Horší než smrt

• Velká Británie Death at a Funeral (více)

borohub

Myslím, že solidní zábava. Docela je zajímavé že fakt celý film se odehrával v jediném domě a jeho blízkem okolí a vyšla z toho docela sranda. Vtipů tam neni ani přehnaně moc, jako v nějakých komediích bývá, to beru taky jako velký plus. Nějaké vtipy sice byly za hranicí dobrého vkusu, ale to je jen dobře :D ()

Tremono

Není to špička britskýho humoru, občas jsem se celkem dobře nasmál, ale některé přehrané pokusy o vtip vtipné nebyly, a jak se začaly vytahovat z rukávu zbytečné nechutnosti, a opakovat vtipy, přešlo mě to. Pořád ale dobrá komedie, horší čtyři hvězdy, neboli tři. ()

Mr.nachos

Příjemné překvapení. Vlastně jsem čekala celkem průměrný film u kterého si doháčkuji čepici, ale musím říct, že mě překvapilo, jak lehce a s humorem film ubíhá. I přes primitivnost příběhu z toho někdo dokázal udělat naprostou dokonalost. Britské filmy mají něco do sebe a jejich humor je mi blízký, takže za mě super a rozhodně jsem to neviděla naposledy. ()

Back_At

Otevřeně se přiznám, že černý humor, to já ráda :-). Sice (jak již bylo mnohokrát zmíněno) ohraný námět, ale v podání Matthewa MacFaydena neměl chybu. Již dlouhou dobu jsem se tak nenasmála :-). ()

yaqwsx

Čakal jsem více. Film rozhodně pobavil, ale neměl ten správný šmrnc. Možná za to mohl pomalý rozjezd, či relativní ohrané téma. Pro mne bohužel spíše zklamání. ()

nula87

Jednoduchý koncept vyšperkovaný náloží suchého britského humoru za pomocí nějakých halucinogenů... 90% ()

subic

Koukám na to poprvé usínám asi po 15 minutách, koukám na to podruhé a usínám asi po 30 minutách, dokoukávám to potřetí a nic moc. Pro jistotu tam švihli amíkovského tydýta Alana Tudyka, kterého by bylo lepší zapřáhnout za koně a vláčet. Britské komedie mám celkem rád, ale tohle mě nepřesvědčilo o tom, že bych se na to chtěl ještě někdy znovu dívat. ()

henrycruel

Když jsem zadal do vyhledávače "Nejvtipnější komedie", tak mi to nejvíce nabízelo tento film... Po dokoukání můžu říct, že je to možná sem tam vtipné, ale nic u čeho bych slzel smíchy. ()

Meeryan

Jeden z mála filmů, kdy jsem se pořádně zasmála, to se nedá komentovat, to se musí vidět. Britové a ten jejich pověstný britský humor... Obíbené postavy: Simon (Alan Tudyk) - snoubenec sestřenice, ne z vlastní vůle zdrogovaný, trpaslík Peter (Peter Dinklage) a samozřejmě nesmím zapomenout i na strýčka Alfieho. 100% ()

RafaKrakal

Tohle je prostě neskutečný bizár, který však nečekaně dobře funguje. Scénář je sice průměrný, ale vyhrazují to pečlivě vystavěné postavy, kdy každá z nich přináší do děje něco velmi specifického. Bohužel velice kvalitní humor nevydrží po celý film a v některé scénky jsou proto vyloženě trapné. Jako celek však ve mně film zanechal pozitivní emoce, a proto hodnotím lehce nadprůměrně. 70 procent ()

DeDanu

Divák tuší, co bude v další scéně následovat, ale zde o překvapení nejde. Tady se pokochá hereckým uměním těch chlapců. Černý humor a britský humor. Neodolatelná kombinace. Jednu hvězdu odbírám za linku fekálního humoru, ten mi připadal přes čáru. ()

Nathaniell

Pár míst se dá jistě vyzdvihnout, neříkám, že ne. Ovšem - za to mě bude spousta lidí nenávidět - americká verze se mi líbí prostě víc. Tady dávám 2* - PS to co je v americké verzi přes čáru, bylo přes čáru už tady. ()

cinema_cz

Pokud obdivujete Franka Oze jako "stvořitele" Yody a režiséra Trháku pana Bowfingera nebo Stepfordských paniček, asi vás zklame vyprávění, tvářící se jako stoprocentně černá britská komedie. Místo nářezu ve stylu Ryby jménem Wanda se vám bohužel dostane jen změti hůře či lépe pointovaných scének, jež nevylepší ani lidsky vlahé finále. (Alena Prokopová, Ci 07/2008) ()

Grondal

Drogy oživia každý pohreb.  Film servíruje hutnú nádielku typického britského humoru, v tomto prípade okrem toho solídne čierneho. Ako iné podobné filmy pôsobí trocha “divadelným” dojmom, pretože sa odohráva v podstate iba v jednom dome a všetka váha leží na pleciach vezmes neznámych britských hercoch, ktorý sa s touto pasujú naozaj so cťou. Práve možno tých pár známejších tvárí až príliš svojim herectvom tlačí na pílu… ale stále ešte v norme. Tvorcovia si zjavne uvedomovali, že potenciál zápletky je obmedzený, takže veľmi krátka stopáž je v tomto prípade veľkou výhodou, keďže film odsýpa, morbídne žartíky majú kadenciu tak akurát. Prekvapením potom môže byť v záverečný happy end a morálne poučenie, to by som v tomto type filmu určite nečakal. Tých, ktorý ohodnotia nižšie chápem, mne sa to trafilo do nálady, takže hodnotím tak ako hodnotím. P.S. Naozaj sa toľko britských filmov točí okolo drog (užívania/vyrábania/predávania/...), alebo sa mi to iba zdá? ()

Fallout

Po dlouhé době komedie, která mě hlasitě rozesmála, což se moc často nestává. Po těch american nerd komediích "ze života" příjemná změna. Pokud jste příznivci britského černého humoru, budete spokojeni. ()