poster

Amazing Spider-Man

 • USA

  Amazing Spider-Man, The

 • Slovensko

  Amazing Spider-Man

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2012, 131 min

 • Rex Mundi
  **

  No,... tak Andrew Garfield nebol taký neznesiteľný na pohľad, ako som si myslela, keď som videla trailer. Aj tak sa mi lepšie pozeralo na Emmu Stone a Rhysa Ifansa. Ehmm, a prečo sa vlastne spracúvala tá istá časť Spíďovej histórie a života, ktorú už predstavil Tobey McGuire??? To mi chce Hollywood povedať, že ten Spider-man s dlhočiznou komiksovou minulosťou a mega základňou fanúšikov má len zopár sfilmovateľných storylajnov, ktoré sa podobajú ako vajce vajcu? Wormboy to vystihol presne - zbytočný film (hoci videla som aj zbytočnejšie).(8.7.2013)

 • CANNIBAL
  *

  Zase špatně, špatně, špatně. Začátek byl celkem dobře zpracován a ve vtipném pojetí, ale to je asi tak všechno. Předně mi hned po úvodních titulcích chvíli trvalo, zvyknout si na nového Petera Parkera v podání vycmrdlé houžvičky Garfielda. (Protože pravý Spider-Man, by měl správně být urostlý a hutně svalnatý stejně jako Superman). Řekl jsem si, dejme tomu. Pak bylo i v pořádku, že začal používat elektronické sarapatičky do obleku. Ačkoliv já jsem byl spíše zvyklý z animovaného, že Spidey umí tvořit svoje vlastní přírodní vlákna a sarapatičkama zvýšuje pevnost, lepkavost a pružnost. Řekl jsem si, dobře i tohle přejdu, nemůže to být přeci všechno na jedno brdo. Dokonce i zpočátku byl vidět Spideyho speciální zrakový alarm, před hrozícím nebezpečím, ale pak jsem koukal jako opařený, že to úplně vymizelo. Takže Parker byl věčně omlácený a ještě chytnul i kulku. Nejspíš jeho varující sygnál dostal sklerózu, jinak si to nedokážu vysvětlit. No a úplně nejhorší byla proměněná postava ještěrky. To už jsem si začal říkat, že se asi tvůrci zbláznili, když tam mrsknuli toho dinosaura ze Super Maria Brose z roku '93. Jen s oněco větší hlavou. Už mi tam chybělo jen foukání na harmoniku. To se ani zdaleka, nepřibližuje té kreslené příšeře https://lh6.googleusercontent.com/-mcF-tg6bNmw/T_4ROr4FIII/AAAAAAAAAII/BrM-j5ey0Rg/s720/lizard.JPG Opravdu je to jen nízská komiksovka s velkým rozpočtem. A tím na dlouhou dobu končím s filmovým Spider-manem. Filomový tvůrci jenom špiní kvalitní komix.(11.7.2012)

 • EdaS
  ****

  70%(12.7.2012)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Jedná se o prvního filmového Spider-Mana, který v USA nepokořil hranici tříset milionů amerických dolarů. Film utržil pouze 258 820 000 amerických dolarů, což je po prvním díle Spider-Man (2002) a výdělkem 403 706 375 amerických dolarů, pokračování Spider-Man 2 (2004) se ziskem 373 585 825 amerických dolarů a předcházejícím snímku Spider-Man 3 (2007) s výdělkem 336 530 303 výrazný propad. (cinemag)

 • - Spoiler: Stejně jako původní Raimiho snímek o pavoučím muži i tento končí pohřbem, rozhovorem Gwen Stacy (Emma Stone), v původním snímku Mary Jane (Kristen Dunst) a Petera Parkera (Andrew Garfield) o jejich vztahu a následném letu Spider-Mana New Yorkem. Přibyla však ještě krátká scéna ze školy. (Scelleton)

 • - Emma Stone, představitelka Gwen Stacy, a Sally Field, která ztvárnila tetu May, mají narozeniny ve stejný den. (KucC)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace