Horší než smrt

• Velká Británie Death at a Funeral (více)

mm13

Dobrá britská komédia, akých síce nie je neúrekom, ale dosť na to, aby v tomto konkrétnom prípade platilo "raz a dosť". Čierny humor je síce pekne na hrane (chvíľami až "za..."), chýba tomu však ono nedefinovateľné kúzlo a ten záver tiež mohol byť (v súlade s predchádzajúcimi udalosťami) menej korektný a teda katarznejší. ()

JASON_X

Mám rád britský humor, ale v téhle komedii ho mnoho nebylo. Její vtipnost byla zhruba ze tří čtvrtin postavena na bláznivém chování jedné postavy po předávkování se LSD, na jednom homosexuálním vyděračském liliputovi (vynikající Peter Dinklage) a jednom pocákání se hovnem. Bída, velmi slabé tři. ()

Kimon

Typická americká rádoby "komedie" zasazená do britského prostředí bez kouska inteligentního humoru. Veškerý "humor" spočívá na nesmyslných a tolikrát ohraných bláznivých dialozích a honičkách po domě zesnulého. Až na několik málo podařených úsměvných scén vcelku podprůměrný film. Nedostatek inteligentního a citlivého humoru je zde bohužel nahrazován docela vulgárními výrazy v dialozích, což možná autoři považovali za humorné. Mě to naopak utvrdilo o tom, že tento film nemá valnou hodnotu. Ani uměleckou, ani tu "zábavní". ()

Morholt

Typická britská černá komedie s parádním obsazením, LSD, trpajzlíkem, vzteklym strejčkem na vozíku a s naprosto bezchybnym zfetovanym právníkem Simonem - ten mi dával.:D 90% ()

Coleator

Tak nějak nechápu, že tolika známým tvářím stačila zápletka kolem jiných prášků k tomu, aby kývly na tuhle "komedii"... Dean Craig má zkrátka asi úplně jiný smysl pro humor než já - a podle zdejšího hodnocení i většina uživatelů ČSFD... ()

Kamca_

Po dlouhý době zase hooodně povedená komedie :-). Výborný! Hrozně jsem se u toho nasmála. Tady vidíte, co se všechno na pohřbu může stát :-D a nejvíc mě asi dostala poloha obou v rakvi :-D. Dávám 80% ()

jhrasko

- - - EVERYTHING´S SO FUCKING GREEN - - - " I said the Valium you gave to Simon wasn't actually Valium. It's an hallucinogenic concoction. You know, stuff like acid, mescaline, a little ketamine - - - This isn't funny Troy - - - I'm not being funny. Look at him. He's off his tits! " - - - a ja hovorím: PLEASE, GET ME SOME VALIUM !!! P.S. NEPOZERAŤ DABOVANÉ, TOTÁLNA DEVALVÁCIA FILMU ! ()

ScarPoul

Stokrát otrepaný námet, tentoraz pod taktovkou elegána Franka Oza. Všetko je to správne vtipné aj zamotané, vystupujú tam sympatické postavy - hlavne Tudyk a Dinklage - ktorý keď majú v sebe LSD sú neskutočne zábavný, ale keď sa na to pozriem zo širšieho hľadiska okrem príjemne strávenej hodinky a pol vo mne film nezanechal nič výrazné - niečo čo vyžadujem od každého filmu a to - že si ho budem aj po mesiaci pamätať. Tu to nehrozí. Ale zase na druhú stranu divákov si to nájde. Myslím, že na niektoré filmy jednoducho musíte mať chuť a náladu a ja som ju zrovna nemal. ()

HateBreeder

Koncert smíchu a humoru !! To nejlepší možné obsazení.. až by se chtělo říct, že se tak dlouho hledali, až se našli (herci, režisér, scénáristé...) Dokonale vygradovaný děj, tempo se zrychluje každou minutou.. a z poklidného začátku máme bouřlivý konec. A k tomu ty hlášky... konečně zde došlo na Andyho Nymana, který mohl rozvinout svůj talent... a byl to právě on, kdo zde patřil k mým favoritům. Frank Oz to upekl skvěle. Jedna z nejlepších komedíí jaké jsem měl tu čest vidět. 100% ()

