Lawrence Talbot po smrti své matky opustil rodinné panství a zamířil za oceán, kde se stal uznávaným hercem. Jednoho dne za ním do divadla přišla snoubenka jeho bratra Bena Gwen Conliffeová, aby mu sdělila, že se Ben ztratil. Žádá ho o pomoc. Lawrence jí vyhoví a vrátí se domů, kde na něj kromě sarkastického otce čeká i hrůzostrašná legenda o krvelačném monstru s nadlidskou silou, které se po nocích toulá po okolí a vraždí vše živé. Těla, která se najdou v lese, jsou roztrhaná. Lidé nevěří, že by to udělal člověk, připisují to vlkodlakovi, který zabíjí své oběti, když je měsíc v úplňku. Lawrence je vůči těmto povídačkám zpočátku imunní, stejně jako inspektor Scotland Yardu Aberline, jenž vede pátrání po zmizelém. Lawrence se rozhodne, že celé věci přijde na kloub. (TV Nova)

Alexandre

Horory o vlkodlacích nemám moc v oblibě, ale tohle je výjimka. Vlkodlak pro mne bylo v kině velmi milé překvapení a skvěle jsem si vychutnal celý film. Tahle směs vypjaté a děsuplné atmosféry, prostředí a mrazivého příběhu na mě působila velmi (ne)příjemně. Tohle byl skvělý odpich od drtivé většiny hororů, které se odehrávají v dnešní době. S tímhle jsem byl opravdu spokojený, takže lepší 4*. ()

kwaicheng odpad!

Kristova noho! To nebyl vůbec film o vlkodlakovi, to byl film o něčem, co tvůrci vymáchali ve vlčím trusu! Co ve vlčím trusu, v bobku od sousedovic yorkšíráčka. Přitom takovej potenciál..na del Torově obličeji se zřejmě po přečtení scénáře usídlila silná křeč, která mu vydržela celou dobu filmu...Hopkins má ksicht zfleku jako gauner, ale naprosto nevyužitý....lituju je všechny, kteří v tomhle hráli. Všechno naprosto uspěchaný, všechno naprosto nesrozumitelný, marnost nad marnost. Takhle že vypadá vlkodlak? Takhle vypadá muj tatík po tahu a ne vlkodlak. Veškeré nadějné věci použitelné ve filmu o vlkodlakovi byly jenom naznačeny průměrně po dobu čtyř vteřin, aby vše vzápětí sklouzlo do kategorie žumpa. Ó, jaká to byla blbost...velké zklamání, tuze laciný film. A do toho ještě vešroubovaný agent Smith, coby vyšetřovatel Rozparovače, nyní vyšetřující Vlkodlaka...hamba takové slátanině..hamba! To mohl rovnou přijet místo Abberlina van Helsing..v duchu filmu nejspíš za účelem odčervit Vlkodlaka...No a aby toho nebylo málo, tak tam šoupnou ještě cikány..ale tak mizerně zahraný cikány jsem ještě neviděl...Hnus! A k uživatelům čsfd: Nesnažte se prosím být za každou cenu tak strašně drsný, vypadáte pak přesně opačně - jako blbouni! Co mě konkrétně namíchlo je, když jsem si tu někde víckrát přečetl že někdo "měl koule". Boha jeho, to je americká hláška, kterou normální Čech snad nemůže vyslovit...Vzpamatujte se. ()

MeaCulpa

Věčná škoda, že Vlkodlaka nakonec nerežíroval Tim Burton. Joe Johnston si vzal od Burtona vypůjčil vizuál (který mě velmi sedí) a seč mu stačí síly se snaží navázat na atmosféru dnes už notně zašlého původního Vlkodlaka. Bohužel tam, kde Burton svou originální poetikou, která se nebere příliš vážně okouzluje diváky, tam Johnston ztrácí. Jeho verze se bere smrtelně vážně, herci rozhodně nehrají jako o život (což se dalo u Hopkinse čekat, ale u produkujícího Del Tora a vždy precizního Weavinga to trošku zaráží) a ani triková část mě příliš neuspokojila. Bohužel na filmu jsou vidět i vleklé spory studia s tvůrci díky kterým je kino verze místy velmi zmatená. ()

