dainio

Ivan Trojan opět dokázal, že v současné době je naše herecká jednička. Zvládá jak komediální tak velice charakterní role. Má mé plné absolutorium a uznání... ()

Leoric

Na české poměry velké překvapení, poměrně kvalitně budované drama, skvělý výkon Onřeje Trojana, a jeden z mála filmů, který by mohl být pochopen i za hranicemi. ()

Liduskaa

Dávám dvě...ale to je tak všechno.Jestli už i na tohle chodí lidi do kina,tak to tam musí mít neustále plno a tržby přehazovat vidlema, protože jestli jde někdo na tohle pak už mu je nejspíš úplně jedno za co ty peníze vyhazuje... ()

bernajk

Trojan předvadí přesvětšivý výkon. Na paní Vášáryovou to rozhodně nemá, sice hraje jen vedlejší roli, ale já bych ji za ni dal klidne i Českého Lva. ()

Biopler

Herecký koncert Trojana, českého De Nira. Ten herec je blázon. Podľa mňa výnimočný kúsok roku 2007, skvelý film. ()

Shona

České filmy prakticky nesleduju a pokaždé když náhodou nějaký zahlédnu, tak se jen ujišťuju, že dělám dobře. Jo Československé to byla jiná písnička. V současnosti je kvalita ta tam a určitě to není jen o penězích. Koukal jsem hlavně kvůli Ivanu Trojanovi, kterého jsem si oblíbil v humoreskách . ()

JimiH

Václav není bez chybiček. Děj se vyvíjí tak jak divák očekává, ale režie a hudba Muchowa spolu s hereckými výkony snímek minimálně o třídu pozvedá. Přesto se nemohu zbavit pocitu, že dánové či švédi by si s podobným tématem poradili zajímavěji. ()

Porp

Trojan hrá mentálne zaostalého výborne. Aj sondy do jeho duše v podobe spomienok na otca sa mi páčili. Ale súcitiť s ním - to veru nie. Také "fóry" by si nedovolil ani zdravý človek lebo by ho považovali za padnutého na hlavu. Možno som film nesprávne pochopil, ale chcel tým režisér povedať, že keď si takéto neprimerané žarty robí človek padnutý na hlavu, máme mu to odpustiť lebo je padnutý na hlavu? ()

horovska

Je přeci jen už delší čas od chvíle, kdy jsem film viděla. Přesto si jej vybavuju vcelku dobře. Měla jsem s ním vlastně jen jediný problém, a to bylo uvěřit Ivanu Trojanovi mentální zaostalost. Ta je totiž v obličeji vždy viditelná a Trojanův obličej je "popsaný" zcela jinak. Můžu mu uvěřit různé podoby šílenství, ale retardaci ne. A tak mi vlastně celý snímek připadal trochu jako šikovný klaunský výstup. A proto možná vziká i v kině smích na místech, které měly vyznít vážně. Kdo mi ale zůstal "pod nehty" byl Honza Budař. Krásná role a od něj podle mého názoru špičkový výkon. Klobouk dolů. ()

Kritiq

Už jen kvůli Ivanu Trojanovi bych se na tento snímek mohl koukat dokola. Jeho postava je prostě hustá. Tento film mě "poznamenal" při letním cestovaní s kinematografem bratří Čadíků a ještě doteď někdy prohodím starou dobrou hlášku: "všechno bude" :) ()

PavelZava

Smutné, jak pomalejší, postižený a odstrkovaný může dopadnout :-( , Ivan Trojan je famózní borec, mi to nedalo ta Soňa Norisová má ale kozy ()

TommyGun89

Tohle byla velkolepá podívaná. Ivan Trojan zde podává svůj jednoznačně "nejlepší" výkon v roli vesnického "dementa" - zasloužený Lev pro Ivana.. "Přestěhuj se k tetě do Ústí, budeš v Brodě a bude pokoj. Počkej mami, too nemůžeš, jak pokoj? Mami vždyť ono všecko bude, všecko, všecko bude,tooo není problém družstvo, mami věř mi too není problém družstvo. Co ta snídaně, neení problém." :)) ()

actor-SP

České filmy sú komplikované. Pri jednom sa človek nudí až usína, pri inom nechápe, prečo má v kolonke napísané-komédia a ptm sú tu filmy, ktoré nech akokoľvek navonok stupídne môžu vyzerať, produkujú toľko kvalít že sú schopné zatieniť aj svojich zahraničných kolegov. Václav je film divný. Jeho inakosť ma však neodradzuje, práve naopak, núti ma zamýšľať sa nad ľudskou hlúposťou, radosťou i smútkom. Hudba je posadená na miestach, kde sedí ako uliata a dopĺňa jednotlivým scénam ducha. Režijné poňatie J. Vejdelka sympatizuje nielen s hudbou ale aj so scenárom a vytvára nádherné (dokonale uveriteľné) prostredie, v ktorom sa divák cíti ako by bol duchom prítomný. Do toho všetkého vpadájú I. Trojan, E. Vášáryová a S. Norisová, ktorí vytvárajú zmes zaujímavých charakterov a svoje úlohy plnia výborne. Po dlhej dobe som zhliadol český snímok a som očarený, spokojný a najedený do sýtosti... ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017