Earth

(TV film)

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna. (gruvacek)

touchud

Informačně nenáročný, ale přesto překrásný dokument. Kamera tohohle dokumentu doslava bere dech, desítky úžasných záběrů. Příjemná hudba je bonus navíc. Naprosto zaslouženě nejlépe hodnocený dokument na CSFD, je hezké, že se mezi Kmotry může dostat i něco takového :) ()

stiewe

Hezky zfilnovaný Planet Earth pod příjemným komentářem Patricka Stewarta, který příjemě provází celým filmem. Úžasná ukázka naší skvělý planety Země potěší na oku každýho kdo si Earth pustí. ()

yerdua

musim rict, ze tento dokument byl naprosto uzasny, a rozhodne splnil svou ulohu u kazdeho z nas, aby jsme si uvedomili ty nejdulezitejsi veci, bylo to skutecne velmi fascinujici a celkem poucne, a vystihnuti vsech tech prirodnich deju na planete bylo velmi dojemne, proste dokument s velkym D, klanim se cloveku co to takhle dal dohromady, parada! ()

Rodin

Seděl jsem vražen do sedačky a ani nedýchal. Z mého pohledu dokonalé, i když vlastně nejde o hraný film. Víc takových projektů bych jen uvítal. Nádhera a palec nahoru. ()

Bounded

Vizuální orgie plus ekologická agitka. Ekologické problémy do dnešního dokumentu patří, ale jejich časté opakování ve mě neprobudí ani tak vinu (či co mají vyvolat, kromě zájmu o problém) jako spíše pocit, že jste asi úplný blb, když vám všechno musí být řečeno přinejmenším třikrát. Takto to bohužel je, protože postup opakovaného naléhání zřejmě funguje, ale mě trochu rozčiloval. Původním seriálem nepostihnut mě také mrzelo, že se některým zvířatům nevěnovalo více, ale to bych chtěl asi moc. Dnes máte možnost vidět dokument ve dvou verzích. Britské a americké. Liší se jak vypravěčem, tak celkovým vyzněním. Britové sází na Patricka Stewarta, jehož podání je jako od Jean-Luc Picarda. V jejich verzi je právě onen zmiňovaný důraz na ekologii. V americké verzi na vás hlasem promluví James Earl Jones alias Darth Vader, který také všechno podává trošku obhroubleji, aby to Američané mohli strávit. Tuto verzi jsem nesledoval celou, ale na ekotlak jsem nenarazil vůbec žádný. Což je snad ještě horší, než kdyby ho bylo hodně, protože to pak celé působí jako oslava planety na které je vlastně všechno hrozně fajn a v pořádku a cítíte se jako blbec znovu, protože tohle nebyla pro dokument ona zamýšlená cesta. Takže palce nahoru a DŮRAZNĚ doporučuji sehnat si UK verzi. ()

LukH

Nádherný dokument. Možná dávám přednost seriálům, z nichž každý díl je orientován do určité zvířecí říše...ale pokud mluvíme o dokumentárním filmu, tak tento patří k nejlepším (dle pozic na csfd vůbec nejlepší, ale tak bych se to hodnotit neodvážil) ()

met87

Dechberoucí obrázky ze světa zvířat podkreslené báječnou hudbou. Nemusíme věřit, zda globální oteplování je jev skutečný či nikoliv, avšak následky těchto změn, ať už jde o cokoliv, jsou jasně viditelné. 8/10 ()

Chamyl

Je to krásně a velmi zajímavě udělané, ale není to nic, co bychom už neviděli či neslyšeli. Pochod ročními obdobími od severu k jihu je neotřelá myšlenka a řada impozantních leteckých či satelitních obrázků tomu všemu dává velmi atraktivní háv. Rád jsem se podíval, líbilo se mi to, ale přesto je podle mého názoru 14. místo v žebříčku ČSFD přehnané. ()

