Earth

(TV film)

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna. (gruvacek)

Salgafo

Dechberoucí...Neskutečné..Úžasné..Nejlepší dokument všech don. V hodině a půl se nám tu představuje to nejkrásnější z matíčky Země. ()

blondboss

Nech si každý hovorí, čo chce, takéto dokumenty už len svojou podstatou patria medzi najlepšie filmy. Toto je výstavný unikát dokumentárnych filmov, ktorý sa točil niekoľko rokov a ktorý prináša množstvo fascinujúcich a prenádherných prírodných scenérií, ktoré naša planéta má a ktoré by sme svojim konaním mohli stratiť. Brilantná réžia za podpory krásnej Fentonovej hudby. ()

Allgreen

Neskutočné nádherné, množstvo faktov ktoré som nevedel, miestami drsné a na záver uvedomenie si toho, čo my ľudia vlastné máme a nevieme k tomu pristupovať s úctou. ()

davistercz

Neskutečně nádherné dílo, které nám ukazuje co a jak. Díky tomuhle dokumentu jsem se dozvěděl např. co dělají některá zvířata o kterých jsem nevědel vůbec a ted bych mohl o nich vyprávět. Jen řeknu jednu věc... naše planeta je nejkrásnější v celém vesmiru. ()

Blazis34

Nádherný dokument z prostředí námi neobydlené. Líbí se mi reálné záběry, hlavně ty detailní či slow-motiony. Opravdu tvůrci nám nabídli neskutečné záběry z naší planety a též chválím řadu vět, které poukazují na velké ekologické problémy včele s globálním oteplováním. Co nechápu, tak to je, jak vznikala řada záběrů, ať například ve vodě mezi velrybami či natočení ročního cyklu přírody nehybnou kamerou. Skutečně si tvůrci zaslouží vyzdvihnout a já jim za tento skvělý dokument uděluji 90% - pět hvězd. ()

Metal.God

Tento dokument je pojatý velmi neobyčejně. Přijde mi trochu jako propagace environmentalismu (což je většina dokumentů), hrající na city a jen velmi zřídka podávající nějakou informaci. Ale i přesto se mi, díky těm zde opěvovaným záběrům, líbil. Mláďata medvědů jsou roztomilá, jen jsem se při sledování nemohl zbavit myšlenky, že tato mláďata budou za pár měsíců trhat bezbranné tuleně na kusy. Honička vlka a malého soba je velmi napínavá a pro mě s nešťastným koncem, i když mám vlky velmi rád. Útok lvů na malé sloní mládě jsem také velmi prožíval. Scéna s kachničkami mandarinskými je naprosto úžasná a scéna s šesti-pírkovým uklízejícím tančícím ptákem je neuvěřitelně vtipná. Ale on celý dokument je velmi úsměvný. Hudba je místy nepříjemná. ()

blackout

Oslava zázraku přírody, který by se měl uchovat pro budoucí generace, protože lidská civilizace v dalších stoletích typy úžasné scenérie a nádherné tvory zahubí. Jenom by se lidsvo mělo bát, aby příroda ve své agonii nezvládla zasadit poslední ránu a lidstvo nezahynulo spolu s ní. To ale my tvořící tyto komentáře nezažijeme a tak se dosud můžeme kochat touhle nádhernou podívanou jak na obrazovce, tak v realitě. Zatím... ()

Davemix

Neskutečnej dokument, krásné obrázky, úžasné barvy....prostě nádhera. Doufám, že to ještě pár let takhle zůstane. Jo kdyby člověk měl stejnou výbavičku jako ti co to natočili, tak bych asi neváhal a vyrazil bych taky někam hodně daleko něco natočit a něco nafotit. A samozřejmě nemusím připomínat, že tento dokument je nutné vidět na "Bluray" v 1080p. Respecta ! 90% ()

Martyyn

Kompilát ze Zázračné planety (tedy hlavně asi z prvního dílu, mimochodem asi nejlepšího ze všech). Nemohu dát jinak než za pět. Nejlepší herci a nejlepší výhledy na krajinu, jaké si člověk dokáže přestavit. Nemusíme ani moc cestovat. Stačí si pořídit pár Attenboroughů a honem k DVD. Už ve škole jsme se dívali na přírodopisné seriály, a ten chlapík mi už byl ve 12 byl více než sympatický. ()

Infalín

Zvířecí Ben Hur, ve kterém se bojuje o skutečný život. Celá naše planeta si zaslouží Oscara za režii a skvělé obsazení tohoto skvělého filmu. ()