Arn

• Švédsko Arn - Tempelriddaren (více)

Holina

Nechám být, že je mi představitel hlavní role krajně nesympatický, zbytek je totiž nadmíru uspokojivý. Arnovi jsem nevěřil už od chvíle, kdy se objevil první cover, ovšem jsem mile překvapen. Kromě výborné atmosféry, kterou podkresluje patřičně heroická hudba je tu patosu jen málo a i ten je podáván jaksi stylově. Po dlouhé době historický film, který nezklame. ()

legatio

Království nebeské na dánský způsob. Nejedná se ale o obléhací nářez, ale film se soustředí spíše než na bitvy na postavu Arna a jeho životní příběh. Čekal jsem trochu něco jiného, ale nenudil jsem se ani chvilku, povedlo se. Evropský filme, jen tak dál. ()

cab

Seversti filmari se rozhodli natocit spektakl o udatnem Arnovi, ktery je nucen na zacatku sveho barviteho zivota se oddelit od sve mile a vydat se bojovat do Svate zeme. Ona je prozatim uvrzena do nemilosrdnych rukou klasternich jeptisek. Po dobu jeho odchodu se jeho rodna zeme zmita v obcanskych valkach s obcasnym klidem. Prvni dil se nadmiru povedl a ukazuje, ze i v Evrope je mozna natocit vypravny a poutavy historicky velkofilm. 70% ()

Harapes

Mladý mnich se zamiluje do půvabné dívky,ale nelíbí se to ostatním a tak dívka putuje do kláštera a mnich je náhodou dobrý v boji s mečem a tak jde do boje a jinak se modlí a modlí......a modlí.... ()

J*A*M*A*L

Docela slušnej historická limonáda ze Švédska a s neznámými herci.Mě se film docela líbil.Teplářské dějiny se mi vždy líbily a film nebyl špatný.Na Švédsko slušný.70% ()

DannyBoy80

Byl to celkem zajímavý výpravný film z doby vzniku Švédska. Herecky ok, příběh byl dobrý, ik dyž nevím nakolik je čerpáno ze skutečnosti. ()

vander19

Historické filmy mám veľmi rád pre ich mne veľmi aktraktívnu atmosféru. A aj toto bol jeden z dôvodom prečo som sa rozhodol pozrieť si Arna. Ku tomu všetkému ma presvedčili posledné veľmi dobré skúsenosti so škandinávskou kinematografiou a toto bol predsa švédsky veľkofilm. Čo sa filmu týka tak od začiatku ma zaujal len veľmi málo, doslova ma nebavil ak mám byť presný. Časom sa to mierne zlepšilo, hlavne situáciami na blízkom východe, ale opäť romantické scény ho zrážali u mňa dole. Občas som mal pocit ako keby sa niekto snažil okopírovať M. Gibsonovo Statočné srdce. Avšak na môj vkus v tomto filme bolo veľmi málo akčných scén, čo je na škodu, pretože historické filmy si ma získali hlavne týmto aspektom, ale tvorcovia nám prinášajú úplne imbacilné zábery z kláštora mníšok, ich spev, modlenie a podobné kratochvíle, ktoré mi poriadne liezli na nervy....25%- NUDA ()

Milodar

Vata pro diváky bez fantazie. Jeptiška je sexy blondýna, křižácký rytíř drsoň s jizvou na hrubé tváři (v srdci však dobrák), jeho armádě chybí odvaha (tedy do chvíle, než jí poví cca 2 věty), atd. Slaboduché. ()

bloodcountes

Skvělý film, nádherné exteriéry, výborní herci, krásná kamera i hudba a hlavně silný příběh. Arno byl dokonalý rytíř své doby, tělem i duchem. Ani jsem o něm doteď nevěděla. Akorát si nemůžu smutně nevzpomenout na současnost, kam až to jeho dnešní potomci dopracovali:((( Arn asi v hrobě rotuje. ()

Jeržik

Arn - Ocelová čelist! Aneb jiný pohled na události v Království nebeském.;) Bacha SPOILER! Ale teď vážně, Arn Magnusson zabil svou matku. Ta ho ovšem ještě za života posílá do kláštera, kde je běžnou praxí mistrovská výuka boje s mečem/lukem(jaká náhoda, že zrovna tady narazil na "nestárnoucího" vysloužilého templáře!). Taky tu dostane svého "Bukefala", přímo ze Svaté země. Po návratu se zapojí do odboje a pomáhá znovu nastolit pravého Krále(samozřejmě jeho úplně nejlepší přítel), účastní se zabítí krále cizího(ten se jde jen tak mimochodem projít k vodě s dvěma strážemi...) a jeho milá je zavřená v jiném klášteře a mučena Matkou Gestapoid, ve službách jeptiškojdní tajné organizace. Hups a jedeme dál. Arn je po obvinění, že obcuje s oběma dcerami jednoho otce, s tím, že dokonce jednu z nich obtěžkal, vykázán z boží obce na 20 let. Vymůže si poslání do Jeruzaléma. A stává se Templářem! Mnoho let bojuje ve Svaté zemi za Pravdu boží. Získává si respekt spravedlivých a nevoli tyranů. Nevypadá jako Orlando Bloom. Edward Norton v masce se neukáže. Zato Arn potká v poušti a zachrání od banditů muže jménem Saláh ad-dín Júsuf ibn Ajjúb. Kdožeto, ptáte se? Nu přeci sám velký Saladin, milé děti. Povečeří spolu a vymění si moudra. Saladin je Arnem "okouzlen"(kdo by nebyl!). Arn varuje Tepláře, že Saladin hodlá dobýt Jeruzalém a zorganizují lišácký protiútok, který vůbec nikdo nečeká. Jak chytré! Z Arna je pravý hrdina! Může se vrátit do rodné země, kde se zrovna plnohodnotné vlády ujímá jeho úplně nejvíc nejlepší přítel. Konec první části. Uff! Konec SPOILERU. Stručněji řečeno - je to úplná pitomost: jednochuchá, primitivní, nenáročná. Plná hloupostí, historických nepřesností, logických černých děr(tam se toho vejde!) a spousty drahých kostýmů. Režisér měl točit výpravný akčně-historický snímek a přitom mu skoro vznikl romanticko-povídací snímek pro holky z naší školky. Bitky jsou fajn, ale je jich pomálu, výprava je slušná a tak to jedinné, co je tu výborné, jsou herci. Ti táhnou tuhle víc než dvouhodinovou nudu lépe, jak stádo statných valachů. 50% Do druhé dílu prosím více akce, bojů a krve. Do tvůršího týmu někoho, kdo dohlédne na věrnost historii(v rámci možností samozřejmě) a další osobu, co dá příběhu smysl odstraněním logických škraloupů a scénáristických zádrhelů. Vyšší přístupnost, nahé seveřanky a tradiční severská hrubost by do příště taky neškodily. A zkrátit! P.S. Pokud je můj výčet děje nesprávný, je to proto, že už si ho pár hodin po shlédnutí nepamatuji, to je taky scénáristova vizitka.:-) Ale za nepřesnoti se i tak omlouvám, ovšem už nemám sílu se na to podívat podruhé, abych to opravil.;) ()

Charon11

Slušně odvedený historický film. Za vyzdvižení stojí místy kamera a hudba. Jinak je vše tak nějak normální. Musím potvrdit názor, že pokud vy se vystříhalo 20-30 min., film by dostal rychlejší tempo, které by mu určitě pomohlo. I přes to co říká Trakat, "Byla tam všechna klišé, která v historickém filmu být mohla", se mi ten film líbil, neurazil, tvůrci neudělali žádnou zásadní chybu (možná stopáž - zkrátit) taky se mi chvílemi zdálo, že chytali inspiraci u kolegů (Království nebeské, Pán prstenů,...) ()

Cement73

Prvá cast je o poznanie lepsia ako druha... a vobec najlepsie by autori urobili keby ziadne casti neboli a urobili s toho jeden film. Celkom zaujimavy pribeh by to bol po kompresii. Neopozerane tvare hercov, exteriery od puste az po svedsku tundru... Slusny pocin ()

conery1

" Máme byť trestaní za lásku ? Ako to môže byť vôľa Božia. To čo vravíš nijako nesúvisí s Bohom. To sú úklady a plány ľudí." Arn, fiktívna postava zosobňujúca podstatu rytierstva, zasadená do prehistórie Švédskeho kráľovstva, kedy sa začínala formovať myšlienka zjednoteného a teda silnejšieho územia na severe Európy. Gotia, kde sa našla zrúcanina hradu stavaného inak ako ostatné okolité hrady, stavaného podľa vzoru templárov, ale aj neďaleký kostolík, s vyobrazením rytiera tohoto rádu s obdobia okolo roku 1200 dala podnet na napísanie trilógie ( s ktorej čerpá náš film ), ani nie tak o Arnovi, ako o tom, na akých základoch stojí dnešné Švédsko. Samotný príbeh sa podobá ako vajce vajcu Ridliho Kráľovstvu, ale s európskou tvárou. Pre mňa veľmi príjemné pozeranie. ()

Alf

překvapivě výborný film s krásnou hudbou, ve svém oboru by v české kinematografii jen stěží hledal konkurenci... ()

lareinna

Zaujímavá zmena pre mňa v poslednom čase. Mám rada škandinávske národy tak všeobecne a týmto filmom si to u mňa neskazili :) aj keď pripúšťam, že je trochu rozťahaný, ozaj by prospelo skrátiť niekoľko scén a iným scénam naopak pridať. Napríklad scéna, keď sa Cecilia prvýkrát vidí so svojím synom v podstate odkedy sa narodil až kým nevyrástol vo „švarného“ mladého muža – táto scéna sa mi zdala málo emotívna, taká ledabolo. Čiže niekde bolo dobré pridať a inde ubrať. V konečnom dôsledku je to jednoznačne pekný film, ktorý na mňa urobil dojem a nenudil ani chvíľu. ()

peto580

Nábožensky konflikt, história, legenda, hrdinstvo, dráma o láske alebo dráma o templárovy. Toto všetko ma napadá po jeho dopozeraní. Film bol fajn, veľké plus má výprava, hromada ľudí,, krv na meči (som zástancom toho že kde je ostrá oceľ tam musí tiecť krv a jednoducho pokladám za epickú chybu ked sa vedie boj vo filme a herci behajú s čistými zbraňami) a dobrá hudba robia z toho filmu pohodovú oddychovku. Trošku to učesať, vykryštalizovať charaktery ktoré tu boli dosť porozhadzované a bolo by to ešte lepšie :) ()

kritiklon

Průměrný historický výpravný románek co neurazí ani nenadchne. Naštěstí jsem od toho moc nečekal, takže vyloženě zklamanej určitě nejsem. Závěrečná bitva byla trošku odfláklá. Nejlepší scény byly ty z kláštera které působily velmi sugestivně. Podruhé to vidět nemusím. Víc asi nemám co bych k tomu dodal než: 3,5* za 64%. ()

ddf76

Pekny epicky historicky film o lasce a zrade. Velmi dobra je i hudba. Skoda, ze to je jen prvni dil. Uz se tesim na druhy dil. P.S V tomto filmu si zahrali Stellan Skarsgard i jeho synove Gustaf, Bill a Valter. ()