Kanibalové

• Česko Kanibal Holokaust (festivalový název) (více)

Příběh, který vám bude vyprávět tento film, se skutečně stal. Do pralesů Jižní Ameriky odjíždí čtyřčlenná skupina mladých reportérů, aby natočili unikátní záběry s domorodci, kteří se ještě nesetkali s bílým člověkem. Podaří se jim nalézt kmen údajných lidojedů, kteří však o bílé návštěvníky nejeví přílišný zájem. Mladí reportéři se je proto pokusí vyrušit z jejich poklidného života. Tento film je nevhodný pro osoby mladší 18 let, protože obsahuje autentické záběry kanibalských orgií, které se tehdy opravdu odehrály. (Vapet Production)

iampatrik

55% Velká kontroverze, která už před lety ve mě vyvolávala to, co žádný jiný film. Podivný mix dokumentu, hororu, který si nebere servítky vůbec s ničím, svou otevřenou a realistickou nechutností se nebojí ukázat cokoli (bohužel někdy až za rámec filmové tvorby, kdy zvířata jsou zabíjena doopravdy). Myslím, že tento snímek (oproti dnešním) splnil to, co měl, že vyvolal velkou diskuzi a odpor lidí už v roce 1980. Ačkoli se pořád nejedná dobře natočený snímek, jsou zde scény, které si budete navždy pamatovat a film by měl vidět každý fanoušek hororů. ()

Shimargh

Není lehké ohodnotit tento film. Reálné záběry dost brutálně zabíjených zvířat mi nejsou moc příjemné, ale jako celek to nemohu hodnotit jinak než jako absolutní kult. A dle mě dost reálný obrázek který by seděl na většinu lidstva kdyby měli tu možnost páchat tato zvěrstva. ()

Paldiny

Po rokoch som si Kanibalov pripomenul a chcem si ich zapamätať v tomto svetle. Kedysi som vnímal hlavne tú brutalitu, aká nemala obdoby. Film je však rovnako brutálny ako krutý. Krutý v tom zmysle ako pracuje s hlavnou pointou a nebojí sa natočiť zrkadlo civilizovanej spoločnosti. Už od úvodných minút je jasné, že kvarteto dokumentaristov neprežilo, len je otázka akým brutálnym spôsobom boli o život pripravení. S novou expedíciou a hlavne po objavení natočeného materiálu sa ale misky váh prekvapivo vyrovnávajú. Najväčšie zverstvá totiž prináležia na adresu nezvestných a ako sa ich osud naplní, nik necíti ľútosť. Toto nie je žiadna prvoplánová béčková mäsiarčina, ale chytro a hlavne zručne natočený horor pre všetkých ktorí sa neboja počúvať. Použitá autenticita a surovosť s akou sa stratení tak ľahko stotožňujú oný dojem iba posilňuje. ()

listr

Nato jak je tento film známý a slavný svými nechutnostmi a brutalitou jsem se docela nudil. Film má dobrý námět a originální nápad, ale nějak to podle mne nebylo ono. Přijde mi, že tvůrce tohoto díla chtěl jen šokovat a vyvolat rozruch a pak jakoby dodatečně do tohohle filmového kotle hodil trochu té morálky a zamyšlení. První a v podstatě jediný šok ve mě vzbudilo rituální obětování ženy za cizoložství- to byla síla, ale pak už nic jen nuda. Druhé plus filmu je jeho hudba, která mi přišla moc romantická pro tenhle žánr. ()

Damielka

Naivně jsem si myslela, že u tohohle filmu zvládnu v klidu pozřít připravený sendviče. Houbeles. Nejdřív jsem přestala jíst a pak jsem to musela vypnout, abych se nepoblinkala. Vážně děs a humus, nic víc. Zdržuju se hodnocení. Odpad nemůžu dát hlavně z úcty k těm zavražděným nebohým zvířatům. Ze stejného důvodu si tenhle film nezaslouží ani jednu hvězdičku. ()

záplata

Brrrrrrrrrrrrrr!!!!! To byla ale hrůza. Jak může něco takového spáchat člověk to je zrůdovina mám tím namysly scény s želvou, opicí, tou malinkou činčilou nebo co to bylo. jestli tohle viděly ochránci nebo příznivci zvířat tak by toho režiséra měli ukamenovat.Maximální humus i co se týče lidí např. ten kanibal s tou ženou u té loďky nebo to jak zabili toho jednoho kameramana myslím toho blonďatého to je tolik nechutná scéna no on celý ten film. No zas tak strašné to nebylo bylo to dobře natočené a když tam byly některé scény nahrané tak na tu dobu byly celkem dobře udělané. Ale za ty zvířata dám tři namísto pěti kdyby tam nebyl zbytek tak by se to nedalo považovat za film, ale za hnusnou surovost vůči nevinným zvířatům. Stačilo mi to vidět jednou za život víckrát to opravdu vidět nemusím a ani nechci. ()

Klay

Vzdycky si rad odbehnu od americkeho mainstreamu k necemu nezvyklejsimu, proto jsem se na Cannibal Holocaust dost tesil. A vlastne jsem dostal to co jsem ocekaval. Je to vcelku hnusnej filmecek, kde nejhorsi brutalita je pachana na zivych zviratech, takze ta hrana na lidech me nechavala pomerne chladnym. Banda reporteru se chova tak premrstene neverohodne, ze na to vlastne ani nema smysl upozornovat, protoze jsou to jen figurky, ktere se chovaji tak, aby film mohl vyustit dost pochybnym "poselstvim". Treba scena kdy jeden z hrdinu pobiha mezi zapalenejma chatrcema domorodcu a krici "beautiful!" je tak premrstena az je komicka(v dobrem slovasmyslu). Je ironii ze reziser Deodato tak kritizuje nehumanni chovani hlavnich postav, prestoze sam po natacenim stravil naky cas v chladku za muceni zvirat...a to divak nevidi nakolik civilizovane se choval v dzungli jeho stab. 2,5* ()

spiritus

Bublina kolem tohoto filmu byla až neuvěřitelně velká. Přitom se jedná o prachprostý nechutný film o ničem, kde může zaujmout opravdu snad jen ta výrazná odlišnost od čehokoliv jiného. Ony skutečné záběry jsou prý jen podvůdek, takže tahle fáma po letech pěkně vyčpěla. Kanibaly nehodnotím absolutně negativně, ale víc jak 2*, dát nemůžu, jelikož není za co. ()

lukasd

Tak tohle jsou opravdu sadistické orgie. Účelem filmu je především šokovat(žádné hlubší poselství v tom nemá cenu hledat), což se mu však celkem daří. Ani mě nepřekvapuje, že je tenhle film zakázanej asi v 50 zemích světa. Jinak Deodata bych asi nikdy potkat nechtěl, protože člověk, kterej tohle natočí, musí být neskutečně ujetej. Každopádně určitou působivost tomuhle snímku nelze upřít. A hodně zajímavá je takéhudební složka:-) 60% ()

Angie91

Fuj... nevím jestli se mám přiznat, že jsem polovinu filmu viděla víc skrz prsty než normálně. Byl to otřesný zážitek a ani si nechci představit, že to tak ještě někdě funguje... Už nikdy více nechci vidět toto hrůzostrašné monstrum :-( ()

LBsmoke

myslím že takového filmu bylo potřeba.. sice zamordovali o jednu želvu víc než měli, ale furt to má nějakou potřebnou výpovědní hodnotu.. samozřejmě jako horor u kterého se bojíte to brát nelze spíš de o to zaútočit na váš žaludek.. celková mystifikace filmu a to co vyvolala ve své době je něco mistrovského. jen malinko víc promakaný scénář v autenticitě (ale to si myslím že bude hodně i zkreslením doby) a byla by to plná palba.. takže 4* ()

smetyl

Velice brutální snímek, jeden ze zakládajících členů found footage žánru a asi ten nejdrastičtější, nejbrutálnější a nejvíce autentický. Sledujeme výpravu do zeleného pekla. Mladí lidé jsou v duchu západní společnosti zcela bezohlední a brutální. Napadají domorodce, zabijí je a ničí jejich domovy. Krutá pomsta je nemine. Dojem z filmu mi trošku pokazila ta omáčka kolem nalezených pásek, která byla vlastně jenom rozjezd, před šíleným finále, při promítání "pravého" snímku. Musím smeknout před neskutečně povedenou reklamou, kterou stvořil režisér a dodal tím filmu ještě větší atuenticitu, že byl dokonce zatčen, dokud nevyvrátil spekulace o pravosti záběrů. Za to poklona. Ale znechutilo mě, když sem se dozvěděl, že zabitá zvířata byla usmrcena nejen ve filmu ale i reálně. Žádné rekvizity. Tohle nemám rád a musim přiznat, že při záběrech zabíjení želvy se mi zvedal lehce žaludek. Násilí na zvířatech (a navíc opravdu živých!) mě znechucuje více než násilí na lidech. Film nám ukazuje, že je nesmysl myslet si, že my civilizovaní lidé jsme něco víc. Ale paradoxně zabíjením zvířat snahy o dobrou myšlenku úplně ničí. Vyznívá to že my jsme lepší než zvířata a můžeme si je zabíjet jak chceme, jen tak z prdele. Výborná je taky hudba, která se k záběrům brutálního násilí nehodí ale jistým způsobem tam krásně zapadá a ta nesmírná krvavost vyzní ještě do větší ironie. http://www.youtube.com/watch?v=ZT4UIwaZtME ()

Klajnik

Pár dobrých gore scén a atraktivní prostředí. Jinak ale hloupej film plnej tvůrčího amatérismu. Právě ten amatérismus mě občas donutil odvrátit pohled od obrazovky. Nikoli krutost, jenž byla náplní takových scén. ()

mira007

Praotec kanibalských hororů z roku 1980 o skupince filmařů, kteří se vydávají hluboko do jihoamerické džungle poznat kmeny mimo civilizaci. Jeden z nejkontroverznějších filmů, který je směsicí sadistického hororu, dobrodružství, násilného softporna a překvapivě největší složkou je přírodopisný film. Rozporcovaná těla, napíchnutá na kůlu, rozkládající se mrtvoly ... nekoukám na film poprvé, takže tohle se mnou dneska nijak nezamává, ale ta scéna s rozporcováním velké živé želvy mi kapku zvedla kufr. ()

ac3r odpad!

Kdyby tam skutečně nezamordovali zvířata dam tři hvězdy, dívat se na to dalo a když už nic bylo to docela zajimavý nebo jak to správně nazvat. ()

Zemřel režisér Ruggero Deodato

Zemřel režisér Ruggero Deodato