Tamten

Přiměřeně klasický horor, který se ovšem místy příliš táhne a naopak místy jsou akční scény až příliš brutální na tento typ filmu, zkrátka není zaměřen na konkrétní publikum a tím pádem nikoho nenadchne. Navíc mi přišlo, že podoba vlkodlaka je při dnešní úrovni triků divná, ale někoho možná zaujme. ()

m_a_c_a

Herecký potenciál tam byl.... bohužel nevyužitý. Ponurá atmosféra panství a lesů v Blackmooru mi vyhovovala více než ulice Londýna, ale tak budiž. Bohužel jediné, co si z filmu vybavuju, je víceméně trhání lidí na kusy. Další kousek ze sbírky "trailer lepší než film". Škoda. 40% (za Hopkinse a Del Tora) ()

RajAthen

V zásadě jde o remake zbytečný, pravda. Já si jen nemůžu pomoci a i přes klišovitost, neoriginalitu a slepé konce některých postav se mi zkrátka výsledek líbil. Atmosféra místy správně dýchne, kamera nezklame, za masky netřeba se stydět (zvl."pan starší vlk"). Hopkins zde sice hraje svou několikrátou figuru zvláštního podivína, ale hraje si s gustem sobě vlastním a jeho tři zásadní dialogy se synem jsou vrcholem filmu. Naopak záhadou mi zůstává geneze vlčí vycházkové hůlky. Hodnocení na hranici 3-4*, ovšem já vlkodlaky rád a zde jim nebylo ukřivděno. ()

estee

Neviem kto je viac charizmatický, ci Benicio, alebo Anthony, v každom prípade celkom fajn výber na postavy traumatizovaného herca a jeho ,,ja sa s Tebou srať nebudem" otca..Prvá polovica filmu veľmi dobrá, v druhej sa už objavili isté medzery (nedotiahnuté pohnútky konania postáv) a domrvený záver (ako sorry, ten doják na konci si mohli odpustiť) stiahol tento film na úroveň priemeru. ()

Zevon

Vychutnal jsem si v závěru poměrně zklamání, děj i dialogy sklouzly do blábolení a nesmyslných zvratů a setrvaly v tomto až do vyústění. Trapně se zpovídající papá Talbot nám cítil povinnost vyklopit své hříchy a záměry s takouvou pečlivostí, abychom i my blbci pochopili, že je třeba dát i druhým postavám příležitost mu to následně nandat, což junior následně ke své slávě využil..no fuj, vlkodlak žvanil, to tu ještě nebylo :-). Největší bžunda je šíleně hloupý děj, kdy celá vesnice honí ty dva profláknuté masorády všude možně, jen ne tam, kde ke všeobecné spokojenosti bydlí a kde by je našli, jen kdyby zazvonili venku na zvonek a to byl jen detail :-). Zajímavě pojatá atmosféra, dobrá práce s kamerou, herecké výkony nemohly být opravdu v tomto dějovém zmatku lepší - ale je to prostě nezvládnuté. ()

Luckyman

Skvelý horor s Beniciom Del Torom a Anthony Hopkinsom v hlavných úlohách! Skvelá hudba, pekne gradujúci dej a Benicio Del Toro zahral Lawrenca vynikajúco. Pekne strávený večer. ()

netWoor

Přemýšlím, co bych tomuto filmu vyčetl a na nic zásadního nepřicházím ... přesto jsem se chvílema nudil a podruhé to určitě neuvidím ... ()

sigf07

Špatný film, který se nestoudně spoléhá na to, že když předhodí divákovi pár scén efektního vraždění, budou mu odpuštěny některé nedostatky. Spousta nedostatků. To, co je ve filmu vykresleno dokonale, je děsivá atmosféra nočního lesa, v těchto scénách se dá napětí krájet. Když pak dojde na samotný útok vlkodlaka, po prvotním leknutí následuje dost rychle vystřízlivění. Ať už to vychrtlé strašidlo poskakuje po obrazovce jak chce, napětí je ta tam a oči čím dál častěji sklouzávají k hodinkám a odpočítávají zbývající minuty. Podobně je to i u postav, milostná linka mezi Del Torem a Bluntovou je úplně ubita hloupými dialogy a za zmínku stojí snad jen určité dusno mezi Hopkinsem a jeho filmovým synem. Ani to není zázrak a ve výsledku je vám úplně fuk, kdo zemře a jak film dopadne. A to je, pokud vím, u hororu poměrně zásadní. ()

Respex

Velké očekávání se proměnilo v mírné zklamání. Bohužel jsem od začátku měl trochu obavy z režiséra Johnstona, který mě připadá jako rutinér, který opravdu neumí diváka dostatečně vtáhnout. Ve filmu chybí touha natočit něco jedinečného a ne pouze klasický hororový film. Hugo Weaving byl skvělý a Toro si splnil sen. Ostatní mě nijak nepřekvapili, ale ani nezklamali. Co jsem si odnesl, je pocit, že to mohlo být velmi dobré, ale nakonec pouze 3*. ()

ER

Za úplňku se dějí divné věci-třeba se lidé mění ve vlkodlaky a prý to není špatné (tvrdí to pan Talbot starší v podání A.Hopkinse). Film má slušnou atmosféru,akci a herce. Vypjatý vztah otce vlkodlaka a syna vlkodlaka je taky poměrně slušně podaný a Anthony Hopkins je pořád uhrančivý.I postava policisty ze Scotland Yardu (Hugo Weaving) dodá tu pověstnou špetku filmového koření-obvzláště scéna v hospodě je bravurní.Ovšem o to více skřípe rádoby milostný ?! vztah mezi švagrovou Gwen a Lawrencem. Což se naplno projeví v závěru filmu,který aspoň není happyendový.K tomu méně příjemnému se přidávají i efekty,které místy vypadají "prkenně". Celkově slušná,trochu nadprůměrná podívaná, u které nuda nehrozí a ještě se přitom (možná) leknete-pár "jukacích"scén tam je. ()

Acrobat

...a politický duch sa vznášal nad hladinou. Devastačné rozpoloženie mŕtvol a ich dekadentné umiestenie naznačujú niečo väčšie tajomnejšie, bájnejšie. „Brigadírky“ zelené nevedia čo robiť len v diaľke začujú na dnešnú dobu neuveriteľný zvuk, hlas, či niečo také...Famóznosť tak dobového charakteru viktoriánskeho Anglicka (to je už fráza používaná azda pre celé aj súčasné Anglicko – tak im treba), ako aj toho kulisového a scenárového je jeho ponurá, temná, tmavá a strašidelná atmosféra - (Sleepy hollow, Sherlock, From Hell....) a teraz našťastie aj The Wolfman. Nemožno uprieť jeho snahu vyzerať pútavo. Robí to skvelo, pre mňa maximálne dostačujúco. Zábery a kulisy, chladné počasie, nočné zámky, vietor, širokospektrálny záber na zámok, neútešnú krajinu je vydarený a dodáva už temnému filmu potrebnú auru. Škoda, že ide o vlkolaka. No. Tu sa môžu realizovať všetci poverčivý, legiend túžiaci. Pomerne početné variácie filmov na „osobu“ vlkolaka od prvého –ČB- Vlka až po súčasnosť naznačujú o ňu záujem. V Rorshachovom teste by autor určite rozpoznal v jednom obrázku vlkolaka, túžba beztrestného zabíjania nepriateľov je mätúca. X pravých legiend má aj zároveň x možných riešení na zlomenie kliatby. O tom však nie je potrebné diváka informovať. Je záujem na vyriešení témy? Nie, odkaz filmu je jasný tesne pred titulkami. Zavýjanie pokračuje, takže celý čas sledujeme len jeden z mnohých osudov chlapa, ktorý si túto kožu musí obliecť. A je len vynikajúce pre nás, že ním je Del Toro. Ten sa premieňať ani nemusí, civilizované herecké party robia z jeho pohľadu skutočného vlkolaka a poznamenávame pod čiaru, že Nicholson už nežne chvály len sám. Žena (Blunt) je potrebná pre sex, pardón, lásku aby sa pokúsila zlomiť to, čo nemôže byť. Weaving k našej nemilosti je pramálo využitý v deji, Hopkins nevadí, len mi je jeho osud odhryznutý. Babrák Johnston pritvrdil a je to len prospešné. Akcia je správne dávkovaná, nejde totižto o akčný film. Útoky sú priemerne živelné, krvavé, rýchle, útok na Londýn sa síce nekoná, ale ( behanie strechami ide lepšie a hlavne dlhšie ako Van Helsingovi v Paríži) jedine tu možno hovoriť o akej takej vyrovnanosti boja ľudí against vlkolak. Zastal si novodobý vlkolak svoje legendárne postavenie aj v súčasnosti? Mne sa zdá, že ani nie. Problémom nie je len finančná stratovosť. NA svoj rozpočet bol film malým dielom, veľkoleposť z neho netrčala. Od Vlkolaka logicky nemôžete nič svetoborného čakať (navyše s Johnstonom), preto ma potešila aspoň ďalšia vizualizácia tajomného Anglicka, dobrá práca s kamerou, ponurá a chladná farebnosť snímku, výborný hlavný hrdina. Dátumy splnov vyznačené v kalendári. (november 2010, BD unrated) ()

