Horší než smrt

• Velká Británie Death at a Funeral (více)

Sonnery

Zatím jsem nikdy na pohřbu nebyl, ale jesli jsou takhle šíleně zábavný, tak se je začnu navštěvovat pravidelně ()

Jordan

Frank Oz sa špecializuje na komédie a za tie roky sa naozaj vypracoval a ja tomu fandím, lebo v dnešnej dobe a hlavne v Amerike je ťažké urobiť kvalitnú a vtipnú komédie a ľudí, ktorí by sa špecializovali len na tento náročný žáner je čoraz mene. Už Bowfinger sa mi veľmi páčil, no ako milovník čierneho humoru musím oceniť toto dielko. Má síce pomalý rozbeh a zo začiatku vám môže vyschnúť v hrdle zo suchého anglického humoru, no potom sa to rozbehne a suchý anglický humor, ktorý ja osobne mám celkom rád, sa stane suchým anglickým čiernym humorom obohateným o prímes príjemnej situačnej komiky, takže výsledok je príjemná "anglická" situačná čierna televízna komédia zaľudnená fajn figúrkami a občas na hranici bizarnosti balansujúcimi scénkami. ()

Anderton

O filme sa dlho nahlas medzi geekmi hovorilo, ako o totálnej "ujetosti". Ja som o ňom počul v krčme od ďalšieho nadšeného geeka a tunajšie hodnotenie mi nedávalo dôvod neveriť, že by tomu tak byť nemalo. Zhruba po trištvrte hodine som si ale začal uvedomovať, že film sa už dávno rozbehol a ja som sa iba nedokázal naladiť na správnu britskú suchohumornú vlnu. Fóriky neprichádzali, situácie neboli ani zďaleka vyťažené na maximum a jediný krát som sa od srdca zasmial až pri úplne záverečnej scéne filmu. Fekálny humor je tu rovnako trápny, ako v komédiách amerických a ten čierny je skôr nevýrazne šedý. Pre mňa je Death at a funeral rovnakým sklamaním, ako rovnako kultový Hangover. No a čo z toho vyplýva? Že nie som geek. Komediálnym vrcholom tvorby Franka Oza tak u mňa naďalej zostáva Trhák pána Bowfingera. ()

Frajer42

Nic moc. Veškerý humor ve filmu je vybudován na záměně léků s drogami a jednom vtipném dědečkovi. Herecky mi to přišlo nesympatické. Děj ani dialogy také nejsou úplně vybroušeny. Já se tedy asi tak 2x usmál, a to je na komedii o trošku méně než málo. Někdy zdejšímu hodnocení a lidem absolutně nerozumím, ale proti gustu žádný dišputát. * ()

boshke

Myslím, že to bylo při přenosu toho skrčka do rakve, kdy jsem si řekl "Bože, to je komedie". A taky že je. Začátek pravda dost pomalý, až skoro do poloviny filmu, ale pak se to rozjede neskutečně. Rád jsem poznal jinou tvář MacFadyena, než ten jeho debilní výraz z Pýchy a předsudku. Stejně tak jsem byl rád za méně známé britské tváře, ať už z filmů či seriálů... 90% ()

swamp

Nemůžu než souhlasit. Death at a funeral je absolutně nenápadný snímek, který překvapí svou výtečnou britskou čerností (co se tedy humoru týče). :D ()

mil@n.fanatik

Příjemné překvapení!! Vtipná a zábavná "béčkovka", z které ale se vytáhlo, až je z toho každy velmi mile překvapený:-) Chtěl jsem dát dokonce 5*, ale to by si (i přes velkou "chlamu") podle mě nezasloužilo, a proto dávám pěkné 4*:-).. Hodnocení: 80%.. ()

