Lawrence Talbot po smrti své matky opustil rodinné panství a zamířil za oceán, kde se stal uznávaným hercem. Jednoho dne za ním do divadla přišla snoubenka jeho bratra Bena Gwen Conliffeová, aby mu sdělila, že se Ben ztratil. Žádá ho o pomoc. Lawrence jí vyhoví a vrátí se domů, kde na něj kromě sarkastického otce čeká i hrůzostrašná legenda o krvelačném monstru s nadlidskou silou, které se po nocích toulá po okolí a vraždí vše živé. Těla, která se najdou v lese, jsou roztrhaná. Lidé nevěří, že by to udělal člověk, připisují to vlkodlakovi, který zabíjí své oběti, když je měsíc v úplňku. Lawrence je vůči těmto povídačkám zpočátku imunní, stejně jako inspektor Scotland Yardu Aberline, jenž vede pátrání po zmizelém. Lawrence se rozhodne, že celé věci přijde na kloub. (TV Nova)

Hezzy

Pocta retro hororům. Ano, lekačky opravdu nepatří mezi silné stránky tohoto filmu, ale temná atmosféra a akce to bohatě vynahradí. Hlavně návštěva cikánského tábora je skvělou ukázkou gradace a napětí. ()

Henry Morgan

Hodně mě zklamal děj, který byl téměř o ničem, dále formát filmu, který působil strašně lacině a v neposlední řadě i hlavní role, které si to nepřišly moc užít. Celý příběh měla podtrhnout láska, která měla být klíčem ke všemu, ovšem tvůrci jí tam nějak zapomněli zmínit. Jen tak letmo, na okraji celého, zbytečného děje, bylo naznačeno, kdo se má do koho zamilovat, ale už zapomněli zmínit proč, od kdy panovaly oboustranné sympatie nebo co se mezi těmi dvěma odehrává. Nebyl to nějaký intelektuálský film, kde stačí chytrému napovědět, tohle prostě popíralo veškeré smysluplné zákonitosti filmového scénáře. Někdo to sestřihal tak blbě, jako když diletant píše román. ()

Pavel82

Vlkodlaci na mě odjakživa působí jako obskurní výplod choré mysli nějakého pejskomila. Proměnu můžete zabalit do tuny digitálních triků, ale ve finále je z herce stejně jen přerostlej Azor. Není tomu jinak ani tady. Navíc je od prvních minut nastoleno komorní tempo a jakýkoliv rozhovor mě dostával do vegetativního stádia zakuklené larvy. Akční scény, které mohly alespoň lehce hodnocení vyšvihnout, mě nechávaly naprosto chladným, nebo ještě nechtěně rozesmívaly... Herci se snažili, ale blíž k divákovi se zkrátka nemají šanci dostat, přes tu tunu zbytečnosti, nezábavnosti, rozvleklosti a trapnosti... Jedno musím ale Wolfmanovi nechat... V určitých momentech se na něj moc krásně dívá a některé scenérie jsou přímo do rámu. 40% ()

haWranka

"Spoilery" - První polovina, kdy ještě tvůrci neodhalí úplně všechno, je skvělá. Ponurá atmosféra, nádherná vizuální stránka (a to nemluvím jen o kameře, ale i o Beneciovi a Emily, na oba se moc pěkně kouká:) a nepříliš výrazná, ale naprosto vhodná a vše dokreslující hudba. Pak to ale začne pomalu a jistě jít k šípku. Vlkodlaci občas vypadají jako parodie sebe sama a ten závěrečný souboj je už dokonalá fraška. Kdyby tak nebylo dobrých herců (Hopkins uměl magory vždycky dobře, to už víme dávno), nemělo by mě u dokoukání vlastně co držet. Konec byl předvídatelný až hrůza. ()

Likan7

Jako vždy dobrý Del Toro, nudná Bluntová a nevýrazný Hopkins. Dobrý masky, náznak atmosféry a ve výsledku 2 hodinová nuda. Než se něco začne dít, tak máme polovinu za sebou, a to úvodní scéna vypadala tak pěkně. Na druhou stranu to je i na dnešní dobu brutální a krvavé. Jenže to už dneska těžko někoho ohromí. Napětí a lekačky samozřejmě nefungují. Ve všech směrech nevýrazný film, ze kterého si nebudete nic pamatovat. ()

mira.l

No tak teda jedna hvězdička za Emily Blunt, pro ni mám dost slabost, ale tuhle hovadinu jen zachránila od totálního odpadu a toho, abych se tu nějak rozčílil. ()

Lupes

Atmosféra viktoriánské Anglie a Sherlocka Holmese. Přímočarý a přijatelný příběh. Nicméně stále jen béčkový horor, s velmi snadno předvídatelnou pointou a celkem mizernými maskami (povedených jen v některých, spíše náznakových, detailech). Krom atmosféry tak potěšil jen závěr, vzpírající se happyendu. Proto **. ()

rublik05

Tak nějak podvědomě jsem očekával další rádoby strašidelný horor, kterých je s podobným námětem hned několik, jiskru naděje mi však dávalo zajímavé herecké obsazení. Od začátku se povedlo navodit strašidelnou atmosféru umocněnou vhodným hudebním doprovodem, moc se mi líbil temný vizuál, hercům se toho moc vytknout nedá, nejvíc mě asi bavil inspektor Aberline v podání Huga Weavinga. Obával jsem se masek a triků, ale i zde tvůrci odvedli více než slušnou práci a ocenění si za to rozhodně zaslouží. Některé scény jsou poměrně brutální a krvavé, což je jednoznačně velkým plusem, škoda té lehce nezáživné první části, která toho zas až tak moc nenabízí, ve srovnání s mnohem živější druhou částí. Mít to lehce propracovanější scénář, s vyšším hodnocením bych neváhal ani minutu. Prozatím zůstanu na lepším průměru, je tu však reálná šance, že někdy v budoucnu půjdu ještě kousek výš. 6/10. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch ale v režisérskej verzii premiéra. Časový rozdiel 16 min. Je tu pár pridaných scén ale iba málo, čo príjemne vylepší film. Ja osobne nechápem, prečo je to nedocenený film.Osobne si myslím, že tu máme skvelé herecké výkony a nie je sa čomu diviť, keďže tu máme Benicio Del Toro, Anthony Hopkins, Emily Blunt, Hugo Weaving. Hudba skvelé podkresľuje atmosféru, ktorá je pekne napínavá od začiatku až do konca. Samozrejme nechýba tu ani pár brutálnych scén. Máme tu skvelé ukázanú premenu vo Vlkodlaka. Nechýba tu ani trochu romantiky, hoci to nie je priorita filmu ale pekne to vykresľuje charaktery postáv. Čo viac k tomu dodať?Film môžem odporučiť každému kto má rád filmy s Vlkodlakmi. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. ()

_Ccooffee_

Festival Otrleho Divaka 2010 - Nebyt skupinky co sedela pred nama (nebylo pres ne videt a delali neuveritelny bordel bych se mozna smiloval a dal filmu za 3 diky Anthony Hopkinsovi. Par lekavych scen a trocha brutality, zdalo se to jenom mne nebo tam chybelo "napeti"? ()

snek49

I když máme teprve únor, bylo to pro mě zatím největší zklamání roku. Možná to bylo způsobeno mou natěšeností na tento snímek, ale i tak se nelze ubránit tomu, že tak drahý film má vzezření béčka, scénář je katastrofální a nějakého napětí se tady nedočkáte už vůbec... Velká škoda, film měl potenciál něco dokázat, ale opak se stal skutečností... ()

fantomas19

* strach, krv a atmosféra * Anthony Hopkins, Benicio del Toro, Emily Blunt & Hugo Weaving * Britsko-americký horor z tohto roka (2010), ktorú natočil Joe Johnston, je príbehom rodiny Talbovcov a tajomného vraždiaceho monštra. Lawrence Talbot (Benicio Del Toro) sa vracia po mnohých rokoch do rodinného sídla. Krásnej Gwen Conliffe (Emily Blunt) sľúbi vyriešenie záhadného úmrtia jej snúbenca - Lawrencovho brata. Sir John Talbot (Anthony Hopkins), Lawrencov otec, vládne na svojom panstve tvrdou rukou a za samotárskym spôsobom života skrýva hrozné tajomstvo. Boj proti záhadnému monštru sa pre Lawrenca stane osobnejšou záležitosťou, ako by chcel, a detektív Scotland Yardu Abberline (Hugo Weaving) pochopí, že podcenenie situácie je otázkou života a smrti. Napínavý film o vlkolakovi, ktorý pri splne zúrivo zabíja všetko živé na okolí, má jednoduchý a zrozumiteľný dej. Priestor, vytvorený práve jednoduchosťou deja, nie je dokreslený detailnejším preskúmaním príčiny lykantrófie alebo techník možných bojov proti vlkolakom, ale je vyplnený dostatočným počtom strach naháňajúcich hororových prvkov a navodením správnej temnej žánrovej atmosféry. ()

