Speed Racer

Akční / Rodinný / Sportovní
USA / Německo / Austrálie, 2008, 135 min

Speed Racer je mladý automobilový závodník, který již odmalička, stejně jako jeho rodina a její firma Racer Motors, žije pouze pro superrychlá auta a svět, který se točí kolem závodních okruhů. Starší bratr Rex ho odmalička tajně brával na závodní dráhu, kde ho učil řídit. Také díky němu se ze Speeda stal jeden z nejlepších současných závodníků, který dokáže s neuvěřitelnou jistotou ovládat vše, co má volant, i v těch největších rychlostech. Pomáhá mu při tom mechanik Sparky a podporuje ho celá rodina včetně přítelkyně Trixie. Svět velkých závodů není jen o rychlosti a dovednostech řidiče. Jak Speed postupně zjišťuje, točí se v něm také velké peníze, odehrávají velké podvody, vydírání, manipulace s výsledky ve prospěch vlivných sponzorů, a dokonce vraždy. Odmítne nabídku vlivného Alberta Roayltona, aby jezdil pro jeho firmu, stejně jako tajemného závodníka Racera X, který pracuje pro detektiva Detectora z oddělení pro hospodářskou kriminalitu a žádá, aby mu pomohl v boji s korupcí a zločinnými praktikami na závodních okruzích. Aby dokázal, že podvody závody nemohou ovlivnit, rozhodne se zúčastnit nebezpečného závodu Casa Cristo, při němž před lety zahynul Rex. Chce závodit za stáj Togokhan Motors stejně jako Racer X a dědic firmy, japonský závodník Taejo Togokhan, který se vzepřel gangsteru Cruncherovi, jenž ho donutil prohrát několik závodů. Závodu se účastní také jeho japonský konkurent Muša, který uzavřel dohodu s Roayltonem, aby mohl získat pod kontrolu oslabenou Taejovu firmu. Speed, Racer X i Taejo vědí, že je čeká nebezpečný závod, v němž půjde o život. (TV Nova)

CamperCz

Urcite se jedna o originalni pokus a pro nektere i strhujici vizualni orgie- u me se ale naprosto minul ucinkem. Nedokazal jsem se na to divat ani pul hodiny a i kdyz uznavam, ze nektere zavodni sceny vypadaly zajimave, takovahle mira stylizace byla pro me nestravitelna. ()

Aldanar

Neuvěřitelně barevné, plné správňáckých hrdinů, typicky patetických záporaků, od čtvrtiny filmu bylo takřka jasné jak to dopadne. Spousta lidí je z tohodle filmu naprosto unešena, ale já nějak nedokážu pochopit proč?! A btw... svět kde se může každý p****t ze závodů? Mno... fakt mě to neoslovilo... P.S. Ten Speedův bratr Spritle mě celej film neuvěřitelně iritoval! ()

maty39

No, tak už teď se těšim na to, s čím přijdou Wachowští příště. Doufám, že to bude stejně originální, dokonale technicky zvládnuté a (hlavně) zábavné. ()

bidja

"Tohle je nový svět, nový svět", řve několikrát naturalizovaný jezdec v komentátora. Ano dokonale harmonická, barevně vyladěná šou nadchne novými postupy, abstarakcí či řemeslnou zručností. To vše jsou bohužel věci kterým nerozumím, chtěl bych, ale opravdu nerozpoznám typ kamery, náročnost střihu, příkladné použití filtrů, nevím kde tesař nechal díru. Mohu se řídit pouze tím zda mě film dostal, jak hluboko, který herec zaprodal duši a přesvědčil mě, zda jsou dialogy povedené nebo jestli scénář má hlavu a patu. Mix toho všeho mi vychází za 4. Toho co dokáži posoudit však jen za 3. ()

