poster

Earth

Dokumentární

Velká Británie / Německo, 2007, 90 min

Scénář:

Alastair Fothergill

Kamera:

Paul Atkins

Hudba:

George Fenton

Komentáře uživatelů k filmu (698)

 • Seti
  ****

  Krásně natočené spektakulární přírodní scenérie a výjevy, které však nijak nevyčnívají nad ostatními dokumenty z produkce BBC. Oceňuji především dokonalé sladění obrazové a hudební složky (scéna zpomaleného útoku geparda za zvuků nádherného hudebního motivu hraničila se smyslovou dokonalostí). Nemůžu se však nějak zbavit nepříjemného pocitu, jako by byl tento "film" pouze sestříhán z jiných dokumentů a doplněn zeleným poselstvím...(27.12.2009)

 • zolo23
  ***

  Obrázky sú to naozaj prekrásne, kamera je úžasná...ale stále je to len dokumentárny film a tých som videl desiatky naozaj lepších. 13 miesto na CSFD? (12.2.2010)neverím...(12.2.2010)

 • Frajer42
  ***

  Jaké by to asi bylo bývalo bylo, kdybychom byli bývali nebyli my lidé? Celkem kvalitní podívaná, která nutí k určitému zamyšlení. Příroda si poradí naprosto se vším, je to ale proces evoluční a né vždy musíme být s výsledkem spokojeni. Nicméně fungování přírody nikterak planetě neusnadňujeme. Po dokumentární stránce průměrný dokument ovšem velmi povedeně zpracován. Musím se opakovat. Video sekvence byly velmi krásné. Co tento film dělá v top dvacítce je my ale stejnou záhadou, jako samotná schopnost evoluce přírody. Nemůžu si přestat klást otázku jsme ve vesmíru sami? Dal bych ruku do ohně, že nejsme. Bohužel se to ale za dobu mého krátkého života zřejmě nedovím :-)(17.9.2010)

 • pipapaja
  ****

  Nádherný dokument o celé naší planetě, který je prakticky sestříhán z vynikajícího seriálu planeta země. Není, co dodat to chce vidět.(18.7.2011)

 • Wimy
  ****

  Je pravda, že obrázky jsou opravdu hezky a možná i poučný, ale že by se mi o tom zdálo, tak to se zatím nestalo.(11.3.2012)

 • toffy
  *****

  Ano, presne kvoli takymto filmom, sa toci HD kvalita! + neskutocna hudba 5*(20.8.2013)

 • Norfice
  *****

  Dokument všech dokumentů o přírodě. Moc jsem si ho oblíbil, protože je nejlepší na uklidnění a večerní pohodu. Ohromující záběry spojené s krásným hudebním doprovodem. Opravdu všem doporučuji!(5.4.2014)

 • boro123
  *****

  úchvatné záběry, skvělá hudba celkově jeden z nejlepších možná i nejlepší dokumnet o přírodě(12.2.2009)

 • tot
  *****

  Jak poukázat na změny klimatu? Natočit dechberoucí, vizuální a svěží dokument. Nádherné obrazy planety po dobu jednoho roku a příběhy zvířat ze všech koutů země. Občas trochu pokulhávající, ale stále poutavé vyprávění s opravdu jemným alarmujícím podtónem(otepluje se!).Ale obrazy změn ročních období, rozmanitých zvířecích druhů nebo vrcholků Himalájí ve vás zůstanou ještě dlouho.(25.5.2009)

 • Shakeus

  Neuvěřitelně kráááásné. Nejde to ale přeci řadit mezi filmy, ne?(18.6.2009)

 • MarwinProt
  *****

  Jedna z největších krás, krása přírody. Ohromující dokument.(18.12.2009)

 • sidddo
  *****

  Opravdu krásný!......podmanivá hudba, hodící se do každého zaběru, skvělé hlasy hlavních průvodců a konečná myšlenka, která nám říká: že záleží jen nás, jak dlouho bude naše planeta takhle krásně vypadat...100%(26.12.2009)

 • unagi
  *****

  Čo všetko nevieme a čo všetko nikdy nebudeme vedieť ani chápať je naša príroda a jej tajomstvá. Jej dokonalosť nám vyráža dych a v snímku EARTH je takýchto vecí habadej!!! Mňa najviac dostali vtáky...ich vábenie skôr dostalo mňa ako ich partnerky .... JE TO NÁDHERA pozerať na tieto obrázky!!!(15.1.2010)

 • klúčik
  ****

  Naša Zem je fantastická - preto by sme si ju mali chrániť , ako oko v hlave. Film je krásny - krutý , ale taký je život. Hodnotím 85%.(24.3.2010)

 • M1k9
  *****

  Krásné a hlavně poučné pro všechny lidi na Zemi. Je to naše Země, je to dar! Rozehřálo se mi srdce vidět ty neskutečné krásy. Ano, o to všechno můžeme během krátké doby přijít. 9/10(23.8.2010)

 • thorewi
  ****

  Opravdu fantastická kamera a skvělý hudební doprovod, já ale nejsem žádný fanatik do zvířát ani do globálního oteplování, na které mám navíc svůj názor a jsou prostě věci, se kterými nesouhlasím, takže suma sumárum pouze dobrý dokument - 4*.(22.11.2010)

 • MilkyA
  *****

  tak teda od vazby ja a dokument by som taky citovy zazitok necakala ( nie ze by som bola bezcitna, ved kazdy mame radi zvieratka, aspon niektore druhy :D , ale proste dokument je dokument ..) takze brmbolcova ciapka dolu :D ( upozornujem manikov co sa boja velryb ako ja, ze je to len pre silne zaludky! :D )(9.12.2010)

 • Ollie235
  ****

  Krásné obrázky, příjemný hlas vypravěče a nelítostná příroda. To vše je skvostné a přesto mi na tom něco chybělo.(7.3.2011)

 • DJ Rocco iNc
  *****

  Jedinečný film.(3.8.2011)

 • mota
  ****

  Uchvatne obrazky z cele Zeme. Bohuzel uz u serie Planet Earth na me dosedal pocit povrchnosti. Novodobe dokumenty se soustredi na hezke zabery. Doba se zrychluje, vynechame "nepodstatne" detaily, ktere masy nezajimaji. Zato je potreba podsouvat vymyslene vedecke teorie o vymirani lednich medvedu diky globalnimu oteplovani. (Monnet siril tuto famu od r. 2004 za coz byl vysetrovan ministerstvem vnitra)(17.8.2011)