Campbell

Po dlouhé době komedie která mě totálně odrovnávala. Je pravda že prvních 10 minut jsem se děsně nudil, ale jakmile jsou všici v domě začne neuvěřitelná taškařice. Herci byly dokonalý ale koho musím vyzdvihnout je Tudyk ty jeho eskapády byly totálně odzbrojující. Ostatní herci byly výborní a celý příběh i když zjednodušený do sebe krásně zapadnul. Oze jsem nikdy nijak moc nevyzdvihoval ale tady ukázal že je opravdu genius. ()

Eawy

Takýto typ humoru mám rada. Film mal 90 min, čo bolo veľmi príjemné. Dej sa odohrával v jeden deň, takže tam neboli prestrihy. Každá scéna mala zmysel a humor. Režírované to bolo tiež veľmi dobre. Výber hercov chválim, každý zvládol svoju úlohu. Scenár tiež veľmi dobrý. Soundtrack nevtieravý a len prehlboval dojem z filmu. Už veľmi dávno som sa tak dobre a schuti zasmiala. 100% ()

Slartibarkfast

Nic světoborného, nic originálního a taky typicky britské. Přesto je to originál a u mnoha komedií se nenasmějete jako u téhle. Výborné herecké výkony, příjemná hudba, svižný děj.. černočerná komedie jak má být. Výsměch smrti do tváře je tu přímo cítit. Určitě dobrá volba pro zpestření nudného odpoledne. 85% ()

nascendi

Od samotného začiatku filmu som mal pocit, že došlo k omylu v jeho žánrovom zaradení. Na komédii by sa mal človek aspoň usmievať, keď už nie smiať až rehotať. Mne sa to však podarilo iba raz a to na poslednej vete, ktorá vo filme zaznie. Netvrdím, že český preklad názvu nesie v sebe pridanú hodnotu vyjadrujúc aj jeho kvalitu. Naopak som rád, že mi potvrdil moju neschopnosť smiať sa na typickom anglickom suchom humore. Pravda, ak sa dá tento film považovať za jeho predstaviteľa. ()

Pedestrian

Čtvrtá hvězdička za to, že postavy se tu chovají přesně tak, jak byste asi čekali, že se v dané situaci zachovají. A to i v té nejabsurdnější. 70 % ()

Tomco

Tomuto hovorím komédia s patričnou dávkou inteligencie a dobrého humoru. Výborné napísané, presvedčivo zahraté a šikovne zrežírované. K tomu prijateľná stopáž, proste film do každej nálady. ()

Arsenal83

Neskutočne som sa zasmial, pre mňa jedna z najlepších komédií za posledných 10 rokov. Tak krásne napísaný čierny humor, skutočné majstrovstvo. O čo je ten zážitok lepší, keď sa k tomu pridávajú perfektné herecké výkony na čele s trpaslíkom z Hier O tróny Petrom Dinklageom, ktorému sa tu vyrovnáva Alan Tudyk. Jeho nahé scény na streche sú humornou ozdobou. Dokonca aj suchár MacFadyen sa tu dokonale hodil. Absurný, no výborný filmík. ()

Bachy

S britským humorem žádný problém nemám. Přesto se mě tato komedie v podstatě nedotkla. Neříkám, že jsem se nezasmál, dobrých momentů zde bylo hodně, ale všechno prošumělo neuvěřitelně rychle. Vypoentované je všechno velmi zajímavě, ale na mě zřejmě až moc uměle. Fajn film - nic víc, nic míň. Bohužel má očekávání byla výše. ()

dopitak

Asi by nebylo úplné správné srovnávat anglický humor například Randalla & Hopkirka a dnešní. Spousta věcí na světě se vyvíjí, a stejně tak i sranda se mění. Co ale čekám od komedie jako první (a klidně i jediné, někdy)- to je, že se nebudu nudit. A u "smrti na pohřbu" jsem se fakt nenudil ani trošku a ani chvilku. Byla to ptákovina, ovšem s tím jsem to i pouštěl, takže v pořádku. Pochválit lze (výjimečně, většinou bývám přísný) i dabing, zejména "dědu Simpsona" Dalimila Klapky, jehož známý hlas dění chvílemi vhodně výrazně oživoval. ()