KirstenN

Tento dokument jsme sledovali v hodinách zeměpisu. A musím říct, že to byly úžasné hodiny. Toto se prostě musí vidět. Překrásné. Oslňující. Musíme naši Zeměkouli chránit! ()

hero_bk

Měl jsem hodinu a půl na to, abych si vymyslel, co sem napíšu, protože na obrazovce se vůbec nic nedělo. Nejsem z těch, kteří duševně masturbují nad úžasnou kamerou a zvířátkama, který se tam prochází. Celý koncept (nebudu hodinu a půl nicneříkajích záběrů nazývat filmem) je stvořen eko-teroristy, kteří se snaží svést úplně všechno na činnost lidí, a tak na nás hodinu a půl svádí to, že chudinky velryby musí plavat tisíce mil, aby sehnaly jídlo, nechají nás pozorovat trápícího se ledního mědvěda, který umírá hladem, a tak se snaží vydírat naše city, a takto bych mohl pokračovat... A tak by výsledek byl mnohem lepší, kdyby nepřelétávali z místa na místo (uvědomují si vůbec ti dementní ekologové, kolik benzínu tím cestováním spálili, jak moc tím poškodili ovzduší, a jak narušili přirozené klima těch "nedotknutých míst planety"?), nechali si ten hnidopišskej komentář pro někoho, kdo jim ty žvásty bude žrát (A led už se roztává!! - To je přece logický, když na něj svítí Slunce...) a soustředili se na jeden příběh jednoho zvířete, případně jedné skupiny zvířat. A tak to jediný, co pro mě zůstává z tohoto filmu zajímavý, jsou námluvy ptáků v džungli, jinak byl celý Ééf pouze neefektivní propagandou myšlenek ekologie. Václav Klaus by vám dal. Ale vzhledem k tomu, že je tenhle film v TOP20 (proč sakra?? celá TOP20 CSFD je pro mě takřka záhadou, neboť 7 ze 14 filmů, které jsem z ní viděl, tam absolutně nemá co dělat), výše než Matrix (!!!!!!!!!), může někdo navrhnout Václav Chaloupkovi, aby natočil Vydrýsek The Movie. Myslím, že kvalitativně by to bylo asi tak nastejno, jako tenhle koncept a mohlo by se to stát nejúspěšnějším filmem v dějinách české kinematografie. Nebo se snad pletu a tenhle film je tak vysoko jenom díky tomu, že kdysi dávno golfista hodnotil pěti hvězdičkami?? ()

.killer.

Naprosto bechderoucí, monumentální záběry, které dělají tento dokument z 80% tím, čím je. Co mi ale o trochu později lezlo na nervy, byly statistiky, které byly psány snad rukou největšího ekologa-extremisty. Zajímalo by mě, jak velkou díru do ozonové vrstvy tihle světáci při natáčení udělali. ()

celticek

Dal bych 5 hvězd, ale vzhledem k tomu, že je to celé vykradené ze seriálu Planet Earth a osekané na 90 minut, nemohu jinak..Dá se na to samozřejmě dívat, protože záběry jsou úžasné, ale radši bych Vám doporučil shlédnout celý zmiňovaný seriál. Howgh! ()

goodnic

Chtěl jsem se dívat na krásy přírody a místo toho jsem byl poučován o globálním oteplování. Jděte s tim už do prdele, fakt. Přísahám, že budu kelímky od jogurtu třídit mezi plasty, jestli vám jde o tohle. ()

Mijagi

Audio-vizuální podívaná, za níž je vidět obrovský kus práce v terénu a ve střižně. Film ukazuje planetu Zemi jako každodenní boj o přežití, který probíhá ale jen do té míry, aby nebyla narušena rovnováha. Z tohoto rámce výrazným způsobem vybočuje lidská činnost. Pěkně se na to kouká, ale příliš mnoho informací se člověk nedozví. Nejlepší dokument (jak vychází aktuálně na ČSFD) to rozhodně není. ()

koudi

Nádherné záběry a hudba člověka vtáhne do dění na naší planetě. Hodinu a půl jsem byl v relaxačním tranzu. ()