by nezachránila ani tá najlepšia filmová hviezda, otrasných krvavých scén, ktoré vyzerali, ako keby to písal a točil študent VŠMÚ v prvom ročníku a gýčovej pointy. Myslím, že lepšie spracovanie vlkolačej fantasy, ako vo Van Helsingovi som ešte nevidela a toto sa tomu ani neblížilo. Hugo Weaving mal vtedy veľa voľného času alebo čo? Podpriemer – 2* ()

Renfield

Rychlé střídání dne a noci, úplňku za úplňkem, ale hlavně nedořešené scény, které alespoň ve výsledku nejsou tak důležité. Střih tomu opravdu čest nedělá, navíc jeho zběsilost místy budí dojem, že jde o akční film, což atmosféře tak úplně neprospívá a především na ni to celé stojí. Naštěstí většina scén děj zpomalí a je tak zrcadlem časů dávno minulých, které jsou tu patrné v každé kulise, ale i lesu, mlze, jednoduše náladě filmu. První polovina je skutečnou poctou starým hororům jako celku, což jsem si opravdu užíval. Druhá částečně dodává psychologickou rovinu a mohla ještě více, kdyby Benicio Del Toro nepůsobil překvapivě znuděným dojmem. Hugo Weaving tak všechny přehrává a veškeré scény ve kterých se ukáže (není jich mnoho), si krade pro sebe. 70% ()

MIKESTEIN

Nieje tomu dlho čo som bol na tento film v kine. Dokonalo postrihané ukážky vás vždy dostanú a vi sa prosto rozhodnete že sa pozriete na plátno. Niekedy sa sklamete inokedy ste radi že je to skvelé. U tohto snímku som nedosiahol filmografický orgazmus,ale ani ma nesklamal. Bol niekde v strede a zostal tam od začiatku až po koniec. Když je Měsíc v úplňku, legenda ožívá.-Ja som tu žiadnu legendu nevidel :D ()

Benicio Del Toro ostřeluje Enterprise

Benicio Del Toro ostřeluje Enterprise

06.11.2011

Natáčení Star Trek 2 začne v lednu a J.J. Abrams ladí obsazení. Už víme, že se kompletně vrátí posádka první části, tedy Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho a… (více)

Del Torův vysněný projekt zkrachoval

Del Torův vysněný projekt zkrachoval

09.03.2011

Když Guillermo del Toro se slzou v oku opustil Hobitín, zdálo se, že mu Hollywood kývne na cokoli. Proto se s vervou pustil do svého vysněného projektu, adaptace antarktického hororu H. P. Lovecrafta… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky