Kanibalové

• Česko Kanibal Holokaust (festivalový název) (více)

Příběh, který vám bude vyprávět tento film, se skutečně stal. Do pralesů Jižní Ameriky odjíždí čtyřčlenná skupina mladých reportérů, aby natočili unikátní záběry s domorodci, kteří se ještě nesetkali s bílým člověkem. Podaří se jim nalézt kmen údajných lidojedů, kteří však o bílé návštěvníky nejeví přílišný zájem. Mladí reportéři se je proto pokusí vyrušit z jejich poklidného života. Tento film je nevhodný pro osoby mladší 18 let, protože obsahuje autentické záběry kanibalských orgií, které se tehdy opravdu odehrály. (Vapet Production)

jilda

Tak tenhle filmeček v televizi asi nikdy nepoběží. Mimořádně brutální a naturalisticky natočené porno z amazonské džungle.Jenom pro nejotrlejší žaludky a fandy podobných filmů, Cradle of Fear je proti tomu ještě sranda. Já patřím mezi fandy a proto ty 4* ()

no2

6/10 - O hodně drsnější než o tři roky starší (ovšem ne vůbec špatný) film Poslední kanibalové, což je spíš takové dobrodružství v džungli okořeněné občasnými drsnějšími scénami; "přípravka" na mnohem šílenější a zvrácenější Cannibal Holocaust, natočený formou dokumentárního filmu, z něhož se člověku opravdu může udělat nevolno... Sem tam je to už příliš a obzvlášť posledních deset minut, kdy jsou hlavní "hrdinové" zavražděni (žena předtím samozřejmě znásilněna), je už opravdu nedívatelných. Už to asi tak je, že u "kultovních" ´kruťáren´ typu Saló apod. konec filmu musí být hodně morbidní, aby vám pak ještě dlouho "strašil v hlavě" (moje oblíbené slovní spojení pro vyjádření nepříjemných pocitů po zhlédnutí některých filmů nevhodných pro slabší povahy... :-) ) ()

Brejlil

Jak vidno, hodnocení značně kolísá. Ale proč? Protože někomu připadá, že podobné exploatační filmy by se neměly natáčet? A smělo by se poté např. psát porno? A přitom na konci 19. století psali erotické až pornografické knížky i někteří dobří spisovatelé té doby, a tu tam to má i vtip. Něco podobného je nutné aplikovat i na takovéto filmy. Dobře, jsou zde nechutné scény (želva, potrat nebo porod? do bahna apod.), ale vyprávění za použití "autentické" kamery je vedeno docela dobře, efekty jsou věrohodné, a docela to šlape. Jsou horší filmy žánru. A co se týče zabíjení zvířat: v Coppolově Apokalypse je zabit býk, v Tarkovského Rublevovi kůň, a ještě jsem neslyšel, že by kvůli tomu někdo tyto filmy zatracoval.- ()

waits

Oproštěn od teenagerské touhy vidět cokoliv,co jsem jěště neviděl, aby bylo o čem mluvit v hospodě, můzu směle ohodnotit jednou hvězdou. Kanibaly jsem viděl kdysi dávno na VHS v narychlo poskládané partičce, z níž veškeré dámské osazenstvo propadlo třeštění, jelikož uvěřilo majiteli kazety, že jde o dokument. Večírek skončil krátce po promítání, čimž přišlo vniveč několik lahví rybízového vína (tedy alespoň pro onen večer). Pamatuji čtvrcení želvy, velmi nechutné a jak později zjištěno, reálné,a pamatuji také narážení na kůl a jiné nechutnosti. Nebylo to zdaleka tak depresivní jako třeba 120 dnů Sodomy, ale vidět to už znovu nechci. ()

Standic1

Kanibalové patří mezi snímek, který určitě stojí za shlédnutí, už jen proto, že v dobách, kdy byl natočen, byl označen za kontroverzní a v 50 zemích zakázán. Samozřejmě dneska už to nemá takové "grády" a u scén jasně vidíte špatné a amatérské triky, které Vás dnes rozhodně nevyděsí a ani Vám nezvednou žaludek. Co se povedlo, takt o je určitě ta radostná, možná se dá říci, že i romantická hudba, která zejména ve scénách, kdy tahají z člověka střeva a hádají se kdo co sežere první působí dosti úchylně. Určitě nedoporučuji lidem, kteří nemohou vidět násilí páchané na zvířatech, protože to je jedna z mála věcí, co je ve filmu skutečná. I přes trikovou stránku je to nadále jeden z nejlepších snímků o kanibalech. ()

bolan

Těžko hodnotit . Nejsem fanoušek zabíjení zvířat, ale viděl jsem to i v jiných filmech a nikomu to kupodivu nevadilo, ale zde se nad tím každý pozastaví. Proč ? Protože máme co dělat s jedním z  nejkontroverznějších filmů všech dob. ()

JM87

Tenhle film Vás buď bude bavit nebo ho odsoudíte. Nemůžu ho brat jako nějak povedený dílo, scénář je sám o sobě celkem nudnej, ale to hlavní, co mě v tomhle případě nadchlo je neobvyklej typ násilí, kterej v člověkovi probudí pocit zvědavosti. Ať je to znásilňování, tresty za cizoložství, kanibalismus nebo zabijení zvířat. Sou to přesně ty věci, který sou v novodobé společnosti tabu. No ruku na srdce, kdo se při pohledu na nahý divošky v dokumentárních filmech Discovery nikdy nezasnil? Koho nikdy nenapadlo ubít starou, za to, že se Vám kurví? Hodit novorozence do jámy a záplacat ho bahnem? Tohle je perfektní, probouzí to všechny ty skrytý pudy, který v jednadvacátým století jak kdyby nebyly. Nesmí totiž být. Jenže tohle je ve Vás probouzí. Skvělej film. A hlavně konec! ()

Psice odpad!

Film měl ve své době velice dobrou „mystifikační“ reklamní kampaň, kterou později využili např. i tvůrci Záhady Blair Witch. Šokujícím byl film hlavně pro své násilné scény – dnes jsou však hranice vnímání násilí posunuty tak daleko, že v tomto ohledu až tak šokujícím být nemůže. Herecké výkony jsou velice podprůměrné a film zdobí jen vynikající Ortolaniho hudba . Rádoby filozofický rozsah filmu zaniká v přemíře násilí a otázkou zůstává, zda jakýsi „filozofický“ rozměr nebyl jen zástěrkou onoho samoúčelného násilí. Jediným, čím dnes může film šokovat, je reálná vražda zvířat. Měl-li snímek vyvolat skandál i tím, že byla zvířata skutečně zabíjena, nabízí se otázka, kdo je vlastně senzacechtivým a kdo překračuje hranice lidskosti. Pokud by totiž chtěl Deodato podávat lekce v etice, pak by si dost protiřečil již zmiňovanými vraždami zvířat. Zavrženíhodné totiž nebylo ani tak to, co ve filmu natočil tým „dokumentaristů“ (tedy to, co se ve skutečnosti nestalo), jako právě ony popravy zvířat, které se staly reálně před kamerou ... ()

arcticsky

Kdyby tento film nebyl taková podivná krávovina, pokusil bych se o "vtip" a navrhl změnu názvu na Jak chutná pomsta....nevšiml jste si někdo, zda v titulcích nebylo sdělení: "V tomto filmu neutrpělo zranění žádné zvířátko?" Dost vtípků. Naturalistické násilí v tomto snímku je blbé, zbytečné, samoúčelné. A to nemám rád - film je podprůměrný a vůbec ho za horor nepovažuji. ()

dezert odpad!

Doufám, že Deodato chcípne pomalou a bolestivou smrtí, protože nic jinýho si za tuhle úchyláckou sračku nezaslouží. Ať už měl jakejkoliv záměr, tahle 3,14čovina neměla niíkdy spatřit světlo světa. ()

Furmi

Myslel som si že som videl už všetko možné filmové tabu. No po tomto filme som šokovaný ako niečo takéto sa vôbec mohlo dostať do kina. Toto už bolo priveľa. Gore mám rád ale tento film ma znechutil. Zvyčajne zaujímavosti k filmom nečítam no u tohto snímku mi to nedalo a som znechutený ešte o to viac, ako povedal vraj sám pán režisér "ľutuje že tento film natočil" ... súhlasím, toto nemalo nikdy vidieť svetlo sveta a keď už ostať v nejakom hrubom trezore. 28% ()

Flopik

Neviem prečo som to vôbec išiel pozerať ale nemôžem dať odpad.Cítil som sa nepríjemne , scény boli hnusné niektoré a myslím že presne o to režisérovi šlo.Zaujímavý nápad a myslím že na ten rok kontroverzné prevedenie. ()

Zemřel režisér Ruggero Deodato

Zemřel režisér Ruggero Deodato