Simgal

Pro mě docela překvapení. Jakožto neznalý komiksové předlovy jsem tak nějak nevěděl, co od tohoto filmu čekat. Co jsem viděl byl neskutečný vizuální nářez. Ty barvy by vystačily tak na tři filmy a možná by ještě trochu zbylo. Děj jsem si představoval trochu jinak, ale co. Upřimě, víc než na ty efekty a závodění jsem se chtěl podívat na Cristinu Ricci (je prostě úžasná) a hlavně na Matthew Foxe (alias Jacka ze Ztracených). Byl jsem zvědavý, jak si povede ve filmové roli a nebylo to vůbec špatné. Co mě mrzí nejvíc, je skutečnost, že jsem si Speed Racera nevychutnal v kině, ale viděl jsem ho až na DVD. Nechápu, proč k nám přicházejí filmy čím dál častěji pouze s dabingem. Od toho máme multikina, abychom si mohli vybrat. To ale není chyba tohoto filmua bylo by ode mě nefér, kdybych mu kvůli tomu dal nižší hodnocení. ()

Thomm

Tak tenhle film pro mě obsáhl celou škálu hodnocení - prostě od odpadu až po skvělých 5 hvězdiček. Možná ještě obtížnější, než ho hodnotit, je najít podobný kousek pro srovnání, protože tohle je pro mě unikát. Po dvaceti minutách jsem se obával, že to bude druhý film v mém životě, který vypnu a nedokoukám. Animace jak z Teletubbies, strašně otravný fracek a k tomu ještě opice, která měla do té doby snad největší roli - tak to jsem opravdu nečekal. Závody a nadupaná akce mě přinutily sledovat dál, vzápětí mě však zase začaly uspávat maxiklišoidní dialogy o tom, jak je závodění o všem jiném, než o autě a schopnostech řidiče, aby mě vzápětí dorazilo pár keců o rodině a hodnotách života. Potom se ale znovu spustila parádní akce a film nabral zase pekelné tempo. Speed Racer je zkrátka všechno jiné, než průměrný film a kvůli tomu, že mě taková slátanina dokázala tak moc zaujmout, musím dát extrémní hodnocení. A odpad to není. P.S. O audiovizuálním provedení nemá moc cenu diskutovat - je to prostě bomba a nic podobného jste ještě neviděli a možná už ani neuvidíte. ()

no2

8/10 - Nemám rád formule a všechno, co se kolem tohoto byznysu točí. Nemám ani moc rád rodinné filmy... Ale mám rád Matrix, tedy hlavně jeho první a druhý díl, a byl jsem zvědav, s čím pět let po Matrix Reloaded a Matrix Revolutions Wachowští přijdou. A bráchové mě ani tentokrát nezklamali - oceňuji především to, že se nebáli do zcela určitě tak náročného projektu jít - uvědomuji si, jak lehce by se něco u takového filmu dalo ´nedotáhnout´ - a pak by to mohlo jako v případě posledního dílu Matrixu zase dopadnout menším průšvihem... Ale nakonec mě tohle spojení akčních závodů, kung-fu, legrace a špetky zamyšlení na téma zaprodání se ďáblu něco přes dvě hodiny nádherně bavilo. Dokonce i ta barevnost, nad níž by srdce Joela Schumachera zcela jistě zaplesalo, mně vůbec nevadila. Pokud by Wachowští chystali pokračování, nebudu se zlobit. Přesto však platí i nadále, že nemám rád formule a všechno, co se kolem toho točí... ()

houseofwax

Ač nepatřím mezi velké fanoušky Matrixu, tímto snímkem mi bratři Wachowští dokázali, že si dokážou hravě poradit i s něčím jiným než, mhm, jak jen to nazvat? ,Počítačovou sci-fi'? Ale ano, nechme to tak. Speed Racer je tak hrozně kýčovitý, až je perfektní. Takovou audiovizuální smršť, jakou mi zde Andy a Larry předvedli, jsem ještě v žádném filmu neviděla, a možná jen tak neuvidím. Emile Hirsch byl podle mého názoru skutečně dobrou volbou, do role mladého závodníka mi sedí jako ulitý. Christina Ricci je jako Trixie opravdu roztomilá, a Speedovo malý bráška Spritle a jeho věrný šimpanz? Ti byli skvělí. Dvě hodiny filmu mi utekly jako voda, a já se ukládala ke spánku s blaženým pocitem, že jsem shlédla jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy vůbec shlédla. Perfektní oddychovka, u které můžete na chvíli jednoduše ,vypnout' , a vydat se do krásně barevného světa automobilových závodů. ()

