Kanibalové

• Česko Kanibal Holokaust (festivalový název) (více)

Příběh, který vám bude vyprávět tento film, se skutečně stal. Do pralesů Jižní Ameriky odjíždí čtyřčlenná skupina mladých reportérů, aby natočili unikátní záběry s domorodci, kteří se ještě nesetkali s bílým člověkem. Podaří se jim nalézt kmen údajných lidojedů, kteří však o bílé návštěvníky nejeví přílišný zájem. Mladí reportéři se je proto pokusí vyrušit z jejich poklidného života. Tento film je nevhodný pro osoby mladší 18 let, protože obsahuje autentické záběry kanibalských orgií, které se tehdy opravdu odehrály. (Vapet Production)

Deimos

DivX/// Obsazení 3/10 Děj 4/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +úžasná hudba, nechutné záběry -herci, děj ///Jsem si jist, že podobný film už nikdy nikdo nenatočí. Ale už jsi nejsem jist jesli se budu moct na naší Pepinu (rozuměj vodní želvu) podívat a nebo dokonce si z ní dělat legraci. Chudák holka, kdyby jen věděla co jí čeká. Ne to není myšleno vážně, narozdíl od filmu který bohužel je. Přesto jsem v něm našel jisté poselství a rozhodně jsem se u něj nenudil, a aji jsem ho ustál./// Celkem 54%/// ()

Cappuccino

Extrémne násilné, áno, ale nemyslím si, že účelovo. Explicitná brutalita na scéne je iba odrazom ľudského zla, ktoré v sebe nosí skupina bezohľadných dokumentaristov. Tvária sa civilizovane a domorodcov stávajú na úroveň zvierat, ale pravda je úplne iná. Nakoniec nemá divák inú možnosť, ako indiánom v ich krvavej pomste držať tak trochu palce. Hrozivé výjavy skvelo podčiarkuje hudba, ktorá sa vhodne strieda od radostných tónov až po skutočne desivé. Found footage forma filmu sadla, a verím, že svojho času museli diváci z toho, čo videli, skoro odpadnúť. ()

S.Quentin QUALE

Jeden ze základních stavebních kamenů mého hororového fanouškovství. Když mi bylo asi tak 14, sestřenka provozovala videopůjčovnu, takže jsem měl to štěstí, že mi byl tento - grc - snímek - grc - bez problémů zapůjčen. No, nepoblil jsem se, ale docela mě perverznost a brutalita poznamenaly, no na druhou stranu mi bylo jasné, že když jsem ustál tohle, ustojím toho hodně. Pokud si tohle pustíte, počítejte, že jdete do nejhoršího a že si to budete dlouho pamatovat. Doporučuju jen těm nejotrlejším. 75% ()

HAL

Zařazení Cannibal Holocaustu do žánru "horor" je jeden z největších nesmyslů jaké jsem tady na csfd viděl - to že jsou v nějakém filmu gore scény ještě neznaméná že se u toho má někdo bát. Tím méně zde kde jsou jakékoli prvky napětí a strachu potlačeny faktem že osud inkriminovaných osob zná divák předem. Nejde ani o klasické exploation kydlení či dokonce béčkově směšnou zábavu. Násilí ve filmu je docela hodně a jeho zdání autenticity podpořené dokumentárním podáním filmu (děj filmu je o tom jak skupina producentů a jeden antropolog retrospektivně sledují záznam "dokumentaristů" z jihoamerické džungle, trochu ve stylu Blair Witch Project), nemám ale pocit že by gore scény byly přehnaně samoúčelné - ba právě naopak jsou nutné v kontrastu s popisem zkaženosti lidských charakterů a zlem které v zájmu svých pošahaných povrchních cílů páchají... a na které se dál nabaluje i jemné nakousnutí společensko-kritických otázek o zneužívání senzacechtivosti a laciného působení na city v médiích pomocí "podprahových" sdělení ve formě hudby či záměrně skutečnost zkreslujícímu střihu. Dost mě překvapuje s jakou vehemencí je ve většině okolních komentářů tento hlavní význam filmu ignorován... nebudu popírat že režisér se nesnažil krví ve filmu exhibicionisticky šokovat aby zaujal pozornost, ale je projevem hlouposti se při vnímání filmu na těchto povrchních prvcích intelektuálně zastavit. A co se týče mrtvých zvířat - není to vůbec hezký pohled, ale tak to v přírodě chodí a v rámci filmu to opět není samoúčelné, takže netuším proč bych se kvůli tomu měl cítit nějak extrémně dotčeně - taky jsem při sledování filmu jedl kuře. 8/10 ()

MIMIC odpad!