Ai.ma

Veskrz nevím, proč jsou tak oslavné recenze na čsfd, pod jejichž vlivem jsem to shlédl. Nelze upřít, že ta komedie má kouzlo a je v jistých momentech je roztomile britsky suchá a černá, ale není jich tam mnoho. Možná to je způsobený tím vážně pomalejším rozjezdem, kdy se člověk za první třičtvrtě hodinu možná párkrát pousměje. Co je fajn jsou výborné komediální výkony všech na place, některé nezapomenutelné scény (viz kakání se strýčkem Alfiem, samotný pohřeb). To vše ale nevynáší tuto komedii do nebes, takže pouhých 7/10 za příjemnou zábavu. ()

BoPo

Robiť niektoré veci na pohreboch je považované za nedôstojné. Tento pohreb je pre tento prípad výstavným kusom. Film nemá hluché miesta. Doslova nebol čas sledovať čas. Nemôžem povedať, ktorá postava ma bavila najviac, lebo práve ich spoločné zoskupenie vytvorilo tú správnu smútočnú náladu. ()

bouncer

Bloody funny...pořádná dávka hutného britského černého humoru. Místy možná trochu zahnané do extrému (Rodinná oslava byla přeci jenom syrovější a reálnější), ale krásný film, který "pohladí" na srdci každého fanouška černočerných komedií. "Everything's so fucking green!" ()

BigDeal

Ak by sa ma niekto spýtal, ako vyzerá britský humor, odporučil by som mu asi tento film, pretože som už naozaj dávno nevidel takto suchý humor. Postavy prechádzajú tými najabsurdnejšími situáciami so všetkou vážnosťou (najviac ma zaujala situácia okolo trpaslíka), no napriek tomu si ich rýchlo obľúbite a vďaka tomu, peknému prostrediu (napriek pohrebu vôbec nie deprimujúcemu) a fajn hudbe je film veľmi príjemnou zábavou. ()

Johny_fork

Kurva tohle je masakr, absulutně nechápu, jak se mi to tu mohlo válet půl roku bez povšimnutí. Britové černý humor zkrátka umí a Frank Oz natočil perlu, která se nezastavuje před ničím a ukazuje nám, co vše se může stát na pobřbu (mrtvý trpaslík v rakvi, posraná ruka od strejdy Alfího, záměna vália s LSD - hlavní a geniální motiv), pokud je tohle váš šálek čaje, neváhejte, po půl hodině si řeknete, no ty krávo to je nářez a budete postupně bublat smíchy, dlouho sem se takhle zlomyslně nebavil:) ()

Terva

Film má vtipné úvodní titulky. CITÁT - Kdo to je ? To není můj otec !.........Sranda začíná práškem, který nebyl ve správné krabičce. Je to jen valium. Saimon to chudák odnesl, nebo spíše snědl. A abych napsal pravdu scény s ním jsou to nejlepší na snímku. Ostatní děj kolem je slabota. A já se jinak moc nesmál. Některé scény jsou až trapné. Když jsem však viděl remake z roku 2010, zjistil jsem že tohle je prostě na čtyři hvězdy. ()

Hismael

I přes trochu slabší začátek se jedná o hodně povedenou komedii s britským humorem, odehrávající se v jednom domě. ()

JohnCZ

S britským humorem to mám tak, že u některých filmů zívám nudou, ale u některých se neskutečně bavím. A Death at a Funeral je ten druhý případ. Po dlouhé době jsem se fakt nahlas řáchal, sjetý Alan Tudyk neměl chybu, stejně tak Peter Dinklage. Humor je to fakt dost černej, ale naprosto mi padl do noty. Timing vtipů je až neskutečně povedený a díky tomu, že se film odehrává v jednom domě v krátkém časovém úseku, tak byli tvůrci schopni děj různě proplétat a jednotlivé vtipy vrstvit a propojovat, čímž je i gradovat. ()