tragicus

Chápu, že to měl být film pro děti. Ale Wachowští narozdíl třeba od Buze neuhlídali kýč. Zvláště ve vykreslení města (nebo prostě mám rád spíše ponuré futuristické vize). V prvních desítkách minut jsem si ani nebyl jistý, mám-li se vůbec dívat dál. Když přišly opravdové závody, příběh gradoval a už nezpomalil a nelituji, že jsem se díval. A musím říci, že bří nejsou rozhodně bez nápadu. 70 % ()

Paul_cz

No kurva! Jak mohli tohle natočit autoři mojí oblíbený temný scifi trilogie Matrix pro mě zůstane navždy záhadou.Ale...bylo to hustý.Sice strašná kravina, ale vizuálně tak neuvěřitelně vypiplaná, že mě na to bavilo koukat celý dvě a čtvrt hodiny díky tomu.Samozřejmě, nevidět to v 1080p, tak moje dojmy asi tak dobrý nebudou : ).Ale takhle jsem se fakt neuvěřitelně kochal.Plus Christina Ricci je vždycky plus, stejně jako je radost vidět Foxe i jinde než v Lostu. ()

Deywid

Preboha živého, zaujímavé a originálne vizuálne spracovanie je jedna vec...ale kde ostal príbeh ??!!!, resp. kde ostal príbeh pre diváka, ktorého IQ je vyššie ako 60 ?? ( Nie, keci o tom ako je rodina dôležitá a ako treba bojovať proti korupcii a bezpráviu - to za príbeh naozaj nepovažujem)....Aproppo, k tomu vizuálu - po prvých 30 minútach si na to zvyknete a už Vám to nepríde ničím výnimočné...a čo nám teda ostane - neskutočné protivné decko s opicou a tony nezaujímavej "vaty" (holt kde nie je príbeh, nie je vlastne NIČ !!)....A to neustále prelínanie rôznych scén z rôznych časových období v jednom záberu - po prvýkrát je to vážne interesting, ale po 100krát ??!!....Snáď nikdy v živote som sa pri nejakom filme tak nenudil a tak som svoje trápenie po 60 minútach ukončil....Tá jedna hviezdička je za zaujímavý námet a za Christinnu Ricci a Emila Hirscha, ktrorých oboch "žeriem" (avšak každého z iného dôvodu :)...Vôbec sa nečudujem, prečo bol film prepadákom...zaslúžil si to.....P.S.: Upozorňujem, že som človek, ktorý doslova miluje gýč a vyžíva sa v originálnych filmoch (či už ich vizuálnym alebo obsahovým spracovaním)....ale čo je moc, to je moc... ()

Greg25

No, tak bezpochyby to je po vizuální stránce naprosto dokanalé a trikově převratné, Barevně a graficky kýčovité s plejádou barev natolik rozličných druhů a odstínů, že jste možná nikdy ani nevěděli, kolik vlastně existuje barevných odstínů. Trikové akční scény lahodí oku a jsou o úroveň ne-li o dvě výš než jakýkoliv jiný film před tím mohl nabídnout. Až pocaď je to vážně pecka, vcelku i ta kýčovitost města a barev mi nevadí, naopak je vcelku příjemná. Jenže, tady začíná to jenže, jsem s hodnocením dost na rozpacích, film je prezentován jako rodinný a některé scény a postavy tomu vážně nahrávají - opice a ten malý kluk Spritl nebo jak se jmenoval (ten mi lezl až neskutečně na nervy, strašně nesympaticky až spratkovitě zahraný), neustálý důraz kladený na rodinnou soudržnost (čili věty alá klišé). A sportovní drama o kterém víte od začátku jak dopadne. A to je právě to co mi na tomhle filmu vadí, není v podstatě pro nikoho - děti ho nepochopí a dospělým či mladistvým přijde v mnoha ohledech neskutečně dětský. Je pravda, že v řadě scén a v řadě detailů se vyskytuje velice příjemná svěží ironie, která celý film osvěží. Jenže takovýhle scén je tam příliš málo, uváží-li se, že film trvá přes dvě hodiny, což je taky taková menší závada, film se v líbívých akčních scénách dost opakuje, tedy asi neopakuje, ale vy jste na konci posledního závodu Grand Prix natolik nasyceni akčními trikovými scénami, že vám to nakonec tak nějak splyne - v jeden pořádně nadupaný akční videoklip, co neměl hlavu ani patu. Kdyby to, ale byla jen ta akční jízda, tak bych si řekla, stálo to za to, dvě hodiny zábavné jízdy, bez děje, která mě pobavila. Jenže mě to zase až tak moc nepobavilo, akčních scén jsem měla po první hodině a půl vcelku dost, ale čím jsem byla až příliš přesycena, byly blbý kecy a těch je tu bohužel taky dostatek, stejně jako akčních scén. Ale vcelku nejsem zklamaná, věděla jsem, že když už něco bratři Wachovští natočí bude to přinejmenším bomba, která vyvolá odlišné reakce a tohle bomba je, aspoň po té vizuální stránce. 50% ()

Kratoc

Barevná hříčka, plná automobilových závodů. Z celého filmu mám pocit jako kdybych koukal na rozpohybovaný komiks. Záporní hrdinové jsou opravdu záporní, kladní hrdinové zase kladní. Žádná velká věda a namáhání mozkových závitů. Pěkně všechno je vysvětleno (včetně role tajemného jezdce) a člověk se může jenom usadit a užívat si tu jízdu. Pět hvězd to není, ale slušné čtyři a kousek určitě. ()

Chipešek

Graficky orginální a vypiplaná, ale vším ostatním nepříjemně průměrná, lehce schizofrenická jednohubka. Filmy, které si dělají srandu samy ze sebe, to mají těžké - mezi vtipností a směšností je u nich příliš tenká hranice a proto často nesou prvky obojího. Pokud máš rád(a) rychlá auta, přidej hvězdu :) ()

betyn odpad!

Tak tohle jen tak nevydýchám!Cituji Civala:‘‘strašná pecka‘‘?!Opravdu nevím co na tom všichni vidí.Tak za prvé mnoho lidí i zde na čsfd píší,že triky jsou v dnešní době všude dobré,tak proč za vizuální stránku dávat 5 hvězd?Navíc zde jsou použity v tak otřesné podobě až to člověka bolí,kolik peněz to stálo a co jiného by se za to dalo pořídit.Ovšem to není vše,kdyby alespoň ostatní věci fungovali,ale příběh je podprůměrný,hlavni hrdina,jezdec,je nesympaťák (představoval bych si ho spíše v komedii a připomněl mě J. Blacka :-)) a některé záběry nemají naprosto žádnou logiku.Na japonské kraviny nejsem.. ()

Jaroslaf

Opice a megaotravné dítě dělají z tohoto filmu trapnou limonádu, což vůbec nemuselo být. Nebýt nich jdu možná i na pět, ale jsou vážně příšerně otravní. ()

Špionážní mimozemská invaze

25.12.2008

DiCapriův „japonský Zaklínač“

DiCapriův „japonský Zaklínač“

28.10.2008

Po naprostém (i když pohříchu nezaslouženém) propadu Speed Racera to vypadalo, že vášeň Hollywoodu pro hrané verze slavných anime klasik vychladla. Je podezřele ticho kolem Spielbergova Ghost in the… (více)