E lan

Dobré zpracování vlkoldlačího příběhu, které neurazí ani vyloženě nenadchne. Hopkins i Del Toro jsou ve svých rolích správně démoničtí, Blunt potom plní roli krásky do puntíku. ()

Petulka88

Pokud se ve filmu něco děje, je to fajn (i když triky nejsou zrovna nějaká extratřída). Akce má spád, překvapivě se tvůrci neštítí ukázat nějakou tu brutalitku a místy to má i atmosféru (zvlášť scény v Londýně, s nezaměnitelnou viktoriánskou atmosférou). Bohužel, akcí celý film nezaplníte, takže ke slovu musí přijít i klidnější pasáže. A to je kámen úrazu. Dialogy jsou nudné až hanba, děj je místy až nelogický a nevím proč, ale tady mi vadil Anthony Hopkins. Je to vůbec poprvé, například v Draculovi byl skvělý. Tady mu to prostě nesedlo. Celkově je Vlkodlak film, kterým nic nepokazíte, ale druhý den si na něj ani nevzpomenete. ()

dawes

První polovina byla dobrá,vše se nám začalo rozvíjet,ale s přeměnou hrdiny ve vlkodlaka to dost ztratilo.Nějaký poutavý vývoj postav se vytratil, efekty se mi moc nezdály a samotný vlkodlak? no, ve Van Helsingovi byl prostě nej.Občas dobrý nápad střídá horší.Pěkná hudba a lepší inspektor Hugo(Smith)Weaving jsou body k dobru. 60% ()

danny_21

To jsem si tak jednou zašel naslepo do kina a zrovinka a uviděl plákat s chlápkem vizáže Velkopopovického Kozla, kouknu na obsazení a ejhle - kluci se soškama Benny a Sir Tony k tomu ještě Agent Smtih no a díky tomu jsem vlezl do sálu. Výsledek - průměrná nahánečka zabalená do hezkého hávu, s peknými maskami co chtěla vydělat díky jménům herců. Škoda že aspoň ten souboj otce se synem vůbec neměl šťávu v podobě nějaké dechberoucí, drásající scény - 50 % ()

Hezzy

Pocta retro hororům. Ano, lekačky opravdu nepatří mezi silné stránky tohoto filmu, ale temná atmosféra a akce to bohatě vynahradí. Hlavně návštěva cikánského tábora je skvělou ukázkou gradace a napětí. ()

Benicio Del Toro ostřeluje Enterprise

Benicio Del Toro ostřeluje Enterprise

06.11.2011

Natáčení Star Trek 2 začne v lednu a J.J. Abrams ladí obsazení. Už víme, že se kompletně vrátí posádka první části, tedy Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho a… (více)

Del Torův vysněný projekt zkrachoval

Del Torův vysněný projekt zkrachoval

09.03.2011

Když Guillermo del Toro se slzou v oku opustil Hobitín, zdálo se, že mu Hollywood kývne na cokoli. Proto se s vervou pustil do svého vysněného projektu, adaptace antarktického hororu H. P. Lovecrafta… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky