Amazing Spider-Man

• USA The Amazing Spider-Man (více)

Peter Parker je středoškolák, který nemá mnoho kamarádů. On sám je trochu podivín, jehož v dětství opustili rodiče a svěřili ho do péče strýce Bena a tety May. Stejně jako většina mladých lidí v jeho věku hledá Peter svou identitu a zároveň prožívá první lásku. Společně se svou dívkou Gwen Stacyovou se potýkají s bouřlivými city, závazky a tajemstvími. Peter jednoho dne objeví otcův tajemný kufřík a rozhodne se vydat po stopách svých rodičů, aby pochopil, proč ho opustili. Pátrání ho zavede přímo do Oscorpu a laboratoře otcova bývalého kolegy Curta Connorse, kde se musí postavit doktorovu alter egu, Lizardovi. Petr je přitom nucen učinit několik rozhodnutí, která mu navždy změní život... (HBO Europe)

ifca88

Když jsem zkoukla trailer, tak mě na něm nic nezaujalo, navíc jsem fanda Raimiho spidermana, takže jsem si říkala , že tohle dílo opravdu radši vynechám. Ale zdejší velice slušné hodnocení a zvědavost mi nedaly, takže jsem to právě zkoukla a byla jsem velice mile překvapená. Ač mám strašně ráda Tobeyho, tak Andrew Garfiled vůbec není špatný, má charisma a dobře hraje, Emma Stone je moje oblíbenkyně a rozhodně je lepší než Kirsten Dunst. Příběh také velice slušný, takže celkově tomu dávám 65%...Spidermanovi od Raimiho se to nevyrovná, ale hodně se to blíží. ()

Kusic

Je to těžký, každej Spider-Man měl něco do sebe. V Amazing Spider-Manovi byli lepší hlavní herci, Garfield je určitě větší sympaťák než buzík Maguire, stejně jako Emma je mnohem víc hot, než nevýrazná a doslova nesympatická Kirsten. Samotný začátek měl asi taky lepší, nový Spider-Man měl i víc humoru. Co by se mohlo vytknout vzhledem k původní trilogii, že seznamování se svými schopnostmi vzal tak nějak honem rychle. Trvalo docela dlouho, než ho pavouk kousl a pak to šlo moc rychle. Každopádně je to vítaná změna, vůbec sem se nenudil. ()

rigby

Další z řady příběhů o Spidermanovi. Všechno už tu ale bylo, všechno jsme viděli. Tak co dál? Obří ještěrka? Ta mě vážně nebere. Jinak je to opravdu dost slabé. Raději si pustím některý z předchozích filmů. ()

Pillinho

Režisér Marc Webb poňal motto spidermana „s veľkou silou prichádza veľká zodpovednosť“ určite zodpovedne. Konečne vyzerá film podobne komiksovej predlohe. Vzťah Petra Parkera a Gwen Stacy to výborne doplňuje vďaka čomu to nevyzerá ako bezhlavý dvojhodinový súboj medzi jašterom a superhrdinom. Čo sa týka samotnej postavy spidermana, s postupom času v deji som si na Andrewa Garfielda zvykol a musím povedať že nakoniec mi tam sedí oveľa viac ako Tobey Maguire. Vytvoril si vlastnoručne pavučinu, čo vyzerá oveľa hodnovernejšie ako strieľanie pavučiny priamo z ruky – režisér sa teda pridržal komiksovej predlohy. Množstvo filmových efektov v divákovi vzbudzuje viac napätia a súboje doplňuje sarkastický a ironický humor samotného spidermana. Na odreagovanie sa pri večernom oddychu padne ako ušité. ()

Sethiel

Stěží na tři hvězdičky. Nachází se někde na cestě mezi Spider-Manem a prvním Twilightem. Z prvního i z druhého vykrádá do té míry, že sám nepřináší nového vůbec nic. Ani jedno z těch témat nezvládá ale dobře, takže vás ani oslňování středoškolských spolužáků a balení Gwen, ani Spidermanování asi nijak moc nenadchne. Po žádné z drobnějších zápletek nenásleduje vyvrcholení ani průběh řešení, ale už jen výsledek rozuzlení, takže máte pocit, že děj je dopředu popoháněn překotně, beze smyslu, nevěrohodně a násilím, což je pravda. A ani jeden hudební prvek nestojí za zmínku. ()

halberdier

Původní trilogie Spider-Mana je kromě průměrného třetího dílu víc než dobrá comicsová podívaná. Když jsem se doslechl, že se bude natáčet další Spider-Man, řekl jsem si, že má stále série co nabídnout. Když jsem ale zjistil, že se bude jednat o restart, nějak mně to rozum nepobral. Proč dělat reboot 10 let starého filmu? To už nemají tvůrci dostatek fantazie, aby sérii nějak oživili? K filmu. Kvalitativně je na tom tento restart určitě lépe, než třetí díl původní trilogie. Ale na první dva Spider-Many nemá. Garfiled určitě není špatný Spider-Man/ Parker, není to takový ňouma jako Maguire, je to větší sympaťák. Celkově je film lepší v těch intimnějších polohách než v samotné akci (které ve filmu zas tolik není). Hlavní padouch není úplně špatný, ale mezi nejlepší záporáky série se určitě nezapíše. Takže otázkou zůstává - měl tento restart vlastně smysl? Nejsem si jistý. (7/10) ()

collinduff

Kam sa na Andyho Garfielda hrabe homokláda Tobey Maguire. Asi tam, kde Ema Stone na celej čiare poráža Kirsten Dunst. Tento Spiderman ma bavil viac, ako hociktorý iný pred ním. Bolo to vtipné, bolo to svieže so super akciou, taká pohodová žánrovka, ktorú si opäť raz niekedy pozriem. ()

Frisbeeman

Jsem rozpolcen. Puberťák Peter Parker a jeho školní život mi neskutečně lezli na nervy, ale jako Spidey byl přesně takový, jak si ho pamatuju z komixů. Bezstarostný, hláškující vtipálek, který bere boj se zločinem spíš jako zábavu. Ve výsledku ovšem film nepřesvědčil, zejména kvůli některým mimořádně wtf scénám. ("Nasaď si masku, dodá ti to sílu") Budu se těšit na další restart, snad se to příště povede a možná přijde i Carnage. P.S. Malé bezvýznamné plus za bezkonkurenčně nejzábavnější cameo Stana Lee ()

kacer4

Vo filme zaujala len hudba. Peterove zoznámenie so schopnosťami bolo slabé. To akoby Raimi natočil len scénu, kde si dal Tobey dole okuliare. Záporák v ľudskej podobe celkom slušný, ale keď sa premenil na jaštera... To ho vytvárala stredná umelecká škola alebo čo? Či hovorím o vzhľade alebo o kvalite. Pre mňa je Spider-man od Raimiho o triedu lepší. Skrátene povedané, zbytočný reštart série. Jediné pozitívum je, že stredoškolákov hrajú herci ich veku, a nie o 5 alebo 10 rokov starší. 40% ()

Kalda69 odpad!

WTF? Vysmech s plivancem do tvare puvodni komixove serii od Stana Leea. Nemam problem s totalni zmenou charakteru hlavnich komixovych postav pokud se jedna o parodii ale pokud to je mysleno vazne jako zde, tak to pro me nici cely film a zjistuji ze jindy nedavany odpad je zde pro mne satisfakci za zniceni puvodni komixove myslenky (totalni zmena uvodu at uz se jedna o prihraty zpusob vyberu kostymu nebo srabacke dokazovani si ze ted uz na toho sikanatora mam a dokazu to vsem at to stoji co to stoji i treba smrt strycka). V romantickych komediich me nicnerikajici a bezobsahove vety mezi hercema nevadi ale zde to je do oci bijici a zcela nudne pojedi dialogu, coz muze byt take pricina ceskeho dabingu, nevim a zjistovat to ani nebudu, protoze jedno shlednuti me stacilo. A nechapu proc jsem u zaverecne bitvy usnul. Ano je to tak a misto Amazing spiderman bych to nazval Most embarrassing spiderman. Abych to nejak zakoncil tak musim konstatovat ze jsem rad ze jsem na toto nesel do kina protoze bych pak chtel vratit vstupne a doufam ze takovato moznost je realna protoze s tim jake, s prominutim, sracky se posledni dobou zacinaji tocit, tak si musi pani investori uvedomit ze je treba tocit obsahove kvalitni filmy a ne jen neco na efekt. Pokud by se Webb nepoustel do restartu serie ale natocil film bez nutnosti ukazat jak to vlastne se spidermanam zacalo, tak bych byl shovivavejsi a nebranil se 3 a mozna i 4* ale takto to je proste jen tahak penez z divaku. ()

