Kanibalové

• Česko Kanibal Holokaust (festivalový název) (více)

Příběh, který vám bude vyprávět tento film, se skutečně stal. Do pralesů Jižní Ameriky odjíždí čtyřčlenná skupina mladých reportérů, aby natočili unikátní záběry s domorodci, kteří se ještě nesetkali s bílým člověkem. Podaří se jim nalézt kmen údajných lidojedů, kteří však o bílé návštěvníky nejeví přílišný zájem. Mladí reportéři se je proto pokusí vyrušit z jejich poklidného života. Tento film je nevhodný pro osoby mladší 18 let, protože obsahuje autentické záběry kanibalských orgií, které se tehdy opravdu odehrály. (Vapet Production)

The Viper

Komentář obměňuji v roce 2014, jelikož po včerejším shlédnutí mě to už vůbec nijak nefascinovalo, až mi přišlo mimo mlácení do hlavy at už klacky či kameny, protože bylo viditelné na sto kilometrů, že jen hladí. I přesto velmi zajímavý film a že by mě nějak pohoršil nemůžu říci, naopak jsem se docela dobře bavil a opět to příjemně uteklo. No a Kerman ukázal že umí i hrát. ()

Reanimated odpad!

Snesu hodně a nejsem útlocitný, ani přehnaně konzervativní. Ale tohle je kanál, odpad a s prominutím sračka. Nejvíc je mi líto těch zvířat. Odskákat humus vyteklý z choré mysli, jehož jediným účelem bylo... co vlastně? Šokovat? Těžko. V současnosti lze natrefit na věci, které násilí podávají naturalističtěji. Soudit? To, že naše civilizace je "sick, sad, world" víme a někteří tvůrci to dokáží připomenout opravdu razantně. Ne však Ruggero Deodato. Tento snímek ve mně zkrátka vzbudil jen jedinou, avšak silnou emoci - opovržení všemi, kdo s tím měli cokoliv společného. Jsem však rád, že jsem To viděl. Rozhodně si nemyslím, že by se tento "film" měl likvidovat, stejně jako Mein Kampf by se neměl pálit... ()

civrss

Začal by tak že miluji film. Opravdu obdivuji tvůrce komedií, dramat i hororů. Ale po shlednutí tohohle "filmu" jsem byl nucen zapřemýšlet na člověkem jako takovým. Nebyla by planeta Země lepší a krásnější, kdyby na ní žila jenom zvířata a rostliny? Proč se vůbec něco takového natáčí? Režisér Deodato není nic jiného než zvrhlý dobytek, protože jestli natočil Kanibaly s čistým svědomím a nepoznamenanou duší je to zrůda, kterou by měli zavřít do psychiatrické léčebny. Jestli jenom pro to, aby vydělal dolary rozmasakruje pro potěšení želvu, rozpůlí hada, pavouka, podřízne ondatru nebo useká půlku hlavy dvou opicím, není snad ani člověk. Jasně, taky šlápnu na mravence nebo plesknu komára, ale tohle na mě působilo jako úchylnost. Je to fakt nádhera upálit domorodce. Film nenahání pocit strachu, nahání jenom pocit zrůdnosti lidského chování. Vždyť pokud chci natočit film o domorodcích, můžu přece natočit dokument. Jediné co se mu povedlo je šokovat, protože míra autenticity je fakt obrovská, což bylo očividně účelem a povedlo se. Za toho ale stejně nebudu uznávat a už vůbec ne obdivovat. Záběry z rituálů byly sice chvílemi zajímavé, ale tuna keců a hovaďárny pocit prostě zkazí. Pro klid svojí duše sem klidně fláknu odpad, ale hudbu musím ocenit alespoň jednou hvězdou. Ta byla opravdu nádherná a je jí škoda pro tohle zvěrstvo. ()

herr_carter

Fakt těžko říct, jak tohle hodnotit - možná se to ani nedá. Řada scének Vám přijde komická. Řada momentů Vám přijde naprosto ujetá. Řada situací Vám přijde naturalisticky brutální. Ale na druhou stranu,jak natočit "dokument" o kanibalech, než-li tak, aby obsahoval výše popsané extrémní věci? Asi nijak...proto volím střední lepší cestu................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

coscarelli

Paradoxom je,že rovnako ako zvieratá , mám rád aj tento,rozporuplný, pre mňa snímok do trezoru. Nehodím ho do kanála kvôli zabíjaniu zvierat, za toto už tvorcovia dostali po holej, a mrzí ich to ( spoveď Deodata a Barbareschiho vo filme o filme). Myslím,že ide o (môj) prvý videný FF (A.D 2002) , zručne natočený, šokantne, nechutne, a veľmi pekne strihnutý. Hej, není prijemný pohľad na (samoúčelne) vraždenie zvierat, aj ja som pri korytnačke odvracal zrak, (chapem hodnotenie) . Ale to neni podstata tohoto snímku, podstata je že "KARMA je riadne spravodliva" a že netreba dráždiť hada bosou nohou. A Riz to podfabil veľkolepo, o tom žádná. Vysledok: Všetko čo chceli autori vyvolať v divákovi, u mňa vyvolali,(okrem potreby zvracania) a to sa počíta. ()

Melios

Nemusím ten film ani vidieť celý aby som vedel ,že je strašný. Každý ,kto o tomto povie ,že je to dobrý film je chorý človek! ()

Arkanoid

Priamočiary film bez zbytočných zastávok ponúka desivé obrazy v sprievode zameniteľných, ale cenných postáv. V postave antropológa môžeme vidieť nováčika, ktorému (a vďaka nemu aj divákovi) je všetko neznáme vysvetlené. Stratení v džungli nie sú žiadni svätí, čo z toho robí uveriteľnejší príbeh. Formálna stránka s dojmom dokumentu vytvára autenticitu. Film drsný a šokujúci vo svojej podstate, ktorú dokonale využíva nastoľuje aj otázku, kam až sú filmári ochotní zájsť pre dokonalý záber. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...Nechápu, co všichni máte ? Vždyť je to takový milý rodiný film? (:o) Určitě souhlasím s Igim, že tento kousek je zjevná provokace a jako k takové je třeba k ní přistupovat. Nicméně provokace zajímavá. Docela mě pobavilo, jak se tu spousta lidí pozastavuje nad filmařskou etikou, ohledně zabití "pár" zvířátek pro účely filmu. Ó vy drazí pokratci moji... A zabíjení zvířátek pro nějaké jiné účely je snad podle vás v pořádku ? Chodí snad někdo z vás protestovat proti zabíjení na jatkách, nebo proti testování na zvířatech ? Ne ? Tak tedy mlčte. Vždyť se chováte přesně jako ta jediná ženská členka výpravy při zabíjení té želvy. Když ji chlapi kuchali, tak dělala ksichty, jako že jsou to barbaři...a ejhle střih a v dalším záběru už si sama pochutnává na želví pečínce. Mám pocit, že to vaše pokrytecké cvrlikání o zabíjení nevinných zvířat je tu naprosto na stejném hřišti. Tady píšete, jak je to nechutné, ale hned potom si jdete dát řízečky...Tak o čem se to tady kurva bavíme ? Uf...Ale pokud se po shlédnutí tohoto filmu stal alespoň jeden člověk vegetariánem, pak mělo jeho natočení alespoň nějaký smysl... (:o)) ()

NICOX

Asi ve 3/4 filmu sem to pauzla a odskočila si.. a pak sem se vrátila a přemýšlela, jestli to chci vůbec dokoukat. Nakonec sem se přemohla. No jestli něco (ve filmu) nesnášim, tak zabíjení zvířat a znásilňování a tady sem si toho "užila" až až. I tak musím uznat, že v tom byl kus filmařiny a vůbec to na mě nepůsobilo jako film z 80. let. Zajímavý bylo vyznění filmu (aneb kdo je větší zrůda?!). Ale jednou stačilo, myslim, že už se na to nikdy nepodívám. 50 % ()

brooklyn73

Hudba je famozni, nechci se poustet do hodnoceni zdali je hudba odpovidajici zaberum na obrazovce, kazdopadne me tam sedi. Nedovedu si predstavit jinou hudbu k tomuto snimku. Cele toto dilo bylo natoceno naprosto netradicne a originalne, naprosto chapu rozhorceni vetsiny lidi zde, avsak pro mne tento film cenu ma a odsouzeni si nezaslouzi. Ponauceni z tohoto filmu je absolutne jasne a zarici : "Ano i toto jsme my lide". ()

Devadesát Dva

První projekce: Neohodnotitelný film... Druhá projekce: Na jednu stranu si říkám, že takhle působivě to mohl natočit jedině génius, ale nemůžu opomenout značně odfláknutou kameru, která sebou hází, jako by měl kameraman parkinsona (a to myslím při scénách, které se neodehrávají z pohledu oné výpravy) a celkově vám žádný herec neutkví v paměti, protože jsou příliš ploší, nevýrazní, nudní... takže jediné, co bych tak přímo vytkl je neskutečná slabota po technické stránce. Zachycení autentičnosti?! Kdepak, jen zakrytí nedostatků. Jinak je to zajímavě provokativní film, který ne každý stráví. ()

chmíří

Ať o tom přemýšlím jak chci tak nevím jak hodnotit takový film, chápu toho kdo dá 5* i toho kdo dá odpad! a protože se nedokážu rozhodnout ke které skupině patřím dám 3*...No tak jsem se na to podíval asi po 10 letech a musím to změnit na 1* protože je to tak neskutečně trapný film že mě těch 90 min ztracenýho času mrzí... ()

Tjaden odpad!