Chápem, že viacerí talianski hororoví režiséri nie sú úplne normálni, no pokiaľ jedinou emóciou z nejakého filmu zostáva zhnusenie (intenzívne) nad sadistickým zabíjaním zvierat (skutočným), tak akékoľvek posolstvo a kinematografické kvality idú bokom. Deodato by si to mal odsedieť a v chládku čítať fyziológiu zvierat. ()

Vančura

Vyloženě zlý a odporný film, který neměl nikdy vzniknout. To zabíjení zvířat v něm je tak strašné... Líbila se mi tam asi jenom hudba, jinak je to stupidní a pokleslé až hrůza. Btw. při sledování jsem si mnohokrát vzpomněl na Záhadu Blair Witch, ten styl à la found footage mi to hodně připomínal. ()

Goldbeater

Cannibal Holocaust je hodně specifický film. Těžko ho ohodnotit, protože má sice velký příběh, ale některé opravdu nechutně násilné scény kazí dojem. Odjakživa špatně nesu násilí na zvířatech odehrávající se na filmovém plátně, a proto jsem byl mírně znechucen. Nebýt tohoto faktu, možná bych dal i pět hvězd. Hudba je nádherná a snímek má určitě co do sebe, ale určitě není pro každého. Místy jsem byl docela příjemně překvapen, místy ne. Z tohoto pohledu bych dal maximálně tři hvězdy. Ale když jsem si nechal dlouhou dobu Cannibal Holocaust v hlavě rozležet, docela jsem z něj měl pozitivní dojmy, a proto měním své hodnocení na čtyři hvězdy. Už i tak je zde na csfd tento snímek velmi nespravedlivě podhodnocen. Je to slušná podívaná, kterou by mohl překousnout snad každý, i když má i svá negativa, jež jsem zmínil výše. ()

DJ Obelix

Tak jsem se k tomuto dilu konecne dostal a musim priznat, ze i pres to, ze film je vice jak ctvrt stoleti stary, na "pusobivosti" mnoho neztraci. Jelikoz jsme na strance, ktera se zaobira filmem, tak me hodnoceni odrazi filmarskou praci odvedenou na tomto snimku a jiz mnohokrat proklamovane zabijeni zvirat ciste pro filmove ucely nechavam stranou (ac je to jakkoliv opovrzenihodne). Kdyz se budu soustredit na filmovou stranku, tak nelze opomenout to, ze pres stari snimku je natocen velice kvalitne a zajimave. Dokumentarni ladeni snimku dodava autenticitu a velice mu to prospiva. Hudebni stranka filmu je kapitolou sama pro sebe. Dovoluji si rici, ze je genialni - lepsi kontrast mezi obrazem a zvukem v jinem filmu tezko hledat. Dejova linie o mladych "reporterech" je z lidskeho hlediska naprosto ale NAPROSTO nechutna a je plna nejruznejsich zvracenosti od upaleni domorodcu v jejich chatrci ci znasilnovani bezbrannych domorodkyn (v jejich zargonu "opicek") postupne vsemi muzi "vedeckeho" tymu. Maly ustrizek, ktery me naprosto dostal byl ten, kdy skupina nataci mistni zenu nabodnutou na kul a jeden z americanu se pri pohledu na telo viditelne bavi a usmiva se a az po upozorneni, ze je natacen nahodi vaznou tvar. Pokud by mel film ukazat, ze toto vsechno je mozne, tak je to naprosta nechutnost a lze si na tomto snimku testovat, kam je divak az ochoten zajit. Ruggero Deodato byl svym zpusobem genialni, ale zaroven neskutecny uchyl, kteremu se ve filmove branzi muze rovnat malokdo... ()

Snorlax odpad!

Ani výborná hudba nemůže zvrátit mé přesvědčení, že od Deodata to byl husarský kousek, když svoji algolagnii promítl do filmu, který nabídl podobně postiženým osobám. ()

Sobis87 odpad!

Kanibalské Blair Witch na kterém jsou nejzábavnější asi tak ty historky o lidech, kteří skočili tvůrcům na špek a opravdu uvěřili, že se jedná autentický záznam. Pro mě jinak děsná nuda a primitivní prvoplánovaný shocker. ()

LION-MR.T

Je pravda,že triky jsou dost reálné,dobře zahrané,zvířata se fakt zabíjeli,páchání brutality a znáslňovaní žen se mi sice hodně líbilo,ale to kecání okolo mě fakt nudilo. Co se týče brutalit chápu,proč to vyvolalo rozhruch,ale jinak nuda. Škoda,že Francesca Ciardi nikdy nehrála v pornu nebo aspoň nějakém erotickém filmu,měla by rozhodně talent a možná,že by si mi to líbilo více než Kanibalové. ()

