epoh

Nepamatuji si, kdy me naposledy cesky film takhle dostal. Zatimco predchozi Vejdelkovy filmy se mnou ani nehnuly, Vaclav se me bytostne dotkl. A vyjadrovat se k hereckemu vykonu Ivana Trojana je nosenim drivi do lesa. On je Mount Everest mezi ceskymi herci. ()

jns

Ten film "nejede". Vlastně je na něm "všechno správně", ale jeho problém je, že nedokáže diváka strhnout. Mě teda určitě ne. ()

Honsik

V kině je všechno lepčejší. Velký plátno tě vtáhne do děje, surround zatlačí do sedačky, přítelkyně příjemně hopsá na klíně, můžeš po okolních lidech házet popcorn (obsluha kina to pak uklidí), společně se s nimi zasmát (víš kdy), a když se naopak někdo řehtá neúměrně, přtlačíš a hodíš po něm lahváče. V kině je prostě hej. Potulný stahování filmů nahraných na kameru skrz gumový medvídky, to je třeba adrenalin. Ale ty lidi, co si to pak stáhnou a v kvalitě čínských pantoflí film zkouknou, to je masochismus a zároveň zaprděnost. Ano, zaprděnost. Václava viděti v RIPu Gumovej medvídek, to nebude zážitek. Ovšem Václava viděti na velkém plátně sálu č. 1 ve Village Cinemas v Praze, to je bomba. Nuž dobrá, zas taková bomba ne, ale bombička pro nenáročné pyromany určitě. Podívejte se na to, ale KVALITNĚ. To by mohl být slogan pro všechny filmy!!! Nebuďte SRABY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Prankster

Jeden z nejlepších českých filmů poslední doby. Trojan uplně fantasticky zahraje kluka, co má prostě jenom svůj jednoduchý svět. Když tady čtu ty komentáře, tak uvažuju, jestli jsme vůbec viděli stejný film. Prostě pecka a ve filmu vystupuje i Vypsaná Fixa - double paráda... ()

nooly

Pro mě nuda od začátku do konce. Asi jsem se měl smát a jindy zas dojetím natahovat, ale nestalo se ani jedno z toho, jen občas jsem se pousmál nad lumpárnami nezodpovědného Václava. Musím ocenit kvality obrazu, vše je tak pěkné, malebné, barevné... Tento fakt ale snímek nezachraňuje. Zajímavou stránkou snímku je bezesporu hudba, pan Muchow se určitě zlepšuje, je zde slyšet kvalita, ale bohužel ji musím odsoudit jako lehce klišovitou. Přesně takových dojemných záležitostí jsem slyšel desítky. Technické kvality snímku a dvě vkusné scény posouvají mé hodnocení z jedné na dvě hvězdičky. Ještě dodám, že velmi nejasný konec mě zmátnul, že by prostor pro pokračování? Mimochodem, dnes v Metru jsem zaslechl dvojici lidí vychvalující tento film a dívka vyslovila zajímavý názor, že "film s Trojanem se prostě nedá zkazit". Zajímavé =) ()

koudi

Opět další hodně slabý český kousek a opět od Vejdělka. Trojan je sice pan Herec, ale tadytu prostodušinu bohužel nezachránil. Celkem mě to mrzí, protože jsem se na film těšil. ()

_-0-_

Úporná snaha českých režisérů točit "kvalitní filmy" končí téměř bez výjimky zdvořile řečeno rozpačitě - vysoká hodnocení jsou podle mě nespravedlivě předurčena tím, že se jedná o filmy domácí provenience - kdyby byl tento film zaoceénského původu, tak by jeho hodnocení bylo nižší o jednu až dvě *. Jediné, co stojí za zmínku je role předsedy, ve které pan Lábus skutečně exceloval. ()

Bigfuckman

Trojan se role prostoduchého Václava chopil skutečně dobře. Začátek filmu vypadá velice akčně :) a Václav coby sniper parádně nasírá spoluobčany. ()

Plastík

5 jen pro Trojana a pro Lábuse. Vcelku zajímavý film, ale proč tohle točit? Snad aby se Trojan mohl herecky vyjádřit. Paní Vašáryová je podle mne dobrá herečka, ale tady neměla moc prostoru. Trojan by tohle svoje umění mohl klidně jen uplatnit v seriálu Na stojáka. ()

LuNaj

Filmu, v němž hraje můj nejoblíbenější herec (I. Trojan) nemůžu dát méně než 4*. Resp. mohl bych, kdyby šlo o nudný snímek, který nepřináší nic nového. Nicméně Václav je o něčem jiném. Ti, kteří pochopili smysl filmu jednoznačně MUSÍ dát stejné hodnocení. Koncert Vypsané fixy byl úplně mimo. Takové faux pas. ()

JohnnyBoy

Tenhle film se mi prostě tak nějak líbil. Líbil se mi Trojan, líbil se mi Budař. V určitě chvíli film ztratil trochu tempo (když Vašáryová odjede), ale pak se to zase vrátilo. Je to nejlepší Vejdělkův film. Je soustředěný a vypráví zajímavě. Humor je docela milý. Jen mě při sledování tohoto filmu napadlo: Je to opravdu dnešní česká vesnice? Šlo tvůrcům o to, aby ten film byl autentický, nebo si prostě vytvořili svůj vlastní umělý svět? To mi na tom filmu prostě tak nějak vadí. Není to abstraktní Gedeonův stylizovaný svět, není to ani Formanova autentická vesnice (tyto příklady možná působí zvláštně, ale jde jen a pouze o atmosféru). Je to prostě tak trochu...ehm...sterilní. Bohužel této vlastnosti se Jiří Vejdělek dle mého názoru nikdy nezbaví. ()

pekas

Tak já nevím, komedie, nebo drama? Trojan je výbornej, ostatní taky, ale nějak nemám jasno ve vyznění filmu. Na drama se tam některé komediální scény nehodily. Na komedii to bylo dost smutné a vážné. Prostě odvážit a smíchat ty správné ingredience, aby film vyzněl kompaktně, se nepovedlo. I tak se za mě jedná o jeden z nejlepších porevolučních českých filmů. ()

Hollister

Jeden z nejlepších českých filmů poslední doby. Zajímavý námět s kvalitním scénářem, propracovaná kamera s citem pro detaily, výborná hudba od Jana P. Muchowa a jako vždy nadstandardní výkon Ivana Trojana. Ostatní herci taky příjemně překvapili. ()

Marty20

Nenadchne ani neurazí. Ivan Trojan mě pobavil, Vašáryová nerozbrečela, Budař nenaštval a Lábus překvapil. Nelituji že sem na to šel, ale dlouho si ho asi pamatovat nebudu. Film na jedno propršené odpoledne, nic víc. ()

curfew77

Když už film nebaví, měl by aspoň divákovi něco sdělit - anebo se o to aspoň pokusit. Jenže Václav je krystalickou ukázkou toporného tahání za rukáv ve stylu "všimněme si, že mnozí naši... ehm... spoluobčané neměli takové štěstí, jako vy, co si v kině chroupete popcorn nebo v obýváku dojídáte novoroční husu". Trojan je pan herec, o Vašáryové a Lábusovi ani nemluvě, pár momentů má zaděláno na něco většího, ani filmařské řemeslo nikoho neurazí... ale všechno je to tak nějak zbytečné. Takže mě nakonec zase nejvíc pobavila nadutá pitomost textů nejmenované pardubické kapely :) 50 %. ()

nmarca

Přeceňovaný film o člověku, kterému by bylo lépe v Brodě, neboť byl nebezpečný sobě i svému okolí. Kladem byly pěkné záběry české krajiny a výkony Emílie Vášáryové a Jana Budaře. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017