Snad ani v roce 1980 jim snad nikdo nezbaštil, že se jedná o autentické dokumentární záběry. Chování těch filmařů opravdu přesahuje hranici debility, když místo toho, aby vzali nohy na ramena dál vesele točí, jak domorodci mordují jejich přátele. Hudba taky stojí za to, hlavně když při upalování domorodců v chýši či u požírání filmařů hraje romantická hudba. Scénu s želvou jsem přetočil, nechápu proč tvůrci zašli tak daleko. Nejsem nepřítelem filmového násilí, ale tady to s tou potřebu šokovat opravdu přehnali. ()

velkyvezir

0,5* - film jsem celý neviděl, jen jsem to rychle projel u kamaráda a myslím, že to docela stačí. Vystihující komentář viz IpsiDixit ()

Rudinsky

Najúchylnejšia snímka svetovej kinematografie? Kdeže... A pri tom to iba vizionársky (v medziach tohto filmu) dávkuje do diváka presne to, čo sa dnes vo veľkom vyžaduje. Explicitný sex, násilie a priam voyeristicky poňatý zmysel pre autentickosť a handcam. Nič nové pod slnkom 21. storočia, akurát, že v dobe vzniku bola spoločnosť menej otužilá a viac puritánska. Samozrejme, je to ťah na žalúdok zdravého človeka, ale z primárneho hľadiska si to zasluhuje uznanie hlavne pre tú odvahu a neurčitosť medzi tým, či to je, alebo nie je naozaj. ()

Testament

Těžko hodnotitelný film. Nejen na svou dobu explicitní záběry způsobovaly u některých jedinců dávicí efekt... Děj snímku, kdy skupinka reportérů odjíždí do pralesa a po jejich NEnávratu se najde páska se zachycením jejich smrti, to zná již snad každý. Stejně jako kaqždý ví, kolik desítek plagiátů vylezlo po Deodatově premiéře. Kultovní film, k němuž už není moc co dodat. Jedině snad:Dobrou chuť... ()

Lenarek

Nevím, jestli bych tenhle film měla hodnotit. Dostalo se mi toho, co jsem víceméně očekávala, plus dalších pár zbytečných scén, ale ... Osobně si myslím, že by Kanibalové mohli mít i 65%, ale spousta lidí - jako já - se na ně dívá s odporem. Chápu, že tihle lidé nikdy nepoznají mobilní telefon a budou tak žít ještě stovky let, ale větší hodnocení by si tenhle film ode mě zasloužil, kdyb byl natočen jako dokumet. Jako film mi to nic moc neříkalo (i když tam v podstatě záběry dokumetu byly). Není to zrovna nejšťastnější téma "hororu". ()

medlo

Dosť divný film, ale musím povedať, že nie som až taký znechutený ako ostatní. Páčil sa mi dokumentárny štýl akým to bolo natočené. No aj tak nechápem prečo bol zakázaný v 50 štátoch. ()

martinez.

Je těžké vybrat si stanovisko vůči tomuto filmu. Je to práce režiséra, který neví zaujmout jinak, než mučením a zabíjením zvířátek před kamerou, roztřepanou kamerou, blátem, znásilňováním, zabíjením lidí. Na druhou stranu, ta zvěř určitě po vykuchání neskončila jen tak někde pohozena, o to se domorodci jistojistě postarali, snědli to a v podstatě se není kvůli čemu zlobit (navíc vzpoměňme čtyři zaživa snězené chobotnice v OLDBOY, štíra vydanému na pospas mravencům v REDACTED atd.) a nutno přiznat, že to vše prostě patří k žánru. Dávám 2*, protože jsem se zkrátka nudil, kamera mě často rozčilovala a taky už jsem viděl zábavnější gore, jiné filmy o kanibalech i lepší filmy postavené na premise snuffu. ()

Zemřel režisér Ruggero Deodato

Zemřel režisér Ruggero Deodato