furrec

Ak máte naozaj radi Spider-mana, radšej to ani nepozerajte, iba čo si pokazíte dojem. A pre tých ostatných, zase tu máme jeden z mnohých hollywoodskych Blockbusterov, ktorý na prvý pohľad pekne vyzerá, ale vnútri smrdí. ()

morwen

Ať už mi u Raimiho Spider-Mana byli někteří herci nepříjemní jak prase pořád se to nedokáže vyrovnat tomuhle totálně nedomyšlenému "dílu", na které by si člověk měl vzít pytlík na zvracení. Prvních 20 minut celkem ušlo když to ukazovalo život neoblíbeného studenta ale jakmile byl Peter pokousán všechno šlo dolu celková zajímavost se vytratila nastoupila hromada nelogičností a doslova trapných momentu, hlášky jsou prázdné a některé herecké výkony jsou jak z pornofilmu z 80.let.Jediný můj oblíbený Rhys Ifans dokázal tohle dílo povznést z hlubin zapomnění takže si občas vzpomenu na pár scén, které byly ale opakovaně znásilňovány digitalizací vedle které vypadá práce 12-ti letého dítěte v malování jako animační epos.Člověk by čekal že někdo se jménem Webb udělá něco lepšího. No snad se dvojka lépe vyvede. ()

furie

Podle mě je tohle nejlepší Spider-man jaký jsem kdy viděla. Je to zábavnější a vtáhne vás to do děje. Za mě 100% :-) ()

sabretooth

Z mé strany naprosté fiasko, celý film jsem se přemlouval abych nemusel zmáčknout Alt+F4 a skončit tak moje utrpení. Naprosto nesympatický hlavní hrdina, kterého doprovází ještě méně sympatičtější hudba, která místy zní jak ze 60let (díky bohu, že jen místy). Příběhová linie postrádá jakoukoliv logiku a já jsem se za 2hodiny filmu dozvěděl absolutní nic. Rádoby vtipné scény, které mi nedokázali zlepšit náladu z absolutního dna byly akorát otravné. A tak si tento film ode mě zaslouží maximálně 13% jen za pár nápadů, které se mi zamlouvali jako pavučina v kanále, při honbě na ještěrku. Strašně emotivní scéna, kde spider-man se dostává z bodu A do bodu B mi zkazila jakékoliv naděje na pěkný konec a opravdu jsem se těšil na finální vypnutí přehrávače. ()

MartinReno

Nový Spiderman napravil niekolko chýb toho Raimiho,ale vytvoril pritom omnoho viac ďalších.Takže to všetko bolo totál zbytočné.Hlavný predstavitel bol oproti degešovi Tobeymu hodne znesitelnejší a aj vystrelovač pavučiny konečne podla komixu.Všetko ostatné bolo však hodne slabé.Vobec nechápem načo to vlastne natočili?Tá,za vlasy pritiahnutá scéna s žeriavníkmi na konci ma úplne znechutila.Celkovo šedý priemer. ()

RomaS

Nejsem zastáncem brzkých remaků, proto jsem se úžasnému pavoukovi vyhýbal. Nepochopil jsem proč by se nemohlo pokračovat v úspěšné sérii dále? Vadila někomu ta infantilita nebo nedostatek invence? Nicméně to bylo zbytečné, stejně jsem podlehl a určitě jsem udělal dobře. NEW Spiderman je jiný, už ne tak dětinský, je temnější, jednoduše řečeno dospěl. Tématem neodbíhá od svých předchůdců. I tady je unikátním způsobem modifikovaný záporák, který to s obyvately NY nemyslí dobře. Zastavit jej může samozřejmě pouze No.1. Motivace a chování určitých postav je sice pro mě povrchní nebo nedořešená (možná jen nedostaly prostor), ale jde poznat určitý posun k lepšímu. Co je ale to nejvíc nejdůležitější. Bavilo mě to! ()

david666

Nepochopil jsem restart této série. I přes úctu k Emmě Stone musím říct, že mezi ustřední dvojicí to nejiskří a obecně je film fakt slabota. Kam se hrabe na Tobeyho a Kirsten. Stejně tak záporák je nudný a efekty působí obyčejně. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

V 53 letech zemřel hvězdný indický herec Irrfan Khan. Příčinou byla infekce tlustého střeva. Od roku 2018 zároveň bojoval s rakovinou. Herce mohou diváci znát nejlépe z rolí jako Pí a jeho život,… (více)

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (více)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (více)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (více)