Looka

70% po poněkud rozpačitém začátku je nastolena celkem dobrá atmosféra. Nejvíc ale pobaví G. Chaplinová jako stará cikánka. ()

boo-boo

Vlkodlak mňa osobne sklamal na plnej čiare, po všetkých stránkach vykazuje značné množstvo "nedotiahnutosti" a všade snáď každého napadne, že toto a hento by sa dalo urobiť inak a LEPŠIE. Niekto jednoducho nemal dosť guráže nato, aby pritvrdil a tak sme dostali len odvar toho, čo nám takú dlhú dobu sľubovali. 50% a to za atmosféru (ku ktorej dokonale prispieva Elfmanov soundtrack), chutné akčné scény s béčkovým nádychom. A za Huga, ktorý to rozbalil aj na tom mini priestore, ktorý dostal...a za Singha, sympaťáka ako delo. Ako tu už niekto povedal, aj ja chcem sequel s Hugom v rozsápanej košeli masakrujúcim spoluobčanov. ()

Dantte..

Nuda a nic nového pod sluncem. Výborná plejáda herců naznačovala, že pujde o velmi nadprůměrný počin, bohužel se ukázalo, že tomu tak není a že vlkodlačí téma je opravdu už hooodně otřepané. Film vypadal pěkně v traileru, skutečnost je však jiná. 45 % ()

Bezmenny

Atmosféra a okolie sú krásne strašidelne zobrazené a vytvorené. Hromada krvi, odtrhnutých častí tela a podobne. Po tejto stránke super. Ale Bel Toro sklamal. Vo filme nie je vidno ani najmenší záujem o zahranie niečoho (tá smrť bola akože čo??!!!..). Nebyť Hopkinsa a Weavinga, bolo by to za 2 možno ešte menej..... Určite platí, raz a dosť..... ()

Euchrid

Stylově výpravný začátek se soundtrackem nakopává atmosféru, a pro diváka je směřování k vlkodlakovi (spoiler, heh) jedinou intenzivněji zábavnou chvilkou, které se vůbec dočká. Protože když se chlupáč alf pořádně objeví, nezbývá než litovat že se tak stalo. Mizerná režie, fakt mizerná, která nedokáže zvolit ani správné prostředky, jak mi ukázat něco jiného než jenom rozpohybované obrázky, natož pak je ještě správně zvládnout. Na tyhle věci moc nejsem, ale tady na mě neustále přicházely momenty, kdy sem si říkal jak je forma téhle scény, záběru, triku nezvládnutá a jak by se to dalo snad už jenom zlepšit, a jak je to spíš k smíchu než cokoli jiného. Přitom je vidět, že peníze by byly, tak snad ještě nějaký ten um, nebo snad talent by to chtělo. Tak aspoň že Emily Blunt je čím dál tím krásnější. ()

huligang

Ale ved to vobec nie je az tak zle, ako som ocakaval,skoro mile prekvapenie...atmosfera ma celkom brala,co mozem vycitat je prilis jednoduchy pribeh.Kazdopadne keby vymyslim trochu pomyleny rebricek tak to umiestnim presne medzi Van Heslinga a Coppolovho Draculu... ()

Zdendin

I když tuhle tematiku mám rád, tak mě tento film ničím nenadchl. Bylo to jen sledování nijak napínavého děje, který nepřináší nic nového a nedokáže diváka ničím přikovat k obrazovce. Te to jaksi prázdné ()

Benicio Del Toro ostřeluje Enterprise

Benicio Del Toro ostřeluje Enterprise

06.11.2011

Natáčení Star Trek 2 začne v lednu a J.J. Abrams ladí obsazení. Už víme, že se kompletně vrátí posádka první části, tedy Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho a… (více)

Del Torův vysněný projekt zkrachoval

Del Torův vysněný projekt zkrachoval

09.03.2011

Když Guillermo del Toro se slzou v oku opustil Hobitín, zdálo se, že mu Hollywood kývne na cokoli. Proto se s vervou pustil do svého vysněného projektu, adaptace antarktického hororu H. P. Lovecrafta… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky