Amazing Spider-Man

Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2012, 131 min

Ať chci nebo ne, tak bohužel musím začít silně negativně. Inu, Andy Garfield je sympatický herec, který bohužel dostal roli uslintaného puberťáka v lepkavém filmu za který by se nemusel stydět nejeden mládenec po vlhké noci. Sympatický hlavní hrdina, který se postupně mění v nehorázně nesympatického kokota, který si krade pro sebe stopáž filmu a vy máte chuť mu ty jeho pavoučí nožičky ustřihnout. Film plný logických kiksů, které už jsem bohužel nebyl ani já schopen odpustit. Jelikož se původně plánoval film jako temnější pojetí s nízkým rozpočtem a více šukatelných zamilovaný scén, tak jsme dostali to, co jsme nečekali. Něco, co si hraje na velký blockbuster, který vás v kinech ojebe o velkou část vašich úspor z měsíčního kopání kanálů. Roztahaná stopáž na dvě hodiny, kde máme všudyvšeho málo akčních scén, tak už musíte přemýšlet, že je něco špatně. Kam se ty prachy poděly? Že by pan režisér Pavvučina objednával velký catering? Já tomu prostě nemůžu uvěřit, že za ty prachy tam toho bylo poměrně málo. Po hodině a půl jsem kontroloval hodinky, které nemám, jestli už film za chvíli konečně skončí a já si budu moct skočit na záchod, kde udělám daleko lepší a kvalitnější práci než odvedl režisér!(19.8.2012)

Dokud snímek tancuje po vláknech dramatických, pubertálních, traumatických a rodinných, je to příjemná podívaná, kde neruší ani moje neoblíbená permanentně Stoned Emma a kde jsou vztahy mezi postavami dovedně spřadené a uvěřitelné, čemuž herci víc než napomáhají. Jakmile se ovšem z kanálu vynoří přežraná ještěrka, jde nadějný prolog do kelu a výsledek mi nepřišel amazing, ale jako cosi, co bych s dovolením přirovnala k orálu poskytovanému bezhlavým jezdcem. Jako snaha byla, ale kde nic není, ani smrt nebere...(5.10.2012)

// Distribútor: Sony, Columbia // Počet premietajúcich kín v USA: 4,318 // Otvárací Víkend USA: $62,004,688 // Je krása pozerať na remake, ktorý dosahuje a miestami aj prevyšuje kvalitu originálu. Bude však lepšie filmy neporovnávať a užiť si každý zvlášť, pretože každý je výnimočný niečím iným...... Príjemná hudba, úžasné audio-vizuálne efekty, sympatické herecké obsadenie a za mňa čistých 5*.(11.9.2013)

• pan Hnědý

Extra drahé, ultra nudné, vizuálně výborné a nekonečně dlouhé. Raimiho éra je komiks jako víno. Webbovka je popcorňák roku.(25.12.2012)

[imdb: 7.6/10] | me: Podstatne lepší Spiderman. Ako po hereckej, tak po dejovej a vizuálnej stránke. Toto spracovanie je oveľa viac komixové a "reálnejšie" než jeho predchodca. A hoci som bol pred pozretím filmu dosť skeptický čo sa Andrewa Garfielda týka, musím priznať, že ma celkom milo prekvapil. Chémia Andrew - Emma funguje dokonalo, herecké výkony ústredných hrdinov vôbec nezaostávajú a tak spolu s komixovejším scenárom a premasteným vizuálom tvoria veľmi príjemnú letnú komixovku, ktorá pobaví a otvára tak dvere ďalším pokračovaniam. There's rumor of a new species in New York. It can be aggressive, if threatened... (17.7.2012)

• - Filmový pár Emma Stone a Andrew Garfield se dal během natáčení dohromady i v soukromí. (MaJa01)

• - Čočky na Spider-Manově (Andrew Garfield) masce vyrobila společnost, která se specializuje výhradně na skla do slunečních brýlí pro americkou armádu a NASA. Spider-Man se tak může pochlubit čočkami vyrobenými vyspělou technologií, jejich povrchová úprava minimalizuje odraz a je zabarvená do modrého odstínu. [Zdroj: Falcon] (oje)

• - Kostým Spider-Mana byl záměrně vytvořen tak, aby připomínal kostým akrobata. (HellFire)