Anderton

Nejak som už otrlý voči filmovému násiliu. Viac ma dokáže znechutiť vraždenie civilistov vo vojnových filmoch, ako svojou škandálnosťou preslávené kultové horory z minulosti. Kvázi nájdená ručná kamera nám ho zobrazuje zväčša z diaľky, neostro a je jasné, že zohavené mŕtvoly sú prácou maskéra. Takže viac ma oslovilo posolstvo filmu, ktoré zotiera hranicu medzi mestom a divokou džunglou, pretože v obidvoch sa chováme ako egoistické zvieratá. Znásilnenie domorodkyne civilizovanými turistami je veľavravné. ()

Socrates

Šokující kultovní hnus. Před čtvrtstoletím to putovalo po domácnostech na VHS skoro tak mocně jako porno, a my, desetiletí zvědavci, jsme si při nejedný scéně zakrývali oči. ()

Frajer42

Většina zdejšího hodnotitelstva se zde pohoršuje nad ohavností a nechutností snímku, přižemž snímek figuruje v nejednom seznamu těch největších prasáren, které kdy spatřily světlo světa. I pomyslel jsem si: „Tohle musím taky vidět!" Jelikož se se mnou na film nikdo nechtěl kouknout, musel jsem se kouknout sám. Na úvod zahrála moc pěkná romantická hudba připomínající snad i vzdáleně Morriconeho. Poté jsem zahlédl partičku "profesionálních" reportérů a uvědomil si, že už jsem měl s filmem tu čest dříve. Koukal jsem se na něj s kamarádem, když nám bylo asi 10 let. Pamatoval jsem si z něj bohužel jen trest za cizoložství v kanibalském stylu, a to, že se mi v dětství celkem líbil. Rozhodl jsem se si tedy krásné vzpomínky oživit. Jedná se totiž o film, se kterým se váže tolik krásných zajímavostí, že mu zkrátka určitá prvenství upřít nelze. No komupak se podařilo natočit film, díky kterému by šel na 4 měsíce do tepláků? Ruggero Deodato je evidentně narušený. Když jsem viděl popravičku ondatry a želvičky, přičemž jsem díky roku vzniku (1980) musel nějaký dokonalý model vyloučit, mi to celé došlo. Nepáral se s tím. Pár zvířátek nedobrovolně přispělo k natočení filmu vlastním životem. Jinak mě velmi překvapilo, že když se jednomu pánovi řezal šulda, tak byl rovněž použit nějaký nešikovný motorkář, který ten den neměl štěstí. Dále mě fascinoval audiovizuální kontrast, kdy při upalování domorodců ve slaměné chatrči hrála romantická melodie z úvodu filmu. Zkrátka se zhostil své práce velmi profesionálně. Film obsadil pornoherci a rádoby herci, kteří tak nějak neměli možnost účast odmítnout a roztočil svoji hru. Hodně syrové scénky střídají bohužel scénky dost umělé a trapné, což výsledný dojem velmi kazí. Zda chtěl tímto filmem dosáhnout Ruggero Deodato něčeho dalšího kromě zisku peněz, lze asi jen spekulovat, nebo se jej zeptat. Za sebe bych si tipl hádat, že ano - chtěl. A soudě dle zdejších negativních ohlasů se mu to podařilo. Jakási reakce na vzrůstající násilí v televizi, by se ve snímku skrývat určitě mohla. Ukázat spojitost kanibalských praktik a praktik naši moderní civilizace je zcela evidentní a ze snímku křičící. Závěrečná větička je vševypovídající: „Rád bych věděl, kdo jsou skuteční kanibalové.“ Když snímek srovnáte s některými dnešními počiny, tak to není tak strašné. Na rok 1980 ale určitě dost silné kafíčko, které se zaslouženě těšilo patřičných ohlasů. ()

giallo

Ahh, velice tvrdý a hnusný film i po 30 letech, který byl svojí formou nadčasový a právem může být označen za kultovní. Deodato mistrně natočil syrový film plný surovosti, jenž i dnes dokáže šokovat a zároveň nutí diváky přemýšlet. Kdo je skutečně zvrácený? Jsme to my a nebo amazonští kanibalové........PS: Všiměte si, že záhada Blair witch je docela pěkná vykrádačka tohohle snímku a hudební skóre Ortolaniho je dnes již legendární. ()

Kudly4

Můj první, brutální Horor, který jsem vlastnil na originálním DVD. Tenkrát, když jsem to viděl poprvé, několik týdnu jsem o ničem jiným nemluvil. Vrchol brutality, vrchol všeho. Dodnes nechápu jak a proč. Strašně autentické a ta hudba ? Do smrti ji z hlavy nedostanu. ()

swamp

Mno.. nejsem žádný aktivista, ale to zabíjení zvířátek - to bylo přeci jen moc. Šokovat lze i jinak (viz jiné části filmu). Přesto jde rozhodně o zajímavý počin, který není pro slabé povahy. ()

Zemřel režisér Ruggero Deodato

Zemřel režisér Ruggero Deodato